76% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 76% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.

Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets Pty Ltd

Reguleeritud Austraalia Väärtpaberite ja Investeeringute Komisjoni (ASIC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets Cypros Ltd

Reguleeritud Küprose Väärtpaberite- ja Börsikomisjoni (SySEC) poolt
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
JÄTKA
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Finantsjärelevalve CySEC efsa fca

USA ja Hiina kaubandussõjas tõusis kuld 6 aasta rekordtasemele! Kasvuks on veel ruumi?

August 12, 2019 14:27


Kas teadsite, et keskpangad on sel aastal vaikselt rekordliselt kulda ostnud? Kokku on globaalsed keskpangad ostnud 2019. aastal rekordiliselt 15,7 miljardi dollari väärtuses kulda. Mured USA ja Hiina vahelise kaubandussõja puhkemise pärast on vaid üks põhjus, miks keskpangad mitmekesistavad oma reserve. Ja kuna Hiina devalveeris oma valuuta pärast Trumpi "üllatust" kehtestada täiendavad lisatariifid, on kulla hind tõusnud kuue aasta kõrgeimale tasemele. Loomulikult on see loonud mõned väga huvitavad kauplemisvõimalused.

Kauplemine XAU/USD

Selles artiklis käsitleme praegust USA-Hiina kaubandussõda ning kuidas see on mõjutanud kulla hinda. Lisaks räägime, mis võiks sellel ainulaadsel ja ajaloolisel ajal kullaturul toimuda järgmiseks. Alustame!

USA ja Hiina kaubandussõda intensiivistub

Esmakordselt 25 aasta jooksul nimetas USA rahandusministeerium Hiinat esmaspäeval, 5. augustil valuutamanipulaatoriks. USA president Donald Trump reageeris kui Hiina lasi oma jüaanil USA dollari suhtes nõrgeneda. Paljud analüütikud usuvad, et see oli kättemaksuks Trumpile, kes teatas 1. septembrist algavast uutest tariifidest.

Bank of America Merrill Lynchi Hiina aktsiastrateegia juhi David Chui sõnul lisavad käigud märke "kahe riigi pikaajalisest konfliktist". Koos ebakindlusega Brexiti osas ja FED võimalike intressimäärade kärpimistega on pannud investorid ja keskpangad otsima oma vara mitmekesistamiseks abi sellistelt turvalistelt turgudelt nagu kuld.

Kulda peetakse turvaliseks varjupaigaks, kuna lisaks teistele põhjustele saab seda muu hulgas sulatada ja rahaks vormida. Põhimõtteliselt on kulla hind tõusnud kuue aasta kõrgeimale tasemele. See samm võiks olla just 2011. aasta septembris tehtud ajaloolise tagasituleku alguse kõigi aegade kõrgeima taseme - 1,920 dollari suunas. Vaatame statistikat.

Kuidas kulda kaubelda (XAU/USD)

Üks populaarsemaid viise kulla hinnaga spekuleerimiseks on kaubelda sellega USA dollari suhtes läbi XAU/USD valuutapaari. Allpool on toodud XAU/USD pikaajaline hinnaskeem:

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 4, XAUUSD, kuugraafik - Andmete vahemik: 1. detsember 1999 kuni 6. august 2019, juurdepääs andmetele toimus 6. augustil 2019, kell 10:36 BST. - Pange tähele: varasem tulemus ei ole usaldusväärne indikaator tulvikus toimuvate tulemuste või soorituste näitaja.

Ülaltoodud XAU/USD hinnaskeemil on selgelt näha ajaloolist pikaajalist tõusu aastatel 1999 kuni 2011. Pärast langusperioodi on XAU USD hind 2015 kuni 2019 konsolideerunud, nagu nähtub allpool olevast graafikust:

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 4, XAUUSD, kuugraafik - Andmete vahemik: 1. detsembrist 1999 kuni 6. augustini 2019, juurdepääs andmetele toimus 6. augustil 2019, kell 10:39 BST. - Pange tähele: varasem tulemus ei ole usaldusväärne indikaator tulvikus toimuvate tulemuste või soorituste näitaja.

Ülalolevat mustrit, mida tähistavad sinised jooned, tuntakse ka sümmeetrilise kolmnurga diagrammimustrina. Nüüd, kui hind on mudelis ülespoole murdnud, soovivad paljud kauplejad avada pikki positsioone ja kasutada võimalike sisenemispunktide leidmiseks madalamaid ajaraame. Vaatame näiteks XAU/USD päevagraafikut.

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 4, XAUUSD, iga päev - andmevahemik: ajavahemikus 25. jaanuar 2019 - 6. august 2019, juurdepääs andmetele toimus 6. augustil 2019, kell 10:43 BST. - Pange tähele: varasem tulemus ei ole usaldusväärne indikaator tulvikus toimuvate tulemuste või soorituste näitaja.

Ülaltoodud diagrammi sinine joon näitab XAU/USD 20-päevast eksponentsiaalset liikuvat keskmist. Liikuvate keskmiste väärtused on trendivatel turgudel kasulikud, kuna need mitte ainult ei aita tuvastada kas turg on tõusutendentsis või langustrendis, vaid neid kasutatakse ka uute positsioonide avamiseks.

Näiteks on näha hiljutine liiikumine XAU/USD puhul üles, 20 päeva libiseva keskmises joonest kõrgemale. Kauplejad võivad siis astuda sammu võrra kaugemale ja kasutada hinnakujundusega kauplemismustreid, et teha kindlaks võimalikud pöördepunktid turul. Need on omakord abiks võimalike sisenemis-puntkide ja stopptasemete määramisel.

Sihtimistasemete jaoks võivad kauplejad suurema pildi nägemiseks graafikult välja suumida:

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 4, XAUUSD, kuugraafik - Andmete vahemik: 1. detsembrist 1999 kuni 6. augustini 2019, juurdepääs andmetele toimus 6. augustil 2019, kell 10:53 BST. - Pange tähele: varasem tulemus ei ole usaldusväärne indikaator tulvikus toimuvate tulemuste või soorituste näitaja.

Kui hinnad jäävad sümmeetrilisest kolmnurgast ülevalpool püsima, siis jälgivad ostjad kulla kõigi aegade kõrgeimat hinnataset, mis alates augusti algusest tähendab 35-protsendilist võimalust kõrgemale tõusta. Kuidas Sina sellega kaupled?

Võimalus oma kauplemisstrateegiaid ja teooriaid testida võib olla väga kasulik ja aidata pikaajaliste kauplemis- ja investeerimisoskuste arendamisel. Klõpsake alloleval ribareklaamil, et avada kauplemiseks TASUTA demokonto.

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, hinnangute, prognooside, ennustuste, turuülevaadete, nädala prognooside ning mistahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

1. See on turunduskommunikatsioon. Sisu avaldatakse ainult informatiivsel eesmärgil ja seda ei saa mingil juhul tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena. See ei ole koostatud kooskõlas investeerimisuuringute sõltumatuse edendamiseks kavandatud juriidiliste nõuetega ning selle suhtes ei kohaldata enne investeerimisuuringute levitamist mingisugust ärikeeldu.

2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.

3. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.

4. Analüüsi on koostanud sõltumatu analüütik Jitan Solanki, vabakutseline analüütik, (edaspidi "autor") autori isiklike hinnangute põhjal.

5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.

6. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.

7. Võimendatud tooted (sealhulgas hinnavahelepingud), on spekulatiivse iseloomuga ning võivad kaasa tuua nii kahju kui kasu. Enne kauplemise alustamist palume teha kindlaks, et mõistate täielikult kaasnevaid riske.