Koduehekülg kasutab küpsiseid ning jätkates lehekülje sirvimist nõustute automaatselt küpsiste kasutamisega. Rohkem infot küpsiste ja nende seadistuste muutmise kohta leiate dokumendist Kliendiandmete töötlemise kord.
Rohkem infot Nõustun
81% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 81% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse. expand_more

Hongkong sisenes kümne aasta jooksul esmakordselt majanduslangusesse! Kuidas kavatsed seda kaubelda?

Detsember 01, 2019 12:21

Hongkongi nimetati kunagi kui "Väravat Hiinasse" ja teda tunti kui Aasia suurimat finantskeskust. Hiljutised vägivaldsed tänavaprotestid ning USA ja Hiina vaheline kaubandussõda on saatnud riigi sügavale majanduslangusesse. See on linna finantskeskuse staatuse ohtu seadnud. Paljud analüütikud ja majandusteadlased ennustavad 2020. aastaks Hongkongi majandusele veelgi suuremat valu.

Selles artiklis uurime olukorda ja kauplemisvõimalusi kümne aasta esimese majanduslanguse ümber. Hakkame pihta.

Hong Kong Economy 2020

Miks on Hongkongis protestid?

Hongkong oli kuni 1997. aastani Briti koloonia. Sellest ajast alates on riik olnud osa Hiina ainulaadsest mudelist "üks riik, kaks süsteemi". Selle mudeli kohaselt on Hongkongi inimestel olnud vabadus, mida mandri-Hiinas ei ole nähtud ning lisaks sellele ka suur autonoomia.

Hiljutised vägivaldsed protestid, mis algatati juunis, langevad Hongkongi valitsusele, kes tahtis vastu võtta seaduseelnõu, mis võimaldab kahtlusaluseid Hiina mandriosasse välja anda. Paljud kartsid, et see eelnõu oleks õõnestanud linna kohtuvõimu sõltumatust.

Kuigi eelnõu võeti lõpuks tagasi, on protestid jätkunud laiemale pildile kuidas Peking Hongkongi juhib. Vägivaldsed tänavaprotestid on jätkunud ning on lõppenud nii tsiviil- kui ka politseiametnike surmaga.

Kuidas on protestid mõjutanud Hongkongi majandust?

Turism on saanud eriti rängalt kannatada. Augustis olid linna külastatavuse numbrid madalaimad alates 2003. aasta SARSi kriisist.

Luksuslik moekett Burberry ütles, et tema müük riigis on vähenenud rohkem kui 10% võrra. Hongkongi lennuettevõtja Cathay Pacific on kärpinud oma kasumiprognoose, märkides, et rahutused on tõsiselt mõjutanud nõudlust ja äritegevuse toimimist.

Ametlikud andmed näitavad, et majandus kahanes ajavahemikul juulist septembrini 3,2%. See tähendab, et majandus on kahanenud kaks kvartalit järjest, mis on majanduslanguse tehniline määratlus. Arvestades, et majandusteadlased, keda Bloomberg küsitles, ootasid sel perioodil ainult 0,6% langust, on see väga kohutav märk.

Tegelikult prognoosis investeerimispanga ING majandusteadlane Iris Pang, et järgmisel aastal kahaneb majandus kõigis neljas kvartalis. Millised on selle olukorraga seotud võimalikud kauplemisvõimalused?

Hongkongi dollar vs Hang Seng 50 indeks

Kauplejatel on kaks võimalust saada ligi riigi majanduslikule olukorrale - selle valuuta või aktsiaturu kaudu. Kuid Hongkongi majanduse puhul on selle aktsiaturu indeksit, Hang Seng 50 indeksit, palju lihtsam kaubelda kui Hongkongi dollarit.

Üks põhjus on asjaolu, et Hongkongi dollar on alates 1983. aastast seotud USA dollariga. Riigi keskpank Hongkongi Rahandusasutus (HKMA) hoiab valuutatehinguid USA dollari vastu kindlas hinnavahemikus, umbes 7,8 HK$ USA dollari kohta.

Selle tulemuseks on väga ebaselged ja järsud hinnameetmed, nagu näitab ka USA dollari ja HKD nädalagraafik:

USDHKD chart

Allikas: Admiral Markets MT5 koos MT5SE lisarakendusega, USDHKD, nädalagraafikul - Andmevahemik : 17. aprillist 2011 kuni 18. novembrini 2019, kasutatud 18. novembril 2019 kell 11.45 GMT.

Palun arvestage, et varasemad tulemused ei ole usaldusväärsed tulevaste tulemuste või tulevase tulemuslikkuse näitajatena

Hang Seng 50 indeks mõõdab Hongkongi börsil noteeritud 50 suurima Hiinas asuva ettevõtte üldist käekäiku, mis võimaldab Hongkongi majandusega seoses saada paremat ülevaadet.

Kuidas kaubelda Hang Seng 50 Indeksit

Admiral Markets võimaldab teil spekuleerida Hongkongi aktsiaturu indeksiga Hang Seng 50, kasutades toodet nimega CFD või hinnavaheleping. Põhimõtteliselt võimaldab see kauplejatel instrumenti pikaks osta või lühikeseks müüa.

Allpool on esitatud Hang Seng 50 indeksi CFD pikaajaline nädalagraafik:

Hong Kong Stock Market

Allikas: Admiral Markets MT5 koos MT5SE lisarakendusega, HSI50, nädalagraafikul - Andmevahemik: 11. septembrist 2016 kuni 18. novembrini 2019, kasutatud 18. novembril 2019 kell 11.55 GMT.

Palun arvestage, et varasemad tulemused ei ole usaldusväärsed tulevaste tulemuste või tulevase tulemuslikkuse näitajatena.

See graafik on palju puhtam ja sujuvam kui USD.HKD graafik. Tegelikult on olemas selged turutingimused ja graafikud, mis on nähtavad Hang Seng 50 indeksi CFD ajaloolisel hinnagraafikul, nagu on näidatud allpool:

USDHKD Chart Pattern

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, HSI50, nädalagraafikul - Andmevahemik: 11. septembrist 2016 kuni 18. novembrini 2019, vaadatud 18. novembril 2019 kell 11.59 GMT.

Palun arvestage, et varasemad tulemused ei ole usaldusväärsed tulevaste tulemuste või tulevase tulemuslikkuse näitajatena.

Need on nädalagraafikul nähtavad mustrid. Ajaraamide vahetamisel on näha rohkem hinnamustreid. Vaatame Hang Seng 50 indeksi CFD päevagraafikult:

Hong Kong protests Timeframes

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, HSI50, päevagraafikul - Andmevahemik: 15. jaanuarist 2019 kuni 18. novembrini 2019, vaadatud 18. novembril 2019 kell 12.05 GMT.

Palun arvestage, et varasemad tulemused ei ole usaldusväärsed tulevaste tulemuste või tulevase tulemuslikkuse näitajatena.

Ülaltoodud Hang Seng 50 indeksi CFD päevagraafikul on selgelt näha nõrkust, mis on haaranud aktsiaturgu alates Hongkongi protestide algusest 31. märtsil. Kuigi hind on langenud, kaupleb see nüüd ooterežiimis hinnamustril, mida nimetatakse kanaliks, nagu on näidatud alljärgneval fotol.

Hang Seng 50 Index

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, HSI50, päevagraafikul - Andmevahemik: 15. jaanuarist 2019 kuni 18. novembrini 2019, kasutatud 18. novembril 2019 kell 12.10 GMT.

Palun arvestage, et varasemad tulemused ei ole usaldusväärsed tulevaste tulemuste või tulevase tulemuslikkuse näitajatena.

See kanal tähistab hinna konsolideerumist. See on loogiline, sest pärast hiljutist müügilainet - ja vältimaks pikaajalist majanduslangust langetas Hongkongi keskpank oma intressimäära 2%ni. Selle eesmärk on muuta laenamine odavamaks, et aidata stimuleerida majandust ettevõtlusinvesteeringute ja tarbijakulutuste kaudu.

Valitsus on samuti vähendanud makse ja lõdvendanud hüpoteekide tingimusi esmakordsetele ostjatele. Kuigi nende käsutuses on majanduse stimuleerimiseks üle 140 miljardi dollari eelarvereserve, on nad seni hoidunud laiaulatuslikust stimuleerimisprogrammist.

Kuid ING majandusteadlase Pangi sõnul ei ole intressimäärad enam selle majanduse jaoks olulised. "Kui tänavatel on vägivald, ei taha inimesed minna poodi ega välja sööma."

Kui see on nii, võib see majandusele avaldada veelgi täiendavat survet, mis mõjutab ettevõtete kasumit ja välisinvesteeringuid, vähendades seega Hang Seng 50 indeksi väärtust. Graafiku seisukohast on väga tõenäoline, et kui hind langeb allapoole joonisel kujutatud siniseid kanalirindu, on võimalik edasine müügilaine.

Kuidas sa seda kaubelda kavatsed?

Kui teil on inspiratsiooni alustada kauplemist täna või see artikkel on andnud teie olemasolevatele kauplemisteadmistele täiendavat teavet, on meil teile hea meel teatada, et saate Admiral Marketsi poolt pakutava MetaTrader 5 kauplemisplatvormi täiesti tasuta alla laadida ja seal tutvuda Hang Seng 50 indeksi CFD-dega koos teiste kauplemisvõimalustega! Tasuta allalaadimise alustamiseks klõpsake järgmist linki:


TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, hinnangute, prognooside, ennustuste, turuülevaadete, nädala prognooside ning mistahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edapidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

1. See on turunduskommunikatsioon. Sisu avaldatakse ainult informatiivsel eesmärgil ja seda ei saa mingil juhul tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena. See ei ole koostatud kooskõlas investeerimisuuringute sõltumatuse edendamiseks kavandatud juriidiliste nõuetega ning selle suhtes ei kohaldata enne investeerimisuuringute levitamist mingisugust ärikeeldu.

2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.

3. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.

4. Analüüsi on koostanud sõltumatu analüütik (Jitan Solanki, elukutseline kaupleja ja analüütik, edaspidi "autor") autori isiklike hinnangute põhjal.

5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.

6. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.

7. Võimendatud tooted (sealhulgas hinnavahelepingud), on spekulatiivse iseloomuga ning võivad kaasa tuua nii kahju kui kasu. Enne kauplemise alustamist palume teha kindlaks, et mõistate täielikult kaasnevaid riske.