79% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 79% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.
Finantsjärelevalve CySEC efsa fca

Slack on nüüd börsil! Mida on vaja teada?

Juuni 21, 2019 12:14

Populaarne pilvepõhine töökeskkonna koostööplatvorm Slack Technologies, Inc. on alates 20. juunist 2019 New Yorki börsil noteeritud sümboliga WORK. Erinevalt teistest mitme miljardi dollari IPOdest sel aastal (Uber, Lyft) teeb Slack otsese noteeringu, mis pakub investoritele suurt huvi.

slack börsil

Mida tähendab Slacki börsile minek ettevõtte tuleviku jaoks ja kuidas teie saaksite Slacki esmast avalikku pakkumist Admiral Marketsi kaudu ära kasutada? Vaatame lähemalt.

Mis on Slack?

Slack on 2009. aastal asutatud Ameerika tarkvarafirma, mis pakub pilvepõhiseid töökeskkonna töövahendeid ja võrguteenuseid. Slackil on enam kui 10 miljonit aktiivset kasutajat, kes vahetavad igal nädalal üle miljardi sõnumi ja on omavahel suhtluses enam kui 50 miljonit tundi. Paljud uuenduslikud ja moodsad ettevõtted kasutavad Slacki, näiteks Trivago, BBC, IBM ning JAH! - ka Admiral Markets!

Miks teeb Slack otsese noteeringu?

Traditsiooniliselt palkavad ettevõtted nagu Uber ja Lyft investeerimispanku, kes juhivad nende esmast avalikku aktsiate pakkumise (IPO) protsessi. Sellisel juhul makstakse investeerimispankuritele ja kindlustusandjatele miljoneid dollareid, et hinnata aktsiate nõudlust, hallata pakkumist ja hinnakujundust nagu ka üldist noteerimise protsessi.

Siiski teeb Slack otsese noteerimise, mis tähendab, et nad ei kasuta IPO või uute aktsiate emissiooni jaoks investeerimispanka. Kui te otsustate osta Slacki aktsiaid, siis tegelikult te ostate olemasolevaid aktsiaid otse ettevõtte aktsionäridelt või varajastelt investoritelt. Sisuliselt määrab Slacki aktsia kauplemishinna ära nõudlus ja pakkumine, mida jälgib Citadel Securities LLC, kelle nõustajana tegutseb Morgan Stanley.

Otsene noteerimine ei ole börsile minevate ettevõtete seas tüüpiline, kuid seda on varem teinud näiteks Spotify, kes noteeris oma aktsiad New Yorki börsil 2018. aastal. Kuigi protsess võib olla veidi erinev, peaks investori otsus investeerimiseks põhinema ettevõtte pikaajalistel näitajatel.

Millised on Slacki finantsnäitajad?

Investeerimisotsuse tegemisel on hea omada võimalikult palju informatsiooni. Toome välja, mida me teame Slacki finantsnäitajatest, millega saab tutvuda USA väärtpaberite ja börsikomisjoni (SEC) S-1 vormis :

 • Enam kui 95 000 organisatsiooni maksavad Slacki kasutamise eest
 • 31. jaanuaril 2019 lõppenud eelarveaasta kogutulust 40% tuli 575-lt suurimalt kliendilt
 • Enam kui 500 000 organisatsiooni kasutavad Slacki tasuta
 • Eelmisel eelarveaasta tulu 400,6 miljonit dollarit
 • Võrreldes eelmise eelarveaastaga kasvas tulu 82%
 • Slack kaotas eelmisel eelarveaastal 140,7 miljonit dollarit; sellele eelnenud aastal 181 miljoni dollarit

Kuidas investeerida Slacki?

Ettevõtte loodab, et tema väärtust hinnatakse peale IPOt vahemikku 16 - 17 miljardi dollarit, kui ettevõtte aktsia hind jääb 25 ja 28 dollari vahele. Kuna tegu on siiski otsese noteeringuga, võib aktsia hind peale IPOt olla väga volatiilne.

Pikas perspektiivis on oluline otsustada (nagu seda teevad ka institutsionaalsed investorid), kas investeerida Slacki või mitte. Peale seda, kui Slacki IPO esialgne volatiilsus on stabiliseerunud, avaneb teil Invest.MT5 konto kaudu võimalus investeerida Slacki aktsiatesse. Kontol saate kasutada ka järgmisi eeliseid:

 • Investeerida tuhandetesse aktsiatesse ja ETF-idesse 15-lt maailma suurimalt börsilt
 • Avada konto vaid 1 euroga ja investeerida alates 0,01 dollarilise komisjonitasuga aktsia kohta, tehingutasu USA aksiate puhul vaid 1 dollar
 • Reaalajas turu-uudiseid, viivitusteta, lisatasudeta
 • Tekitada dividendiväljamaksete abil passiivse sissetuleku voog
 • Kasutada maailma populaarseimat mitmekülgset kauplemisplatvormi MetaTrader 5

Lõppsõna

Slacki otsene noteerimine kogub tohutut tähelepanu kogu maailmas, kuna sel aastal läheb börsile veel üks mitme miljardi dollariline ettevõte. Selle aktsiad on varsti investeerimiseks kättesaadavad. Senikaua saate end ette valmistada ja tutvuda Invest.MT5 kontoga. Konto avamiseks klikkige alloleval bänneril:

ava investeerimiskonto

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

 1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
 2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
 3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
 4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
 5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
 6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
 7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
 8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
 9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.

Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:
Admiral Markets Pty Ltd
Reguleeritud Austraalia Väärtpaberite ja Investeeringute Komisjoni (ASIC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA
Admiral Markets Cypros Ltd
Reguleeritud Küprose Väärtpaberite- ja Börsikomisjoni (SySEC) poolt
JÄTKA
Admiral Markets AS
Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
JÄTKA
Admiral Markets UK Ltd
Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
JÄTKA
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.