Suurbritannia peaminister peatab parlamendi! Mis saab GBP-st edasi?

September 11, 2019 21:07

Esmaspäeval, 9. septembril paiskus parlamendi alamkoda kaosesse, kuna Suurbritannia peaminister Boris Johnson peatas parlamendi tegevuse - nagu mõned väidavad – eesmärgiks peale suruda leppeta Brexit ja ennetähtaegsed valimised. Koja spiiker John Bercow lahkus vastuseks, samal ajal heitsid parlamendiliikmed end lahkumise takistamiseks tema jalge ette, samal ajal kui teised parlamendiliikmed hoidsid üleval plakateid, millel oli kirjas "vaigistatud" ja hüüdsid "häbi". Kaosest räsitud päeval on poliitilised arengud loonud huvitava nädala Ühendkuningriigi turgudele ja eriti Suurbritannia naelale.

Selles artiklis käsitleme Ühendkuningriigi poliitilist olukorda ja seda, mis võib tulevikus ees oodata, samuti arutame võimalikke kauplemisvõimalusi nende ajalooliste arengute ümber. Alustame!

Miks parlamendi tegevus peatati ja mis saab edasi?

Esmaspäeval, 9. septembri hilisõhtul peatas või lükkas Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson parlamendi töö rohkem kui üheks kuuks edasi. Kuna Ühendkuningriik lahkub EList 31. oktoobril, on tegemist väga vaieldava otsusega. Ehkki on tavapärane, et valitusus peatab parlamendi töö enne kuninganna kõnet - mis sätestab valitsuse päevakorra, lubas eelmine peaminister Theresa May praegust Brexiti kriisi arvestades parlamendi tegevusel tavapärasest palju kauem kesta.

Opositsioonipartei ja isegi mõned Boris Johnsoni enda partei liikmed on aga väitnud, et ta peatab parlamendi töö vaid selleks, et peatada edasised Brexiti-teemalised arutelud ning ajastada kellad Suurbritannia 31. oktoobril toimuvale ilma kokkuleppeta lahkumiseks. Maja spiiker John Bercow, kelle roll on olla erapooletu, loobus limiteeritud Brexiti üle peetavate vaidluste „ilmselgetest" võimalustest.

Peaminister on korduvalt teatanud, et ta lubab Ühendkuningriigil lahkuda EList 31. oktoobril kokkuleppeta. Enamik seadusandjaid on selle idee vastu ja on selle blokeerimise nimel tööd teinud. Tegelikult tähendavad uued õigusaktid, millele samal päeval anti kuninglik nõusolek, et peaminister on nüüd sunnitud taotlema Brexiti lükkumist 31. jaanuarini 2020, kui parlamendiliikmed 19. oktoobriks leppeta või leppega Brexitit heaks ei kiida.

BBC poliitiliste uudiste toimetaja Laura Kuenssbergi sõnul on juba tehtud jõupingutusi, et uurida sellest "ümberminemise" viise. Selle põhjuseks on lisaks asjaolu, et Boris Johnson kaotas ka enne 31. oktoobrit algavate ennetähtaegsete valimiste seaduseelnõu, kuna opositsiooni kuuluvad Tööpartei ja muud parteid nagu SNP, Liberaaldemokraadid, Roheline Partei ja Sõltumatu Muutuste Fraktsioon teatasid, et nad ei toeta valimisi, kuniks ei ole paika pandud Brexitiga seonduv.

Brexiti võtmekuupäevad, millest peab teadma

  • 10. september - parlamendi töö seiskumine algab
  • 14. oktoober - parlamendiliikmed naasevad kuninganna kõneks
  • 17. oktoober - ELi juhid kohtuvad enne Brexitit lõplikul nõukogu tippkohtumisel
  • 19. oktoober - kokkuleppeta lahkumise vastuvõtmise tähtaeg
  • 31. oktoober - praegune Brexiti toimumise kuupäev

Kindlasti saavad need paar nädalat olema huvitavad Suurbritannia turgudele ja Suurbritannia naelale, kuna praegune Brexiti tähtaeg jõuab veelgi lähemale. Heidame pilgu sellele, kuidas Briti nael on seni liikunud ja mis võiks ees oodata.

Kuidas kaubelda Suurbritannia naelaga Brexiti üle

Suurbritannia naelaga (GBP) saab kaubelda paljude teiste valuutade vastu, näiteks euro, USA dollar, Kanada dollar ja palju muud. Kuid just Suurbritannia nael USA dollari (GBP/USD) vastu näitab huvitavaid tehnilisi graafikumustreid.

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 4, GBPUSD, kuugraafik - Andmete vahemik: 1. detsembrist 1997 kuni 10. septembrini 2019, juurdepääs andmetele toimus 10. septembril 2019, kell 13:15 BST. - Pange tähele: varasem tulemus ei ole tulevaste tulemuste usaldusväärne näitaja.

GBP/USD pikaajalises kuugraafikus on selgelt näha pikaajaline langus ja müüjate domineerimine valuutapaaris. Kauplejate jaoks on kõige huvitavam sinise horisontaalse tugijoone tagasilükkamine, mis vastab 2016. aasta oktoobri madalaimale tasemele, mõni kuu pärast Brexiti hääletust.

Näib, et mitte nii paljud müüjad pole nõus sellel hinnatasemel oma lühikestest positsioonidest kinni hoidma. Võibolla on tegu opositsiooniparteide jõupingutustega blokeerida kokkuleppeta Brexit, võimalus Brexitiga venitada või võimalus, et Boris Johnson pöördub tagasi Theresa May väljaastumislepingu juurde, mis hoiab Ühendkuningriigi kaubanduslikus mõttes endiselt EL-iga seotuna. Mõlemal juhul väidab turg, et müüjad ei domineeri nii palju kui varasemalt.

Muidugi võivad taseme tagasilükkamise taga olla lihtsalt turul tegutsevad pikaajalised lühikeseks kauplejad, kes väljuvad turult, et teenida kasumit enne nii suurte riskide realiseerumist ja ebakindlaid tulemusi seoses Brexiti ja üldvalimistega. Nädalagraafikul on aga moodustanud ka pullide poolt tekitatud hinnakujundusi. Tekkinud on küünlamuster nimega engulfing, mida mõned kauplejad kasutavad pikkade positsioonide algatamiseks.

Pullilik engulfing hõlmab endas lihtsalt madala küünla liikumist eelmise küünla madalamalt tasemelt allapoole, kuid seejärel rallib hind eelmise küünla tipust kõrgemale ja sulgub ajaperioodi lõpus kui pullilik küünal. See kujutab sentimendi nihkumist müüjatelt ostjatele.

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 4, GBPUSD, nädalagraafik - Andmete vahemik: 7. augustist 2016 kuni 10. septembrini 2019, Andmetele juurdepääs toimus 10. septembril 2019, kell 14:15 BST. - Pange tähele: varasem tulemus ei ole tulevaste tulemuste usaldusväärne näitaja.

Ülaltoodud GBP/USD nädalagraafikul on kollased kastid näited pullilikust engulfig tegevusmustrist. Kuigi mõnel juhul ei liikunud turg kõrgemale, on rohkem neid olukordi, kus turg seda tegi. Kas see hinnakujunduse muster võib tähendada suure tõuke algust GBP/USD valuutapaaris? Veelgi olulisem on see, kas teil on selle kauplemiseks ligipääs õigetele tööriistadele?

Admiral Markets pakub Metatraderi täiustatud versiooni, mis võib täiendada teie kauplemisvõimalusi. Nüüd saate alla laadida TASUTA MetaTrader Supreme Edition lisarakenduse, et täiendada oma MetaTrader platvormi suurepäraste lisafunktsioonide abil, näiteks korrelatsioonimaatriks, mis võimaldab teil reaalajas erinevaid valuutapaare vaadata ja kontrasteerida, või Mini Terminal plugin - mis võimaldab teil osta või müüa väikese akna kaudu, samal ajal kui jätkate kõige muuga, mida peate tegema.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, hinnangute, prognooside, ennustuste, turuülevaadete, nädala prognooside ning mistahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

1. See on turunduskommunikatsioon. Sisu avaldatakse ainult informatiivsel eesmärgil ja seda ei saa mingil juhul tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena. See ei ole koostatud kooskõlas investeerimisuuringute sõltumatuse edendamiseks kavandatud juriidiliste nõuetega ning selle suhtes ei kohaldata enne investeerimisuuringute levitamist mingisugust ärikeeldu.

2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.

3. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.

4. Analüüsi on koostanud vabakutseline autor (Jitan Solanki, edaspidi "autor") autori isiklike hinnangute põhjal.

5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.

6. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.

7. Võimendatud tooted (sealhulgas hinnavahelepingud), on spekulatiivse iseloomuga ning võivad kaasa tuua nii kahju kui kasu. Enne kauplemise alustamist palume teha kindlaks, et mõistate täielikult kaasnevaid riske.


Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.