Kauplemine Trumpi ja Hiina kaubandussõja ajal

September 14, 2018 17:55

Hiina jüaan on USA dollari suhtes langenud ligikaudu 8% alates 2018. aasta märtsi lõpust, peamiselt tänu Donald Trumpi väljakuulutatud sõjale Hiina kaubandusele. Kuidas saavad kauplejad oodatavast suurest volatiilsusest kasu lõigata ja ennekõige ennast kaitsta?

Vaatleme seda situatsiooni lähemalt.

3 põhjust, miks pinged on kasvamas

22. märtsil kehtestas Trump tollimaksu Hiina impordile kuni 60 miljardi dollarini. Kõik eeldasid, et Hiina reageerib ja nii see ka juhtus. Analüütikud eeldasid, et lõpuks keegi siiski annab alla. Nüüd, mitmeid kuid hiljem, on Trump tõstnud tariife 250 miljardi dollarini eesmärgiga suurendada seda numbrit veelgi.

Miks on olukord pingeliseks muutunud? Vaatame lähemalt:

  1. Apple on avalikult teatanud, et Trumpi tariifid kahjustavad ettevõtet. Kas Trump võib tõesti endale lubada sõda Ameerika ettevõtluse ja Wall Streetiga?
  2. Hiina taotleb WTO-lt luba kehtestada sanktsioone Ameerika Ühendriikidele - samm, mis suurendaks kaubandussõda veelgi.
  3. Liiguvad kuulujutud, et Hiina devalveerib oma valuuta Trumpi tariifide korvamiseks. See on üks põhjustest, miks Hiina jüaan on viimaste kuude jooksul nii palju langenud.

See kõik annab tunnistust suure volatiilsuse tekkimisest. Enne, kui vaatame, kuidas sellest kasu lõigata, vaatleme, kuidas sellele turule ligi pääseda.

Õige turu valimine kauplemiseks: USDCNY vs USDCNH

Kuigi Trumpi kaubandussõda Hiinaga mõjutab mingil määral igat turgu, otsivad enamik kauplejaid võimalusi US dollari ja Hiina jüaaniga kauplemisel. Siinkohal on oluline teada, et jüaane on kahte tüüpi: Onshore jüaan (CNY) ja Offshore jüaan, mida teatakse ka Offshore Renminbina (CNH). Viimane loodi seetõttu, et Hiina soovis oma valuutat rahvusvaheliseks muuta, ilma et turg täielikult avaneks. Sellepärast on neil endiselt Onshore'i jüaani valuuta, mis on fikseeritud ja valitsuse poolt kontrollitud ning sellega kauplemist ei toimu. Seega, kui soovite kaubelda volatiisetel US dollari ja Hiina jüaani turgudel, on teie instrumendiks USDCNH.

Kauplemine kaubandussõja ajal USDCNH graafiku abil

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 4 USD/CNH. Vahemik alates 2.03.2018 kuni 12.09.2018. Aeg: 12.09.2018 kell 15:36 BST

Ülaltoodud graafik näitab USDCNH valuutapaari küünlaid päevade lõikes. Vahetuskursi kasvades US Dollari väärtus Renminbi suhtes kasvab. Peale 2018. aasta aprillist augustini toimunud märkimisväärset tõusu näitab hiljutine hinnakõikumine, et turg kõigub mitme kuu kõrgeima 6,9582 ja mitme nädala madalaima 6,7847 vahel. Sellises olukorras on võimalik kaubelda mitmel viisil. Keskendume praeguses situatsioonis kauplemisele: volatiilsele turule.

Kauplemine volatiilsel turul: Pin Bar Reversali kasutamine

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 4 USD/CNH. Vahemik alates 11.06.2018 kuni 13.09.2018. Aeg: 13.09.2018 kell 8:40 BST

Volatiilsuspõhine kauplemine sobib kõige paremini lühiajaliseks kauplemiseks, kuna siis ei ole turul ühtegi domineerivat ostjat ega müüjat. Sellise stsenaariumi puhul peaksid kauplejad kasutama turukäitumismustreid, nagu näiteks Pin Bar Reversal, mis kujunes USDCNH puhul 28.08.2018. Näiteks, kui kaupleja sisenes turule 6,8141 juures stop-loss tasemega 6,7846, teeniks kaupleja kasumit siis, kui USDCNH liigub sisenemishinnast kõrgemale, pluss kursivahe (ostu-ja müügihinna erinevus). Kui vahetuskurss oli sisenemishinnaga samal tasemel või allpool, sel juhul oleks tehing kahjumlik. Samas oleks kahjum piiratud stop-loss taseme juures. Standardse loti (100 000 ühikut) kauplemise juures oleks kahjum olnud 430 USD. Kui kaupleja oleks otsustanud tehingust väljuda päeva esimese küünla juures, oleks tehing sulgunud 30.08 hinna 6,8660 juures, lõpptulemuseks umbes 747 USD kasumit.

Kauplemiriskide juhtimine kaubandussõja ajal

Oluline on meeles pidada, et see on ennenägematu situatsioon. Keegi ei tea, kui kaugele see kaubandussõda läheb või milline on selle sõja pikemaajalisem mõju. Seega on turg tõenäoliselt tundlik erinevatele Trumpi väljaütlemistele ja Hiina tegudele. Niisiis, kuidas saavad kauplejad ennast nende ootamatute sündmuste eest kaitsta? Üks võimalus on alati kasutada kauplemisel stop-loss tehingukorraldust, sest nii teate oma võimalikku kaotuse suurust, kui turg liigub teile ebasobivas suunas. Nii saate juhtida riske ja kaubelda pikemaajalisemalt, selle asemel, et paari tehinguga mängust eemale astuda.

See materjal ei sisalda ega seda ei tohiks tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena ega finantsinstrumentidega tehtavate tehingute pakkumisena. Juhime tähelepanu, et see kauplemisanalüüs ei ole usaldusväärne näitaja mistahes praegusele või tulevasele turukäitumisele, kuna asjaolud võivad aja jooksul muutuda. Enne investeerimisotsuste tegemist soovitame pidada nõu sõltumatu finantsnõustajaga ning teadvustada endale täielikult kauplemisel kaasnevaid riske.

Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.