Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Guarantee Fund
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Heleni neljas nädal päris rahaga kauplemises

November 24, 2017 10:05

Neljapäev, 16 November

Neljapäeval püüdsin võtta aja maha ning tehinguid mitte teha. Kuna mul oli paar lahtist tehingut, siis täiesti eemale kauplemisturgudelt ma ei suutnud end hoida. Ikkagi peab toimuval silma peal hoidma. Tegin kulla CFD-dega paar väiksemat tehingut, kusjuures avasin koheselt mõlemas suunas tehingud nii Buy kui ka Sell tehingud. Samuti lisasin Take-Profiti. Avasin tehingud järgides lihtsat põhimõtet - kulla liikumisamplituut on üsna suur ning mõlemal juhul peaks tehing sulguma Take-Profit tasemel. Niimoodi ka läks.

Kontoseis: 662 EUR

Reede, 17 November

Vaatasin kontol toimuvat ning nägin, et seis on üsna kurb. Projekti lõpuni ei ole enam palju aega jäänud ja peaksin püüdma oma kaotusi tagasi teha. Uurisin erinevaid instrumente ning valituks osutus AUD/NZD valuutapaar ning mõned isntrumendid veel lisaks. Jälgisin hinnaliikumisi H1 graafikul ning mis siis juhtus kell 16.00? Olin avanud paar Sell tehingut ja kuld otsustas teha suure hinnaliikumise üles. Mu närv ütles ülesse, emotsioonid tulid mängu. Õnneks sel korral olid ma õigel hetkel arvuti taga ja terve õhtupooliku võtsin riske ning kauplesin kulla tõusu. Samuti oli mul veel õnneks veidi vabu vahendeid ja sain lisaks lukule ka miinimumtehingu avada ja selle võrra rohkem eurosid õngitseda. Tegin ligikaudu 20 tehingut kulla CFD-ga ning see osutus täielikuks rapsimiseks. Püüdsin küll olla kannatlik, kuid suurim summa, mille teenisin oli 67 eurot. 21.30 ajal avasin veel 2 Buy tehingut, kuna lõpuks hakkas tekkima graafikul küünal, millel saba ülesse ja see viitab, et hind peaks hakkama natukene tagasi tõmbama. Otsustasin sellest tulenevalt tehingud kiiresti sulgeda ja seda väikse, 25 eurose kahjumiga.

Kell 20.00 oli graafikul märgata küünla tekkimist, mida kutsutakse haamriks ja sellest tulenevalt tegin kiire otsuse ja panin veel ühe Sell tehingu käiku ning teenisin 13 eurot. Vaatasin ka suuremaid ajagraafikuid ja endiselt ei teadnud, mida teha kullaga. Mul on suur osa oma konto tagatisest kulla CFD-dega tehtud tehingute all kinni ja tegelikult ei tohiks nö broneerida nii suurt summat oma tagatisest. Kui nüüd aga uskuda haamrit, siis hind peaks liikuma alla, ent samas on küsimärk, kui palju ta langema hakkama. Samas on reede õhtu ja turg on aeglasemaks jäänud. Otsustasin siiski lisada veel ühe Sell tehingu ja märkisin Stop-Loss taseme haamri küünlast järgmise küünla tipu juurde. Tegin seda juhuks, kui pühapäeva öösel vastu esmaspäeva peaks siiski kuld edasi liikuma, siis lükkab mul selle viimase tehingu vähemalt kinni ja vabaneb veidi raha tagatise alt.

Loodan, et esmaspäeval, kui turg avaneb on tegemist laisa päevaga. Kulda puudutavaid suuri uudiseid ka ei tuvastanud esmaspäeva pealt. Nüüd kuluks küll natukene õnne ära, kuid see ei ole absoluutselt õige käitumine. Lisaks tegin ka mõned positiivsed tehingud EUR/GBP-ga.

Kui ma seni olin seisukohal, et ma olen üsna tasakaalukas ja rahulik inimene, siis nüüd on kauplemine minus välja toonud midagi uut. Mu mõtlemis- ja otsustusvõime on täiesti kadunud. Mind valdavad hirm ja paanika ning mu mõtted keerlevad kahjumi ümber ning ma ei tea, kuidas seda tagasi teenida. Kadunud on see rahulik olemine nagu tavaliselt, pigem olen emotsionaalne ja häiritud. Selgelt tuleb välja, et pean oma emotsioonidega tegelema ja kindlasti vähem riskima ning neid paremini haldama.

Kontoseis: 808 EUR, kokku kasumit 145 eurot.

Esmaspäev, 20 November

Eile õhtul olin tänu oma pere pisemaile pikalt üleval ja ei olnudki midagi muud teha, kui pikutada voodis, laps kaisus ja telefon näpus (platvorm on laetud ka telefoni, et igal ajal turul toimuvat jälgida). Ootasin turu avanemist. Reedel jäi mitu kulla tehingut avatuks ja ega nendega olegi muud teha, kui lihtsalt oodata. Keskendusin hoopis Austraalia turu avanemisele. Tegin öösel mõned väiksed tehingud AUD/NZD valuutapaariga, see paar lihtsalt andis võimaluse tehinguteks. Nuhitasin natukene kulla Stop-Loss taset viimasel tehingul ja üritasin magama jääda. Kuna öö oli raske, siis täna annab ka väsimus endast märku, siis otsustasin tehingutele lukud peale panna. Halva enesetundega ei edene nii või naa ükski asi.

Ainus tehing, millel lukku ei ole seadistatud on valuutapaar USD/CAD, millel panustasin tõusule ja Stop-Loss on ka juba positiivsesse tsooni nihutatud. Loodan, et liigub veel ülesse ja Stopiga veel nii pea kinni ei lähe. AUD/NZD tehingul oli ka lukk peale pandud, kuid võtsin selle maha ja ootasin nüüd samuti hinnatõusu. Ometigi liikus graafik alla ja hetkel on tehing veel miinuses ning see ei pruugi veel tänagi positiivseks muutuda. Igatahes hoian seda positisooni veel avatuna. EURCAD valuutapaariga on selline lugu, et vahepeal on see positiivne ja siis jälle negatiivne, Buy tehing on avatud ja loodetavasti ei lähe see Stop-Lossiga kinni. Selle tehinguga sooviksin siiski midagi ikka teenida või tegelikult sooviks ju kõigi tehingute teenida kasumit.

Kuna kuld tegi reedel tormilise tõusu ja ma oma Sell tehinguid kinni ei pannud, siis hetkel ikka ootan, et ta käib veel korra all ja siis võib rahus ülesse tagasi minna. Ainus probleem on see, et mul on kulla tehingute all palju raha kinni….ja kuidagi ei taha miinuses tehinguid sulgeda.

Forex`i kalendrit järgida, oleks esmaspäev pidanud olema rahulik. Aga nii see ei olnud! Loomulikult algas ralli sellel kõige paremal ajal, kui mina ei saanud arvuti taga olla. Lapsed ja kodused toimetamised nõuavad samuti oma osa.

Kulla tehingutel oli lukk peal ja kuna mul oli kahtlus, et minu Sell tehingud ei pruugi kinni minna, siis olin Take-Profiti üsna väikse kasumi juurde määranud, et lihtsalt avatud tehingud kinni saada. Hommiku poole olin ühe Sell tehingu veel avanud, kokku 3 0.1 lotise mahuga tehingut.

Luku panin pealehetkel, kui teadsin, et ei ole aega arvuti taga olukorral silma peal hoidmiseks. Avasin luku, 0.3 lotti korraga. Praegu mõtlen, et oleksin pidanud luku ka tegema 0.1 lotiste tehingutega. Hetkel juhtus nii, et Sell tehingud jooksid kinni ja lukuks pandud 0.3 lotti ootab 400 eurost miinust. Pagan ma ütlen!

Ükshaaval oleks vähemalt osa raha saanud vabastada. Praegu on ainus eesmärk saada kõik tehingud kinni, kuid 400 eurost kahjumit ei saa läbii lasta. Edaspidi pean kindlasti vältima kullaga tehinguid selle kõige volatiilsemal perioodil ehk siis kell 16-21.00. Nagu näha, jooksevad niimoodi mul tehingud käest ära. Variant oleks ka siseneda volatiilse turu ajal, vaadata mis toimub ja väljuda kiirelt. Saaks vaid sellest miinusest lahti, siis teeks korrektuurid oma tegutsemisplaanis ja jätkaks mitte nii suure riski piiril nagu praegu.

Kontoseis: 929 EUR

Teisipäev, 21 November

Üritan rahulikult võtta. Enda meelest suudan oma emotsioone kontrollida kenasti. Plaanisin rahulikku päeva. Jälgin oma AUD/NSD ja EUR/GPB paareja kõik liigub õigesti. Kuld on ka vahepeal tubli olnud ja mu tehing hakkab ilmet võtma, saan ehk varsti luku ka maha võtta. Peale lõunat vaatan, et kuld nagu liigub kenasti üles, avan veel ühe Buy tehingu. Saan oma miinust vähendada. Pool tundi hiljem vaatan kõik toimuva üle ning tekib tahtmine vanduda! Appi ma ei tea, kõik läheb järjest hullemaks. Kuld põrutab jälle välgukiirusel alla. Alumised tehingud jooksid lukust lahti liiga lähedale seatud Take-Profiti tasemega ja no loomulikult ei olnud mind ju sel hetkel arvuti taga. Buy tehingud jälle miinuses. 0.4 lotti nende all. Tagatis jookseb miinuses. Jälgin tunde pingsalt, mis saab. Panen oma valuutapaarid kerge kahjumiga kinni, et vabastada raha. Ja kuld ei pidurdu. Kuna tagatis jookseb negatiivselt, ei saa ma ka lukku peale panna.

Kontoseis: 821 EUR, equitist ei hakka parem rääkima.

Kolmapäev, 22 November

Ma pole kaks ööd maganud. Osaliselt lapse, kuid suuremalt jaolt ikka kauplemise pärast. No ma ei tohi ju oma kontot põhja lasta. Samas mida ma teha saan enam? Asjad on nagu on. Loota õnnele? Vaatasin iga 15-30 minuti tagant öösel, mis toimub. Ise ka ei usu, et ma olen sellisesse punkti langenud. Öösel vähemalt liikus asi nii palju, et tagatis miinuses ei ole. Ok.

Tänaseks oli mul kohtumine Konstantiniga ka kokku lepitud Admiral Marketsi kontoris. Hea, et täna filmimise päev pole, no mul on nägu magamata, enesetunne halb ja totaalne stress peal. Ühesõnaga ma olen punktis, kus ma ei tea, mida teha. Kuigi keegi ei ole mind survestanud, olen ma ise endale pinge peale pannud, et ma ei saa ju sellest projektist väljuda negatiivse tulemusega. Kuid nagu näha, iga otsus, mis teen, on vale. Objektiivsest kauplemisest olen väga kaugel.

Konstantiniga kohtumine läks hästi. Ta suutis mind ikka väga palju maha rahustada. Vaatasime koos läbi minu tehingud. Kiired pippimised lähevad mul hästi. Alt veavad pikad tehingud. Tegime paar kiiret tehingut koos. Avasime ja sulgesime. Paar eurot kasumit kontol juures. Hea küll. Seejuurde avatud kullatehing sulgus 5 eurose kasumiga, raha vabanes. Panin ülejäänud kulla tehingule luku taas peale. Lubasin, et koju jõudes rohkem tehinguid ei tee. Olin eelnevalt saatnud Konstantinile investori parooli, et ta saab jooksvalt pilgu peal hoida minu tegevusel. Ja kui ma peaks seal täna veel midagi puudutama, laseb ta klienditoel mu parooli ära muuta ja ma ei saa terve päev kontole üldse ligi. Nii öelda sunniviisiline pausi tegemine.

Lisaks sain enda jaoks olulist infot seoses lahtioleva tehingu tehingumahu vähendamisega. Uurisin oma kliendihaldur Hendrikult, kas on võimalik tehingumahtu vähendada avatud tehingul. See mõte tuli mul üldse sellest, et Facebookis ForexTraderite lehel üks kaupleja Vladimir jagas oma blokeerimisvideot, kuidas sellest väljuda ja üldse nippe. Lukustamine ju täpselt see teema, mis mul väga aktuaalne. Seal oli juttu osaliselt tehingumahu sulgemisest. Oleks ma seda varem teadnud, oleks ma sellest suurest lukust lahti jooksnud 0.3 lotisest kullatehingust võinud osa sulgeda juba varem ja mu öö oleks ehk rahulikum olnud. Igatahes, on võimalik orderit muuta.

Ajaga tulevad teadmised ja kogemused.

Kontoseis: 828 EUR


Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.