Top 10 kauplemisideed 2019. aastal

Jaanuar 09, 2019 15:54


Aasta 2018 oli kauplejate ja investorite jaoks üle maailma üks huvitavamaid aastaid. Pinged kaubanduses USA ja Hiina vahel, pidevad probleemid Brexitiga ja krüptovaluutade krahh olid vaid mõned sündmused, mis olid tähelepanu keskpunktis.

Mainitud sündmuste tõttu on kauplemine finantsturgudel 2019. aastal väga huvitav. Tänases artiklis vaatleme 10 parimat kauplemisideed, mida saab rakendada Admiral Marketsi platvormil. Pidage meeles, et kauplemine ei tähenda ainult ideed, vaid ka tehingu teostamist ja riskijuhtimist. Iga tehing on kas kasumlik või kahjumlik, seega kaubelge vastutustundlikult.

Kauplemisidee nr. 1: 70%-line aktsiaturgude krahh?

Selgitus:

2018. aasta oli peale 2008. aasta finantskriisi ülemaailmsete aktsiaturgude jaoks üks volatiilseimaid aastaid. Volatiilsus ja intressimäärade tõus võivad olla plahvatusohtlikuks kombinatsiooniks ja üheks põhjuseks, miks riskifondide juhid ennustavad 2019. aastal aktsiaturgude krahhi.

Mõningatel juhtudel on ennustatud 40 - 70%-list aktsiaturgude krahhi:

  • Scott Minerd, Investments and Global Chief Investment Officer of Guggenheim Partners juhatuse esimees, ennustas 40%-list kukkumist.
  • The CIA's Financial Threat and Asymmetric Warfare nõustaja Jim Rickards on väitnud, et 70%-line kukkumine oleks parim stsenaarium.

Viimasel Föderaalresevi miitingul, 19. detsembril, kordas FEDi juht Jerome Powell oma tugevat hoiakut intressimäärade tõstmise osas tulevikus. Kuna viimase 40 aasta jooksul on kümnele majanduslangusele eelnenud intressimäärade tõus, ei ole ime, et aktsiaturgude investorid ennustavad halvimat aastaks 2019. Graafik paneb samuti investorid muretsema.

Tehing:

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition - SP500 CFD, Kuugraafik - Andmevahemik: 1.05 2005 - 19.12.2018 - väljavõte 19.12.2018 kell 21:36 GMT. Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevase turukäitumise või tulemuste ennustamiseks.

Ülaloleval SP500 CFD graafikul on turg jõudsalt kasvanud alates 2008. aastast vaid mõne olulisema korrektsiooniga. Viimase tagasipöördumise suurus ületab kahte eelnevat tagasipöördumist (punktides) ja see näitab, et turgu kontrollivad müüjad.

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition - SP500 CFD, Päevagraafik - Andmevahemik: 27.04.2018 - 20.12.2018 - väljavõte 20.12.2018 kell 12:49 GMT. Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevase turukäitumise või tulemuste ennustamiseks.

SP500 CFD graafikult on näha, et müüjad on eelmiste vastupanutasemete juures olnud raskustes. See toob tähelepanu 2603 dollari taseme juurde, kuna mõned kauplejad võivad siis avada uusi lühikesi positsioone. Võite kaaluda hinnakujunemisel põhinevate strateegiate kasutamist, et tuvastada sisenemise ja stop-loss tasemeid 2019. aastaks.

Kauplemisidee nr. 2: Kas keskpangad põhjustavad kulla hinna tõusu?

Selgitus:

2018. aasta esimeses pooles kasvas Maailma Kullanõukogu andmetel nõudlus kulla järele 42%. Suurema osa ostsid kokku keskpangad, kes aastal 2010 müüsid kulda, kuid nüüdseks on saanud kulla ostjateks.

Ei ole selge, miks mõned keskpangad on alustanud oma kullavarude kasvatamist. Ühe teooria järgi välditakse USA dollarit selleks, et teha lõpp selle maailma reservvaluuta staatusele.

Venemaa ja Hiina on väga aktiivselt kogunud ülemaailmsete valitsuste toetust uue kullaga tagatud valuuta loomiseks. Hiina ja USA vahelised pinged seoses kaubandustariifidega on toonud kaasa selle, et paljud investorid on oma portfelli tasakaalustamiseks ostnud kulda. Seda on teinud ka maailma suurima riskifondi juht Ray Dalio.

Tehing:

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition - Kuld, päevagraafik - Andmevahemik: 30.08.2017 - 20.12.2018 - väljavõte 20.122018 kell 14:26 GMT. Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevase turukäitumise või tulemuste ennustamiseks.

Ülaltoodud graafikult näeme, et 2018. aastal kontrollisid turgu enamjaolt müüjad, kuid aasta lõpupoole hakkasid ostjad turgu üle võtma. Tehnilised indikaatorid, näiteks libisevad keskmised, aitavad tuvastada võimalike turule sisenemise hetki.

Tundub, et ostjad sisenevad turule 10 päeva libiseva keskmise järgi, kuid kui kaugele võib see minna? 1380 USD tase on 5 aasta kõrgeim, mistõttu on mõned kauplejad elevil. Kas teie olete üks neist?

Kauplemisidee nr. 3: Kas USA riigivõlakirja hind tõuseb?

Selgitus:

USA 10-aastase riigivõlakirja tootlus oli 2018. aastal viimase seitsme aasta kõrgeim. Kuna suhe tootluse ja võlakirja hinna vahel on pöördvõrdeline, on riigivõlakirja hind langenud seitsme aasta madalaimale tasemele.

Hiina, kes on USA valitsuse suurim riigiväline võlausaldaja (riigivõlakirjade kaudu), on oma USA võlakirjade osalust 2018. aastal kahandanud. Jätkuvaid vaidlusi kaubandustariifide üle Trumpiga peetakse vaid üheks põhjuseks.

Samas on riigivõlakirjade lühikesed positsioonid ajaloo kõrgeimad, luues mõnedele tuntud investoritele suurepäraseid kauplemisvõimalusi.

Tehing:

Miljardärist investori Jeff Gundlachi sõnul võivad riigivõlakirjade ekstreemsed lühikesed positsioonid tekitada "short-squeeze" olukorra. See juhtub siis, kui massiliselt lühikeseks müüdava vara hind liigub järsult kõrgemale ja seda enam hakkavad kauplejaid oma lühikesi positsioone sulgema, kiirendades veelgi hinna liikumist ülespoole. Tundub, et taoline situatsioon on juba tekkinud.

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition - USTNote_H9, Kuu graafik - Andmevahemik: 1.08.2010 - 19.12.2018 - väljavõte 1912.2018 kell 22:22 GMT Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevase turukäitumise või tulemuste ennustamiseks.

Ülaltoodud graafikult näeme, et 10-aastase riigivõlakirja CFD kauplemisvahemik jääb kahe horisontaalse joone vahele (märgitud sinisega). Praegune hinnakujunemine näitab short-squeeze olukorrast tingitud hinnatõusu.

Mõned kauplejad otsivad võimalusi pikkade positsioonide lisamiseks, sihtides ülemise horisontaaljoone taset 133.37 USD. Veelgi enam - kui aktsiaturgudel peaks 2019. aastal tõesti krahh aset leidma, tekib tendents liikuda turvalise vara juurde. Jah, arvasite ära - need on riigivõlakirjad.

Kauplemisidee nr. 4: Kas Trump viib USD krahhini?

Selgitus:

Tänu Föderaalreservi poolt kehtestatud intressimäärade tõusule liikus dollar enamuse 2018. aastast üles. Vastavalt JP Morgan Asset Management'ile, kes haldab enam kui 1,7 triljonit dollarit, võib dollar 2019. aasta teises pooles sattuda madalseisu, mis võib kesta aastaid.

Miks on USA dollari ümber negatiivne hoiak?

Esiteks, USA president Donald Trump on meedias kritiseerinud intressimäärade tõstmist, märkides, et kõrgem dollar muudab USA ülemaailmses kaubanduses vähem konkurentsivõimelisemaks. Teiseks, mõned investeerimispangad ennustavad USA majanduskasvu aeglustumist ja võimalikku pausi Föderaalreservi intresside tõstmises. Mõlemad tegurid toovad kaasa investorite soovi liikuda oma rahaga valuutade ja turgude poole, kus on paremad väljavaated kasvuks, mis omakorda viib USA dollari hinna veelgi alla.

Tehing:

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition - EURUSD, Kuu graafik - Andmevahemik: 1.08.2010 - 19.12.2018 - väljavõte 19.12.2018 kell 22:22 GMT. Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevase turukäitumise või tulemuste ennustamiseks.

Ülaltoodud graafikult näeme EUR/USD hinnakujunemist. Kui hind tõuseb, tugevneb euro dollari suhtes. Kui hind langeb, tugevneb dollar euro suhtes.

Peale 2018. aasta hinnalangust on paar jäänud pidama madalamale toetustasemele, mis on märgitud sinise joonega. Müüjatel on olnud raskusi sellest joonest läbimurdmisega viimase nelja kuu jooksul. Tundub, et on ainult aja küsimus, millal ostjad haaravad kontrolli ja teevad 2019. aasta suurepäraseks eurole ja tõenäoliselt šokeerivaks USA dollarile.

Kauplemisidee nr. 5: Nafta. Kas 2019. aasta comebacki kuningas?

Selgitus:

2018. aasta viimases kvartalis kukkus nafta hind enam kui 30%, olles suurim kukkumine peale 2008. aasta finantskriisi. Kuid kas musta kulla õnn võib olla pöördumas? Goldman Sachs igastahes arvab nii.

Investeerimispank peab Brenti toornaftaga kauplemist 2019. aasta üheks parimaks kauplemisideeks. Ja tegi seda juba enne OPECi ja Venemaa kohtumist 7. detsembril, kui naftakartelli kuuluvad riigid leppisid kokku eemaldada 2019. aastal 6 kuu jooksul iga päev turult 1,2 miljardit naftabarrelit. Mida näitavad graafikud meile täna?

Tehing:

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition - BRENT, Nädalagraafik - Andmevahemik: 12.05.2015 - 19.12.2018 - väljavõte 19.12.2018 kell 23:03 GMT. Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevase turukäitumise või tulemuste ennustamiseks.

Ülaltoodud Brent toornafta graafikult on selgelt näha hinna järsk langus 2018. aasta lõpus. Kuigi investeerimispangad ootavad tõusutrendi, võib turg jätkata langust madalama trendijooneni, mis on näidatud sinisega.

Siiski võib see olla hea ostuvõimalus esmastele ostjatele turule sisenemiseks. Hinnakujunemise jälgimine nende tasemete juures on võti kindlaks tegemaks, kas ka teised ostjad kavatsevad turule tulla ja teha naftast 2019. aasta comebacki kuninga.

Kauplemisidee nr. 6: Kas krüptovaluutade hinnad taastuvad 2019. aastal?

Selgitus:

Alles 2017. aastal viis Bitcoin krüptovaluutaturu kõrgustesse - enam kui 2000% juurde. Aasta hiljem kaotas turg krüptovaluutade krahhis 700 miljardit dollarit. Krüptoturud on aastate madalaimal tasemel, kuid kas keegi panustab krüptodele 2019. aastal? Mõned.

Uus kuum start-up nimega Bakkt on krüptovaluutade ja Bitcoiniga kauplejate jaoks väga põnev. Uus ettevõte on loodud New York Stock Exchange`i omaniku Intercontinental Exchange'i poolt ja seda toetavad Microsoft ja Starbucks.

Arvestades Intercontinental Exchange toetust, loodab Bakkt luua krüptovaluuta turgudele korrektse infrastruktuuri ja regulatsiooni. Ja nad ei kavatse piirduda ainult sellega. Nad on sõlminud kokkuleppe Starbucksiga, mis tähendab seda, et lähitulevikus saab tassi kohvi eest maksta Bitcoini rakenduse abil.

Tehing:

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition - BTCUSD, Päevagraafik - Andmevahemik: 29.11.2017 - 20.12.2018 - väljavõte 20.12.2018 kell 15:03 GMT. Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevase turukäitumise või tulemuste ennustamiseks.

Hiljutised uudised on julgustanud Bitcoini ostjaid, sest hinnad tõusid 2018. aasta lõpus kõrgemale. Ülaltoodud graafikul olev sinine joon tähistab vastupanutaset ja tundub, et ostjatel on turul lühiajaline kontroll. Sellest tasemest kõrgemale läbimurdmine ja aasta 2019 võivad tähendada krüptovaluutade taastumist. Kuidas te kavatsete sellises olukorras kaubelda?

Kauplemisidee nr. 7: Kas raha vool arenevatesse turgudesse jätkub 2019?

Selgitus:

Raha paigutamine arenevate turgude ETF-idesse kasvas 2018. aastal enam kui 20,5 miljardi dollarini. ETF-id ehk börsil kaubeldavad fondid investeerivad paljudesse arengumaadesse ja toormetesse. Nädal, mis lõppes 23. novembriga, oli kuues järjekordne nädal raha sissevooluga arenevate turgude ETF-idesse ning see tõusutrend ei ole jäänud märkamata.

Investeerimispank Morgan Stanley usub sellesse sektorisse, nagu ka ka teised investorid: Aberdeen Standard Investments, Goldman Sachs Asset Management ja BlackRock Inc.

Tehing:

Üks parimaid viise arenevate turgudeni jõudmiseks on ETF-ide kaudu. Näiteks Vanguard FTSE Emerging Market ETF CFD jälgib fondi, mis investeerib suure ja keskmise suurusega turukapitalisatsiooniga ettevõtetesse arenevatel turgudel Euroopas, Aasias, Aafrikas, Kesk-ja Lõuna-Ameerikas ning Lähis-Idas.

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition - #VMO, Nädalagraafik - Andmevahemik: 13.02.2011 - 20.12. 2018 - väljavõte 20.12.2018 at 15:19 GMT. Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevase turukäitumise või tulemuste ennustamiseks.

Vanguard FTSE Emerging Markets ETF-i CFD graafikult näeme 500 lihtsa libiseva keskmise joont rohelisega. Turg on kaheksa korda libisevast keskmisest tagasi pöördunud ja kolm korda läbi murdnud. Kui ostjad suudavad libisevast keskmisest üles murda ja seal püsida, siis võime näha arenevatesse turgudesse liikumas miljardeid dollareid. On vaid küsimus, kas teie soovite selles osaleda või mitte?

Kauplemisidee nr. 8: Kas Brexit päästab Briti naela?

Selgitus:

Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust 29. märtsil 2019 kell 23.00. Suurbritannia ja EL-i tulevased kaubandussuhted on ebakindlad ja seetõttu on Briti nael viimasel ajal olnud väga volatiilne.

2019. aasta algus näitab, mis suunas hakkab Briti nael liikuma. Suurbritannia peaminister Theresa May viib Brexiti-leppe taas parlamenti, kus selle üle hääletamine kuu aja eest kindla kaotuse aimuses edasi lükati.

Tehing:

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition - GBPUSD, Nädalagraafik - Andmevahemik: 19.05.2015 - 19.12.2018 - väljavõte 19.12.2018 at 23:45 GMT. Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevase turukäitumise või tulemuste ennustamiseks.

Eelpoololeval GBPUSD graafik näitab, et 2018 aasta lõpp oli paari jaoks kriitiline. Paari langus jäi pidama alumisel trendi toetustasemel (sinisega). Kui paar suudab püsida sellest joonest kõrgemal, võib nael saada toetust ja liikuda kõrgemale. Kui nii juhtub, siis lühikeseks müüjad hakkavad oma positsioonidest väljuma, luues short-squeese olukorra ja pöördepunkti briti naelale.

Kauplemisidee nr. 9: Kas on taas õige aeg Facebookile like panna?

Selgitus:

26. juulil 2018 tunnistas Facebook kasutajate kasvu vähenemist peale Cambridge Analytica rikkumist 87 miljardi Facebooki kasutaja suhtes. See tõi kaasa turukapitalisatsiooni vähenemise 119 miljardi USD võrra. Sellest ajast peale on Facebooki aktsia langenud koos ülejäänud tehnoloogiasektori aktsiatega ning viimane uudis privaatsete andmete lekke kohta viis aktsia hinna veelgi alla 7% võrra.

Kuid kas on aeg taas Facebooki aktsiale like panna?

Facebooki 2018. aasta III kvartali kasumiaruandes kajastasid numbrid taas kasutajate arvu stabiliseerumist pärast seda, kui 3 miljonit Euroopa kasutajat loobusid sotsiaalmeedia platvormist varem eelmisel aastal. Tundub, et ettevõte suhtub viimastesse sündmustesse tõsiselt, kahekordistades turvalisuse eest vastutavate töötajate arvu 10 000-lt 20 000-le.

Tehing:

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition - #FB Nädalagraafik - Andmevahemik: 19.04.2015 - 19.12.2018 - väljavõte 19.12. 2018 at 23:45 GMT. Märkus: minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevase turukäitumise või tulemuste ennustamiseks.

Facebooki CFD graafikult näeme, et müüjad kontrollivad endiselt turgu. Ostjatel on olnud raskusi läbi murda 34 eksponentsiaalsest libisevast keskmisest (lilla joon). Kui kauplejatele hakkab Facebook taas meeldima, siis võtavad ostjad kontrolli ülevalpool seda libiseva keskmise joont. Siis oleneb juba ettevõttest, kas nad suudavad veelgi ostjaid juurde meelitada.

Kauplemisidee nr. 10: Finantsmaailma uued staarid

CNBC saatejuht Jim Cramer pakkus välja lühendi FANG praegustele kõige kuumematele tehnoloogiasektori aktsiatele: Facebook, Amazon, Netflix ja Google. Mõned neist olid edukad, mõned mitte.

Praeguseks on tekkinud uus akronüüm, mis aktsiakauplejatele huvi pakub - STARS grupi aktsiad:

  • Shopify
  • Trade Desk
  • Adobe
  • Roku
  • Square

Shopify ja Square'i aktsiatega kauplemine algas alles 2015. aastal. Kuigi tegu on uute ettevõtetega, saab Admiral Marketsis nendega kaubelda. Võib-olla kasvab üks neist internetiteenuseid pakkuvate ettevõtete aktsiatest 2019. aasta hitiks - kuidas te end selleks ette valmistate?

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.