Mis on Litecoin?

Oktoober 09, 2017 17:42

Kas Litecoin on Bitcoini „kergem" vend? Bitcoin on kahtlemata kõige paremini tuntud krüptovaluuta, kuid te võite üllatuda teadmisest, et Litecoin ilmus käibele rohkem kui viis aastat tagasi.

On aeg heita teravam pilk Litecoini olemusele ning kuidas see näib võrdluses Bitcoiniga!

Käesolevas artiklis selgitame põhiküsimusi: Kuidas Litecoin töötab? Kuidas luuakse Litecoine? Kas Litecoin on riskantne?

Alustame kõige põhilisema küsimusega: Mis on Litecoin?

Litecoin on partneritevaheline krüptoraha. See on avatud lähtekoodiga tarkvara projekt MIT/X11 litsentsi alusel, mis tähendab, et selle taaskasutamiseks on seatud väga vähe piiranguid.

Litecoin on paljuski sarnane Bitcoiniga, sest seda loetakse samuti digitaalseks valuutaks ja digitaalseks maksesüsteemiks. Litecoini krüpteerimistehnikaid kasutatakse kahel kriitilise tähtsusega eesmärgil:

1.reguleerida Litecoini ühikute genereerimist;

2.tõendada varade ülekandeid ja turvata tehinguid.

Kuigi Litecoin ja Bitcoin on mitmeti sarnased, on nende kahe krüptoraha vahel ka olulisi erinevusi.

Kuidas erinevad Litecoin ja Bitcoin?

Mõned kauplejad ütlevad, et kui Bitcoin on kulla ekvivalent, siis Litecoini võib võrrelda hõbedaga. Ja tegelikult pidasidki Litecoini arendajad just seda silmas uue krüptoraha loomisel.

Mõlemal mündil on palju sarnaseid omadusi ja Litecoin sarnaneb Bitcoiniga, välja arvatud järgmised erinevused:

1.Litecoin pakub kiiremat kinnitust: Litecoini võrgustiku eesmärk on töödelda üks plokk iga 2,5 minuti järel Bitcoini 10 minuti asemel, mis arendajate sõnul võimaldab kiiremat tehingute kinnitamist. Selgelt eristatavaks puuduseks on omanikuta plokkide tekkimise suurem tõenäosus.

2.Litecoin kasutab erinevat hashtagi algoritmi: Litecoin kasutab tehinguploki moodustamiseks proof-of-work (POW) algoritmi − järjestikust memory-hard funktsiooni, mis nõuab asümptootiliselt rohkem mälu kui algoritm, milles ei kasutata memory-hard funktsiooni.

3.Litecoini võrgustik moodustab rohkem münte: Litecoin toodab 84 miljonit Litecoini ehk neli korda rohkem rahaühikuid võrreldes Bitcoini võrgustikuga. 1

Lõppkokkuvõttes on Litecoin võimeline töötlema ja käitlema suuremat arvu tehinguid, mis vähendab võimalike ummikute ohtu, nagu mõnikord näeme Bitcoini puhul. Palun tutvuge alloleva pildiga, et saada kiire ülevaade mõlemast krüptorahast.

Eeliste seas võib olla suurem vastupanuvõime topelt-kulutamise rünnakutele samal ajavahemikul võrreldes Bitcoiniga.

Allikas: Coin Desk 2

Mis on Litecoini lühend?

Litecoini lühend on lihtsalt LTC. Samal põhimõttel, mis kehtib USD (US Dollar) ja EUR (Euro) suhtes.

Liteoin võib moodustada paari ka teiste valuutadega. Sel juhul võiks paari nimetus olla näiteks Litecoin vs US Dollar või LTC/USD.

Kui te seda juba varem ei teadnud, siis nüüd on võimalik Litecoiniga (LTCUSD) kaubelda Admiral Marketsi riskivabal demokontol! Proovige seda juba täna …

Kuidas Litecoin töötab?

Litecoin on online-võrgustik, mida inimesed saavad kasutada maksete tegemiseks ühelt isikult teisele. Litecoin on partneritevaheline ja detsentraliseeritud, mis tähendab, et seda ei kontrolli ükski üksus või valitsus.

Maksesüsteem ei käitle füüsilist raha nagu dollar või euro; selle asemel kasutab ta oma rahaühikut, mida kutsutakse ka Litecoiniks (sümbol: Ł või LTC). Seetõttu näetegi sageli, et Litecoin liigitatakse virtuaalseks või digitaalseks valuutaks. Litecoine saab osta ja müüa traditsioonilise raha eest paljudes veebipõhistes kauplemiskohtades.

Mis on plokiahela tehnoloogia?

Litecoin põhineb plokiahela tehnoloogial nagu ka Bitcoin. Litecoini enda kinnitusel on Litecoini plokiahel „võimeline käitlema suuremat tehingumahtu kui teine osapool – Bitcoin".4

Litecoini plokkide genereerimise sagedus on suurem, mis tähendab, et võrgustik toetab rohkem tehinguid ning saab kasu kiirematest kinnituste aegadest.

Mis on kaevandamine?

Uusi Litecoine luuakse pidevalt. Uute müntide loomine toimub spetsiaalse protsessi abil, mida kutsutakse kaevandamiseks, ja mis on lihtsalt raamatupidamisteenus.

Üks viis, kuidas Litecoin tagab ainult ühe plokiahela olemasolu, on plokkide tootmise muutmine tõeliselt raskeks. Selle asemel, et toota plokke nagu süda lustib, tuleb kaevandajatel teha ploki krüptograafiline räsi, mis vastab kindlatele kriteeriumidele. Ainus võimalus sobivat leida on paljusid töödelda, kuni veab ja leitakse see, mis töötab.

Seda protsessi kutsutakse räsimiseks (hashing). Edukalt ploki loonud kaevurit premeeritakse 25 värskelt vermitud Litecoiniga.


Olenevalt plokkide ilmumise sagedusest kohandatakse räsi keerukuse kriteeriume mõne päeva tagant, seega tähendab suurem konkurents kaevurite vahel rohkem tööd ploki leidmiseks.

Kust Litecoin pärineb?

Litecoini pakkumise tõus on detsentraliseeritud ja seda juhib Litecoini protokoll, mis määrab kindlaks uute müntide loomise Litecoini osalistele.

Litecoinide maksimaalne arv on piiratud kokku 84 miljoniga, kuid siiani ei ole veel kõiki münte loodud. Hetkel on ringluses ligikaudu 51,7 miljonit münti, mis moodustab koguarvust umbes 61,6%.

Kui 11,3 miljonit uut münti on valmis saanud, siis kahaneb ploki kaevandamistasu poole võrra – 25-lt 12,5-le mündile, mida eeldatakse juhtuvat mingi ajal augustis aastal 2019.

Allikas: Litecoin Block Half 3

Kes leiutas Litecoini?

Arvatakse, et Litecoin toodi turule avatud lähtekoodi kliendi kaudu GitHub platvormil 7. oktoobril 2011 Charlie Lee, endise Google'i töötaja, poolt. See oli Bitcoini tuumikkliendi kahvel, erinedes eelkõige lühema plokkide loomise aja (2,5 minutit) ja suurema maksimaalse müntide arvu poolest. Sel oli ka erinev räsimise algoritm ja mõningal määral modifitseeritud GUI.

Millal loodi Litecoin?

Kuigi see ehitati oktoobris 2011, algab Litecoini finantsajalugu 2013. aasta novembrist. Litecoini arendustiim lasi esialgu välja 0.8.5.1 versiooni ning Litecoini koguväärtusele sai osaks massiivne tõus, sealhulgas 100%-line hüpe 24 tunni jooksul. Detsembri alguses 2013 ilmus Litecoini uus versioon. Uus parendatud versioon pakkus 20-kordset tehingutasude alanemist ning muid kliendi ja võrgu vahelise turvalisuse ja tulemuslikkuse täiustusi.

Kas peaksite proovima kaevandada Litecoine?

Meie arvamus on, et Litecoiniga kauplemine võib olla tulusam kui andmekaevandamine. Kasutades meie parimal tasemel vahendeid MetaTrader 4 platvorm ja MetaTrader 4 Supreme Edition, on teie kulutused palju väiksemad, kui niinimetatud ASIC riistvara hankimine, mis ei ole kaugeltki täiesti usaldusväärne investeering. Sellega kaasneb palju riske, sealhulgas järgmised, kuigi see loetelu ei ole täielik:

1.Eksponentsiaalsed raskused võrgustikuga: raskused muutuvad suuremaks, kuna võrgustikuga ühineb üha rohkem ja kiiremaid kaevureid, mis viib teie kasumlikkuse alla. Seetõttu on oluline teha realistlik prognoos nende raskuste edasise arengu kohta lähemas tulevikus.

2.Potentsiaalselt madal edasimüügi väärtus: ASIC tarkvara võib olla erakordselt tõhus Litecoinide kaevandamiseks, kuid neid ei saa ümber seadistada muul eesmärgil, seega on edasimüügi väärtus väga madal.

3.Tarneraskused: te ei taha, et teie riistvara saabub pärast ostu sooritamist alles mitme kuu pärast. Internetis on olnud iseäranis palju halbu arvustusi kaevandamise tarkvara ettetellimise kohta.

4.Elektritarve: te ei taha maksta elektri ees rohkem, kui teenite Litecoinidega, on ju nii?

Lihtsalt öeldes, Litecoin vs USD kauplemine peaks olema hoopis huvitavam, kasumlikum ja vähem kulukas.

Kus saab neid kulutada?

Litecoini saab kasutada ja kulutada suure hulga kaupade soetamiseks erinevat liiki kaupmeeste juures. Esimeseks sammuks on Litecoini rahakoti allalaadimine, et oleks võimalik osta turult Litecoine ning siis soetada Litecoinide eest kaupu ja teenuseid.

Kes toetab Litecoini?

Litecoin opereerib, vastupidiselt teistele laialdaselt tuntud valuutadele nagu US dollar ja euro, sõltumatult ühestki keskpangast.

Litecoini võrgustikul ei ole ühtki keskpunkti ega ka ühtegi administraatorit, mis teeb sellest detsentraliseeritud digitaalse valuuta

Millised riskid on Litecoiniga kauplemisel?

Toome välja mõned punktid riskide kokkuvõtlikuks hindamiseks:

1.Samuti nagu Bitcoini puhul ei ole meil väärtuste vahemike pikka ajalugu ja võrreldavaid krüptorahasid. Põhimõtteliselt on õiglase väärtuse hindamine väga raske küsimus.

2.Muudatused rahvusvahelise kapitalikontrolli süsteemis võivad vähendada krüptovaluuta nõudlust. Mõnes riigis, näiteks Hiinas, kehtivad kapitali väljavoolu takistavad seadused; seetõttu suunatakse suuri rahavooge reguleerimata krüptovaluutadesse, vältimaks sellist kapitalikontrolli. Kapitalikontrolli puudutavate seaduste muutmine võib pärssida nõudlust.

3.See on reguleerimata, seega võivad mõned pidada seda väga riskantseks. Siiski on see subjektiivne; lõppkokkuvõttes on see siiski vaid valuuta.

4.See on valuuta, oma loomult sarnane kaubaga, millest tuleneb, et see allub turuliikumistele nagu nõudlus ja pakkumine. Kuid kaupadega tegelevatele kauplejatele peaks see olema positiivne risk.

Kas Litecoin on legaalne?

Lühike vastus: jah. Eeskirjad on riigiti erinevad, kuid võite eeldada, et riikide finantsreguleerijate huvi Litecoini ja teiste virtuaalsete valuutade vastu hakkab otsustavalt tõusma, nagu ilmselt ka piirkondlike regulaatorite puhul riigi madalamatel juhtimistasanditel.

Kas Litecoiniga on turvaline kaubelda?

Jah, mis sellesse puutub, siis on sellega täpselt sama turvaline kaubelda kui Bitcoini või mõne muu kaubaga. Tõtt öelda on Litecoini populaarsus plahvatuslikult tõusnud.

Allikas: Coin Market Cap 3

Tehingute maht on viimase mõne kuu jooksul märkimisväärselt kasvanud. Enne aprilli 2017 jäi keskmine tehingumaht enamasti 1 ja 10 miljoni USD vahele, mais tõusis see 200 miljoni USD-ni ja juunis 2017 isegi rohkem kui 400 miljonit USD.

Püsige lainel, et saada osa põnevast teabest ja Litecoini analüüsidest … Kuid milleks oodata? Teate ju, et nüüd on võimalik kaubelda Litecoiniga Admiral Marketsi demokontol. Alustage juba täna … harjutamine teeb meistriks!

Viited:

1.Wikipedia

2.Coin Desk

3.https://coinmarketcap.com/currencies/litecoin/

Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.