Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Guarantee Fund
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Saksamaa üldvalimised 2017: valimistulemuste mõju finantsturgudele

September 28, 2017 11:46

Pärast Saksamaa üldvalimiste tulemuste teatavaks saamist on Saksamaa kantsleri Angela Merkeli kohta rohkesti uudiseid liikvel. Kuigi tulemused valmistasid pettumuse, on kantsler Merkelil ja tema parteil siiski eelis valitseda. Merkelil õnnestus Saksamaa pühapäevastel valimistel võita neljas ametiaeg, kuid tema võitu varjutas teataval määral äärmusparempoolne AfD partei, mis kogus 13,3% häältest.

EUR/USD valuutapaar reageeris tavapärase hinnaerinevusega (pea ja õlad, kaubeldav), ning ma prognoosisin Twitteris võimalikku erinevuse kadumist kohe pärast turu avanemist. Erinevus peaaegu kaduski, jäädes reedesest turu sulgemise hinnast vaid 6 punkti kaugusele.

Sellised olid valimiste lõplikud tulemused:

Allikas: Ft.com

Lõplik tulemus

Allikas: dpa-infocom

Näib, et Merkelil seisab ees pingeline aeg sellise valitsuskoalitsiooni moodustamiseks, mis suudaks viia miinimumini paremäärmusliku partei – Alternatiiv Saksamaale (AfP) – mõjutused, kuna see on esmakordselt viiekümne aasta järel saanud kohad Saksamaa parlamenti.

Merkeli üks peamisi väljakutseid on tuua ühe laua taha ärimeelne Vaba Demokraatlik Partei (FDP) ja Roheliste partei, et moodustada nendega koalitsioon. Tegemist on kõva pähkliga, sest need parteid vastanduvad tugevasti teineteisele ning see võib mõjutada valijate toetust. Koalitsiooni moodustamine võib venida jõuludeni ning selline ebaõnnestumine võib tuua kaasa uued valimised..

Ka parempopulistlikul AfP parteil on seoses esinaise Frauke Petry tagasiastumisega oma mured – see võib vallandada parteisisese turmtule, mis on Merkelile ainult kasuks.

Praeguse CDU/CSU ja SPD „suure" koalitsiooni jätkumisel oleksid nad parlamendis enamuses, kuid SPD juhtiv kandidaat Martin Schulz on selle välistanud. Saksamaa Bundestagis on nüüd kuus parteid ja minu arvates võivad, nii matemaatiliselt kui poliitiliselt, püsima jääda ainult kaks koalitsiooni – kas praeguse „suure koalitsiooni" jätkamine või Jamaica koalitsioon, mille moodustavad CDU/CSU, FDP ja rohelised.

Võimalik tulemus

Praeguses seisus on võimalik tulemus koalitsioon CDU, FDP ja roheliste vahel. Jamaica koalitsiooniks nimetatakse seda nende parteidega tavapäraselt seostuvate värvide tõttu.

Kui läbirääkimised suure koalitsiooni või Jamaica lahenduse osas läbi kukuvad, siis võib Merkel kaaluda vähemusvalitsuse moodustamist, mida toetavad kõik tema potentsiaalsed koalitsioonipartnerid. Siis saaks ta kriisiaegadel arvestada FDP ja rohelistega ning eeldada SPD toetust – nagu sotsiaaldemokraadid seda tegid eurotsooni kriisi aegsetel võtmetähtsusega hääletustel.

Mina isiklikult arvan, et suurim kaotus Merkeli parteile oli tasakaalustamata lähenemisviis, seda koos ELi partneritega, pagulaste ja immigrantide küsimusele. AfD poleks eales lasknud asjadel nii kaugele areneda, kui ka teistel Euroopa riikidel oleks olnud tasakaalukam lähenemisviis kriisiga ise toime tulemiseks (pean silmas Poolat ja Ungarit). Saksamaal tuleb nüüd tagajärgedele silma vaadata ning ilmselt võtavad nad immigratsiooni ja pagulaskriisidega tegelemisel Euroopa solidaarsuse suhtes kindlama hoiaku.

Ärge unustage, et Saksamaal on väga stabiilne demokraatia ning AfD poolt antud hääled olid tõenäoliselt protestihääled. Minu arvates ei raputa isegi see populistlik rünnak Saksamaa demokraatliku põhiolemuse tugevaid alustalasid, sest Merkel peaks olema võimeline tulemustega toime tulema. Kui riigi kodanikud annavad oma hääle ikka ja jälle ühele juhile, siis tuleks seda võtta märgina, et see konkreetne juht on oma inimeste silmis usaldusväärne isik. See on ka kinnitus Merkelile, kes avas ukse järgmiseks valitsusajaks.

Põhjalikult on kirjeldatud valijate seas ette tulevat „väsimuskordamise" nähtust, mille põhjuseks on olemasoleva valitsuse objektiivsetest võimalustest kõrgemad ootused. Seda arvesse võttes on Angela Merkeli võit isegi tähelepanuväärsem. Arvestades Saksamaa paremjõudude tugevnemisest (mis peaks Euroopa murelikuks tegema) tingitud keerukaid asjaolusid, on praegusel hetkel teadmata, kellest saab Merkeli koalitsioonipartner, kuid on kindel, et Saksamaa poliitiline kurss jääb samaks, tagades Saksamaale Euroopas keskse positsiooni.

Majanduslikud tagajärjed

Kuna võimalik suur koalitsioon on välistatud, näib, et Merkel tõenäoliselt ei saavuta ülekaalu vabade demokraatide ja oma partei skeptikute üle. Prantsusmaa ja Saksamaa võivad kokku leppida eelarve vormi kehtestamise ja eurotsooni rahandusministri ametikoha loomise suhtes, kuid arvan, et kumbki neist ei vasta Prantsusmaa ega ka paljude majandusinimeste ootustele. AfD esile kerkimine muudab eurotsooni reformimise pingutused ilmselt pisut keerukamaks. FDP on kritiseerinud Prantsusmaa presidendi ELi reformimise plaane ja (tõenäoliselt) ei nõustu ühegi koalitsiooniga, kui Merkel ei tee ELi osas suunamuutust. Liberaalse FDP partei juht Christian Lindner kinnitas oma vastuseisu eurotsooni range eelarve koostamisele. Ilmselgelt ollakse vastu Prantsusmaa presidendi Macroni ELi reformimise agendale, mida ta kavatseb esitleda teisipäeval.

Heidame pilgu otsesele mõjule DAX 30-le, EUR/USD ja EUR/GBP valuutapaaridele.

DAX

Saksa börsi peamine aktsiaindeks DAX 30 langes nädalavahetusel toimunud Saksamaa üldvalimiste tulemusel esmaspäeva hommikul umbes 50 punkti. Suuresti oli see tingitud Merkeli nõudest moodustada valitsemiseks siiski koalitsioon ning samuti AfD parlamendikohtade arvust. Graafikuid vaadates näeme vastuolulisi signaale erinevates ajavahemikes. Kuu ja nädala perioodid ei näita tegelikult nõrkust, samas kui päevased, 4H ja 2H ajavahemikud ilmutavad kurnatuse märke. Kui võidavad karud, siis ootaksin toetust 12500 tasemel, suure ümmarguse numbri (BRN) juures, koos madalamate toetustasemetega 12474 juures; päevasel graafikul 12342 – EMA 89 ja 12242 – topeltpõhi. Need madalamad sihid on halvim stsenaarium. Ebatõenäoline, kuid järgmise kahe suure ümmarguse numbri juures peaks leiduma päris palju toetustasemeid.

Jätkumine tõusvas suunas üle 12648 (topelttipp) peaks sihiks seadma 12677 ja 12742 – tugev vastupanu.

Allikas: DAX 30, H2 graafik, Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition

EUR/USD

AfD tõus ja Merkeli pingeline võit sisendasid mõningaid kahtlusi euro tugevuse suhtes. Sellele vaatamata osutavad EUR/USD tehnilised näitajad korrektsiooni ja kurnatuse märkidele. Päeva- ja nädalasisesed kauplejad peaksid pöörama tähelepanu 1.1900 tsoonile, mis on kvartaalne H4 vastupanutase, mida võiks müüa järgneva korrektsiooni ajal; lühiajalistele kauplejatele võiks 1.1790-60 tsoon (Monthly camarilla L3 toetus) olla kasulik pikkadeks päevasisesteks või skalpimise positsioonideks, eeldusel, et 1.1740 vastu peab. Kui 1.1740 murdub, siis järgmine võiks olla 1.1684-64, sest see näitab tugevat toetust kuuajaliste L4 ja kvartaalsete toetuste tasemetel.

EUR/USD peab tagasi saama tõusvasse kanalisesse või siis haaravad karud juhtimise. Ainult tugev sulgumine 1.2030 kõrgemal võib uuendada EUR/USD tugevuse nagu võime näha päevasel graafikul.

Allikas: EUR/USD päevane graafik, Admiral Markets MetaTrader 4

EUR/GBP

EUR/GBP valuutapaarilt ei ole oodata tugevat valimisjärgset reaktsiooni ning hetkel võib näha karuturu konsolideerumist. Nädala L5 toetus on paarile viimane nädala toetus ja 0.8730 võib olla härgade võimalus võtta pikki positsioone. Võime näha, et kanal (Andrew's Pitchfork – Andrew' hang) osutab nüüd ülespoole, seega võime näha põrget 0.8819, 0.8885 ja 0.8918 poole, juhul kui ilmneb põrge 0.8730 tasemelt. CCI (Commodity Channel Index) on juba ülemüüdud. Muidu võiks tugev 4h või päevane sulgumine allpool 0.8700 võtta sihiks 0.8610.

Allikas: EUR/GBP H4 graafik, Admiral Markets MetaTrader 4

Täiendava teabe saamiseks võimaliku mõju kohta vaadake videot (ainult inglise keeles).

Saksamaa üldvalimised võivad küll läbi olla, aga lugu sellega ei lõpe, finantsmaailm pöörleb ikka edasi! Admiral Markets on teie partner number üks kauplemisel Forexil valuutaga ning aktsiate, indeksite, toorme, võlakirjade ja krüptovaluuta hinnavahelepingutega. Meie regulaarsed tasuta webinarid on suurepärane võimalus panna kõrva taha mõni kasutamiskõlbulik nõuanne ja saada väärtuslikku kauplemisteavet – hoidke silm peal!

Tervitused ja turvalist kauplemist,

Nenad


Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.