Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Guarantee Fund
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Mis on Bitcoin Cash?

Oktoober 30, 2017 10:27

Krüptovaluutad koguvad kiiresti tunnustust ning on täiesti võimalik, et see on suurim tehnoloogiline areng pärast internetirevolutsiooni. Vaid paar-kolm aastat tagasi peeti, vähemalt mõjukate majandus- ja poliitikategelaste poolt, Bitcoini ja teisi krüpto- ja alternatiivseid valuutasid mööduvaks moehulluseks.

Kiiresti on kätte jõudnud aasta 2017 ja ainult silmaklappidega isikud ei tunnista, et krüptovaluutad ja ülesehitatud plokiahela tehnoloogia hakkab peaaegu kindlasti, riskides kasutada seda väljendit, „segi paiskama" finants- ja poliitikasüsteemi viisil, millel väidetavalt puudub nüüdisajaloos analoog. Üha rohkem on tõendeid, et see toimub sellises ulatuses, mis mõjutab põhjalikult meie igapäevast elu ja maailma toimimist.

Bitcoin vs Bitcoin Cash

Bitcoin Cashi olemuse täpsemaks seletamiseks on loogiliseks lähtepunktiks selle lühiajalugu ja krüptovaluutade, sealhulgas algse Bitcoini, lähem tutvustamine.

Mis on plokiahel?

Me ei süvene põhjalikult plokiahela tehnilistesse üksikasjadesse, sest esiteks saavad selle keerukusest tegelikult aru vaid teatava tehnilise taustaga inimesed, ja teiseks ei ole see meie kontekstis asjakohane, kui räägime Bitcoin Cashist kui kauplemisinstrumendist. Siiski on ülevaade vajalik selgitamaks, miks plokiahelal põhinevad krüptovaluutad on edukalt jõudu kogumas ja eeldatakse, et neist saavad käibivatele valuutadele tunnustatud alternatiivid/rivaalid.

Nagu juba mainitud, plokiahel on partnerite vaheline andmete salvestamise ja ülekannete tehnoloogia. Siiski on see hoopis keerulisem, sest need „andmed" kujutavad endast hiiglaslikku raamatupidamise pearaamatut, mida täiendatakse ja uuendatakse samaaegselt mitmest arvutist. Tavapärane pearaamat on füüsiline raamat, nüüdsel ajal juba elektroonilisel kujul, mis sisaldab ettevõtte majandustehingute täielikku ajalugu, kuigi teoreetiliselt võib see sisaldada mistahes tehingute ajalugu. Hea plokiahela definitsiooni on andnud Christian Catalini MIT Sloani juhtimiskoolist: plokiahel oma kõrgemal tasemel „võimaldab arvutite võrgustikul kokku leppida regulaarsed ajavahemikud jaotatud pearaamatu tegeliku seisu kajastamiseks". Igat andmesalvestamise kohta nimetatakse „võrgusõlmeks" ja iga võrgusõlm ei pea salvestama tervet pearaamatut, vaid ainult osi sellest. Siiski, peamised võrgusõlmed hoiavad tervet pearaamatut.

Plokiahela täiendav, eluliselt tähtis omadus on see, et pearaamatud on krüptiliselt turvatud. Selle tööpõhimõte on keeruline, kuid asja tuum on, et kasutades krüptoloogiat – matemaatilist koodi – kinnitavad ja kontrollivad võrgusõlmed kiiresti tehinguid. Kui see on tehtud, siis on tehing lukustatud pearaamatusse ja uuendusest saavad teada kõik need võrgusõlmed, mis salvestavad sama osa täielikust pearaamatust.

Lühidalt kokku võttes tähendab see, et erinevalt tavapärasest pearaamatusüsteemist, mille puhul võivad kandeid teha vaid üks või mõned volitatud isikud, võib plokiahela pearaamatusse igaüks teha tehingu kohta kande ja süsteem kontrollib ja kinnitab selle. See ei tugine ühelegi keskasutusele.

Krüptovaluutad vs tavalised valuutad

Tagamata rahasüsteem, mis on praegu ülemaailmselt toimiv, sai ametlikult alguse aastal 1931, kui Ühendkuningriik tühistas kullastandardi, seda eeskuju järgis USA aastal 1933. Kullastandardi viimased riismed heitis kõrvale president Nixon aastal 1971. Kullastandardiga oli riigi valuuta väärtus otseselt seotud kullaga ja pangatähed pidid olema tagatud keskpangas hoitava tegeliku kulla ekvivalendiga. Uus usaldusraha süsteem tähendas, et keskpangad võisid trükkida nii palju valuutat, kui nad vaid soovisid.

Paljud väidavad, et see võimaldab valitsustel, eriti nendes riikides, mille valuutadel on suur rahvusvaheline mõju, maailmamajandusega ohtlikult manipuleerida, sest nad on võimelised oma soovi kohaselt rahamassi kas suurendama või vähendama.

Krüptovaluutade ühikute arv on lõplik, mis määratakse ära nende käibele laskmisel, viies need süsteemi, mida kontrollib „kaevandamise" nime all tuntud protsess. Kaevandamise tempot kontrollitakse arvutiprotsesside kaudu, millega tuleb lahendada keerulisi matemaatilisi valemeid. Mida suuremaks muutub valemite lahendamiseks rakendatavate arvutite jõudlus, seda raskemaks ülesanded muutuvad. Nende valemite lahendamise tulemusel moodustuvad uued Bitcoini „plokid". Teoreetiliselt võib iga inimene hakata „kaevandama" krüptovaluutasid, kui ta teab, kuidas seda teha, ja kui on piisa riistvararessurss selle toetuseks. Raha saadavuse piiratus hoiab ära valuutaühikute devalvatsiooni, mis on keskpankade rahatrüki tulemus. Kuna nõudlus lõpliku arvuga valuutaühikute järele tõuseb, siis tõuseb ka nende väärtus ja need lihtsalt jaotatakse väiksemateks ühikuteks.

Teiseks, usaldusraha süsteem annab finantsinstitutsioonidele teatava võimutaseme, mida krüptovaluutade pooldajad peavad samuti ohtlikuks. Usaldusraha süsteemis on finantsinstitutsioonidel selle väikese arvu isikute roll, kellel on õigus teha kandeid traditsioonilisse pearaamatusse. Kui toimub tavaline elektrooniline rahaülekanne kahe isiku vahel, siis peab kolmas, selleks volitatud pool, kinnitama tehingu toimumist, võtma raha maha maksja kontolt ja kandma selle saaja kontole. Ilma nende kolmandate poolteta oleks võimalik tekitada lõpmatult valuutade digitaalseid koopiaid. Krüptovaluutade toetajad ütlevad, et kolmanda poole kinnitusele tuginev süsteem, kusjuures kolmandate poolte arv on piiratud, on nii ebeefektiivne kui ka täiesti avatud võimalikuks korruptsiooniks.

Plokiahela tehnoloogia kõrvaldab kolmanda poole kinnituse vajaduse ja loob eeldatavalt objektiivse andmete salvestamise mooduse, mis ei võimalda rikkumist või muutmist.

Mis on Bitcoin?

Bitcoin on krüptovaluuta, mille tõi aastal 2009 välja „Satoshi Nakamoto", mis on ühe inimese või rühma varjunimi. Neid kannustas rahulolematus kohustusliku usaldusraha süsteemi ja selle rolliga maailmamajanduses, samuti geopoliitiliste jõustruktuuride surve tajutava tugevnemisega.

Kuigi krüptovaluutade vahel on rida erinevusi, ei ole meil siin võimalik neid põhjalikult käsitleda. Peamine erinevus Bitcoini ja teiste krüptovaluutade nagu LiteCoin ja Ether vahel on asjaolu, et siiani on see saavutanud kõige tugevama positsiooni. Bitcoin oli esimene reaalne krüptovaluuta, mis võeti laialdaselt omaks ja selle mõjukus kasvas kiiresti, kui ettevõtted hakkasid vastu võtma Bitcoini makseid.

Mis on Bitcoin Cash?

Bitcoin Cashi kohta tuleb hetkel rohkesti uudiseid! See uus krüptovaluuta on alles trükisoe – see on eksisteerinud alles alates 1. augustist 2017. Kuigi uusi krüptovaluutasid kerkib nagu seeni pärast vihma, mõned Bitcoinist oluliselt erinevad, mõned enam-vähem selle jäljendused, siis Bitcoin Cashi puhul on määravaks erinevuseks asjaolu, et see pärineb originaalsest Bitcoinist.

1. augustil 2017 tekkis Bitcoini plokiahelas „tugev kahvel" ja see jagunes kaheks uueks plokiahelaks – Bitcoini ja Bitcoin Cashi ahelaks. Plokiahela „kahvlisse" sattumine tähendab, et kahvli toimumiseni on Bitcoinil ja Bitcoin Cashil täpselt sama pearaamatu ajalugu. Kahvlist edasi muutuvad pearaamatud erinevaks, mis tähendab, et nüüd on olemas kaks erinevat krüptovaluutat.

Kaubelge Bitcoin Cashi CFD-dega maailma kõige populaarsemal platvormil - MetaTrader 4. Avastage selle platvormi tõeline jõud suurepärase MetaTrader 4 Supreme Edition lisamooduliga, millel on üle 60 ainulaadse kauplemistööriista. Laadige tasuta alla juba täna!

Miks tekkis Bitcoini tugev kahvel?

Bitcoini plokiahela tehnoloogia tugineb andmete „plokkidele". Kuna Bitcoini kasutamine tõuseb ja tehakse rohkem tehinguid, saavad need Bitcoini plokid rutem täis. Tehingute kiirus langes, sest need vajasid kontrollimiseks ja kinnitamiseks uusi „plokke", kuid kaevandajad ei suutnud neid piisavalt kiiresti luua. Laskumata jälle tehnilistesse üksikasjadesse, võib öelda, et probleemiks sai mastaapsus. Bitcoini plokki tuli suuremaks muuta, millega kaasnes tarkvara uuendamise vajadus ja nii tekkiski „kahvel".

Bitcoini ja Bitcoin Cashi vahel on mõningad tehnilised erinevused, näiteks Bitcoin Cashi plokk on väiksema suurusega. Kaupleja seisukohast vaadates on erinevus selles, et Bitcoin ja Bitcoin Cash on nüüd kaks erinevat krüptovaluutat ja tuletisinstrumendina nüüd ka kaks erinevat finantsinstrumenti – BTC (Bitcoin) ja BCH (Bitcoin Cash).

Miks kaubelda Bitcoin Cashiga?

Krüptovaluutade peamine ahvatlev omadus kaubeldavate tuletisinstrumentidena on nende suhteline volatiilsus võrreldes „küpsemate" tavaliste valuutadega. Need on nagu arenevate turgude kontrollimatult liikuvad valuutad, mille nõudlus meenutab sõitu ameerika mägedel, ja mida soetatakse nende tulevikuvõimalusi silmas pidades. Täiesti uue krüptovaluutana võib eeldada, et Bitcoin Cashi volatiilsus on eelolevatel nädalatel ja kuudel märgatavalt suurem kui Bitcoinil ja teistel laialdaselt kasutusele võetud krüptovaluutadel nagu Ether, LiteCoin ja Ripple.

Selline potentsiaalne volatiilsus pakub huvi riskialtimatele kauplejatele. Bitcoin Cashi ja teiste alternatiivsete müntidega kauplemine võib pakkuda võimalusi oma investeeringult kasu teenida, kuid tuleb alati meeles pidada, et kõrge volatiilsus põhjustab ka suuremat kaotuse riski. Kasutage meie volatiilsuse vastase kaitse seadistuse eeliseid ja enne reaalset kauplemist Bitcoin Cashiga tehke tasuta demokontol virtuaalse rahaga proovitehinguid.

Kauplejatele meeldib veel üks krüptovaluutade omadus. See on nende madal korrelatsioon traditsiooniliste finantsturgude ja teiste varaklassidega, mitte üksnes tavaliste valuutadega. Tavaliste valuutade trendid ei mõjuta krüptovaluutade väärtust, sest need ei ole usaldusraha süsteemi osa. Ja kuna krüptovaluutad ei ole seotud ühegi valitsuse või keskpangaga, ei mõjuta neid ja nendel põhinevaid muid varasid ja finantsinstrumente ka geopoliitilised tegurid.

Mis mõjutab Bitcoin Cashi hinda?

BCH - USD, juuli - september, 2017

Allikas: CryptoCompare

Kui Bitcoin Cashi – samuti teiste krüptovaluutade – väärtust ei mõjuta, erinevalt teistest varadest, keskpankade rahapoliitika ja geopoliitilised sündmused, siis millised on peamised mõjutegurid? Bitcoin Cashiga kauplemine tähendab, et tuleb aru saada selle hinda mõjutavatest teguritest. Praegusel hetkel on Bitcoin Cash, kuigi täiesti uus krüptovaluuta, väärtuselt maailmas teisel kohal (turukapitalisatsiooni põhjal), otse Bitcoini enda järel. Seega, millised on mõjutavad jõud?

 • Börsid aktsepteerivad BHC – kui Bitcoin Cash alustas, tõrkusid börsid ja rahakotid uut krüptovaluutat kasutusele võtmast. Nüüd aktsepteeritakse seda üha rohkem, mis tõstab selle väärtust, sest hoidmine ja üle kandmine muutub lihtsamaks. Peamine tegur on see, kui edukaks kujuneb Bitcoin Cashi kasutusele võtmine. Kauplejad peaksid tähelepanelikult jälgima uusi börse ja rahakotiteenuse pakkujaid, eriti suuremaid, kes teatavad Bitcoin Cashi aktsepteerimisest.
 • Kaevandamise tempo – Bitcoin Cash on kaevuritele väga ahvatlev, sest selle väiksem plokk võrreldes algse Bitcoiniga tähendab, et seda on praegu kergem kaevandada ja on nii neile tulutoovam. Väiksem ploki suurus tähendab ka rohkem tehinguid ja kaevurid teenivad oma kaevandatud plokkide tehingutelt rohkem raha, suurendades Bitcoin Cashi populaarsust veelgi.

Mis on tulevikul Bitcoin Cashi jaoks varuks?

Lihtne vastus on, et seda ei tea tegelikult keegi. Kui edukaks osutub Bitcoin Cashi kasutuselevõtt ja milliseid tagasilööke toob see kaasa algsele Bitcoinile, on praeguses faasis võimatu öelda. Ainus kindel asi, mida võib praeguses olukorras öelda, BTC „tugev kahvel" on hoidnud kõik olemasolevate tehingute kirjed terviklikuna ja praegu toimuv on äärmiselt huvitav eksperiment, mis ütleb meile palju krüptovaluutade, mitte ainult Bitcoini ja Bitcoin Cashi, tuleviku kohta.

Bitcoin Cashi väiksem ploki suurus on kaevurite jaoks ligitõmbav, mis hakkab tulevikus mõjutama Bitcoin Cashi, ja võimalik, et ka teiste krüptovaluutade, hinda. Ka see selgub aja jooksul, kas Bitcoin/Bitcoin Cashi „tugev kahvel" oli tõesti tingitud plokiahela tehnoloogia mastaapsuse probleemist. Pole võimatu, et BCH võtab lõpuks BTC üle ja sellest saab primaarne Bitcoini ahel. Praegu on see kõik vaid spekulatsioon. Kindel on aga see, et tekkinud olukord annab eelolevatel nädalatel, kuudel ja aastatel nii mõnegi potentsiaalselt väga huvitava võimaluse kõrge riskitaluvusega kauplejatele, kes on huvitatud krüptovaluutadega kauplemisest.

Lühidalt – hoidke silmad lahti!

Pidage meeles, et Admiral Markets on teile täiuslik partner Forexil ja kauplemisel aktsiate, aktsiaindeksite, kaupade ja võlakirjade CFD-dega – samuti ka krüptovaluutadega!


Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.