Pärast eelmise nädala müügilainet aktsiaturgudel - kas S&P500 karud on haaranud kontrolli?

September 08, 2020 13:14

S&P500 indeksit tabas eelmise nädala neljapäeval suur müügilaine. Indeks kukkus 3,5%. Samal ajal langesid USA tehnoloogiaaktsiad ja NASDAQ100 üle 5% - kas see on sügavama korrektsiooni algus? Kas me võime näha edasisi rünnakuid karude poolt?

Paneme asjad perspektiivi: S&P on endiselt selgelt positiivse suundumusega

Tegelikult on esmalt vajalik astuda samm tagasi ja teha sügav hingetõmme: Nasdaq100 nägi oma suurimat langust alates käesoleva aasta märtsist ning S&P500 nägi pärast uue kõigi aegade rekordi püstitamist oma ajaloo suuruselt kolmandat langust - ühe päevaga langes indeks 3,5%. Sellest võimsamad langused toimusid 1991. aasta novembris (3,9%) ja 1955. aasta septembris (6,6%). Seega peaksime käesolevad kaotused perspektiivi panema.

Vaatame kõigepealt Nasdaq100 indeksit: Koroonaviirusega seotud pandeemia hirmud ja paanika tabasid finantsturge märtsis. USA tehnoloogiaindeks on 2020. aastal endiselt tõusnud rohkem kui 25% ja kaupleb märtsi madalaimast tasemest enam kui 70% kõrgemal.

Seda silmas pidades võib öelda: "Korrektsioon on hilinenud." Miks me nii arvme? Toome välja mõned põhipunktid:

  • Augusti S&P500 tulemus on olnud väga positiivne ning indeks tõusis 7%
  • Viimased 15 korda peale sellist sündmust tõusis S&P500 iga kord keskmiselt 3,2% kõrgemale
  • 1950. aastast kuni tänaseni, kui uue S&P500 tipu seadmiseks kulus rohkem kui viis kuud, (nagu praegugi veebruarist augustini) oli S&P500 keskmine 12-kuuline tootlus 11,4%

Lisaks tuleks kaaluda järgmiseid märke:

  • Eelmisel reedel avaldati paljulubavad andmed USA majanduse kohta. Töötuse määr langes alla 10% ning jõudis tasemel 8,4%. Eeldati 9,8% suurust töötuse määra
  • Föderaalreservi poolt suunatakse majandusse suurejoonelisi rahalisi toetusi
  • Samuti on FED valmis lubama, et inflatsioon ületab mõneks ajaks 2% suuruse sihtmäära (seda ütles FEDi esimees Powell oma 27. augusti kõnes Jackson Hole'is)

Seda kõike silmas pidades tundub, et meeleolu on ikka veel "osta korrektsiooni".

 

Kuidas selles keskkonnas kaubelda SP500 indeksi CFD-d?

S&P 500 CFD üldpilt on endiselt pulle soosiv kuni kauplemistase ületab SMA (200) ja 2950/3000 punkti taset (roheline ristkülik).

Liikumine veebruari tippude suunas 3380 punkti piirkonda (või umbes 3200/230 punkti suunas) tähistab ühtlasi ka juuni kõrgeimat taset ja Fibonacci põrget (61.8%) juuni madalpunktist septembrini. Kõigi aegade kõrgeimad tasemed tunduvad olevat kasumieesmärgina mõistlikud ning on ahvatlevad lisaks ka riski ja tulususe seisukohast. Stop-loss tase oleks 2,950 punkti juures ning eesmärgiks seame 3,800 punkti taseme.

Allikas: Admiral Markets MT5 koos MMT5SE lisarakendusega [SP500] CFD päevagraafikul (26. aprillist 2019 kuni 07. septembrini 2020). Kasutatud: September 2007, 2020 kell 10.00 GMT. Palun arvestage, et varasemad tulemused ei ole usaldusväärsed tulevaste tulemuste või tulevase tulemuslikkuse näitajatena.



2015. aastal langes SP500 CFD -0,73%. 2016. aastal suurenes see 9,54%. 2017. aastal suurenes see 19,42%. 2018. aastal langes see 6,24%. 2019. aastal suurenes see 28,88%, mis tähendab, et viie aasta jooksul on see 56,9% kasvanud.



TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, hinnangute, prognooside, ennustuste, turuülevaadete, nädalaprognooside ning mistahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edapidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

1. See on turunduskommunikatsioon. Sisu avaldatakse ainult informatiivsel eesmärgil ja seda ei saa mingil juhul tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena. See ei ole koostatud kooskõlas investeerimisuuringute sõltumatuse edendamiseks kavandatud juriidiliste nõuetega ning selle suhtes ei kohaldata enne investeerimisuuringute levitamist mingisugust ärikeeldu.

2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets Uk Ltd (Admiral Markets) ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.

3. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.

4. Analüüsi on koostanud sõltumatu analüütik (Jitan Solanki, elukutseline kaupleja ja analüütik, edaspidi "autor") autori isiklike hinnangute põhjal.

5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.

6. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.

7. Võimendatud tooted (sealhulgas hinnavahelepingud), on spekulatiivse iseloomuga ning võivad kaasa tuua nii kahju kui kasu. Enne kauplemise alustamist palume teha kindlaks, et mõistate täielikult kaasnevaid riske

Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.