Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Guarantee Fund
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Mis on Ripple?

Oktoober 16, 2017 19:49

Enamik teist tunneb Bitcoini, kuid krüptovaluutade perekond on hoopis suurem. Võib-olla olete kuulnud ka sellistest valuutadest nagu Litecoin ja Ether[1] .

Järjekordne krüptovaluuta, mis põhjustab doominoefekti kogu digitaalvaluuta turul on... Ripple. Kuigi Ripple'il on oma valuuta, on selle tähelepanuväärseimaks väärtuseks ehk ülikiire maksesüsteem.

Selles artiklis vaatleme Ripple'it lähemalt ning selgitame kõnealuse krüptovaluuta põhilisi aspekte. Saate teada, kuidas Ripple töötab ja millised on peamised erinevused Ripple'i ja Bitcoini vahel.

Enne põhjalikumat käsitlust teeme algust põhiküsimusega: Mis on Ripple?

Ripple'it peetakse San Franciscost võrsunud riskikapitali ettevõtteks. See on välja töötanud plokiahelale sarnaneva maksesüsteemi. See on maksete protokoll, millel on maksesüsteemile, rahaülekannete võrgustikule ja valuutavahetusele sarnased funktsioonid. See töötab krüptoraha, tavapärase raha ja kaupadega.

Ripple võimaldab klientidel integreerida protokolli oma süsteemidesse. Hiljuti hakkas Abu Dhabi Riigipank kasutama seda tehnoloogiat mõningate maksetehingute, nimelt piiriüleste tehingute, jaoks. See võimaldab kasutajatel kanda raha üle reaalajas.

Ripple kasutab samasugust plokiahelat nagu Bitcoin, erinevus on see, et Ripple'i krüptovaluutat kutsutakse „Ripple".

Turukapitalisatsiooni osas on Ripple suuruselt kolmas krüptovaluuta Bitcoini (link) ja Etheri (link) järel.

Mis on Ripple'i lühend?

Ripple'i lühend on lihtsalt XRP. Ripple võib moodustada paari ka teiste valuutadega, täpselt nagu USD (US Dollar) ja EUR (Euro)-

Ripple vs US Dollar valuutapaari nimetatakse seega XRP/USD.

Kui te seda juba varem ei teadnud, siis nüüd on võimalik Ripple'iga (XRP/USD) kaubelda Admiral Marketsi riskivabal demokontol! Proovige seda juba täna …

Milline erinevus on Ripple'i ja Bitcoini vahel?

Ripple'i peetakse Bitcoini konkurendiks ja peab ütlema, et tal ongi mõningad eelised. Ripple ei sõltu ühestainsast ettevõttest, mis turvab ja haldab tehingute andmebaasi. Nii ei tule oodata plokkide kinnitamist. Veebilehe Market Mogul 1 andmetel on Bitcoini ja Ripple'i tehingute sooritamisel ajaline erinevus. Bitcoini tehingu lõpule viimise aeg on pikenenud, jõudes 27. märtsil 168 minutini, samas kui Ripple'il võttis see keskmiselt 3,7 sekundit. Rahaülekandeid Hispaania ja Mehhiko vahel teostas BBVA ning tuvastati, et Ripple vajas selleks vaid sekundeid, samas kui standardne ülekanne oleks lõpetatud alles nelja päeva pärast.

Mõlemal mündil on palju sarnaseid omadusi ja Ripple sarnaneb Bitcoiniga, välja arvatud mõned erinevused:

1.Ripple pakub kiiremat tehingute sooritamise aega: nagu eelnevalt selgitatud.

2.Ripple kasutab iteratiivse konsensuse protsessi: Bitcoin kasutab niinimetatud kaevandamist.

3.Valuuta vs tehingu võrgustik: Bitcoin on detsentraliseeritud digitaalvaluuta, samas kui Ripple on põhimõtteliselt tehinguvõrgustik, mis sisaldab ühtlasi ka oma digitaalvaluutat – Ripple.

Kas Ripple'it saab kaevandada?

Ei, Ripple'it ei saa kaevandada. Ripple alustas fikseeritud arvu Ripple'itega (XRP) ja vastavalt Ripple'i protokolli reeglitele ei ole sellesse laienemist sisse ehitatud. Seetõttu ei ole vaja uusi münte kaevandada.

Loodud XRP müntide koguarv on 100 miljardit, kuid XRP voogu kontrollib Ripple. Seda on kritiseerinud Bitcoini pooldajad, kes kiidavad Bitcoini igasuguse keskse kontrolli puudumise eest selle loomisel või jagamisel.

Ripple vastas teatega, et kavatseb külmutada 88% oma XRP varadest, kuid müüb iga kuu 1 miljardit XRP-d. Nii külmutamine kui ka püsiv voog võimaldavad kauplejatel ja investoritel arvestada teataval tasemel prognoositavusega pakkumise osas.

Kuidas Ripple tegelikult töötab?

Ripple rõhutab oma rolli „globaalse arveldamisteenuse võrgustikuna", mis lihtsalt võimaldab finantstehingutes osalejatel, näiteks pankadel, läbi saada madalamate tehingukuludega. Samal ajal pakub Ripple ka otse- ja kiirkorralduste parendatud teenust. Allolevalt pildilt näeme, kuidas Ripple korraldab ülemaailmseid makseid.

Allikas: Ripple 2

Maksed on krüptograafiliselt turvatud ja need on välja töötatud sobimaks panga olemasoleva infrastruktuuriga. Ripple toob järgnevalt esile oma neli peamist omadust 3 :

1.Jagatavus: pangad võival teha tehinguid otse omavahel, ilma keskse kontaktita.

2.Turvalisus: tehingute privaatsus.

3.Laiendatavus: töötlemise kõrge tase.

4.Koostalitlusvõime: võimalused ühendada omavahel mitmeid võrgustikke.

Põhimõtteliselt võimaldab Ripple'i võrgustik töödelda makseid kiiremini – peaaegu hetkeliselt, odavamalt, turvalisemalt ja otsese ligipääsuga. Seetõttu ei ole üllatav, et Ripple'it kasutatakse üha rohkem pangandussektoris, mis ei ole uude tehnoloogiasse nii palju raha mahutanud kui mõned teised valdkonnad.

Kas Ripple kasutab plokiahela tehnoloogiat?

Jah, see kasutab struktuuri, mis töötleb makseid plokiahela kontseptsioonile sarnasel viisil. Ripple kasutab „tehingute käitlemiseks jagatud registrit [mis võimaldab], et töötada piiriüleselt ja mis tahes suuruses maksega." 4

Ripple'i valuuta XRP aitab lihtsustada kahe poole vahelisi tehinguid, kui otsene valuutavahetus ei ole võimalik. XRP-l ei ole vastaspoole riski ja see ei sõltu kolmandast poolest.

Ripple'i logo

Allikas: Ripple 5

Kes leiutas Ripple'i?

Arvatakse, et Ripple'ile pani aluse Ryan Fugger, kuid pärast selle esialgset loomist on tehtud suuremahulisi arendustöid.

Ripple'i kasv sai alguse aastal 2004, kui Ryan Fugger rajas süsteemi RipplePay. Aastal 2011 kujundati süsteem ringi, muutes selles kiiremaks ja oluliselt energiatõhusamaks kui seda on Bitcoin. Aastal 2012 moodustati ettevõte OpenCoin, Inc.

Õige pea pärast seda arendati Fuggeri kontseptsioonide alusel välja Ripple Transaction Protocol (RTXP). See protokoll on võimeline vältima traditsioonilisele korrespondentpankade süsteemile omaseid tasusid ja ooteaegu. 6

Alates aastast 2012 on Ripple keskendunud ka laienemisele pangandusturule.

Milline võib olla Ripple'i tulevik?

Lihtsalt öeldes – see paistab helge. Ripple'i võrgustik töötleb makseid palju kiiremini ja organiseerib mitmeid partnerlusi globaalsete ettevõtetega:

1.60 institutsiooni kogu maailmas, sealhulgas sellised kuulsad firmad nagu UBS, RBC, UniCredit ja Santander.

2.40% Jaapani pankadest hakkab olema Ripple'iga ühendatud.

3.RBS ja BAML hakkavad kasutama Ripple'i makseteenuseid nii jae- kui kommertsmaksete puhul aastal 2018.

4.Abu Dhabi Riigipank kasutab Ripple'it rahvusvahelisteks makseteks (nagu varem mainitud).

Allikas: Market Mogul 7

Loomulikult, Ripple ei ole nii populaarne kui selle kuulus kolleeg Bitcoin. Siiski, kasvav huvi krüptovaluutade vastu üldiselt, pluss Ripple'i erakordselt kiire võrgustik ning võime pakkuda makselahendusi, lubavad eeldada, et lähimate aastate jooksul on Ripple tuline võistleja turuliidri positsiooni pärast. Alloleval pildid näete XRP mahu jaotust.

Allikas: Crypto compare.com 8

Mis toetab Ripple'it?

Ripple opereerib sõltumatult ühestki keskpangast, samal kombel nagu teisedki krüptovaluutad nagu Bitcoin, Ether ja Litecoin. See on peamine erinevus võrreldes teiste laialdaselt tuntud valuutadega nagu US dollar ja euro. Need valuutad ringlevad ja neid trükitakse vastavate keskpankade poolt USAs ja ELis.

Ripple otsustab XRP-de voo üle, mis on seatud 1 miljardi XRP tasemele iga kuu 9. Siiski, vastupidiselt nn „fiat-rahale" nagu USD and EUR, on vastavalt Ripple'i protokollile maksimaalne võimalik Ripple'i pakkumine 100 miljardit XRP.

Millised on Ripple'iga kauplemise riskid?

Nagu mistahes finantsvara puhul, on ka siin hinna üles ja alla liikumise risk. Ripple allub turuliikumistele nagu nõudlus ja pakkumine.

Võttes arvesse Ripple'i kui finantsvõrgustiku laialdast tunnustatust suuremate finantsettevõtete ja pankade poolt, on suuremad häired keskpikas prognoosis ebatõenäolised.

Lõpetuseks, kuid mitte vähem oluline on see, et iga Ripple'i konto on kohustatud hoidma väikest reservi − 20 XRP, millest võetakse iga tehingu eest 0,00001 XRP tehingutasu. Neid meetmeid rakendatakse häkkerite vastu võitlemiseks, kes soovivad võrgustikku üle koormata. Tegelikult on need kulud lõppkokkuvõttes äärmiselt väikesed.

Kas Ripple on legaalne?

Vastus on jah. Eeskirjad on riigiti erinevad, kuid võite eeldada, et riikide finantsreguleerijate huvi Ripple'i ja teiste virtuaalsete valuutade vastu hakkab otsustavalt tõusma, nagu ilmselt ka piirkondlike regulaatorite puhul riigi madalamatel juhtimistasanditel.

Lisaks on Ripple uuesti keskendunud XRP turgudele ning Jaapan on juba hääletanud digitaalsete valuutade nagu BTC and XRP normaliseerimist ja reguleerimist käsitleva seaduse üle 10.

Kas Ripple on kauplemiseks turvaline?

Jah, mis sellesse puutub, siis on sellega täpselt sama turvaline kaubelda kui Bitcoini, Etheri, Litecoini või mõne muu kaubaga. Soovitame kauplemiseks kasutada paari XRP vs USD. Siin on graafik, millel näete rahavoogu Ripple'isse, kauplemismahte turul ja kogumahtu ajas.

Allikas: Cryptocompare.com 11, June 27

Püsige lainel, et saada osa põnevast teabest ja Ripple'i analüüsidest … Kuid milleks oodata? Teate ju, et nüüd on võimalik kaubelda Litecoiniga Admiral Marketsi demokontol. Alustage juba täna … harjutamine teeb meistriks!

Viited:

1.The Market Mogul

2.Ripple

3.Ibid.

4.The Market Mogul

5.Ripple

6.Wikipedia

7.The Market Mogul

8.CryptoCompare

9.The Market Mogul

10.Coindesk

11.CryptoCompareRiskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.