Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets Pty Ltd

Reguleeritud Austraalia Väärtpaberite ja Investeeringute Komisjoni (ASIC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets Cypros Ltd

Reguleeritud Küprose Väärtpaberite- ja Börsikomisjoni (SySEC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
JÄTKA
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Finantsjärelevalve efsa fca

Kuidas kaubelda Litecoini CFD-dega?

Lugemise aeg: 8 minutit

Enamik kauplejaist on kuulnud Bitcoinist, mida peetakse krüptovaluutade „kullaks". Siiski on paljudele teadmata, et eksisteerivad ka teised krüptorahad. Näiteks kutsutakse krüptorahade maailmas „hõbeda" vastet „Litecoiniks".

Litecoin (LTC) on kaubeldav USA dollari (USD) vastu ja selle krüptopaari nimetus on LTC/USD. Käesolevas artiklis võtame vaatluse alla nimetatud finantsinstrumendi ja sellega kauplemise. Samuti käsitleme tehnilist analüüsi, hinnaliikumist, eeldatavat volatiilsust ja Litecoiniga kauplemist platvormil MetaTrader 4.

Allikas: Litecoin versus USA dollar (LTC/USD) päevane graafik 13. märtsist kuni 13. juulini, 2017

Kas Litecoin on volatiilne?

Vastus on lühike ja lihtne: jah, Litecoini CFD-d on volatiilsed ning näitavad tugevaid hinnaliikumisi.

LTC/USD krüptopaari puhul näeme kõrvalekaldumatut impulssi ning keskmise hinnavahemiku märkimisväärset tõusu. See on hõlpsasti jälgitav, kui lisada päevasele graafikule Average True Range (ATR) indikaator (nt väärtus 10).

ATR väärtus on tõusnud näitajalt umbes 0,2 kuni peaaegu 6-ni, mis tähendab peaaegu 30-kordset tõusu (vaadake ülevaloleva graafiku alumist indikaatorit). LTC/USD paar on kiirel tõusuteel, seda kindlasti volatiilsuse vaatepunktist.

Allikas: Litecoin versus USA dollar (LTC/USD) päevane graafik mai 2013 kuni juuli 2017

Jooksev hind vs ajalooline: kas trendis või külgsuunaline liikumine?

Eelnenud aastatele vaadates võivad kauplejad näha, et LTC/USD paar näitas aastail 2013 ja 2014 tugevat impulssi allapoole enne mõningast „talveund" 2015. ja 2016. aasta jooksul (vt ülalolevat pilti).

Nüüd on paar taas ärkvel ja lähiajal tundub aeglustumine ebatõenäoline, lähtudes vähemalt sellest kõrgendatud tähelepanust, mida praegu pööratakse krüptovaluutade maailmale.

Pikemates ajavahemikes ei ole väljakujunenud trend veel nähtav, sest LTC/USD paar näitab peamiselt impulsiivset hinnaliikumist. Kuid lühemates ajavahemikes, näiteks 4 tunni graafikul, võib täheldada selget ja toimivat trendi. Allolevalt graafikult võib näha, kuidas kauplejad saavad sellist graafikut või midagi selle sarnast tulevikus analüüsida ning olukordade lahendamiseks ära kasutada.

Loomulikult sõltub trendi püsivus sellest, kui lähedale jõuab hind vastupanutsoonile 50-55 juures. See on ka üks põhjustest, miks Admiral Markets jätkuvalt pakub reaalajas webinare, et kauplejad saaksid end hoida kursis viimaste sündmuste, trendide ja tehnilise analüüsiga.

Allikas: Litecoin versus USA dollar (LTC/USD) 4 tunni graafik 12. maist kuni 13. juulini, 2017

Kuidas kaubelda Litecoini CFD-dega

Tõenäoliselt ei erine Litecoini CFD-dega kauplemine märkimisväärselt kauplemisest muude valuutapaaride, kaupade või CFD-dega. Finantsturgudel tegutsedes on eluliselt oluline pidada meeles ka seda, et kauplejad oleks enne mistahes kauplemispositsioonide võtmist hästi ette valmistunud.

Võite huvi tunda, kuidas toimub korralik ettevalmistumine?

Alati enne turgudele sisenemist peaksid kauplejad tundma kolme komponenti. Kõik kolm aspekti on äärmiselt olulised, sest need toetavad üksteist ja üks nõrk lüli võib põhjustada läbikukkumise. Need kolm komponenti on:

 1. kauplemisstrateegia;
 2. kauplemispsühholoogia;
 3. riski haldamine.

Kauplemisstrateegia või kauplemisplaan on tähtis, sest sellele tuginedes määravad kauplejad kuidas ja millal siseneda finantsturgudele. Plaanis sisaldub ülevaade kasutatavatest tööriistadest ning selgitused nende momentide kohta, millal on võimalik olukordi enda kasuks pöörata ja millal mitte.

Kauplemispsühholoogia on oluline, sest reaalse rahaga riskimine mõjutab teie närve, võib tekitada hirmu ja kutsuda esile vastuoluliste emotsioonide tulva. Kauplemispsühholoogia võimaldab kauplejatel sõnastada õige vastuse ning aidata nende olukordadega toime tulla.

Riski haldamine on kriitilise tähtsusega. See võimaldab kauplejatel kaitsta oma kapitali, mis on vajalik finantsturgudel tegutsemiseks. Asjakohast riskide kontrolli rakendamata kalduvad kauplejad võtma ühe või mitme kauplemisseadistusega liigseid riske, mis võib viia suurte kaotuste ja kapitali vähenemiseni. Üksikasjalikumat teavet leiate allolevast videost (ainult inglise keeles).

Millist strateegiat kasutada Litecoiniga kauplemisel?

Analüütiliseks lähenemiseks finantsturgudele on kolm hästituntud meetodit:

 1. tehniline analüüs;
 2. fundamentaalne analüüs ja kauplemine uudistel;
 3. laineanalüüs.

Tehniline analüüs annab väga häid juhiseid, kuidas analüüsida ja leida kauplemiseks seadistusi, kasutades hinna liikumist, küünalgraafikute mustreid ja/või tehnilisi indikaatoreid. Mõned kauplejad kasutavad otsuste langetamiseks ainult küünalgraafikuid, teised aga võivad täielikult keskenduda indikaatoritele ja tööriistadele. Samuti on võimalik kasutada koos nii hinnaliikumist kui ka küünalgraafikuid, kombineerides neid indikaatorite ja tööriistadega.

Fundamentaalne analüüs või uudistel kauplemine on samuti meetodid turgude mõistmiseks. Need kauplejad jälgivad iga ettevõtte, riigi ja valuutabloki majandusandmeid või Litecoini puhul krüpto-uudiseid, et hinnata valuuta tulevikupotentsiaali.

Laineanalüüs on alternatiivne meetod, mida mõned kauplejad kasutavad abivahendina finantsturgude struktuurist aru saamiseks. Laineanalüüs põhineb Elliotti laineteoorial, mis selgitab kaupleja ja turu psühholoogia mõju turu käitumisele ja hinnamustritele.

Need kolm meetodit on võrdselt tõhusad ja kauplejad võivad laiahaardelise lähenemisviisi saavutamiseks kombineerida kahte neist või isegi kõiki kolme. See oleneb tõesti iga kaupleja eelistustest ning alati on mõistlik proovida ära erinevad lähenemisviisid, et teha kindlaks, milline sobib kõige paremini teie kauplemisstiiliga.

Olenemata sellest, millise meetodi kaupleja lõpuks valib, on kõigil kolmel juhul võtmekomponendiks kauplemisplaani koostamine. Kauplemisplaan peab lihtsate sõnadega selgitama kaupleja analüüside käsitlust, tema sisenemispunkte, positsioonide haldamist ja väljumispunkte.


Kuidas saada kasumit Litecoini päevakauplemiselt

Fundamentaalse analüüsi, mida rakendatakse enamasti pikematele ajavahemikele, ja keerukama tehnikaga laineanalüüsi asemel on päevasisesel kauplemisel Litecoin (LTC) versus USA dollar (USD) heaks tavaks kasutada erinevate ajavahemike tehnilist analüüsi.

Tehniline analüüs võimaldab kauplejal koostada erinevaid küünalgraafikutel, hinnaliikumistel ja tehnilistel indikaatoritel põhinevaid kauplemisstrateegiaid. Seetõttu on lai valik võimalusi välja töötada just teie unikaalsele stiilile sobiv kauplemismeetod. Täpsemaid selgitusi leiate allolevast videost, kus arutletakse indikaatoritel põhinevate kauplemissüsteemide ja -meetodite üle (ainult inglise keeles).

Üks konkreetne tehnika, mida sageli meelsasti kasutatakse, on ühe pikema ajavahemiku graafiku kokku panemine kahe lühema ajavahemiku omadega, et saada turgudest tasakaalustatud ülevaade. Selgitame, kuidas:

 1. Pikem ajavahemik, näiteks päevane graafik: on kasulik peamiste toetus- ja vastupanutasemete tuvastamiseks ja turu üldise struktuuri mõistmiseks.
 2. Keskpikk ajavahemik, näiteks 1 tunni graafik: näitab vahetut trendi, impulssi ja võtmetähtsusega mustreid, aitab valida kauplemiseks parima suuna.
 3. Lühem ajavahemik, näiteks 15 minuti graafik: kui kaks pikemat ajavahemikku näitavad „rohelist tuld", siis on kauplejatel aeg otsida kauplemisvõimalusi lühematest ajavahemikest, mis annab üksikasjaliku ülevaate, kuidas siseneda kauplemistehingusse.

Kolmest sammust koosnev protsess aitab kauplejatel vältida trendile vastassuunalist kauplemist või ajal, kui hind on toetus- või vastupanutasemetele väga lähedal. See on loomulikult vaid üks kasulik nõuanne. Suurema lisandväärtusega nõuannete saamiseks Litecoiniga kauplemisel soovitame teil ühineda meie reaalajas kauplemiswebinaridega ja laadida alla MetaTrader 4 Supreme Edition.

MetaTrader 4 Supreme Edition pakub kauplejatele täiendavaid võimalusi turuolukordade analüüsimiseks ja lahendamiseks. See tasuta pakett, millel on üle 60 täiendava lisavõimaluse, on standardse MetaTrader 4 lisamoodul. See sisaldab lahendusi kauplemiseks ja riskide haldamiseks, indikaatorite ja erinevate graafikutüüpide täispaketti, kauplemissimulaatorit ja veel palju muud.

Kas kauplejatel on võimalik teenida kasumit investeeringult LTC/USD CFD-desse?

Jah, kauplejatel on võimalik LTC/USD paari nagu teistegi finantsinstrumentide turuvolatiilsuselt kasumit saada, teenida punkte ja saada oma investeeringult tulu. Sellest vaatepunktist ei ole erilist vahet, kas kaubelda EUR/USD, USD/JPY või LTC/USD paaridega.

Oluline on meeles pidada, et sellel finantsinstrumendi paaril ei ole suuri kursivahesid ning see näitab mõõdukat volatiilsust ja hinnaliikumist. Selle teadmisega otsustab iga kaupleja ise, millist graafikut ja/või süsteemi valida, et see sobiks ja vastaks tema kauplemisstiilile.

Kauplejatel on võimalik teenida kasumit LTC/USD kauplemisest, kuid pidage meeles, et pikaajaline püsiv kasumlikkus nõuab asjakohaseid investeeringuid oma kauplemisoskustesse.

Turusentiment: kas Litecoiniga kauplemine on sama ahvatlev kui Bitcoiniga kauplemine?

Jah, Litecoini CFD-dega kauplemine on sama lihtne kui Bitcoini CFD-dega kauplemine. Mõlemad krüptopaarid näitavad impulsiivset hinnaliikumist, mida saab analüüsida ja kasutada kauplemiseks. Alloleval pildil võivad kauplejad näha mõlema paari hinnaliikumist samal ajavahemikul.

Allikas: BTC/USD vasakul ja LTC/USD paremal, mõlemad osad näitavad 4 tunni graafikuid 8. juunist kuni 14. juulini, 2017

Kauplemine LTC ja teiste krüptovaluutade CFD-dega

Lisaks kauplemisele paariga Litecoin versus USA dollar (LTC/USD) saavad Admiral Marketsi kliendid kaubelda ka paaridega:

Bitcoin vs USA dollar (BTC/USD)

Ethereum vs USA dollar (ETH/USD)

Ripple vs USA dollar (XRP/USD) ja

Bitcoin Cash vs USA dollar (BCH/USD).

Kauplemine Litecoiniga MetaTrader 4 platvormil

Admiral Markets pakub võimalust kaubelda krüptovaluutadega, sealhulgas paariga Litecoin versus USA dollar (LTC/USD). LTC/USD ja teistele krüptopaaridele on kauplejatel juurdepääs MetaTrader 4 ja MetaTrader 4 Supreme Edition platvormide kaudu.

Protsess on väga lihtne:

 1. Laadige alla/avage MetaTrader 4
 2. Looge uus konto või logige sisse oma olemasolevale kontole
 3. Avage krüptovaluuta graafik

Samuti on kõik MetaTrader 4 Supreme Edition'i lisamoodulid saadaval ka uusima versiooni MetaTrader 5 Supreme Edition jaoks.

Loomulikult vahendab Admiral Markets lisaks krüptovaluutadele ka laia valikut muid instrumente, sealhulgas valuutapaarid, hinnavahelepingud (CFD) ja kaubad.

On aeg avastada Admiral Markets, kus pakutakse reaalajas igapäevaseid analüüse, webinare ning täiendavaid töövahendeid ja oskusi, et saada endale parim kauplemispartner!

Lugege lisaks krüptovaluutade kohta

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 77% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.