Lyfti IPO tõuseb 21%. Kas kasv jätkub?

Aprill 03, 2019 17:53

Kas teadsite, et sel aastal plaanivad mitmed miljardidollarilised Silicon Valley ettevõtted teha aktsiate avalikku esmaemissiooni? See võib olla suurepärane võimalus investeerida suure kasvuga ettevõtetesse juba päris varakult. Vaatame lähemalt Lyfti aktsiate esmaemissiooni.

Tegemist on kauaoodatud IPO-ga. Uberi järel USA teine sõidujagamisfirma Lyft tegi oma esmase aktsiate avaliku pakkumise 29. märtsil 2019, tuues turule 32,5 miljonit aktsiat tükihinnaga 72 dollarit.

Lyfti IPO oli äärmiselt edukas: Nasdaqi börsil oli avamishind 87,24 dollarit, mis tähendas 21%-list tõusu alghinnast. Päeva lõpuks kasvas hind 8,7% noteerimishinnast kõrgemale ja sulgus 78,29 dollari juures, kasvatades ettevõtte turuväärtuse umbes 22,4 miljardile dollarile.

Hinnatõus oli osaliselt tingitud aktsiate pakkumise ületamisest. Paljud investorid on huvitatud Lyfti investeerimisest, kuid süveneme siinkohal põhjalikumalt ja vaatame, mida tulevik võib sellele miljardidollarilisele ettevõttele tuua.

Mis on Lyft?

Lyft on 2012. aastal loodud sõidujagamisfirma. Kuigi ta ei ole nii tuntud kui Uber, on see USA suuruselt teine sõidujagamisfirma. Mõned olulised faktid ettevõtte kohta:

  1. Lyfti turuosa USA-s on umbes 29%
  2. Lyft tegutseb hetkel ainult USA-s ja Kanadas
  3. Lyftiga tehakse umbes 1 miljard sõitu päevas
  4. 2018. aastal oli lõpetatud sõite 103% enam kui eelnenud aastal
  5. Lyft kasvatas 2018. aastal (võrreldes eelnenud aastaga) broneeringuid 76% võrra 8,1-le miljardile dollarile

Paljudele investoritele on taoline statistika kindlasti meeltmööda ja nad tundsid heameelt, kui aktsia hind tõusis noteerimishinnast 21% kõrgemale. Admiral Markets võimaldab kaubelda kaubelda Lyfti aktsiaga, et saada osa sellest ainukordsest võimalusest.

Kas tasub investeerida Lyfti?

Kuigi Lyfti kasvunumbrid on muljetavaldavad, on tegu siiski väga noore tehnoloogia startup ettevõttega. Noortesse ettevõtetesse investeerimise risk seostub sellega, et mõndadel juhtudel võib kuluda aastaid enne, kui jõutakse kasumisse ja aktsia hind võib järjepidevalt teha suuri kõikumisi. Näiteks Tesla aktsia hind on peale avalikku pakkumist 2010. aastal kasvanud pea 2000%, kuid siiski ei ole ettevõte kasumis.

Tehnoloogiaettevõtete puhul on teada, et nad reinvesteerivad iga sendi ettevõtte kasvatamiseks. Sel põhjusel hindasid institutsionaalsed investorid (ettevõtte investorid enne IPO-t) enne IPO-t Lyfti turuväärtuseks 15,1 miljardit dollarit, isegi peale kahjumeid 2017 ja 2018. aastal (vastavalt 688 ja 911 miljardit dollarit).

Tehnoloogiaettevõtteid hinnatakse nende tulevase kasvu võimaluste järgi ja seetõttu võib tehnoloogiaettevõtte aktsia hind kasvada isegi siis, kui see ei tooda kasumit. Loomulikult ei kasva kõikide ettevõtete aktsia hind peale IPO-t, mistõttu on oluline ise teha hinnanguid ning mõista investeerimisega kaasnevaid riske.

Kas IPO aitab Lyftil ettevõtet kasvatada?

Üks peamisi põhjuseid, miks ettevõte otsustab aktsiaid avalikult pakkuda, on kapitali suurendamine edasise kasvu finantseerimiseks. Lyft suurendas 29. märtsi IPO-ga kapitali 2,34 miljardi dollari võrra. Investorid loodavad oma kapitalilt tootlust teenida. Kui tulud tunduvad paljutõotavad, tõmbab ettevõtte ligi uusi investoreid ja aktsia hind kasvab veelgi. Kui tulevikuväljavaated ei ole head, lahkuvad mõned investorid laevalt ja hakkavad otsima uusi võimalusi.

Mida on Lyftil tuleviku jaoks varuks?

Esiteks panustab ettevõtte isesõitvatele autodele. 2018. aastal võttis ettevõte Las Vegases kasutusele Aptiv fleet teenuse, mis tähendab ilma juhita sõidu teenust. Seniajani on tehtud enam kui 30 000 sõitu. Teiseks, Lyft on laienenud kõikidesse linnatranspordi vormidesse. 2018. aastal ostsid nad USA suurima jalgrattajagamise ettevõtte. Samas soovivad investorid näha, kuidas nad suudavad Uberi vastu võidelda.

Järeldus

Lyfti aktsiate avalik esmaemissioon oli 2019. aasta esimene ja tehnoloogiaettevõtete IPO-de jaoks võib see olla ajalooline aasta. Paljud investorid kasutavad Lyfti IPO-t selleks, et katsetada oma teooriaid ja strateegiaid Uberi 120 miljardi dollari aktsiate avaliku esmapakkumise jaoks, mis toimub aprillis. Kuidas kavatsete kaubelda?

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.