Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Guarantee Fund
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Saksamaa üldvalimised 2017: kuidas kaubelda valimisi?

September 21, 2017 16:56

Saksamaa föderaalsed valimised on lähenemas. Esimeses artiklis selgitasime lähemalt valimiste fundamentaalseid aspekte ning selles artiklis vaatame valimisi läbi tehnilise analüüsi, sealhulgas DAX30 indeksi analüüs. Uudistega kauplejatele on valimised heaks võimaluseks olukorda enda kasuks ära kasutada. Keskendume peamiselt valuutade, CFD-de ja indeksitega kauplemisele. Kõige suuremat mõju omavad valimisel ilmselt DAX30 indeksile, kuid tähelepanuta ei saa jätta ka teisi turge, sealhulgas kuld, nafta ja EUR/USD valuutapaar.

Merkeli Kristlik Demokraatlik Liit (CDU) ja selle Bavariani erakond Kristlik Sotsiaalne Liit (CSU) on küsitluste järgi üks suurimaid parteid, kuid on vähetõenäoline, et saavutatakse vähemalt 50% häältest. Nad keskenduvad peamiselt tööhõivele, käimasolevatele avalikele investeeringutele ning maksude vähendamisele. Vasak-tsentristlik Sotsiaaldemokraatlik partei on hetke valitsuses olnud koalitsioonis parem-tsentristliku CDU-ga, samuti ka Merkeli esimesel võimuajal.

Teisel positsioonil on valimiste eel Martin Schulzi erakond SPD, mis kogub eeldatavalt 25% häältest ning mis oma loomult on tavaline töölisklassi partei keskendudes haridusele, infrastruktuurile ning kõrgemate maksude kehtestamisele rikastele. Uuringute kohaselt on sakslased hetkel võimul oleva valitsusega rahul ning tugev koalitsioon on taas võimalik, nagu on juhtunud viimasel kolmel valimisel neljast. Siiski on lisaks veel 4 parteid, kelle häältesaak võib jääda vahemikku 8-10% ning kes võivad moodustada koalitsiooni CDU/CSU-ga

Allikas: Telegraph.co.uk

Küsitlused ei ole siiamaani suuri erinevusi näidanud, ei saa midagi kindlat siiski veel väita. Usun, et turgudel, eelkõige DAX30 hinnast, on hetkel CDU/CSU koalitsioon juba sisse hinnastatud ning suuri üllatusi ei tohiks seekord tulla. Miks? Kes iganes peaks võitma, jätkatakse endiselt Euroopa-meelset poliitikat, kuna Angela Merkeli vastaskandidaat oli kunagi Euroopa Parlamendi president.

DAX30

Saksamaa DAX indeks koosneb 30 suuremast ettevõttest.

Hetkel on DAX30 hinnaliikumine kergelt taandunud kõikide aegade tippudest, mis saavutati juunis 2017. Langus oli ca 10% ning taastumine on toimunud 38.2% Fibonacci tasemeni. Kuna Merkeli valimisvõit on turgudele tugevalt sisse hinnastatud, ei pruugi selle sündides tõus turgudele tulla tugev. Lisaks on tulemas majandustulemuste hooaeg, mistõttu tasub jälgida ka DAX30 aktsiate majandusnäitajaid. Valdava enamuse puudumine parlamendis võiks aga kaasa tuua täiendavat ebakindlust ning DAX30 võiks langeda. Kindlasti tasub jälgida taseme 12000.00 murdumist. Kindlasti peavad DAX30 kauplejad hoidma silma peal ettevõtete P/E suhtarvudel.

DAX-i ettevõtete turukapitalisatsiooniga saab tutvuda siin. Saksa keeles kutsutakse seda KGV. Lihtsamalt öeldes näitab suhtarve seda, mitme aasta kasum kulub aktsiahinna tagasi teenimiseks.

Kui peaks tekkima olukord, kus ühelgi parteil parlamendis kontrolliv enamus puudub, tasuks jälgida kvartaalset toetustaset 11323, kuna hind võib kergesti langeda. Selle juhtumisel võib hind jõuda tagasi hinnakanalisse ning alustada uue langeva zig-zag hinnaliikumisega. Selle hetkeni võivad endiselt olla eelmised tipud headeks võimalusteks lühikeste positsioonide avamiseks, kuni hind murrab kõrgemale tasemest 13000. See võib kaasa tuua täiendavat ostuhuvi tasemeni 13420 ning sellisel juhul on hind juba koridorist kõrgemal ja oodata võib langust koridori servani. Hinnakanalisse naasemine on eeldatavasti langev.

Allikas: DAX30, päevane graafik, Admiral Markets MT4, märts-september 2017

Kuld

Kulla hinnaliikumine on murdnud mitu aastat kestnud langustrendi, jätkab järjest kõrgemate miinimumide tegemist ning on peagi ületamas eelmise aasta tippe. Teoreetiliselt peaks kulla hind tõusma, koos kõrgema inflatsiooni ja riskantsemate varadega nagu aktsiad. Tõenäoliselt peaks kulla hind Merkeli võidu puhul langema, kuid see võib olla hetkeline, kuna muud tegurid võivad hinnaliikumisse taas pöörde tuua. Tõusev trend on hetkel jätkusuutlik ning väiksemad langused ostetakse ilmselt väiksemate investorite poolt üles, kes otsivad paremat hinda. Tasub olla valvel, kui hind peaks langema tasemeteni 1300 ja 1275. Ajalooliselt on nendel tasemetel tekkinud tugev ostuhuvi. Kui hinnaliikumine peaks tõusma kõrgemale tasemest 1362, võib oodata hinnatõusu ka tasemeni 1400. Ainult sulgumine hinnakanalist madalamal võiks murda trendi langevaks ka päevasel graafikul.

Allikas: Kuld, päevane graafik, Admiral Markets MT4, september 2016 - september 2017

Nafta

Järgmine populaarne tooraine investorite seas on nafta, mis on üheks oluliseks indikaatoriks kogu maailma majandusele. Hetkel ei paista küll kusagilt poolt, et mõni valimistulemus võiks nafta hinda oluliselt kõigutada, kuna ükski partei pole lubanud naftaga seonduvalt täiendavaid makse või suuri investeeringuid alternatiivsetesse energiaallikatesse. Järgneval graafikul on välja toodud WTI hinnaliikumise roheline tõusev hinnakanal ning lillat värvi langev trendikoridor.

Allikas: WTI, päevane graafik, Admiral Markets MT4, september 2016 - september 2017

EUR/USD

EUR/USD valuutapaar on sel aastal näidanud tugevat tõusu, millele on kaasa aidanud spekulatiivsed investorid, kes ootavad Euroopa Keskpangalt lähiajal rangemat rahapoliitikat. Kuna turg on Merkeli võimaliku koalitsiooni FDP-ga juba sisse hinnastanud, peaks pärast valimis fookus nihkuma uuesti Euroopa Keskpanga otsustele. Lühiajaliselt võib tekkida mõningane hinnatõus, millele järgneb konsolideerumine ja järgmine hinnatõus. Kui Schulz peaks võitma, võib oodata täiendavat müügisurvet ja hinnalangust, millele järgneb tõusev taastumine – eriti kui peaks mainitama avalikke kulutusi ja maksukärpeid. Seega võib pikemas perspektiivis näha EUR/USD hinnatõusu kuni tasemeni 1.25. Kui peaks rakenduma ebatõenäoline stsenaarium, millega pääsevad võimule EU-vastased populistlikud parteid või Merkel peaks moodustama koalitsiooni nende parteidega (nt Die Linke), võib EUR/USD langeda tasemeni 1.15. Sarnane olukord võib tekkida, kui Schulz peaks moodustama koalitsiooni Die Linkega (mis on samuti ebatõenäoline).

Languste üles-ostmine võib toimuda piirkonnast 1.1795, kui aset peaks leidma järgmine stsenaarium:

 1. Hinnatõus
 2. Langus
 3. Hinnatõus

või

 1. Langus
 2. Hinnatõus

Kui pärast valimistulemusi peaks koheselt tulema hinnatõus, võiks päevane sulgumine kõrgemal tasemest 1.2130 viidata järgmistele hinnatõusudele tasemeteni 1.2350 ja 1.2400 ning seda juba järgmiste päevadega. Mõlemad hinnakoridorid on tõusvad, mida toetab libisev keskmine. Selle põhjal võib öelda, et turg ei oote hetkel üllatusi.

Allikas: EUR/USD päevane graafik, Admiral Markets MT4, november 2016 - september 2017

Ükskõik kes peaks valimised võitma, on riskijuhtimine esmase tähtsuse. Lisaks tasuks enne valimisi määrata ära ka volatiilsuskaitse seadistused.

Turvalist kauplemist!


Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.