Kas WTI toornafta 25%-line kukkumine on alles algus?

Juuni 14, 2019 15:39

Maikuus oli WTI toornafta hinna langus viimase kuue kuu tugevaim. "Musta kulla" hind langes kõigest 43 päeva jooksul 25%. Naftakuningriik Saudi Araabia on sunnitud turgu tasakaalustama ja see võib järgnevate kuude jooksul luua mõningaid huvitavaid kauplemisvõimalusi.

Käesolevas artiklis selgitame, miks WTI toornafta hind kukkus, mis on järgmine suursündmus, millest te peaksite teadlik olema ja kuidas kaubelda volatiilsetes turuolukordades. Alustame!

Miks nafta hind kukkus?

On teada, et naftaturud, nagu näiteks West Texas Intermediate (WTI), on erinevate majanduslike ja geopoliitiliste mõjutegurite tõttu väga volatiilsed. WTI toornafta hinnagraafikult näeme tagasiulatuvalt volatiilseid perioode:

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, WTI, Nädalagraafik - Andmevahemik: 24.12.2006 - 5.06.2019, väljavõte 5.06.2019 kell 17:54 BST. - Märkus: Minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevaste tulemuste ennustamiseks.

Kuigi naftaturge mõjutavad paljud tegurid, kontrollib enamik maailma naftavarudest vaid üks kartell - naftat eksportivate riikide organisatsioon (OPEC). Just kartelli tegevus on WTI toornafta hiljutisi hindu tugevalt mõjutanud.

G20 tippkohtumisel Buenos Aireses 2018. aasta detsembris leppisid OPEC ja Venemaa kokku, et naftahinna stimuleerimiseks vähendati turult 1 miljonit barrelit naftat päevas. Kavandatud kärped algasid 2019. aasta alguses ja kestsid kuus kuud. Kuna pakkumine oli järsult piiratud, tõusis WTI toornafta hind märkimisväärselt - aasta algusest alates pea 60%, jõudes 23. aprilliks kõrgeima tasemeni - 66,6 dollarini.

Sellest ajast alates on WTI toornafta hind langenud ligi 25%, kuna turge on haaranud maailmamajanduse kasvu aeglustumine. Venemaa peamise naftatootja märkused, et ta oleks OPEC-i tootmiskärbete suurendamise vastu, andsid kauplejatele põhjuse oma pikki positsioone jätkata. Järgmine OPECi koosolek toimub juuni lõpus või juuli alguses ja see võib WTI toornafta järgneva liikumise jaoks olla otsustav. Kuidas kaubelda sellistel volatiilsetel turgudel? Uurime välja!

Kuidas kaubelda volatiilse WTI toornaftaga?

Viimaste aastate WTI toornafta hinna päevagraafik näitab täpselt, kui volatiilne see turg võib olla:

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, WTI, Nädalagraafik - Andmevahemik: 16.10.2017 - 5.06.2019, väljavõte 5.06.2019 kell 18:08 BST. - Märkus: Minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevaste tulemuste ennustamiseks.

Sellistel volatiilsetel turgudel võivad kauplemisindikaatorid, nagu näiteks Bollingeri koridorid, olla turuolukorra tuvastamiseks üsna kasulikud. Toetus- ja vastupanutasemed näitavad, kuhu poole võib turg pöörduda.

Bollingeri koridori indikaatori graafikule lisamiseks valige MetaTraderi platvormil ülevalt tööriistaribalt Insert - Indicators - Trend - Bollinger Bands.

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, WTI, Nädalagraafik - Andmevahemik: 10.08.2018 - 5.06.2019, väljavõte 5.06.2019 kell 18:25 BST. - Märkus: Minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevaste tulemuste ennustamiseks.

Ülaltoodud WTI toornafta päevagraafikul näeme, et Bollingeri koridor koosneb kolmest joonest - ülemisest, alumisest ja keskmisest, mis on 20-päeva libisev keskmine. Ülemine ja alumine joon on kaks standardhälvet, mis on kõrvalekaldumine hinnast ja see on sisuliselt volatiilsuse mõõde.

On olemas mitmeid erinevaid Bollingeri koridorite strateegiaid. Kõikide kohta kehtivad järgmised põhimõtted:

  1. Kui jooned lähenevad üksteise poole, on turg konsolideerumas.
  2. Kui jooned laienevad või liiguvad üksteisest eemale, valitseb turul trend.

Praegu näitab ülaltoodud graafik Bollingeri koridoride laienemist, mis tähendab, et turul valitseb trend. Mõned kauplejad võivad seda kasutada trendi järgi kauplemiseks ja kasutada keskmist joont 20-päeva libisevat keskmist otsustamaks, kas avada pikk või lühike positsioon.

Admiral Markets pakub WTI toornafta hinnaga spekuleerimiseks võimalust kasutada hinnavahelepinguid ehk CFD-sid (Contract for Difference). Selle toote üheks eeliseks on võimalus avada turul nii lühike kui pikk positsioon.

Lõppsõna

Kuigi WTI toornafta on juba märkimisväärselt liikunud, võib järgmine OPECi ja Venemaa kohtumise lähenemine kaasa tuua veelgi enam volatiilsust. Kauplemisstrateegiate, indikaatorite ja enda oskuste testimine võib aidata reaalajas kauplemisotsuseid optimeerida. Esimene samm on siiski õige platvormi kasutamine, mis pakub ligipääsu õigetele kauplemistööriistadele.

MetaTrader 5 platvormil te saate kaubelda erinevate varaklassidega, kasutada erinevaid graafikute koostamise võimalusi, ligi pääseda tasuta reaalajas turu-uudistele ja analüüsidele ja palju muud! MetaTrader 5 allalaadimiseks klikkige alloleval bänneril ja saate selle TASUTA!

TEAVE ANALÜÜTILISTE MATERJALIDE KOHTA

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

  1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
  2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
  3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
  4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
  5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
  6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
  7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
  8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustele kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
  9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.
Avatar-Admirals
Admirals Kõik-ühes lahendus Sinu raha kulutamiseks, investeerimiseks ja haldamiseks

Admirals on rohkem kui lihtsalt maakler. Admirals on finantskeskus, mis pakub laia valikut finantstooteid ja teenuseid. Me muudame võimalikuks läheneda isiklikule rahandusele läbi kõik-ühes lahenduse, mis on mõeldud investeerimiseks, kulutamiseks ja raha haldamiseks.