Mis on Bitcoin?

September 18, 2017 22:06

Bitcoin on muutumas üha populaarsemaks finantsinstrumendiks, kuigi igaüks ei mõista selle digitaalse valuuta põhialuseid.

Selle artikliga täidame lüngad ja vastame põhilistele küsimustele, mis pakuvad huvi kõigile, kes soovivad Bitcoini kohta täpsemat teavet. Kuidas Bitcoin töötab? Kuidas toimub Bitcoini kaevandamine? Kas Bitcoin on riskantne?

Selles artiklis anname esialgse ülevaate uudsetele Bitcoin kontseptsioonidele nagu plokiahel ning Bitcoini maksed ja ülekanded. Järgmises Bitcoinile pühendatud artiklis vaatleme Bitcoini graafikut ning Bitcoiniga kauplemist.

Teeme algust kõige põhilisema küsimusega: Mis on Bitcoin?

Bitcoin on digitaalne valuuta või „krüptovaluuta", seda tänu asjaolule, et see kasutab krüptograafiat tehingute turvamiseks infrastruktuuri raames, mis kujutab endast jagatud online-andmebaasi ehk „plokiahelat".

Kui te seda juba varem ei teadnud, siis nüüd on võimalik Bitcoiniga (BTCUSD) kaubelda Admiral Marketsi riskivabal demokontol! Proovige seda juba täna …

Mis on Bitcoini lühend?

Bitcoini lühend on lihtsalt BTC. Samal põhimõttel, mis kehtib USD (US Dollar) ja EUR (Euro) suhtes.

Bitcoin võib moodustada paari ka teiste valuutadega. Sel juhul võiks hinnavahelepingu (CFD) nimetus olla näiteks Bitcoin vs US Dollar CFD või BTC/USD.

Kuidas Bitcoin töötab?

Bitcoin pakub võimalust teha partnerite vahel kiireid, turvalisi ja madalate kuludega makseid ilma panga vahenduseta või keskse protsessorita.

Süsteemi tehingud toimuvad otse kasutajate digitaalsete rahakottide vahel ning need kinnitatakse plokiahelas. Tehingud digiallkirjastatakse unikaalsete privaatvõtmetega, mis tõendavad, et need pärinevad rahakoti omanikult.

Mis on plokiahela tehnoloogia?

Põhiolemuselt on plokiahel avalik raamatupidamise pearaamat, milles peetakse arvet kõikide kunagi tehtud Bitcoini tehingute üle. Teatav arv tehinguid moodustab andmebaasi üksuse, mida nimetatakse „plokiks", ning igasse plokki on salvestatud eelmise ploki informatsioon, samuti sisaldab iga tehing informatsiooni eelnenud tehingute kohta. Sel viisil tagab plokiahel maksete täieliku läbipaistvuse.

Bitcoini plokiahela infrastruktuur lõi finantsandmete salvestamiseks revolutsioonise meetodi, mis on kõigile kättesaadav, täiesti läbipaistev, avatud lähtekoodi kasutades ühiselt välja arendatud, ning mis ei kuulu ühelegi isikule või üksusele. Selle asemel säilitatakse plokiahelat miljonite arvutite ühisjõul, mis tõendavad tehinguid ja lisavad neid „plokkidele".

Kollektiivselt tõendatud tehinguid ei saa muuta või kustutada, seega on kõik Bitcoini makse lõplikud ja vaieldamatud.

Mida tähendab Bitcoini kaevandamine?

Kui plokiahelas on loodud uus plokk, siis tasustatakse seda 12,5 Bitcoiniga, see juhtub automaatselt iga 10 minuti järel. See on tasu nii-öelda „kaevandamise" protsessi eest, mis kulutab võrgustiku hooldamiseks vajalikku elektrit ja arvutivõimsust. Kaevandamisesse on kaasatud suur hulk inimesi ja spetsiaalseid ettevõtteid kogu maailmas ning see loob Bitcoini põhilise väärtuse. Süsteem genereerib uusi Bitcoine automaatselt ja reguleerib ise selle protsessi kiirust, seega on ainus võimalus hiilida kõrvale globaalsetest reeglitest ja teenida Bitcoine teistest kiiremini suuremate investeeringute tegemine kaevandamiseks vajalike arvutite riistvarasse ja kulutada rohkem elektriarvetele.

Aastal 2020 väheneb ploki eest saadav tasu poole võrra ja jätkab samas tempos vähenemist iga 4 aasta järel, kuni on genereeritud 21 miljonit Bitcoini. See tähendab olulist potentsiaali Bitcoini väärtuse tõusuks.

Allolevalt graafikult näeme, et aastal 2017 on saadaval rohkem kui 16 miljonit Bitcoini (76% kogusummast). Graafik näitab ka nende pakkumise kiiret tõusu lähteaasta (2009) ja 2013. aasta vahel enne, kui see aeglustus, mis tähendab, et nõudlus on juba pideval tõusuteel ja jätkub selles suunas – loomulikult siis, kui konkureerivad krüptovaluutad, näiteks Litecoin, ei tõuka Bitcoini pildilt välja.

 

Bitcoini koguarvu ringlus

Allikas: Wikipedia

Kes leiutas Bitcoini?

Arvatakse, et Bitcoini looja on Satoshi Nakamoto, kes teatas leiutisest 31. oktoobril 2008, kui ta postitas krüptograafia meililisti uurimuse nimega Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System (Bitcoin: partneritevaheline elektrooniline rahasüsteem). Äärmiselt huvipakkuv on see, et see nimi on tõenäoliselt varjunimi, mida kasutab tundmatu isik või isikud, kes tegelikult disainisid Bitcoini. Aastal 2016 kuulutas Austraalia ettevõtja Craig Wright end 'Mr. Bitcoin'-iks, millist väidet tunnustavad laialdaselt Bitcoini kogukonna mõjukamad liikmed.

Millal loodi Bitcoin?

Bitcoini finantsajalugu algab 22. mail 2010. aastal, kui keegi ostis pitsa. Kui te ei ole sellest põrutavast sündmusest midagi kuulnud, siis pole põhjust muretseda, teie ei ole ainuke...

Pitsa ei olnud tehingu kõige olulisem komponent – selleks oli viis, kuidas selle eest maksti. Eine maksis 10 000 Bitcoini ja see oli esimene kord, kui virtuaalset raha kasutati millegi ostmiseks reaalses maailmas. Nüüd tähistavad Bitcoini entusiastid igal aastal seda päeva Bitcoin Pizza päevana.

Sellest ajast on palju vett merre voolanud. Bitcoini kasutamine ja väärtus on plahvatuslikult tõusnud. Kui lõunastaja oleks need 10 000 Bitcoini endale hoidnud, siis need poleks ajalugu teinud, aga seevastu oleks nende väärtus tänapäeval umbes 20 miljonit USD.

Käesoleva aasta märtsis tõusis ühe Bitcoini väärtus esimest korda üle ühe untsi kulla hinna. Ning see jätkab tõusmist.

Kus saab Bitcoine kulutada?

Bitcoini kasutades saab osta väga palju asju – lisaks pitsale! Ja veel rohkem on kohti, kus nendega arveldada saab. Veebisaidi www.coindesk.com andmetel kasvas Bitcoini aktsepteerivate kaupmeeste arv plahvatuslikult aastal 2015. Paljud neist on veebipõhised e-kaubanduse ettevõtted, kuid ka üha rohkem tavalisi kauplusi on nüüd valmis Bitcoinidega arveldama. Nimekiri pikeneb pidevalt ning te saate neid kulutada, sõna tõsise mõttes, igal pool.

1.Igapäevased majapidamistarbed;

2.videomängud;

3.kinkekaardid;

4.reisimine;

5.toit;

6.autod;

7.jootraha ja heategevus;

8.online-kaubandus ja tavapärased kauplused.

Enamik Bitcoini maksete käitlejaid annab tasumisel ka QR koodi, mis näitab Bitcoini aadressi ja makse summat.

QR koodid on väga mugavad ning muudavad maksmise nutitelefoni Bitcoini rahakoti rakenduse abil äärmiselt hõlpsaks. Lihtsalt skaneerige QR kood ja see eeltäidab makse saaja Bitcoini aadressi ja nõutava makse summa. Kui te saadate tehingu ära, siis on ka makse sooritatud.

Kas tehingud Bitcoiniga on jälgitavad?

Bitcoin on täiesti läbipaistev. Kõik Bitcoini tehingud on avalikud, jälgitavad ja alaliselt salvestatud Bitcoini võrgustikku. Bitcoini aadressid on ainuke teave, mida kasutatakse Bitcoinide omaniku ja nende saaja asukoha määramiseks. Need aadressid luuakse privaatselt iga kasutaja rahakottides. Kuna kasutajad peavad kaupade ja teenuste kätte saamiseks harilikult avalikustama oma identiteedi, siis ei saa Bitcoini aadressid jääda täiesti anonüümseks. Bitcoini võrgustik on partnerilt partnerile suunatud võrgustik ja kasutaja IP aadresse on võimalik välja uurida.

Millised riigid tunnustavad Bitcoini valuutana?

Õiguslik staatus on riigiti erinev, kuid BTC aktsepteerivate riikide nimekiri aina pikeneb.

Vastupidiselt teistele laialdaselt tuntud valuutadele nagu US dollar ja euro, opereerib Bitcoin sõltumatult ühestki keskpangast. Bitcoini võrgustikul ei ole ühtki keskpunkti ega ka ühtegi administraatorit, mis teeb sellest detsentraliseeritud digitaalse valuuta.

Bitcoini põhiväärtus luuakse kaevandamisega ning see on tihedalt seotud elektrienergiale ja arvutite riistvarale tehtavate kulutustega, samas kui ülejäänud väärtust tõstavad hoogsalt selle piiratud arv, aeglane loomisprotsess ja kasvav nõudlus.

Bitcoin levib üle maailma kehtiva maksevahendina, mille eest saab soetada erinevaid kaupu ja teenuseid, see omakorda hoogustab nõudlust veelgi.

Kas Bitcoin on legaalne?

Õigusaktid on riikides erinevad. Hetkel tunnustab ametlikult Bitcoini rahana ainult Jaapan, teistes riikides puudub veel asjakohane seadusandlus. Kuid võite eeldada, et riikide finantsreguleerijate huvi Bitcoini ja teiste virtuaalsete valuutade vastu hakkab otsustavalt tõusma, sest plokiahela tehnoloogiad levivad kiiresti ja krüptomajanduse osakaal kasvab.

Kas Bitcoiniga on turvaline kaubelda?

Bitcoin on volatiilne vara, mille päevasisesed hinnamuutused rohkem kui 10% ulatuses on küllaltki sagedased, mis muudab selle investeerimiseks ja kauplemiseks märkimisväärselt riskantseks. Loomulikult ei ole kõrge tulusus võimalik ilma suure riskita ja te ei tohiks investeerida või kasutada rahalisi vahendeid, mille kaotust te ei saa endale lubada.

Hea uudis on see, et Admiral Markets pakub kõrgetasemelist tingimuslike korralduste komplekti – Volatiilsuse vastane kaitse, millel on täiendavad funktsioonid kõrge volatiilsusega instrumentide jaoks.

Kas Bitcoin on mull?

Krüptotehnoloogiaid ümbritsev olukord meenutab vägagi dotcomi mulli varastel 2000ndatel. Turul on suur hulk plokiahelaga seotud projekte, mis annavad iga päev teada oma ICO-dest. ICO tähendab Initial Coin Offering (Esmane müntide pakkumine) ja on projekti ühisrahastamise faas. See on üks IPO liike, kuid krüptomajanduses. Projekte finantseeritakse kollektiivselt, kui avalikkus ostab Bitcoinide ja teiste peamiste krüptovaluutade eest oma „žetoone". Loomulikult, nagu muudeski majandusharudes, ei õnnestu 90%-l projektidest anda töötavat toodet ja ilmselt ei lähe enam kuigi kaua aega, kui näeme rida kõmu tekitavaid pankrotte. Hetkel võib Bitcoini hind olla teataval määral üle kuumenenud, sest ICO-de käigus kulutatakse suurel hulgal Bitcoine.

Seega, kas see on mull või mitte? Saame seda teada ainult siis, kui see lõhkeb. Vahepeal võite kaubelda Admiral Marketsis Bitcoini CFD-ga ja saada kasu 1:5 võimendusest 24/7 kestva kauplemissessiooni ajal.

Püsige lainel, et saada osa huvipakkuvast teabest seoses Bitcoini ja teiste krüptovaluutadega … juba varsti tulekul!

Meenutan, et nüüd on võimalik kaubelda Bitcoiniga Admiral Marketsi demokontol. Alustage juba täna … harjutamine teeb meistriks!

Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.