Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Guarantee Fund
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Heleni neljanda nädala tulemused demokontol kaubeldes

Oktoober 09, 2017 15:40

02.10.2017 demokontol kauplemise kogemust 17 päeva

Nii nagu kõigil teistel kujunevad ka minu nädala algused tavaliselt kiireloomulisteks ning kauplemisega sain sel korral algust teha alles pärast lõunat. Olen jätkamas eelmisel nädalal paika pandud kauplemisplaani, kuna näen selles perspektiivi ja hetkel tundub see toimivat. Olenemata sellest, et alustasin kauplemist üsna hilja, teostasin kokku 23 tehingut, millest 17 sulgesin kasumiga ning ülejäänud jätsin avatuks. Tegemist siiski nädala algusega ning turuanalüüside põhjal võiks tehingud sulguda automaatsete tehingukorraldustega homme.

Hetkel on minu kontojäägiks 3937 EUR, mis paratamatult viib mõtteni, et nüüd võiks proovida teostada mõne tehingu suuremas mahus.

03.10.2017 demokontol kauplemise kogemust 18 päeva

Eile avatuks jäetud tehingutest sulgusid 3 juba öösel ning ülejäänud tehingute sulgumist ootasin päeva jooksul. Olen jõudnud arusaamisele, et minu kauplemiseks valitud valuutapaarid on üsna volatiilsed, millest tulenevalt ei sulgu ka avatuks jäetud tehinguid veel. Samuti ei rakendanud ma Stop-Loss`i antud tehingutele, kuna võib juhtuda, et mõne pikema trendiga arvestades (oma aktiivse üles/alla liikumisega) see lihtsalt sulgeks tehingud valel ajal.

Millegi pärast on tänased tehingud pigem kahjumit kogumas, kuid tehingud, mis jäid avatuks ja teenisid kasumit, sulgesin üsna kiirelt. Võib-olla mängib kahjumlike tehingute puhul rolli, et eelnevatel päevadel strateegiat katsetades, tegin otsuseid nelja tunniste graafikute põhjal, kuid täna hoopis ühe tunnise graafiku põhjal.

Kontojääk 4287 EUR, tegin 20 tehingut, millest 5 tehingut jäid avatuks.

04.10.2017 demokontol kauplemise kogemust 19 päeva

Tänaseks oli mul kokku lepitud kohtumine Konstantin Gorbunoviga, kes vaatas üle mu eelmise nädala tegevuse. Kokku 111 tehingut, lühikesi positsioone (sell) ja pikki positsioone (buy) peaaegu võrdselt. Tema analüüsi põhjal on mul tehtud 84% kasumlikke tehinguid - tulemus täitsa kena! Peale seda tegelesime ikka tehnilise analüüsiga ja vaatasime läbi paljud valuutapaarid. Kui seni tegin endale joonise peale vaid märkmeid joontega üles või alla, siis nüüd kavatsen enda kaubeldavate instrumentide joonistele veidi rohkem infot kanda. Lihtsalt, kui midagi valesti läheb, siis tean, miks ma tol tehingu tegemise hetkel olin just sellise otsuse teinud, sest ausalt, hiljem lihtsalt ei mäleta, kuna pilt on juba ajaga muutunud. Igatahes avasin selle õppimise käigus päris mitu tehingut. Ja need on veidi pikemale perioodile pandud, ilmselt täna need lukku ei lähe, ilmselt ka mitte homme. Tulenevalt kiirest päevast on tehingute arv kesine võrreldes eelnevate päevadega ja ma juurdlen ja juurdlen, miks ma ometi olen GPB/USD paarile buy orderi teinud. See ei jookse õiges suunas - ükskõik kuidas ma graafikut loen ja sell orderit - ikka panin päeval tehingu kahjumiga kinni. See oleks hetkel plussis olnud.

Kontojääk 4134 EUR, 5 suletud tehingut ja 11 avatud tehingut. Ma vaatan seda pilti ja mulle üldse ei meeldi, mida antud hetkel näen. Hetkel jätan tehingud avatuks, et vaadata, mis pikema aja vältel saab.

05.10.2017 demokontol kauplemise kogemust 20 päeva

Ikka see GPB/USD, no ma ei tea...kahjum on päris korralik. Eemaldasin eile ka tehingu luku ning mõtlen - miks ometi... Peab ikka ennast ja enda sisetunnet usaldama. Võib-olla põhines tehingu tegemise otsus uudistel ja eeldasin, et hind hakkab tõusma. Hetkel tunnen, et mul jääb puudu kannatusest. EUR/JPY teostatud tehing läks kehvasti ja sisetunne räägib praegu täpselt sama asja, et ma peaks tehingu sulgema. Hetkel Margin Level on ka 150% juures ja mul ei ole palju ruumi uue tehingu avamiseks, peaksin midagi enne sulgema. Konstantin arvas, et selle Margin Leveli võiksin 500 % juures hoida, siis on mul kõik hästi.

Peale lõunat sulgesin kõik GPB/USD Buy tehingud, mul oli neid avatud 4. Kahjum on üüratu. Lisaks sulgesin veel paar väiksemat tehingut, mis õiges suunas ei jooksnud. Lihtsalt, et raha vabaneks. Taaskord pean tõdema, et tehingumahud on need, mis mul selle olukorra kehvaks teevad. No kuna kontoseis oli eile ilus, siis tundus, et võin mõne 1 lotise tehingu taas käiku lasta. Vale otsus!

Hetkel tunnen, et see ootamine ja nädala lõikes kauplemine ei ole veel minu jaoks. Kahjumit nähes tekib kerge paanika ja sellest tulenevalt ei pruugi järgmised otsused olla kuigi kaalutletud, vaid juba emotsiooni pealt. Lisaks, ei ole mul kontol siiski piisavalt vabu vahendeid, et oma tehingumahtude juures suuri hinnakõikumisi üle elada.

Kokku läks kontolt maha 1805 eurot kahjumit. Seega kaotasin omajagu teenitud raha uue strateegia katsetamisega. Loodetavasti homsed majandusuudised aitavad olukorda stabiliseerida, sest on oodata suurt hinna liikumist.

Kontojääk 2329 EUR.

06.10.2017 demokontol kauplemise kogemust 21 päeva

Üleöö avatuks jäätud tehingutest sulgus vaid EUR/NZD 387 eurose kasumiga. Ülejäänud on jätkuvalt avatud. Osad plussis, osad miinuses. Pean kannatlik olema ja ootama, sest 16.30 peaks olema kalendri järgi majandusuudised, mis kõigutavad USD hinda kõvasti. Sama on oodata ka CAD-iga. Tõenäoliselt avan EUR/USD tehingu ja EUR/CAD tehingu.

No nii, ei olnud mul mitte midagi kasu sellest hinnaliikumisest. Mul oli liiga palju tehinguid käigus ja ma lihtsalt ei jaksanud kõigiga korraga tegeleda. Siit uus õppetund - ava vaid niipalju tehinguid, mida sa suudad hallata. Probleem oli selles, et mul oli avatud 4 erinevat valuutapaaridega tehingut, pluss lahtised tehingud teiste instrumentidega. Kokku 8-9 erinevat akent. Pilt muutus liiga kirjuks. Eelmise hinnaralli ajal tegin tehinguid vaid ühe valuutapaariga, rapsisin ka siis palju, kuid vähemalt tekkis kasum.

Nüüd see juhtus, et kolme päevaga sain peaaegu kogu oma kasumist jagu. Kui ma kella kuue paiku arvuti tagant tõusin, olin pettunud ja tige iseenda peale. Mismoodi saab nii? Olin nii pahane, et sulgesin absoluutselt kõik tehingud järjest, vaatamata, kas on potentsiaali tehingu lahti hoidmiseks või mitte. Ühesõnaga pilt puhtaks. Käisin tiiru õues, tuulutasin pead, tõime lapsed koju ja meisterdasime veel lasteaia sügislaada jaoks üht teist. Viisin mõtted mujale. Nüüd olen maha rahunenud ja vaatan kõrvalt seda olukorda teise pilguga. Tegelikult olid need pahad tunded juba kolmapäeva õhtul sees ja ma jäin ootele ning vaatama, ei usaldanud oma vaistu. Seni on mulle tundunud, et see maailm sobib mulle ja mu vaist on üsna hea, kuid viimasetel päevadel olen tõsiselt kahtlema hakanud endas ja oma tegemistes.

Tegelikult mul on hea meel, et see praegu juhtus ja et tegemist on demokontoga. Sest olgem ausad, enda vigadest on lihtsam õppida kui teiste. Kui teised räägivad, siis ega täie tõsidusega ikka ei usu, et mul võiks ka midagi nii nässu minna. Läbi kogemuse tuleb arusaamine, mis läks valesti.

Minu jaoks on kolm viimast päeva väga õpetlikud olnud. Tehingumahud tuleb kindlasti väiksemaks võtta ehk ei ava korraga üleliia palju tehinguid, ikka niipalju, et jõuan hallata. Turg on kiire ja ma pean õppima kiirelt reageerima. Strateegia on vaja korralikult tööle saada ja õppida riskide hajutamist. Ja peamine asi, usaldada iseennast! Kui ikka sisetunne ütleb, et asi on jama, siis nii ka ilmselt on.

Kontol 1389 EUR - mis kiirelt tulnud, võib veel kiiremini minna.


Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.