Kulla nõudlus kasvas 42%. Miks keskpangad suurendavad oma kullavarusid?

Oktoober 26, 2018 18:55

Alates aastast 2010 on keskpangad üle maailma muutunud kulla müüjatest kulla ostjateks. Maailma Kullanõukogu (World Gold Council) järgi on 2018. aasta esimeses kvartalis nõudlus kulla järele kasvanud 42%.

Millised riigid kasvatavad oma kullavarusid ja miks?

Kindlalt vastust me ei tea, kuid mõned statistikad on üsna huvitavad.

Näiteks Venemaa keskpank on viimase kuue aasta jooksul suurim kulla ostja, omades 2017. aastal 224 tonni kulda. Maailma suurima kullareserviga riikide seas on Venemaa nüüd 5. kohal, edestades nüüd Hiinat.

Vahepeal on Ungari keskpank teatanud, et Ungari on kasvatanud oma kullareserve kümnekordselt - 31,5 tonnini. Selle põhjuseks oli soov tagada riigi vara turvalisus ja vähendada riske.

19. aprillil 2018 nõudis ka Türgi USA Föderaalreservilt tagasi 220 tonni kulda. Sarnaseid nõuded FED-ile esitavad ka teised riigid:

  1. Saksamaa
  2. Holland
  3. Austria
  4. Belgia
  5. Venemaa
  6. Hiina
  7. Aserbaidžaan

Miks nii paljud riigid tahavad oma kulda tagasi?

Kui küsida, et miks riigid soovivad oma kulda tagasi, siis sellele huvitavale küsimusele on palju võimalikke vastuseid. Ühe teooria järgi välditakse USA dollarit püsivate kaubandussõdade, tariifide ja ebakindla poliitilise olukorra tõttu.

Venemaa ja Hiina on püüdnud saada toetust erinevatelt valitsustelt, et luua uus kullaga tagatud valuuta ja eemaldada USA dollar maailma reservvaluutana. Pealegi ei pruugi reservvaluuta staatus püsida igavesti, nagu võib näha allolevalt graafikult:

Allikas: Gold Telegraph 22.10.2018

Praegusel hetkel me ei tea, mis on keskpankade kullavarude suurendamise tulemuseks. Kuid me saame ära kasutada kullaturu suurt volatiilsust kaubeldes kulla CFD optsiooniga Admiral Marketsis. Kuidas seda teha? Vaatame.

Kuidas kaubelda kulla CFD-ga Admiral Markets MT4 platvormil

Kõigepealt vaatame kulla graafikut 12 kuu jooksul:

Allikas: Admiral Markets MT4 KULD, Päevagraafik - Andmevahemik: 1.08.2017 - 22.10.2018 - väljavõte 22.09.2018 kell 14:15 BST

Ülalolevalt graafikult näeme kulla hinnavahemikke ja trende. Vahemiku puhul kaubeldakse kullaga kahe hinnataseme vahel ja sellest vahemikust on raske läbi murda. Trendi puhul me näeme hinnamuutuse aktiveerumist alla- või ülespoole pikema ajaperioodi jooksul.

Trendi-ja vahemikupõhiste turutingimustega kauplemiseks on mitmeid erinevaid strateegiaid. Keskendume kõige hilisematele vahemikupõhistele turutingimustele, mis on näidatud alloleval graafikul:

Allikas: Admiral Markets MT4 KULD, päevagraafik - Andmevahemik: 4.07. 2018 - 22.10.2018. väljavõte: 22.10.2018 kell 14.41 BST

Ülalolevalt graafikult näeme, et kullaturg oli vahemikus, mida kolmnurga mustriks. Hindade tipud liikusid allapoole, samal ajal kui hindade madalad liikusid ülespoole. Selline muster viitab, et ühel hetkel murrab turg läbi ja liigub sirgjooneliselt kas üles või alla.

Selle näite puhul murdis turg ülespoole, läbides kolmnurga ülemise vastupanutaseme. Kaupleja oleks võinud teha ostutehingu vastupanujoone läbimist tasemel 1102 dollarit 11.10.2018, seadistades stop-loss korralduse läbimurdepäeva madalaimale tasemele 1191 dollari juures.

Kui kauplemine oleks toimunud kõige väiksema mahuga - 0,1 lotiga - ja tehing oleks sulgunud stop-loss tasemel, oleks kaupleja kaotanud 110 dollarit. Antud näite puhul turg ei langenud stop-loss tasemeni ja kui kaupleja oleks hoidnud positsiooni eelmise vastupanutasemeni 1222 dollarit (2018.a. juuli madal), oleks 11.10.2018 umbkaudne kasum olnud 200 dollarit.

Soovite katsetada enda kauplemisteooriaid? Uurige Kaupleja Kalkulaatori abil välja, kuidas potentsiaalne tehing võiks lõppeda või proovige kauplemist tasuta demokontol.

See materjal ei sisalda ega seda ei tohiks tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena ega finantsinstrumentidega tehtavate tehingute pakkumisena. Juhime tähelepanu, et see kauplemisanalüüs ei ole usaldusväärne näitaja mistahes praegusele või tulevasele turukäitumisele, kuna asjaolud võivad aja jooksul muutuda. Enne investeerimisotsuste tegemist soovitame pidada nõu sõltumatu finantsnõustajaga ning teadvustada endale täielikult kauplemisel kaasnevaid riske.

Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.