Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Guarantee Fund
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Heleni viies nädal päris rahaga kauplemises

November 27, 2017 15:35

Neljapäev, 23 November

Eilne kokkusaamine rahustas kenasti närvid maha. Täna püüdsin jälle objektiivselt hakata oma plaanitavaid tehinguid vaatama. Kuld on lukus, seda ma hetkel ei puutu rohkem. Mingi hetk aga pean kindlasti hakkama tegelema luku lahti võtmisega. Kuld paneb käed värisema, lasen hetkel tal rahulikult olla. Seniks kuni selgem plaan paigas, kuidas võimalikult väike kahjum tehingust tuleks. Ühesõnaga otsustasin rahuliku päeva teha. Lisaks kulla CFD-le otsustasin avada mõned valuutapaaridega tehingud. EUR/GPB, USD/JPY, EUR/JPY, AUD/CAD ja AUD/USDga buy ja sell tehing EUR/USD-ga. Päeva kasum 15 eurot.

Kontoseis: 843 EUR

Reede, 24 November

Eile avatud tehingutest sulgus EUR/USD kahjumiga. Panin eile kõigile tehingutele stoplossid peale. Juba kaks kuud kaubelnud, ja ikka ei taha õppust võtta. Püüan seda viga parandada ja edaspidi ikka kahjumeid piirata. Positiivselt sulgusid USD/JPY, EUR/GPB ja EUR/JPY. Viimasega läks eriti hästi, üle 40 euro kasumit. Kahjuks EUR/USD miinusega läks palju kasumist kaduma.

Ülejäänud eile avatud tehingud on endiselt lahti, ja avasin veel ühe EUR/JPY tehingu, kuid sellega on hetkel tunne, et tegin vale otsuse. Eks esmaspäeva hommik näitab.. Aga vist sai juurdeost liiga kõrgel tehtud, tõenäoliselt liigub see paar natuke alla nüüd tagasi.

Kontoseis: 867 EUR

Esmaspäev, 27 November

Hommikul kuulasin taaskord Webinari nädala turuanalüüsi kohta. Kõik minu tehingud on vastupidiste prognoosidega käigus. AUD/CAD ja EUR/JPY läksid stopiga päeva jooksul kinni. Samuti GPB/USD ja EUR/USD. Ülejäänud tehingutega tilkus kasumit. Mul on suur soov kuld lukust lahti saada. Võtsin päeva esimeses pooles luku maha. Midagi ei toimunud. Kuid kuna oli vaja õhtul lastele järgi minna lasteaeda, siis panin luku tagasi. No ja nagu ma ette juba teadsin, on 16-17 ajal alati kullaga suur liikumine kuhugi suunas. Poleks lukku peale pannud, oleks sell tehingud veel suuremas miinuses. Lisaks suutsin veel ühe kulla CFD tehingu teha. Ja ka sellele pidin luku peale panema. Pagan küll, ma ei saa nendest lukkudest kuidagi lahti.. Ma ei suuda välja mõelda mismoodi saaks võimlikult väikese kahjuga seda teha. Kogu aur lähebki selle peale ja see on masendav.

Abikaasa ka vaatas ja vangutas pead, misasja sa teed, sa ei saagi nii oma miinusest lahti! Lõpuks tulime ideele, et las ta ka proovib demokonto peal natuke. Otsisin oma demokonto paroolid välja ja sulgesin seal paar oma jooksvat tehingut. Näitasin kiirelt ette, kust mida saab, mida vaadata jne. Paugutas siis pool tunnikest. Ja tulemuseks 562 EUR-i kasumit. Polegi midagi öelda! Peaks tema hoopis kauplema panema. Mul läks ka jube hästi, kui ma mitte midagi polnud veel õppinud ega uurinud. Nüüd aga on kuidagi väga keeruliseks läinud.

Kontoseis: 852 EUR

Teisipäev, 28 November

Tänase päeva ainus eesmärk on olnud kulla tehingute lukust lahti saamine. Ma ei loodagi neid tehinguid positiivselt sulgeda, eesmärk võimalikult väike kahjum. Jooksev miinus on mulle väga häiriv psühholoogiliselt. Terve päeva jälgisin toimuvat. Samal ajal tegin ka kiireid tehinguid erinevate EUR ja USD valuutapaaridega. Igatahes kulla graafiku ülemises pooles olnud buy tehingud õnnestus kinni saada positiivselt. Peale luku maha võtmist hakkas kenasti liikumissuund minema alla, just nii nagu mul vaja. Õhtul umbes kella 20 ajal, vaatasin, et rohkem nendest tehingutest päästa pole võimalik ja sulgesin tehingud. Kui mul vahepeal oli Equity 380-400 euro juures, siis olen väga rahul, et niigipalju päästa õnnestus ja kontoseisuks jäi 700 eurot. Hea küll. Nagu näha pikaajalised tehingud ei tööta mu jaoks hästi. Vaja on kardinaalne muudatus ette võtta ja rohkem riskida. Nagu näha väiksema riskiga toimetamine ei ole edu toonud.

Suureks ajendiks on muidugi abikaasa toimetamine minu demokontol. 2269 eurot kasumit puhtalt eilse õhtuga. Enamus tehingud kullaga, kuid samuti mitmed tehingud EUR/CAD, AUD/USD, EUR/USD ja GPB/JPY-iga. Demokontoseis on 4079 EUR-i. Mida ta siis teeb, et sellised numbrid ette näidata? Täpselt sama teeb, mida minagi alguses, kui ma mitte midagi ei olnud õppinud, ega lugenud. Tehingumaht, mida kasutab on 1-2 lotti, proovis ka 4 ja 7 lotiga. Vaatab 1 minuti -15 minuti graafikuid. Avab tehingu ja nii kui positiivne, paneb kinni. Ei mingit ootamist. Ok, kõikumised on vahepeal väga suured. Näiteks 7 lotine kulla CFD tehing oli 2000 euroga vahepeal miinuses, kuid kannatas ära ja lõpuks pani siiski kasumiga kinni. See on nüüd ekstreemne näide. Ütles, et nii rohkem ei tee, tahtis lihtsalt teada mis juhtub suurema tehingumahuga.

Kui siin kogenud kauplejad räägivad, et oluline on pippe koguda, kuid minu meelest on ikka eurod, mis tehingust välja võtad, olulisemad. Mille nimel ma kauplen, ikka selleks, et raha välja võtta turult. Eks peab muidugi piiri pidama ja ahneks ei tohi minna.

Kuigi mu plaan oligi kiireid tehinguid teha, siis seni olen mitmeid ja mitmeid kordi tehingutesse toppama jäänud. Suuresti seetõttu, et õige väljumismomendi ajal ei ole olnud võimalik arvuti taga olla. Ja siis juba ei taha miinusega tehinguid kinni panna. Ja nii see lumepall aina suuremaks kasvab. Nüüd on plaan tõsta tehingumahtu kauplemisel kolida 1 tunni graafikult 1-5 minuti graafikule oma tegevusega. Loodetavasti see pööre hakkab kasvatama kontoseisu.

Kontoseis: 704 EUR

Kolmapäev, 29 November

Vaatasin hommikul kulla graafiku üle. Oli ainuõige otsus tehingud sulgeda. Poleks seda teinud, oleks mu konto nullis olnud ööga. Täna alustan oma uue plaaniga.

Alustasin kuskil poole 10 paiku hommikul. Otsustasin, et võtan kauplemiseks EUR/USD valuutapaari. Mõned tehingud tegin ka USD/JPY, GPB/USD. Kulda ja naela üritan vältida. Esimene tehing, mis kestis vaid minuti, tõi kohe 13 eurot sisse. Päev sai kena alguse. Põhimõtteliselt kuni kella 12-ni toimetasin kiirtehingutega. Siis aga tegin esimese valeotsuse, avasin EUR/USD-ga buy tehingu. Ja minuti pärast hakkas hind langema. Jälgisin 5 minuti graafikut. Vaatasin kiirelt üle suuremad ajatabelid, tuvastasin mitmel neist divergentsi MACD indikaatori peal. Otsustasin lisada veel ühe tehingu. Veidi aja pärast kordasin. Kuna suurendasin ka tehingumahtu veidi, siis miinus hakkas juba liiga suureks minema. Alles eile lõpetasin selle kullaga jändamise ja ma üldse ei tahtnud teglikult lukku kasutada. Panin siiski luku peale ja sõitsin Konstantiniga kohtuma linna.

Konstantini käest sain ikka pahandada, nii ei tehta nagu mina teen. Ja ma olen täiesti nõus, ma olen ikka ulmelisi otsuseid teinud, lasknud emotsioonidel võimutseda ja üleüldse rapsinud igat pidi. No nagu kalake vingerdan võrgus ja välja ei saa. Põhimõtteliselt analüüsisime mu tehinguid veidi. Enamus lühiajalisi tehinguid lõpeb mul ilusti positiivselt, pikaajalised veavad alt. Suur enamus tehinguid kuni 10 minutit pikad. Visuaalselt korjan kasumi ära 5 euro kaupa, on sekka ka suuremaid tehinguid. Edasine plaan ongi nüüd pidada kinni 10 minuti reeglist, kui selle aja jooksul tehing positiivne pole, tuleb positsioon sulgeda ja uus võimalus otsida.

Tagasi EUR/USD tehingu juurde. Kohtumisel jälgisime ka mu lahtiolevaid tehinguid ja tegime mõne kiire tehingu. Konstantin küsis, mismoodi ma tahan selle EUR/USD-ga nüüd toimetada, et teeksime nii nagu minu plaan on. Luku moodustanud sell tehing oli kasumis kenasti. Otsustasin luku avada peale kella 16, kui dollarit kõigutav uudis on välja ära tulnud ja oma liikumise ära teinud. Mu meelest toimus pööre. Võtsin sell tehinguga 65 eurot ja jäingi hinna üles liikumist ootama. Seadsin take profitid kõrgeimal asuva tehingu juurde. Koju jõudes need veel sulgunud ei olnud, kuid asjad liikusid õiges suunas. Kaks lahti olnud tehingut läksid kinni, kolmadaga hakkasin ise kahtlema, kas ikka graafik teeb selle tipu ära ja panin kolmada tehingu miinusega kinni. Tegin väga riskantset tagurpidi püramiidi selle kauplemisega.

Kuid kõige tähtsam asja juures on see, et ma olen tagasi kasumis, 353 EUR-iga. Kauplemisplaani muutmine on tänase põhjal end õigustanud. Täna rohkem ei kauple.

Kontoseis: 1057 EUR


Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.