Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Guarantee Fund
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Heleni viienda nädala tulemused demokontol kaubeldes

Oktoober 19, 2017 15:57

09.10.2017 demokontol kauplemise kogemust 22 päeva

Kui reedel kirjutasin, et panin kõik tehingud kinni, siis peale rahunemist, avasin taas mõne tehingu. Väiksemate mahtudega ja kaalutletult. Jätsin avatuks ka üle nädalavahetuse.

Esmaspäeva hommikuks ei olnud nendega õnneks midagi katastroofilist juhtunud, sest nädalavahetusel lugesin raamatut "101 küsimust Forexist" ning peatusin peamiselt just tehnilise analüüsi peatükkidel. Tegelikult ma tunnen, et aega lugemiseks ja süvenemiseks oleks mul juurde vaja, kuid kasutan vaba aega, mis võimalik lapse ja koduste toimetuste kõrvalt võimalikult praktiliselt.

Käisin Admiral Marketsi kontoris uuesti Konstantin Gorbunoviga kohtumas. Läksin varakult ja kuulasin webinari nädala turuanalüüsi kohta tema kõrval istudes. Tegin paberile märkmeid, et need hiljem koju jõudes, rahulikult läbi mõelda. Ühesõnaga ei kiirustanud paralleelselt ühtegi tehingut tegema. Peale webinari vaatasime mu eelmise nädala katastroofi ka üle. No statistiliselt olid numbrid ikka ilusad, 85% tehingutest kasumlikult lõpetatud. Kuid siin on see aga... need kaotused, just selle GPB/USD paariga olid kolossaalsed ja see kogu mu nädala tulemused kehvaks muutiski. Vaatasime üle mu avatud tehingud, need olid Konstantini arvates täitsa hästi prognoositud. Sel korral pühendasime aja just sellele, kuidas ma saan oma tehinguid kaitsta. Ma pean hakkama ikka Stop-Losse seadistama ja ei tohi lasta kahjumil kasvada. Kui seni olen lihtsalt jätnud selle tegemata, kartuses, et suurte liikumistega kaotan palju, kui mu Stop-Loss on veidi vales kohas. Lisaks pean piirama instrumentide arvu, millega korraga tegelen. Täna olen tehinguid vähe teinud ja 2 on sulgunudki määratud Stop-Lossi peal. No hea küll, point on ju selge, ma teen tühja tööd, kui lasen 500-600 euroseid kahjumeid läbi, kuid mitu 50. eurost kasumlikku tehingut ma peaks tegema, et see tasa teenida - 10-12 tk. Minu puhul isegi rohkem, kuna keskmiselt sulgen kasumiga tehingud 25-50 euro vahel, on ka erandeid muidugi. Igal juhul on mõistlik panna piirid ette, kuid uskumatult raske on seda teha. Kaalun praegu, et äkki seadistan ikka Profiti lahtri nii, et ma näen pippe, mitte summat, mis miinuses või plussis jookseb, äkki on siis lihtsam kahjumiga tehinguid sulgeda. Peaks proovima seda.
Hetkel on mul avatud tehingud 7 erineva valuutapaariga, tehingumahu vähendasin 0.2 loti peale, kuid tõenäoliselt peaksin veel väiksemalt alustama. Nii, et nii suuri kasumeid kui esimesel 2 nädalal oli, oodata ei ole. Ongi hea tegelikult, et saan veidi harjutada pisemate summadega toimetamist enne päris rahaga tehingutele üle minemist.

Sel nädalal on mind veel ees ootamas kauplemisstrateegia koolitus. Ootan väga, sest hetkel olen katsetanud erinevaid stateegiaid, kuid pole ühelegi reeglile kindlaks jäänud oma kauplemises.

Kontojääk 1428 EUR, 6 suletud tehingut ja 8 lahtist tehingut.

10.10. 2017 demokontol kauplemise kogemust 23 päeva

Otsustasin ikka tõsiselt hakata Stop-Lossi kasutama. Olen põhimõtteliselt kõigile tehingutele selle määranud ja proovin ka homme, mis sellest välja tuleb. Tehingud kõik tehtud 0.2 lotiga. Kuidagi väga harjumatu on suurte summade pealt väikeste peale üle minna. Märksa parem oleks olnud, kui mu esimene koolitus oleks olnud just teemal `Kuidas kaubelda väikeste summadega`. Mina ju kukkusin kohe suurelt paugutama ja nüüd olen hädas, sest kasum ei teki nii kiirelt.

Kontojääk 1576 EUR, 19 suletud tehingut, millest päris paljud on sulgunud Stop Lossi peal. Päeva kasum siiski 148 EUR ja 2 tehingut on jäätud avatuks.

11.10.2017 demokontol kauplemise kogemust 24 päeva

Ka täna olen kõikidele tehingutele määranud Stop-Lossi. Stop-Loss on seadistatud suhtega 1/4 kaotust plaanitavast Take-Profiti summast ja enamus tehinguid on miinusega automaatselt sulgunud. Ma ei teagi, segased tunded valdavad. Tundub, et mida rohkem loen ja uurin, seda keerulisemaks see maailm läheb ja mul ei ole õiget tunnet sees hetkel, ei tunne end mugavalt ka tehinguid tehes. Olen igas oma tehingu avamises kahtlema hakanud, kas ikka sai õige suund valitud. Kell 21 oli järjekordne FOMC konverentsi info kalendris. Ootasin, ehk saan sellega midagi tagasi teenida, aga suurt midagi ei juhtunud. Liikumine oli esimese 15 minuti jooksul ära. Paar kasumlikku tehingut oli EUR/USD paariga, kuid ei midagi märkimisväärset. Panin ühe 1 lotise tehingu käiku just selleks hetkeks ning ülejäänud tehingud ikka 0.2 lotiga. Päeva kaotused palju suuremad kui võidud.

15 tehingut tehtud ja ainult 4 sulgus kasumiga ning millest tulenevalt on päeva kaotus 400 EUR. Mingi jama on mul nende Stop-Lossidega. Juhtubki see, mis arvasin. Minu tehingud sulguvad vales kohas ja valel ajal. Siin pean leidma nüüd üles õige koha, kuhu see kaotuspiir panna, et tehingud koguaeg automaatselt ei sulguks.
Kontojääk 1176 EUR.

12.10.2017 demokontol kauplemise kogemust 25 päeva

Hommikul tegin mõned tehingud ja ka päev on kokkuvõttes positiivne, kuid kuna täna oli mul koolitus kauplemisstrateegiate teemal, siis tehigute arvgi jäi kesiseks.

Koolitust kauplemisstrateegiatest viis läbi Gilbert Pardla. Väga huvitav privaatne koolitus. Mulle meeldis, et sain küsida kohe, kui midagi oli mõttes ja ka rääkida oma senisest kogemusest. Õppisin palju uut ning sain uusi ideid, mida katsetada. MetaTrader platvormi kasutamise kohta sain ka häid näpunäiteid. Tegelikult tunnen, et mul on vaja veidi põhjalikumat MetaTraderi kasutamise koolitust. On veel palju funktsioone, mida ma ei oska kasutada ja mis võiks mul kauplemist lihtsustada. Kui nüüd lähemalt strateegiatest rääkida, siis eks selle ma pean ikka ise enda jaoks paika panema. Kas kasutan lühiajalist või pikaajalist strateegiat, või töötan välja oma roboti tehingute jaoks. Robotite teema on küll tagavara plaan edaspidiseks, selle jätan hetkel kõrvale. Kõigepealt soovin katsetada läbi Stop-Lossi. Oleks ma seda osanud juba paar nädalat tagasi kasutada, ei oleks mul ka nii suurt kukkumist ehk olnud. Ega ei tea - harjutamine teeb meistriks. Strateegia, kus uudist kaubeldes avada mõlemat pidi tehingud on täiesti võimalik strateegia. Kuigi oma peas olin sellele juba mõelnud, siis nüüd sain täienduse oma mõttele, mõistlik on seda teha ootel orderiga. See tähendab, et teen mõlemad nii Buy-Limit, Sell-Stop tehingud ja käiku lähevad vaid need tehingud, mis suunas turg liigub. On ju kaval :)

Kontojääk 1243 EUR, 11 tehingut, millest 3 sulgusid kahjumiga.

13.10.2017 demokontol kauplemise kogemust 26 päeva

Täna katsetasin väga aktiivselt Trailing Stopi kasutamist. Tegemist on kaasa liikuva Stop-Lossiga. Ma isegi ei viitsi kokku lugeda palju ma neid tehinguid tegin, no ütleme, et umbes 30 ringis, aga lugu selline, et enamus sulgus tänu Trailing Stopile juba alla 10 eurose kasumi juures. Nt EUR/JPY paariga on mul oma 15 tehingut. Nägin, et suund on langev, kenasti kaubeldav ja minul muudkui jooksevad tehingud kinni. Ok, kasumiga, kuid ma oleks eelistanud hoida paar tehingut vaid lahti ja sulgenud need korraga suurema kasumi juures. Kirjutasin ka Hendrik Lepale ja uurisin, kas pip ja Trailing Stopis määratud point on sama väärtusega. Kopeerin siis ka Hendriku selgesõnalise vastuse, miks mu tehingud automaatselt sulgusid.
Hendrik: Ilmselt oli seal põhjus selles, et liikuv Stop-Loss ehk Trailing Stop liigutab Stop-Lossi ainult ühes suunas ja kui hinnaliikumine pöörub, siis Stop-Loss enam nö eest ära ei jookse. Ehk näiteks, kui Sell tehingu avamishind oli 132.731, määrasid Stop-Lossi ja Trailing Stop-i 20 punkti kaugusele, ehk Stop-Loss läks alguses hinnale 132.931. Nüüd kui hind langes 1 punkti 132.731 -> 132.721, liikus ka Stop-Loss ühe punkti võrra edasi hinnale 132.921. Küll aga kui seejärel hakkas hind tõusma, siis Stop-Loss enam kuhugi eest ära ei liikunud kuni tehing sai sellega suletud. Lisaks peab Trailing Stop-i kasutamisel arvestama sellega, et see töötab ainult siis kui platvorm on arvutis avatud ja ühendus serveriga olemas. Vastasel juhul ta enam Stop-Lossi kaasa ei liiguta.

Kontojääk 1282 EUR, nädalavahetuseks avatud tehinguid ei jäänud.

Iga koolitus ja juhendamine on andnud mulle ideid edaspidiseks kauplemiseks ja kasutan hetkel aktiivselt uute teadmiste läbikatsetamist. Nagu näha, siis kõik asjad ei toimi mul hästi. Demokonto on õige koht, kus endale vigu lubada. Kahju on, et teenitud kasum on katsetamistega pea olematuks muutunud, kuid kuidas kaotustega leppida on ka üks oluline õppetund, millega pean tööd tegema.

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.