Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets Pty Ltd

Reguleeritud Austraalia Väärtpaberite ja Investeeringute Komisjoni (ASIC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets Cypros Ltd

Reguleeritud Küprose Väärtpaberite- ja Börsikomisjoni (SySEC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
JÄTKA
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Finantsjärelevalve efsa fca

Kuidas investeerida ETF-idesse

Lugemise aeg: 13 minutit

Warren Buffett on läbi aegade üks parimaid investoreid. Tema ettevõtte Berkshire Hathaway aktsionäride koosolekul küsis üks investor Buffettilt, kas ta soovitab osta Berkshire Hathaway aktsiat, investeerida indeksi ETF-i või palgata kedagi teist seda tegema.

Küsimuseks oli seega: kuidas valida ETF-i? Buffett vastas: "Valige lihtsalt laiapõhjaline indeks, näiteks S&P 500. Ärge pange kogu raha korraga sisse, tehke seda pikema ajaperioodi jooksul. Vanguard. Usaldusväärne, soodne".

ETF

Mida ta mõtleb Vanguardi ja S&P 500 all? Ta viitab populaarsele ETF-ile nimega "Vanguard S&P 500 ETF". Kuid mis on ETF?

Mis on ETF

Börsil kaubeldav fond (Exchange Traded Fund ehk ETF) on väärtpaberite kogum, mida saab osta või müüa maaklerfirma kaudu või börsil.

ETF-id katavad laia hulka varaklasse alates traditsioonilistest börsil noteeritud ettevõtete investeeringutest kuni valuutade või tooraineteni. Lisaks pakub ETF-i struktuur investoritele ligipääsu lühikestele turgudele, kasutada võimendust ja mõnedes seadusandlustes vältida lühiajalist kapitalitulu maksustamist.

ETF-id on sisuliselt investeerimisfondid, mis järgivad konkreetse indeksi toimivust. Näiteks Vanguard S&P 500 UCITS ETF järgib S&P 500 indeksit, mis sisaldab USA 500 suurima ettevõtte aktsiaid.

demokonto

Börsil kaubeldavad fondid on viimasel ajal ühed populaarsemad finantstooted väikeinvestorite seas. ETF-idel on palju eeliseid ja kui neid hoolikalt valida, võivad nad olla suurepäraseks vahendiks investeerimiseesmärkide saavutamisel. ETF kui toode tekkis 1993. aastal ja selle sümboliks oli laialt tuntud SPY või Spiders. Sellest kujunes läbi aegade populaarseim ETF.

Juba ainult USA börsidel on ligi 1000 ETF-i, millesse on kokku investeeritud umbes 1 triljon dollarit. Admiral Markets pakub võimalust kaubelda tuhandete aktsiate ja ETF-idega ja enam kui 300 ETF-i hinnavahelepinguga (CFD).

See artikkel selgitab, mis on ETF ja kuidas toimub ETF investeerimine, millised on erinevad ETF-ide tüübid, kuidas kaubelda ETF-idega ja kuidas alustada investeerimist ETF-idesse kõigest 1000 euroga!

Kuidas investeerida ETF-i 1000 euroga

Olete ilmselt kuulnud lauset "tuleb investeerida tuleviku jaoks". On seda öelnud kas mõni pereliige või sõber, või isegi mõni tuntud rikkur nagu Warren Buffett või Tony Robbins - investeerimise õppimine on oluline. Kuid nii nagu enamik inimesi, ei ole te ilmselt rahul kohaliku panga poolt pakutava hoiuse intressimääraga.

Võibolla olete te kaalunud investeerimist aktsiaturgudesse ja üritanud tuvastada uut Amazoni. Kui te oleksite Amazoni börsiletuleku alguses, 1997.a. mais, investeerinud ettevõtte aktsiatesse 1000 dollarit, oleks nende väärtus 2018.a. septembriks kasvanud umbes 1 362 000 dollarini.

Kuid järgmise Amazoni tuvastamine ja õigeaegne investeerimine ei ole just lihtne. Kuid kas on olemas lahendus, mis aitaks investoritel suuremat tulu teenida, kui pangad pakuvad? Ja seda ilma, et kulutaks kogu vaba aja õige ettevõtte leidmiseks? Jah, lahendus on olemas ja selleks on ETF ehk börsil kaubeldav fond. Vaatame, millised võimalused meil on investeerimise alustamiseks 1000 euroga.

Kui soovite tuleviku jaoks investeerida, võiks vaadata erinevate investeerimisstsenaariumite võimalikke tootlusi. Järgmise näite puhul võtame vaatluse alla investeerimine hoiustesse versus investeerimine aktsiaturgudesse.

 • Panga intressimäär ühekordse investeeringu puhul: oletame, et te panete 1000 eurot tavalisele hoiukontole, mis maksab intressi 3% aastas. Kui te jätaksite raha panka 40-ks aastaks, siis kui palju oleks teil lõpuks kogunenud? Konto väärtus oleks kasvanud 3262, 04 euroni - enamike inimeste jaoks mitte just suur summa. Vaatame, kas meil õnnestub järgmise stsenaariumi puhul tootlust suurendada:

ETF investeerimine

Allikas: Kalkulaator: alginvesteering 1000 EUR, 3% aastaintress 40-ks aastaks - kuidas kaubelda ETF-idega

 • Panga intressimäär tavalise investeeringu puhul: oletame nüüd, et lisaks 1000-eurosele alginvesteeringule olete saanud lisaks igakuiselt investeerida 100 eurot. 3%-lise aastaintressiga oleks 40-aastase investeeringu hoidmise tulemuseks 95 207,23 EUR. Selliste numbritega graafik näeb märksa parem välja! Kuid kas kuidagi saaks veel paremini?

ETF kauplemine

Allikas: Kalkulaator: alginvesteering 1000 EUR, igakuise lisamakse 100 EUR, 3% aastaintress 40-ks aastaks - kuidas investeerida ETF-idesse

Aktsiaturgude tootlus tavalise investeeringu puhul: esimese ja teise näite võrdlusena teame nüüd, et regulaarne investeerimine on parem ühekordsest investeeringust. Oletame, et siseneme aktsiaturgudele ja proovime suurendada aastaintressi protsenti. S&P 500 indeks, mis järgib USA 500 suurima ettevõtte aktsiat, on aastatel 1928 - 2017 teeninud keskmist tootlust umbes 10% aastas. 1000-eurose alginvesteeringuga, igakuiste 100-euroste lisamaksete ja 10% intressimääraga oleks summa peale 40-aastast investeeringu hoidmist kasvanud 604 720 euroni.

kuidas investeerida etf

Allikas: Kalkulaator - aktsiaturu tootlus 10% aastas - kuidas investeerida ETF-idesse

Loomulikult on see hüpoteetiline näide, kuna tootlus on muutuv ja varasemad tulemused ei prognoosi tulevast tootlust. Siiski on üsna selge, miks miljardäridest investorid nagu Warren Buffett investeerivad aktsiaturgudel.

Mis on ETF kauplemine

Nii nagu börsil noteeritud aktsiaid, toimub ka ETF ostmine ja müük börsi lahtiolekuaegadel. Nagu ka noteeritud aktsiatel, kajastub ETF-i sümbol koos päevasisese hinnaga. Erinevus ettevõtete aktsiate puhul on see, et ETF-ides saadaolevate osakute arv võib iga päev muutuda uute osakute lisandumise või olemasolevate osakute tagasiostmise tõttu. ETF-i turuhind on kooskõlas alusvaraks olevate väärtpaberitega, mis põhineb ETF-i suutlikkusel osakuid emiteerida ja tagasi osta.

Kuigi ETF-id on mõeldud erainvestorite jaoks, saavad institutsionaalsed investorid osa ETF-ide likviidsusest ja usaldusväärsusest ühikute ostmise ja müümise teel. Kuna ETF-i hind tuleneb selle alusvara väärtusest, kasutavad institutsioonid ühikute loomiseks arbitraažisüsteemi, et viia ETF-i hind kooskõlla selle alusvara väärtusega. ETF-id on üks väljapaistvamaid investeerimisvalikuid.

Kauplemine ETF-idega toimub reaalajas nagu ka aktsiatega, kuid väiksemate haldustasudega. ETF-id on hakanud investeerimisvahendina välja vahetama investeerimisfonde.

Kauplemine ETF-idega: mis on selle võlu erainvestorite jaoks

 • Maksuefektiivsus: investorid saavad paremini kontrollida kapitalitulu maksustamist.
 • Madalamad tasud: tasu müügi pealt ei pruugi eksisteerida, kuid maakleri komisjonitasud rakenduvad siiski.
 • Kauplemine ETF-idega toimub mistahes ajal: investeerimisfondid saavad kaubelda ka pärast turu sulgemist
 • Kauplemistehingud: kuna ETF ostmine ja müük toimivad samamoodi nagu samamoodi nagu aktsiatega, saavad investorid seadistada erinevaid ordereid (limiidi seadmine, stop-loss korraldus, väärtpaberite ostmine laenuga jm), mis investeerimisfondide puhul ei ole võimalik.
 • Väidetavalt madalam investeerimisrisk, teisisõnu beeta risk või investeerimisrisk, mis on pigem seotud mõne alusvara mitte üksiku ettevõttega.

ETF kauplemine: puudused

Kuigi ETF-idel on palju eeliseid, leidub ka ka puudusi, sealhulgas:

 • Arvelduste viivitused: ETF-i müük ei pruugi investeerimiskontol kajastuda kahe päeva jooksul peale tehingut, mis tähendab, et müüja rahalised vahendid on reinvesteerimiseks saadaval alles peale kahe päeva möödumist.
 • Likviidsus puudub: mõnel vähemkaubeldavamal ETF-il võib olla suur bid/ask kursivahe, mis tähendab kõrgeid tehingukulusid. Samas võib seda öelda ka mõne väikeettevõtte aktsiate kohta, mis ei ole kuigi populaarsed.
 • Arbitraaži mittevastavus: kuigi ETF-ide hinnad jälgivad alusvarasid üsna hästi, võivad seal siiski olla lahknevused.
 • Kauplemiskulud: kui investeeringu väärtus on väike, võib madalama kuluga alternatiiviks olla investeerimine otse alusvarasse.

Mis on võimendusega ETF

Investopedia ütleb, et võimendusega ETF on fond, mis kasutab finantstuletis- ja võlainstrumente tootluse suurendamiseks. Nende fondide eesmärgiks on hoida püsivat finantsvõimendust (2:1 või 3:1) investeerimisperioodi jooksul. Võimendusega ETF-id kasutavad finantstuletis- ja võlainstrumente alusvaraindeksi tootluse püsivaks kasvatamiseks.

Ärge unustage, et mõned võimendusega ETF -id võivad luua soovimatuid tulemusi, kui neid liiga pikalt hoida. Selle fondi matemaatilise olemuse tõttu võib pikaajaline tulemus mitte kattuda fondi jälgitava indeksiga - eriti nende fondide puhul, mis peaksid käituma indeksile vastupidiselt. Kui te alustate kauplemist ETF-iga, püüdke minimeerida kahjumit igas oma tehingus. On normaalne, et te teete vigu, kuna isegi professionaalsed kauplejad ei suuda vigu vältida.

Kuidas kaubelda ETF-idega

Proovige oma kaotusi kontrolli all hoida - see on äärmiselt oluline. Enamikel edukatel ETF kauplejatel on tugev enesedistsipliin: nad lasevad kasumil joosta ja piiravad oma kahjumit 5-10% vahemikus, eriti ebastabiilsetes turutingimustes.

Jaekauplejad ja -investorid kasutavad tavaliselt järgmisi strateegiaid:

Enne, kui alustate kauplemist ETF-idega, tehke valik usaldusväärse maakleri kasuks. Admiral Markets pakub kauplejatele Admiral.Invest kauplemiskontot.

ETF investeerimine Admiral.Invest kontol

Admiral Markets pakub kauplemiseks ja investeerimiseks mitmeid erinevaid kontotüüpe. Admiral.Invest konto võimaldab investeerida maailma 15 suurima börsi aktsiatesse ja ETF-idesse. Admiral.Invest kontot iseloomustavad:

 • Tasuta reaalajas turuinfo
 • Tasuta kvaliteetsed turu-uudised
 • Lai valik turge
 • Madalad komisjonitasud ja puudub konto hooldustasu
 • Dividendide väljamaksed
 • Kaasaegseim kauplemisplatvorm

Konto saab avada igaüks, kes on nõus üldtingimustega, minimaalne sissemakse on vaid 500 EUR. Nüüd, kui te teate, mis on ETF kauplemine ja kuidas alustada investeerimist, vaatame, kuidas valida ETF-e.

ETF investeerimine

Kuidas valida ETF-e

Paljud investorid on rahul 10%-lise aastaintressiga, mida S&P 500 indeks pakub, kuid mõned investorid soovivad oma portfelli mitmekesistada ja leida teisi turge, mis võiksid teenitavat kogutulu suurendada. Kuidas valida ETF-e? Mõned investorid soovitavad investeerida valdkonda, mida te tunnete paremini. Selleks võivad olla näiteks tehnoloogiasektori aktsiad.

Nasdaq 100 indeksil, mis jälgib Nasdaq börsil 100 suurimat tehnoloogiaaktsiat, oli 2017. aasta tootluseks 28,24%. See on põhjuseks, miks aina enam investoreid õpivad ETF-idesse investeerimist ja otsivad parimate tootlustega ETF-e. Õige Nasdaq ETF-i või Nasdaq indeksi ETF-i leidmine võib mängida pikas perspektiivis suurt rolli.

Seega, kuidas oleks pidanud sellesse konktreetsesse indeksisse investeerima?

Nasdaq 100 indeksit jälgivad mitmed ETF-id, näiteks First Trust NASDAQ-100 tehnoloogiaindeksi fondi ETF (QTEC), mis annab investoritele ligipääsu paljudele tehnoloogiasektori aktsiatele: Facebook, Apple, Amazon, Netflix ja Google. Professionaalsed kauplejad võiksid aga kaaluda ka teisi valdkondi ja sektoreid.

Kauplemine ETF-idega: erinevad ETF-ide tüübid

Kauplemiseks on saadaval mitmeid erinevaid ETF fonde ja ETF aktsiaid:

 • Riigispetsiifilised ETF-id: saate ligipääsu aktsiaturgudele üle maailma, mis muidu oleks teile raskesti ligipääsetavad. Näiteks, kui te arvate, et Taiwani aktsiaturg hakkab tõusma, võiksite kaubelda iShares MSCI Taiwani ETF-iga.
 • Sektorispetsiiflised ETF-id: kui arvate, et Suurbritannia kinnisvaraturg on aktiivne, võite kaubelda iShares UK Property UCITS ETF-iga. Kuna tegu on CFD-ga, saate kaubelda nii lühikest kui pikka positsiooni.
 • Toorainespetsiifilised ETF-id: ETF CFD-de (näiteks SPDR S&P Metals & Mining ETF) kaudu saate ligipääsu ülemaailmsele metallide ja kaevandusturule, selle asemel, et proovida leida kauplemiseks sobivat metalli või õiget ettevõtet, millesse investeerida.
 • Indeksispetsiifilised ETF-id: nagu eelnevalt juttu oli, saate kaubelda näiteks S&P 500 indeksi ETF-iga - Vanguard S&P 500 ETF-i kaudu.

On olemas veel palju erinevaid ETF-ide tüüpe, mis jälgivad võlakirju, valuutasid, uusi arenevaid turge nagu biotehnoloogia, tehisintellekt jne. Siiski on investorid alati olnud huvitatud parimatest tehnoloogiasektori aktsiatest ja ETF-idest. Põhjus on lihtne: tehnoloogiasektor areneb pidevalt, ettevõtted toovad turule uusi lahendusi - me kõik puutume tehnoloogiaga kokku igapäevaselt. Seega pöörame tehnoloogaisektori ETF-idele rohkem tähelepanu.

ETF investeerimine: tehnoloogiasektori ETF-id

Enam kui 20% 46,6 triljoni dollarilisest S&P 500 turukapitalisatsioonist moodustavad tehnoloogiasektori aktsiad. See on selle indeksi suurim sektor.

Tavaliselt on investorid jäänud laiahaardelisemate indeksite juurde nagu S&P 500. Kuid muutuvate turgude ja uute toodete kättesaadavus võimaldab kauplejatel nišisisestelt tululiikumistelt tulu teenida. Vaatame mõningaid näiteid.

 • Kui te oleksite 28.02.1997 investeerinud 10 000 dollarit Vanguard 500 indeksisse (mis jälgib S&P 500), oleks investeeringu väärtus 20 aastat hiljem olnud 42 650 dollarit.
 • Kui te olekiste 31.12.1980 investeerinud 10 000 dollarit Apple aktsiatesse, oleks investeering 28.02.2017 kasvanud 2 709 248 dollarini, aastatootlusega 16,75%.
 • Kui te oleksite investeerinud 1997.a. mais 1000 dollarit Amazoni, siis 2018.a. septembris oleks investeeringu väärtus olnud 1 362 000 dollarit.

Tehnoloogiasektori aktsiad on ahvatlevad. Loomulikult võib järgmise FANG aktsia leidmine aega võtta aastaid. FANG termin on akronüüm Facebookist, Apple´ist, Amazonist ja Google´ist. Te ei saa kaubelda FANG ETF-iga, kuid tehnoloogiasektori ETF-idega kauplemiseks on teisi võimalusi: vaatame, mida pakub Admiral Markets MetaTrader 5 kauplemisplatvormil.

Tehnoloogiasektori ETF-ide valik on suur. Alustuseks toome mõned välja.

Technology Select SPDR Fund ETF (#XLK)

See laiapõhjaline tehnoloogiasektori ETF on kõige populaarsem viis tehnoloogiasektoris kauplemiseks. See hõlmab 75 aktsiat, sealhulgas Apple, Microsoft ja Facebook. Apple´i aktsiad moodustavad 16% portfellist, seega, kui Apple on raskustes, mõjutab see oluliselt ka ETF-i. Allolev graafik kajastab ETF-i käekäiku viimaste aastate jooksul:

Kuidas kaubelda etf

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5 MT5 - kuidas investeerida ETF-idesse - #XLK, nädalagraafik - andmevahemik: 28.06.2015 - 25.10.2018 - väljavõte 25.102018 kell 16.49 BST

See tehnoloogia ETF püsis kauplemisvahemikus enamik 2015 ja pool 2016. aastast. See on olukord turul, kui hinnad liiguvad kahe hinnataseme vahel, kuna ei ostjad ega müüjad ei soovi kontrolli haarata.

Kuidas me seda teame?

Kauplemisindikaatorite abil. Graafikul olevad kaks joont on libiseva keskmise indikaatorid, mis aitavad kindlaks määrata trendi olemasolu. Indikaatorid arvutavad kasutaja määratud eelmiste suletud positsioonide sulgemishindade järgi perioodi keskmise hinna. Sinine joon on 20 perioodi ja punane joon 50 perioodi lihtne libisev keskmine. Põhimõtteliselt näitavad need jooned viimase 20 ja 50 küünla keskmist hinda.

Kõige huvitavam on aga see, et trendi perioodil, kui libisevad keskmised liiguvad sujuvalt üles, näitab see tugevat kasvavat trendi. Vahemikus 2015 kuni 2016.a. keskpaigani näeme, et libisevad keskmised liiguvad külgsuunas. Libisevad keskmised on vaid mõned kasulikud kauplemisindikaatorid MetaTrader 5 platvormil.

iShares PHLX Semiconductor ETF (#SOXX)

kuidas valida etf

Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5 MT5 - kuidas kaubelda ETF-idega - #SOXX, nädalagraafik - andmevahemik: 26.12.2017 - 25.10.2018 - väljavõte 25.10.2018 kell 5:01 BST

Kui eelmise tehnoloogia ETF-i kuulusid erinevad tehnoloogiasektori aktsiad, siis see ETF on palju spetsiifilisem. Nagu nimi ka viitab, keskendub see ETF riistvarale. ETF sisaldab suurimaid selle sektori ettevõtteid nagu Nvidia Corp ja Intel Corp. Toetus-ja vastupanutasemete abil saavad kauplejad kindlaks määrata, et see konkreetne ETF moodustas 2017-2018 aastatel sümmeetrilise kolmnurga mustri. See tähendab, et ei ostjad ega müüjad ei soovi turgu kontrollida ning järgneb järsk mustrist väljamurdmine. Tol korral murdis hind allapoole.

Mis on ETF kauplemine: lõppsõna

Loodetavasti saite sellest artiklist vastused küsimustele: mis on ETF ehk börsil kaubeldav fond ja võimendusega ETF, mis on ETF kauplemine ning kuidas investeerida ETF-idesse ja palju muud. Investeerimise alustamine 1000 euroga võib pikas perspektiivis palju tähendada.

Selles artiklis te nägite, kuidas igakuiste lisamaksetega on võimalik tulu kasvatada eeldusel, et aastane tootlus on positiivne. Loomulikult on investeerimise puhul oluline intressimäär. Seetõttu tegutsevadki paljud investorid aktsiaturgudel ja proovivad leida parimaid tootlusi võrreldes sellega, mida pakub tavaline pangakonto.

ETF investeerimine võimaldab portfelli mitmekesistada tänu erinevatele sektoritele ja turgudele. Te võite leida parima tehnoloogia ETF-i või soovi korral minna spetsiifilisemaks ja ostida ETF-i, mis keskendub näiteks riistvarale või küberturvalisusele. Admiral.Invest lubab teil investeerida aktsiatesse ja ETF-idesse 15-l maailma suurimal börsil. MetaTrader 5 platvormil saavad investorid kasutada graafikuid ja indikaatoreid erinevate ETF-ide tehnilise analüüsi jaoks.

metatrader supreme edition

Lugege lisaks kauplemise ja investeerimise kohta

Meist: Admiral Markets

Reguleeritud maaklerina pakume juurdepääsu maailma kõige populaarsematele kauplemisplatvormidele. Meie juures saate kaubelda valuutade, CFD-de, aktsiate ja ETF-idega.

See materjal ei sisalda ega seda ei tohiks tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena ega finantsinstrumentidega tehtavate tehingute pakkumisena. Juhime tähelepanu, et see kauplemisanalüüs ei ole usaldusväärne näitaja mistahes praegusele või tulevasele turukäitumisele, kuna asjaolud võivad aja jooksul muutuda. Enne investeerimisotsuste tegemist soovitame pidada nõu sõltumatu finantsnõustajaga ning teadvustada endale täielikult kauplemisel kaasnevaid riske.

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 77% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.