Turud langesid 15%! Kuidas Sina seda kaubelda kavatsed?

Märts 10, 2020 20:41

Ühendkuningriigi ja Ameerika Ühendriikide aktsiaturud on kannatanud kõige hullemaid kaotusi alates 2008. aasta ülemaailmsest finantskriisist, langedes 9. märtsil 15%. Sellele eelnes järsk naftahinna langus, mida võimendas mure koroonaviiruse pandeemia pärast ja selle võimaliku mõju laienemisele majandusse.

FTSE 100 kaotas oma väärtusest peaaegu 125 miljardit naela ehk 7,7%, mis teeb 9. märtsist indeksi jaoks viienda halvima päeva kogu ajaloos. FTSE 100 sulgus allpool 6000 punkti taset. See toob FTSE 100 madalaimale tasemele pärast 2016. aasta Brexiti hääletust.

Samal ajal sulges Dow Jones 7,8% võrra madalamal, langedes esimest korda ajaloos üle 2000 punkti.

Mis põhjustas krahhi?

Aktsiaturu krahh on suuresti tingitud koroonaviiruse pandeemiast põhjustatud majanduskahjude suurenemisest, kuna maailma suurimad valitsused ei suuda kohalikke reisijaid koju tuua ja haiguspuhangut ohjeldada.

Lisaks kahanesid naftaturud ning koroonaviirus mõjutas toornafta nõudlust. Saudia Araabia ja Venemaa vahelised pinged nafta tootmise vähendamise pärast on jätkuvalt suured, Venemaa keeldub toetamast naftahindu tõstvaid tootmiskärpeid ning Saudi Araabia lubab omalt poolt tootmist suurendada.

Selle tagajärjel langes nafta hind esmaspäeval rohkem kui 30% ning jõudis umbes 35 dollarini barreli kohta. Sellest tulenevalt olid naftaga seotud aktsiad need, mis registreerisid päeva kõige tõsisemad kaotused:

  • BP - 18% madalamal
  • Total - langes 17%
  • Chevron - langes 14%

Jätkuvate rahvusvaheliste pingete ja koroonaviiruse levimise tõttu võime lähipäevil oodata jätkuvat volatiilsust.

Kuidas Sina seda olukorda kaubelda saad?

Kuigi turu volatiilsus põhjustab sageli meedias suurenenud paanikat, võib volatiilsus tuua kaasa taiplikele kauplejatele. Kuna hinnavahelepingutega antakse kauplejatele võimalus kaubelda pikkade või lühikeste positsioonidega, on hinnavahelepingutega kauplejatel võimalus teenida kasumit nii kasvavatel kui ka langevatel turgudel.

Admiral Marketis on valida 4000+ turu vahel, sealhulgas saab kaubelda selliste instrumentidega nagu WTI ja Brenti toornafta. Lisaks on saadaval põhilised aktsiad ja indeksid nagu Dow Jones, FTSE, SP500 ja Nasdaq.

Kui te oleksite avanud 6. märtsil ühe partii Brenti toornaftaga (üks partii = 100 CFD-d) 45,90 USA dollariga 23:00 EET ja oleksite tehingu sulgenud 9. märtsil, kui turud avanesid 35,73 USA dollari juures, oleks teil olnud võimalik teenida 1017 USA dollarit kasumit.

Allikas: Admiral Markets MT5 koos MT5SE lisarakendusega, Brent CFD päevagraafikul (14. augustist 2018 kuni 10. märtsini 2020). Kasutatud: 10. märts 2020 kell 9.30 (EET) - Palun arvestage, et varasemad tulemused ei ole usaldusväärsed tulevaste tulemuste või tulevase tulemuslikkuse näitajatena.

Pange tähele, et kauplemisega kaasneb risk ja kui te oleksite avanud ostutehingu, oleksite kaotanud sama summa nagu eelnevas näites.

Suur volatiilsus naftaga seotud aktsiates, Ameerika Ühendriikide ja Ühendkuningriigi aktsiaindeksites ja -toormetes pakub kauplejatele palju võimalusi. Kuidas Sina seda olukorda kaubelda kavatsed?

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, hinnangute, prognooside, ennustuste, turuülevaadete, nädala prognooside ning mistahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edapidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

1. See on turunduskommunikatsioon. Sisu avaldatakse ainult informatiivsel eesmärgil ja seda ei saa mingil juhul tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena. See ei ole koostatud kooskõlas investeerimisuuringute sõltumatuse edendamiseks kavandatud juriidiliste nõuetega ning selle suhtes ei kohaldata enne investeerimisuuringute levitamist mingisugust ärikeeldu.

2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.

3. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.

4. Analüüsi on koostanud sõltumatu analüütik (Jens Klatt, elukutseline kaupleja ja analüütik, edaspidi "autor") autori isiklike hinnangute põhjal.

5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.

6. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.

7. Võimendatud tooted (sealhulgas hinnavahelepingud), on spekulatiivse iseloomuga ning võivad kaasa tuua nii kahju kui kasu. Enne kauplemise alustamist palume teha kindlaks, et mõistate täielikult kaasnevaid riske.

Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.