Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Guarantee Fund
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve valiku tegemisel kuvatakse sellekohane informatsioon terve kodulehe ulatuses. Kui soovite täiendavat infot teise finantsjärelevalve kohta, siis palun teostage oma valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Valimistest Saksamaal 2017. aastal

September 08, 2017 16:54

German Election.jpg

Uued valimised on kätte jõudmas! Bundestagi otsevalimised ja liidukantsleri valimine toimub Saksamaal 24. septembril.

Saksamaa üldvalimised on tõmmanud vähem tähelepanu kui nt dramaatilised valimised UK-s, USA-s või Prantsusmaal. Ent siiski, võib see sündmus olla sama oluline, arvestades Saksamaa keskset positsiooni Euroopa Liidus.

Aeg uurida lähemalt, mida võiksid kauplejad oodata eelseisvatest valimistest!

Kellest saab järgmine liidukantsler?

Angela Merkel on praegune liidukantsler ja Kristlik-Demokraatliku Liidu esimees. Ta on olnud võimul 12 aastat ja potentsiaalne uus ametiaeg tõstaks ta ühele pulgale teise pikima ametiajaga liidukantsleri Helmut Kohliga (16 aastat). Kõige kauem on liidukantslerina ametis olnud Otto von Bismarck (22 aastat).

Merkel on favoriit ja partei esinumber võitmaks neljandat korda. Miks? Tema toetus on umbes 60% ja küsitlused näitavad, et ka tema parteil on kõrgeim toetus - 35-40%.

Tema peamine konkurent on Sotsiaaldemokraatide liider Martin Schulz. Endine Euroopa Liidu Parlamendi president, kes on veetnud suurema osa oma poliitlisest karjäärist Brüsselis ning juhtinud Sotsiaaldemokraatlikku parteid alates jaanuarist 2017. Tema partei toetus on hetkel 20-25%.

Kes võidab? Vastuse sellele küsimusele saame 24. septembril, kui Saksamaal toimuvad 19. korda Bundestagi üldvalimised. Seal on 598 kohta; 300 kohta on vajalikud selleks, et moodustada enamus, mis moodustaks valitsuse ja juhiks riiki järgmised neli aastat.

Suure tõenäosusega ei võida ükski partei otsest häälteenamust. Isegi kui Merkeli Kristlike-Demokraatide fraktsioon võidab kõige rohkem kohti, tuleb tõenäoliselt mitme osapoolega koalitsioon.

Parlamenti pääsemiseks peab erakond ületama 5% häältekünnise. Peale Kristlike-Demokraatide ja Sotsiaaldemokraatide on hetkel parlamendis Vasakpartei ja Saksamaa Rohelised. Viimaste küsitluste põhjal on ka FDP-l (Saksamaa Vaba Demokraatlik Partei) ja AfD-l (Alternatiiv Saksamale) võimalus pääseda parlamenti.

Untitled design (1) (1).jpg

Mis on peamised probleemid?

Saksamaa valimised keskenduvad:

 1. Välised probleemid, sh. immigratsioon, kliimamuutus, turvalisus ja terrorism;
 2. Siseküsimused, sh. tööpuudus ja sotsiaalne ebavõrdsus.

Saksamaa majandus on jõuliselt kasvamas, nii et mis järgmiseks?

Saksa majandus toimib hästi, juhtides Euroopa Liidu taastumist. Töötuse määr on endiselt madal ja stabiilne 4%, tarbimine, eksport ja SKP kasv on kõik tõusutrendis.

Saksa indeks DAX, tuntud ka kui DAX 30 või GER 30, on samuti olnud tugevas tõusutrendis, jõudes 2017 aasta juunis peaaegu tasemeni 13,000. DAX jätkab eeldatavasti tõusutrendis, kuid võimalused korrektsiooniks kasvavad.

(Hoidke silm peal ka meie järgmisel artiklil, kus vaadatakse läbi tehniline analüüs enne valimisi!)

Kui on palju häid uudiseid, siis mille üle võiks veel debateerida?

Merkel võib loota, et tema viimase 12 aasta töö saab määravaks ja toob talle selles kuus võidu. Samuti on ta viidanud sellele, et soovib veelgi alandada töötuse määra osaliselt sellega, et palgata tööle rohkem politseinikke. Lisaks soovib ta pakkuda maksusoodustusi noortele peredele.

Schulz plaanib panna fookuse sotsiaalse ebavõrdsuse vähendamisele hoolimata majanduskasvust. Ta plaanib vähendada makse keskmise sissetulekuga kodanikel ning tõsta makse rikastele. Lisaks soovib ta teha täiendavaid investeeringuid infrastruktuuri ja pakkuda Saksamaa poolt Euroopa Liidule suuremat tuge.

Valimisdebatt kliima, turvalisuse, immigratsiooni ja Brexiti teemadel

Merkeli ja Schulz vaated erinevad märkimisväärselt kliimamuutuste teemadel, mida võib võrrelda ka USA presidendivalimiste kahe kandidaadi vastandumisega 2016. aastal (Trump vs Clinton). Mõlemad juhid on tugevad Euroopa Liidu pooldajad ning Brexiti vastased.

Immigratsioon on samuti hetkel üks kuum teema, mis on Merkeli reitinguid juba korra negatiivselt mõjutanud 2015. Aastal, kui üle miljoni migrandi ja sõjapõgeniku sisenes Saksamaale. Sellele järgnevalt on tema reitingud aga taas tõusnud.

Viimaseks üheks olulisemaks teemaks saab olema turvalisus, kuna viimaste aastatega on terrorirünnakute arv ja ohutase Euroopas kasvanud. Nii Merkel kui ka Schulz soovivad rohkem abijõude politseile ning kõrgemat turvalisuse taset.

Kokkuvõte ning kauplemine valimiste ajal

Kõigile on selge, et Saksamaa on oluline osa Euroopa Liidust ja eurotsoonist omades koos Prantsusmaaga suurt poliitilist võimu. Euroopa Liit on seevastu tugev mängija globaalsel maastikul.

Saksamaa valimised oluliseks mõõtepunktiks pärast selliseid otsustavaid sündmuseid 2016. aastal nagu Brexiti hääletus Suurbritannias ja Trumpi võit USA presidendivalimistel. Merkeli jätkamine Saksamaa eesotsas võiks nõrgendada globaliseerumisvastaseid trende.

Tänase artikli fookus oli anda lühiülevaade poliitilisest taustast enne olulist poliitilist sündmust, kuid valimised võivad olulist mõju avaldada ka finantsturgudele, eelkõige EUR valuutapaaridele ja DAX indeksi ning Saksamaa aktsiate CFD-dele.

Järgmises artiklis võtame appi ka tehnilise analüüsi ning prognoosime, mida võiks oodata Merkeli või Schulzi võidu puhul.

Seniks soovitan kauplemishuvilistel avada tasuta demokonto ja proovida kauplemist riskivabalt reaalsetes turutingimustes. Kui kogemused olemas, võib avada juba reaalse konto ning kaubelda uudist reaalse rahaga.

Admiral Markets pakub:

 1. Ligipääsu finantsturgudele konkurentsivõimelistel kauplemistingimustel;
 2. Parimat tehnoloogiat turul – MetaTrader 4 Supreme Edition.

Turvalist kauplemis soovides,

Chris Svorcik


Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.