Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • FSCS kaitse
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
 • Võimendus kuni:
  1:30 tavaklientidele,
  1:500 professionaalsetele klientidele
 • Tagatisfond
 • Negatiivse kontojäägi kaitse
JÄTKA
Valides ühe neist finantsjärelevalvetest/investeerimisühingutest, kuvatakse vastav teave tervel veebilehel. Kui Te soovite näha mõne teise finantsjärelevalve/investeerimisühingu teavet, siis palun tehke vastav valik.
Valides ühe neist finantsjärelevalvetest/investeerimisühingutest, kuvatakse vastav teave tervel veebilehel. Kui Te soovite näha mõne teise finantsjärelevalve/investeerimisühingu teavet, siis palun tehke vastav valik.
Finantsjärelevalve fca efsa

Kauplemine hinnavahelepingute ehk CFD-dega

Lugemise aeg: 6 minutit

See artikkel selgitab, kuidas toimub kauplemine hinnavahelepingutega ja milliseid termineid kasutatakse CFD-dega kauplemisel.

Kui valuutakauplemine ei ole teile mingil põhjusel investeerimiseks sobiv, siis on olemas alternatiive. Üheks võimaluseks on CFD, mis on lühend inglisekeelsest väljendist Contract for Difference ja mille eestikeelne nimetus on hinnavaheleping.

CFD on kokkulepe vahetada teatud vara väärtuse erinevust, mis tekib alates lepingu avamisest kuni selle sulgemiseni. CFD kauplemist Euroopas reguleerib Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve (ESMA).


CFD puhul on huvitav see asjaolu, et te ei osta kaubeldavat vara või instrumenti ennast, aga saate teenida tulu, kui turg/instrument liigub teile sobivas suunas. CFD on tuletisinstrument, mille väärtus põhineb tema alusvaral. CFD-dega kauplemine toimub maaklerite kaudu, kellel on selleks olemas spetsiaalsed kauplemisplatvormid.

Kuidas hinnavaheleping ehk CFD toimib

CFD-dega kauplemine võimaldab saada tulu nii turu langusest kui tõusust. Kui usute, et vara väärtus tõuseb, avate ostupositsiooni ja sel puhul kasutatakse tihti väljendit - pikaks minema. Kui arvate, et vara hind langeb, siis avate müügipositsiooni ja see tähendab lühikeseks minekut (lühikeseks müüki). Turu käitumine ei määra mitte üksnes seda kas teenite kasumit või kahjumit, vaid ka selle kui suur on kasum või kahjum.

Kui usute, et mingi teatud turg tõuseb, ostate kauplemiseks vastava CFD.

Kuidas CFD toimib?

Mida kõrgemale turg tõuseb, seda suuremat kasumit te teenite; mida madalamale turg langeb, seda suurem on teie kahjum. Vastupidine olukord oleks siis, kui usute, et turul ei lähe hästi ja mida enam ta langeb, seda rohkem kasumit te teenite; turu tõusu jätkudes aga teie kahjum aina kasvab.

Ei ole saladus, et paljud maaklerid pakuvad kauplemiseks mitmete erinevate varade CFD-sid, sealhulgas indeksid, aktsiad, valuutapaarid, toorained jm. Näiteks aktsia CFD-ga kauplemine meenutab paljuski tavapärast aktsiatega kauplemist, kuid pakub eeliseid kulude ja mugavuse osas. Võimalik on kaubelda ka selliste aktsiaindeksite CFD-dega, millega otse kaubelda ei saa. Tuleb aga meeles pidada, et CFD on võimendusega kauplemisinstrument, millega kauplemine võib kaasa tuua suurema kahjumi, kui oli teie algne sissemakse CFD kontole.

alustage kauplemist

Võtame vaatluse alla ostu-ja müügihinna. Toome näiteks kaks turul olevat hinda, nagu on ka alusvara turul. Üks hind on bid-hind ja teine on offer-hind ning nende hindade vahet nimetatakse spreadiks. Kui usute, et turg tõuseb, ostate offer (kõrgema) hinnaga; kui aga arvate, et turg langeb, müüte bid (madalama) hinnaga.

Kuidas käib kasumi ja kahjumi arvutamine CFD kontol? See on lihtne. Kauplemiseks valitud osakute (antud juhul tehingute/lepingute) arv on teie endi otsustada, kuid täidetud peab olema ettenähtud minimaalne osakute arvu nõue konkreetse turu kohta. Pidage meeles, et ühe lepingu väärtus võib turgude lõikes olla erinev. FTSE 100 lepingu puhul on iga alusvara (indeksi) 1-punktise liikumise väärtus 10 naela.

Seega kui lähete FTSE 100 indeksis ühe lepinguga pikaks ja indeks tõuseb ühe punkti võrra, teenite 10 naela kasumit. Sama põhimõtet jätkates: oletame, et EUR/USD lepingu puhul on selle valuutapaari ühe punkti liikumise väärtus 10 dollarit. Kui lähete lühikeseks EUR/USD ühe lepinguga ja kurss tõuseb 1 punkti võrra, olete 10 naelaga kahjumis.

Kas hinnavaheleping aegub

Üldiselt hinnavahelepingud ei aegu. Positsiooni sulgemiseks peate avama sama väärtusega positsiooni vastupidises suunas.

Oletame, et olete ostnud 100 BP aktsiat CFD lepinguga. Hind hakkab langema ja te otsuste suure kahjumi vältimiseks positsiooni sulgeda. Selleks peate lihtsalt 100 BP aktsiat CFD-ga müüma.

Alati ei pruugi see nii lihtne olla ja leidub palju erandjuhte. Mõned maaklerid pakuvad erinevate toorainete forward lepinguid, mis aeguvad kindlal kuupäeval tulevikus. See teave on vajalik internetipõhise CFD-dega kauplemise paremaks mõistmiseks. Olgu öeldud, et te ei pea ootama aegumiskuupäeva saabumist - positsioonist võite väljuda igal ajal. Forward lepingute jaoks ei ole vaja täiendavaid rahalisi vahendeid, sest kulu sisaldub kursivahes.

CFD-ga kauplemine: peamised eelised

CFD kauplemine on võimalik paljude maaklerite vahendusel, kes pakuvad rohkem eeliseid kui mõne teise instrumendiga tavakorras kauplemise puhul. Vaatleme peamisi hüvesid, mida CFD kontod meile võimaldavad.

Esimesena võib nimetada direct market accessi (DMA) ehk otsest ligipääsu turule. Mõned maaklerid pakuvad DMA-d, võimaldades sisestada otse kauplemisordereid aktsiaturgudele üle kogu maailma.

Tänu paljudele erinevatele maakleritele on teil ligipääs suurele hulgale turgudele sealhulgas aktsiatele, optsioonidele, CFD-dele, toorainetele (näiteks nafta CFD-dele) ja intressimääradele. Kuna te kunagi alusvara ei oma, siis saate kaubelda turgudel, mis muudel juhtudel ei ole ligipääsetavad, näiteks erinevate aktsiaindeksitega kauplemine. CFD kauplemine ongi just kõige populaarsem aktsiaindeksitega. Kogu nimekiri on samas pikk, hõlmates ka aina kasvavat ETF-ide ja ETC-de hulka.

Eeliseid jagub veel. CFD-dega kauplemine pakub võimalust kasu saada nii tõusvatest kui langevatest turgudest, erinevalt enamikest traditsioonilistest kauplemise viisidest. Ei tasu ka unustada, et tavaliselt on mõnede aktsiate CFD-de puhul lepingupõhised teenustasud madalad.

Kui eelistate lühiajalist kauplemist, siis ka teile on hea uudis. CFD sobib hästi lühiajaliseks kauplemiseks. CFD kauplemine toimub võimendusega (see on valikuline), mis tähendab, et saate kasu lõigata lühiajalistest turgude kõikumistest ilma suure omapoolse sissemakseta.

metatrader4

CFD kauplemine võib olla piiranguteta, mis tähendab, et erinevate maaklerite kaudu on teil kauplemisele ligipääs 24/7. Seda nimetatakse round-the-clock kauplemiseks, sest te saate positsioone avada või sulgeda ka siis, kui alusvara turud on suletud. Pealegi ei ole CFD-dega kauplemisel kindlaksmääratud ajaperioodi. Kui mõndadel turgudel on aegumistähtaeg, siis CFD-del seda ei ole. Näiteks saate oma aktsia CFD positsiooni sulgeda millal iganes soovite.

CFD-ga kauplemine toimub kiirelt, sest tehinguid saab täita viivitusteta, kuid see oleneb paljuski sellest, millist maaklerit te kasutate. Mõned maaklerid pakuvad kauplemisplatvorme, kus saate avada ja sulgeda positsioone silmapilkselt. Et mõista CFD-dega kauplemist, peaksite teadma, et heal kauplemisplatvormil on näha hinnad reaalajas ja erinevad automatiseeritud süsteemid töötlevad tehinguid viivituseta.

On oluline ära märkida, et CFD-dega kauplemisel saab kasutada võimendust. See tähendab, et tehingu avamiseks tuleb teil sisse maksta üks osa positsiooni väärtusest, jättes teile vabu vahendeid teiste tehingute jaoks. Pidage meeles, et kuna CFD-ga kauplemine hõlmab tegelikku tehingut, võtate te positsiooni turgudel, millel kauplete.

CFD-dega kauplemine: riskid

Peamine risk CFD-dega kauplemisel on tururisk. Kui turg liigub teile ebasobivas suunas, siis teie positsiooni väärtus langeb. See ei erine teiste kauplemisviisidega seotud riskidest. CFD-d on võimendusega tooted ja see suurendab oluliselt ulatuslike kahjumite riski. CFD-dega kauplemine võib olla hea rahateenimise viis. Nagu ka teiste kauplemisviiside puhul, peaksite maksimaalse kasu teenimiseks tundma hästi turge ja turgudega seotud asjaolusid. Alustamiseks soovitame kõigepealt harjutada kauplemist tasuta riskivabal demokontol.

demokonto

Lugege lisaks Forex kauplemise kohta

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 83% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.