Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Guarantee Fund
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Ühendkuningriigi üldvalimised, 2017: ÜK valimiste võimalik mõju finantsturgudele

Juuni 13, 2017 16:20

Austatud kauplejad,

Ühendkuningriigi ennetähtaegsed valimised läksid täiesti ootamatult. Minu arvates oli kogu selle tähtsa sündmuse vältel lihtsam kaubelda kui Brexiti küsitluse järel. Võime kindlasti öelda, et ÜK peaministri Theresa May tulevik paistab ebakindel pärast tema valimiste õnnemängu, mis näib olevat andnud tagasilöögi.

Esimesed valimisjärgsed küsitlused olid šokeerivad. 2017. valimisjärgne küsitlus osutas konservatiivide võitu, kuid mitte nende ülekaalu määra.

Küsitlustulemused ja kohtade arv oli BBC andmetel 21.00 BST paiku järgminelooked:

Screen Shot 2017-06-09 at 11.43.11.png

Allikas: BBC Gfk/Ipsos Mori nimel

Konservatiivid: 314 (jäädes ilma enamusest ja kaotades 14 kohta ajast, kui peaminister valimised välja kuulutas)

Leiboristid: 266

Šoti rahvuspartei: 34

Liberaaldemokraadid: 14

UKIP: 0

Kui valimisjärgne küsitlus oli korrektne, siis viitab see tõenäoliselt vähemusparlamendile ja tähendab GBP kukkumist.

Nagu kõigi valimisjärgsete küsitlustega, oli võtmeküsimuseks, kas need tulemused on lõplikud? Ma teadsin, et Ühendkuningriigi jaoks tuleb see pikk öö, kuid kauplejana ma tõeliselt nautisin seda järgmistel põhjustel.

Valimisjärgse küsitluse viib ühiselt läbi ÜK meedia. See toimub John Curtice'i, prominentse poliitikateadlase ja Strathclyde University poliitikaprofessori, järelevalve all. Kauplejad olid šokis, kuid ma hoiatasin oma otseülekande webinaris esmaspäeval, et GBP tugevalt liikuda, mis ka täpselt juhtus.

GBPUSD.png

Allikas: GBP/USD H1 AM MT4 graafikud, algusaeg 19:00 BST+3 (minu webinar, 6. juuni)

Ameerika mägede öö GBP jaoks

23:02 BST+2 – Esimene koht selgunud: leiboristid võidavad Newcastle Centralis

Leiborist Chi Onwurah hoiab oma kohta Newcastle-upon-Tyne Centralis.

Onwurah võidab enamuse 14 937 (40,27%) tõustes võrreldes aastaga 2015, kui ta sai 12 673 häält (36,12%) in 2015. See oli 2%-line muutus leiboristide kasuks. Seda peeti turvaliseks kohaks.

01:00 BST +2

Leiboristid hoiavad Newcastle Easti

Tulemused:

Lab: 67.6% (+18.1)

Con: 21.3% (+3.7)

LDem: 6.2% (-4.9)

UKIP: 3.2% (-9.4)

Rohelised: 1.8% (-6.9)

Konservatiivid hoiavad Swindon Northi

Tulemused:

Con: 53.6% (+3.3)
Lab: 38.4% (+10.6)
LDem: 3.6% (+0.3)
UKIP: 2.8% (-12.5)
Rohelised: 1.6% (-1.7)

Leiboristid edestasid tugevalt esialgseid hinnanguid. Eeldati, et UKIPi valijad annavad oma hääled konservatiividele, kuid näib, et nii see ei olnud. Nad läksid hulgaliselt leiboristide poolele.

1:30 BST+2

Konservatiivid hoiavad ka Ketteringi

Kuid asi on selles, et modelleerimine oli vale. Leiboristid olid ka siin selges edumaas.

See oli hetk, kui otsustasin postitada Twitterisse ja Facebooki:

Allikas: Twitter

Minu analüüsi kohaselt uurisin jeeni tugevust, avades lühikese positsiooni USD/JPY.

Allikas: USD/JPY M1 AM MT4 graafik 1:49 AM BST+3, juuni 9

Öö jooksul saabus rohkem tulemusi. Veebilehel www.Forexlive.com nägime, et konservatiivid pidasid vastu järgmistes kohtades: Broxbourne, Basildon & Billericay, samas kui leiboristid võidutsesid järgmistes: Middlesbrough, Workington, Stockton North ja Leigh. Suur üllatus oli leiboristide võit Darlingtonis, sest eeldati, et selle koha saavad konservatiivid. Teine üllatus oli Birkenhead, kus leiboristid võitsid hoopis suurema häälteenamusega, kui oodati (67%).

Võib öelda, et leiboristid ületasid mäekõrguselt mudelite prognoosid. Meedia andmetel oli kell 7:15 AM BST konservatiividel 42,4% kõigist häältest, kui leiboristis püsisid 40,1% häältesaagi juures. Peaaegu tasavägiselt.

Arvan, et meie kui kauplejad peaksime olema pärast valimisi huvitatud peamiselt jeeniga kauplemisest (GBP/JPY eelistatult), kuid samuti paariga EUR/GBP.

Miks jeen tugevneb tähtsate sündmuste ajal

Paljud Jaapani institutsionaalsed investorid kalduvad geopoliitiliste kriiside ajal riske vähendama ning jeen tugevneb kas kapitali tegeliku või eeldatava tõenäolise tagasivoolu tõttu Jaapanisse.

 1. 100% riskide vältimise sentiment
 2. Kuld üles
 3. Toormehinnad alla
 4. Aktsiad alla
 5. Tulemuseks jeeni tugevnemine

Jaapanlastel on võimalik saada odavat krediiti, seega nad investeerivad laialdaselt välisriikidesse. Kui see muutub riskantseks, toovad nad raha tagasi, tekitades jeeni nõudluse, ja vastupidi, kui aktsiahindade kiire tõusu korral pumpavad nad oma raha välismaale, see tähendab, müüvad jeeni ja ostavad välisvaluutasid.

GBP/JPY kauplemisvõimaluste tähtsus

Te võite küsida, kuidas on GBP/JPY nii volatiilne ning veel volatiilsem riskantsete sündmuste ajal nagu ÜK valimised? Minu vastus on, et ÜK majandus on peamiselt teenustepõhine, umbes 78% SKTst tuleb teenustest. Riiklik Statistikaamet loetleb kõik ÜK teenused, mis selgitab, mida ÜK toodab ekspordiks ja mida impordib, samuti on seal toodud riigi peamised majanduspartnerid. FTSE bõrsinimekirjas on väga palju loodusvarade ja teenuste firmasid. GBP satub tugeva mõju alla, kui rahavood lahkuvad Londonist kui finantskeskusest. Seega oleks kõva Brexiti suuna kinnitamine GBP jaoks negatiivne. Teisest küljest on meil turvaline sadam – JPY.

Jaapanlased teevad riskide võtmise sentimendi ajal massiivseid carry trade tehinguid, laenates väga odavalt ja investeerides välismaal teistesse turgudesse. Riskide vältimise sentimendi ajal, kui aktsiaturud hakkavad langema, müüvad nad välismaal asuvad riskantsed varad ja vahetavad välisraha jeenideks, tekitades nõudluse ja JPY tugevuse. Samuti maksavad nad tagasi oma JPY laene. Selle mõjul toimub JPY pakkumise vähenemine, mis omakorda põhjustab JPY jätkuva hinnatõusu.

See on üks põhjuseid, miks teile võiks päris hästi meeldida GBP/JPY kauplemine, nagu mina seda teen.

GBP/JPY analüüs

Arvestades riskitaset ja hoolimata ÜK vähemusparlamendi tulemusest, on GBP/JPY paari langus mõningal määral piiratud. ÜK vähemusparlamendi tulemus peaks sellele paarile tekitama karuturu, kuid võib lisada, et Dax ja FTSE avanesid täna hommikul kõrgemal, piirates nii selle paari langust. Kaubelge ettevaatlikult, sest see tulemus, mida küsitlused prognoosisid kindla võiduna, ei olnud Theresa May'le soodne. Peame olema ettevaatlikud tema tulevikuplaanide suhtes, sest ta võib otsustada loobuda konservatiivide liidrikohast ja tagasi astuda peaministri kohalt, ning turul tuleb ka sellisele võimalikule tulemusele reageerida..

Tehniliselt võttes näeme jaemüügi hinnaerinevust, mis tekkis hinna kohese langemise tõttu pärast valimisjärgse küsitluse tulemuste avaldamist, mida näitasin teile selle artikli alguses. Kirjutamise ajaks ei ole hinnalõhe sulgunud. GBP/JPY peamine trend on härjaturule omane, seega kui näeme lõhet sulgumas 142.50 ümber, siis võime ka näha ka tagasipõrget, sest seal on POC tsoon (Quarterly H3 Camarilla pivot ja EMA 89). Kuid kui paar langeb allapoole trendijoone X risti ja Monthly L4 on 139.08, võime näha ka karuturu jätkumist kuni 137.28 ja võimalik, et 136.00-ni.

Allikas: Päeva GBP/JPY AM MT4 graafik, 9. juuni

EUR/GBP tähtsus

EUR/GBP oleneb tõepoolest Brexitiga seotud mõjudest, sest see võib viia ka teiste liikmesriikide lahkumiseni blokist. Peame paremini aru saama, kas tööstus ja ettevõtted lahkuvad ÜK-st ja kas Brexiti tulemusel muutuvad kaubanduslepingud ÜK ja selle peamiste kaubanduspartnerite vahel ebasoodsaks. Sel juhul võib tagajärjeks olla ÜK või ELi majandusaktiivsuse langus. Ma arvan, et EUR võib tugevneda Euroopa võlakriisi tõttu ja seepärast, et miljardid eurod võidakse hävitada, kui võlg maha kantakse. Võime ka näha, et fondid viivad oma raha USA aktsiatesse, seda Brexitist tulenevate riskidega Euroopa Liidus.

Minu prognoosid valimiseelses artiklis (mille leiate pühendatud veebilehel) osutusid tõeks: EUR/GBP on tublisti tõusnud. Järgmisel nädalal võime ilmselt oodata, et seda paari hakatakse langusest ostma. Ma võin seda edasi selgitada oma otseülekande webinaris. Palun registreeruge tasuta.

Allikas: EUR/GBP H1 AM MT4 graafik, 7 AM BST, 9. juuni

Dax

Seoses hiljutise vähemusparlamendi valimisega ÜK-s on rahajõed voolanud Dax30 indeksi tuntud firmade aktsiatesse, sest see tõusis avamisel kõrgustesse. See on kriitilisel tasemel 12800 ning läheneb kõigi aegade kõrgeimale tasemele ning kui suur ümmargune number peab vastu tänahommikuse sessiooni, siis võime oodata härjaturu jätkumist. Vähemusparlament on EURi jaoks olnud negatiivne ja see on hea eksportivatele riikidele, näiteks Saksamaa, ja selle aktsiaindeksile Dax. Oodake uut tippu tasemel 12881 - Monthly H4 camarilla pivot, ja võimalikku vastupanu seal. Alumine toetuspunkt on tasemel 12575 - Quarterly H3 Camarilla pivot.

Allikas: Päeva DAX30 AM MT4 graafik, 9. juuni

Kokkuvõte

Maailm on tõesti tüdinenud status quo säilitamisest ja populaarsest arusaamast, et see kaldub paremtiiva populistide suunas. Hommikul see muutub. Näib, et maailm pöördub lihtsalt ära keskparteidest.

Maailm ei taha „kindlat kätt" ja vanu poliitikaid, vaja on lihtsalt uusi ideid. Pole vahet, kas need tulevad vasakult või paremalt, aga need tulevad.

Ja tulenevalt Trumpi tegutsemisest USAs tundub praegusel hetkel valijatele vasak meelepärasem kui parem.

Üks asi on kindel, meie oleme ikka kohal ja kaupleme igas turuolukorras.

Turgudele avaldatud laiema mõju ja edasiste sündmuste jälgimiseks koos paljude ekspertanalüüsidega, hoidke silm peal meie ÜK üldvalimistele pühendatud veebilehel.

Tervitused ja turvalist kauplemist,

Nenad

<Forex 101>


Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.