Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Guarantee Fund
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Kuidas kaubelda ennetähtaegsete valimiste ajal

Juuni 09, 2017 12:03

Austatud kauplejad,

need ennetähtaegsed valimised võivad osutuda heaks kauplemisvõimaluseks, kui teate eelkõige, millistel turgudel kaubelda. Oleme teile juba andnud ajaloolise ülevaate viimaste aegade valimistulemustest, seega asume kohe käsitlema turu võimalikke reaktsioone sellele märgilise tähtsusega poliitilisele sündmusele.

1.Ühendkuningriigi üldvalimised, 2017: võimalik mõju

Erakorralistel valimistel panevad oma võimalused proovile viis peamist parteid. Coral's latest odds panustab sellele, et proua May jätkab tõenäoliselt pärast valimisi peaministrina. Viimased ennustused parteide kohta, mis kerkivad esile suurema arvu kohtadega näitavad järgmist:

1.Konservatiivid

2.Leiboristlik partei

3.Liberaaldemokraadid

4.UKIP (Iseseisvuspartei)

5.Roheliste partei

Ma ei arva, et valimistulemused on väga vapustavad. Lihtsalt minu sisetunne. Samuti ei arva ma, et leiboristid võidavad. Kuid toorid (konservatiivne partei) juba valmistavad oma valijaskonnale pettumusi. Suur küsimärk on see, kas UKIP saab mõne koha või jääb üldse mängust välja.

Hääletajatel on kaks lähtekohta: a) nad hääletasid Brexiti poolt ja jätkavad UKIPi toetamist, või b) nüüd, kui ÜK on saavutanud Brexiti, ei vaja nad UKIPi. Viimane seisukoht näib olevat valdav.

Eeldan, et nad saavad mõne koha, kuid mitte palju. Minu arvates on UKIPi märkimisväärselt suur kohtade arv ainus, mis võib vallandada finantsturgudel suure volatiilsuse. See, et nad saavutavad võimu tasakaalustava staatuse, on ebatõenäoline sündmus, ja see oleks tõepoolest rabav. Kuid ärge lootke liiga palju.

Siiski, ka vähemusparlament näib praegu olevat üpris tõenäoline. Selline olukord tekib, kui ükski partei ei saa piisavalt kohti üksi valitsemiseks. Sel juhul võib nael tekkinud ebakindluse tõttu hakata järsult langema.

Ühendkuningriigi Catch 22 olukord

Ühendkuningriik vajab head tarbijahinnaindeksit (THI), mis mõõdab muutusi leibkondade poolt tarbitavate igapäevaste kaupade ja teenuste hinnatasemes. Kuna Brexit tähendab, et oma äripartneritega tuleb sõlmida uued kaubanduslepingud, siis võib see tuua uusi ärivõimalusi, kuid samas ka võimaluste kaotusi. Hetkeolukorras on raske öelda, millised on Brexiti tulemused, eriti finantsteenuste sektoris. Ärivõimaluste kadumisel on nad sunnitud hoidma intressimäärasid madalal, samas kui GBP kukub koos majandusega. Pangad aga teenivad tavaliselt rohkem raha kõrgete intressimääradega keskkonnas.

Seega ei ole pikale veniv madala intressimääraga keskkond ÜK finantssektorile hea, sest see tähendab vähem raha, sellest tulenevalt väiksemaid palkasid ja väiksemat maksutulu valitsusele.

Ma isegi ei mõtle, kogu lugupidamise juures, et Ühendkuningriigi valitsuskabineti finantseksperdid teavad, mida teha, sest Brexitiga on nad sattunud catch 22 olukorda. (Catch 22 = dilemma või rasked asjaolud, millest puudub väljapääs vastandlike, üksteist välistavate või sõltuvate tingimuste tõttu).

Brexiti puhul tähendab Catch 22 olukord madalate intresside hoidmist, et ergutada uut äritegevust, sest Brexiti tõttu kadusid olemasolevad ettevõtted, või siis seista silmitsi pangandussektori pidevalt langevate marginaalide ja kasumitega just nende madalate intressimäärade tõttu. Vastuolulised asjaolud võivad tingida madalate intressimääradega keskkonna Ühendkuningriigis pikema perioodi jooksul. Pangandus on oma olemuselt keeruline valdkond − kahjumi tekkimine panganduses tähendab, et pangad peavad võtma rohkem krediiti, et katta kahjumeid. Siin tekib moraalne dilemma: riskantsemate investeeringute krediteerimine kiiremaks raha tagasi teenimiseks võib viia halbade otsusteni ja veel suuremate kahjumiteni.

Sel viisil võib alata allakäiguspiraal pangandusvaldkonnas, seda eriti puuduliku riskijuhtimisega ettevõtetes. Selles mõttes sarnaneb see väga kauplemisega ning võib viia hukatusliku spiraalini.

FTSE

Allikas: Admiral Markets MT4, 3 AM GMT+2, Mai 05

Aktsiaindeksitest mõjutavad ÜK valimised kõige enam kohalikku börsi, milleks on FTSE. Mina pean kõige halvemaks tulemuseks, kui moodustatakse vähemusparlament, sest see toob kõige rohkem ebakindlust. Sellise stsenaariumi korral peame ootama 89EMA võimalikku korduskatset vähemalt kvartali vahemikus (Quarterly TF) umbes 7335 tasemel, samal ajal on Q L4/ M L5 lõplik toetus pikemat aega kestvale tõusutrendile 7130 ümbruses. Ma ütlen nii sellepärast, et aktsiate osas oleme praegu kogu maailmas tugeval härjaturul, niis võib sellist tulemust näha ajutise tagasilangusena.

Lisaks sellele võime oodata jätkuvat ostmist langustel, kui paar peaks langema. Tugev POC2 tsoon on 7335-7355 (M L4, 50.0, EMA89, bullish order block). Kerge korrektsioon võib ilmneda vahemikus POC1 7400-7425 (38.2, M L3, Q H3) ja paar võib tsoonist põrkuda. Sihid on 7700 ja 7737. Kui näeme kvartali sulgumist ülalpool 7737, siis järgmine on 7922.

DAX

Allikas: Admiral Markets MT4, 3 AM GMT+2, Mai 05

Teine laialt kaubeldav aktsiaindeks, mida tulemused võivad mõjutada, on DAX, sest ÜK on Saksamaa suuruselt kolmas ekspordipartner. Seega, kui üldse, on vähemusparlament DAXile negatiivne, kuid see ei pruugi olla olulisel määral. Arvan, et sellise tulemuse korral leiab aset väike kuni keskmine langus. Sel juhul võime näha tagasitõmbumist POC tsooni kvartali vahemikus tasemel 12520-12575 (M L3/ Q H3, mis on pakkunud toetust härjaturu kiirele arengule, või lõpuks POC2 (M l5, Q L3, EMA89, bullish order block) kvartalis 12100-12206 ja suure ümmarguse numbri 12200 läheduses. Läbimurded neis tasemetest, peaksime vaatama Q L4, mis on ajalooliselt tugev DAXi toetustase, võivad olla 11800 ümbruses, ja kogu tee alla tasemeni 11650.

EUR/GBP

ÜK ennetähtaegsed valimised peaksid avaldama mõningast mõju Brexiti tulemustele ning üldisele riskihindamisele, sealhulgas EUR/GBP paarile. Selle paari puhul peame jälgima nii valimiste riske kui ka EKP retoorikat juunis. Viimaste küsitluste andmetel juhivad konservatiivid ja mina arvan, et kui Theresa May võidab suure ülekaaluga, on see GBP jaoks positiivne ja EUR/GBP võib langeda. Kuid kui konservatiivid küll võidavad, aga mitte olulise ülekaaluga, võib paar langeda, kuid hiljem hakatakse languselt ostma. Negatiivse stsenaariumi korral, mis on ka üks võimalustest, kui konservatiivid kaotavad enamuse ja me näeme vähemusparlamenti, võime me näha ka kui on EUR/GBP rallit.

Võimalus 1 - Theresa May võidab suure enamusega

Allikas: Admiral Markets MT4, 3 AM GMT+2, Mai 05

EUR/GBP langeb 0.8250 juurde ja siis pressib järk-järgult 0.8760 poole. See võib olla kauplemisvahemik pärast valimisi selle stsenaariumi korral.

Võimalus 2 – Konservatiivid võidavad, kuid ei saavuta suurt ülekaalu

Allikas: Admiral Markets MT4, 3 AM GMT+2, Mai 05

Võime näha langust kuni 0.8300-0.8360 ja järk-järgulist tõusu kuni 0.8855. 0.8300-0.8855 võib olla valimisjärgne vahemik selle stsenaariumi korral.

Võimalus 3 - Vähemusparlament

Allikas: Admiral Markets MT4, 3 AM GMT+2, Mai 05

Võime näha rallit 0.8996-0.9024 poole, kus M H5 saab toetustasemeks (0.8760). Algselt peaksime nägema languste ajal ostmist.

Olenemata valimiste tulemustest peaksite alati silmas pidama meie Volatiilsuse vastase kaitse tööriista ning kaitsma end võimaliku volatiilsuse eest.

Rohkem teavet valimiste ja turu hetke sentimendi kohta, samuti analüüse, webinare ja muid artikleid, leiate meie ÜK üldvalimistele pühendatud veebilehelt.

M L3–Monthly Camarilla Pivot (kuu ülemineku toetus)

M H3 – Monthly Camarilla Pivot- (kuu ülemineku vastupanu)

M H4 – Monthly Camarilla Pivot (tugev kuu vastupanu)

Q H4 – Quarterly Camarilla Pivot (väga tugev kvartali vastupanu)

Q L3 – Quarterly Camarilla Pivot (kvartali toetus)

Q L4 – Quarterly H4 Camarilla (väga tugev kvartali toetus)

POC - Point Of Confluence-ühinemispunkt (tsoon, kus eeldame hinna reaktsiooni ehk sisenemistsoon)

Tervitused ja turvalist kauplemist,

Nenad


Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.