Koduehekülg kasutab küpsiseid ning jätkates lehekülje sirvimist nõustute automaatselt küpsiste kasutamisega. Rohkem infot küpsiste ja nende seadistuste muutmise kohta leiate dokumendist Kliendiandmete töötlemise kord.
Rohkem infot Nõustun
79% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 79% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse. expand_more

CFD kauplemine: põhjalik juhend

Lugemise aeg: 18 minutit

Kas soovite tegutseda finantsturgudel? CFD-d võivad olla vahendid, mida te otsite. Aga kas te tõesti saate aru, mis on CFD-d ja kuidas nendega toimida?

cfd kauplemine

Ärge muretsege, sest sellest artiklist saate teada:

 • Mis on CFD-d?
 • CFD omadused
 • Instrumendid, millega CFD-dega kaubelda
 • CFD-de lepingu suurused
 • Võimendus CFD-dega kauplemisel
 • Kuidas kalkuleerida kasumit ja kahjumit
 • Kauplemise tüübid: vastavalt stiilile, vormile ja analüüsile
 • CFD-de positiivsed ja negatiivsed küljed
 • Kes võivad CFD-desse investeerida
 • Parim CFD maakler


Selles põhjalikus artiklis anname ülevaate CFD-dega kauplemisest, erinevatest CFD-de alusvaradest, eelistest ja puudustest ning jagame nõuandeid, kuidas suurendada kasumeid ja vähendada riske.

Mis on CFD-dega kauplemine

Vaatleme üksikasjalikult, mis on CFD ja kuidas toimub kauplemine CFD-de ehk hinnavahelepingutega.

Lühend CFD tuleb inglisekeelsest nimetusest Contract for Difference ja selle eestikeelne vaste on hinnavaheleping.

CFD-d või hinnavahelepingud on tuletisinstrumendid, mille hind põhineb selle alusvaral. See tähendab, et tehingud on sisuliselt lepingud maakleriga ja ei ole seotud ühegi vara omandamisega. CFD kajastab alusvara hinda. Olenevalt tehingu tüübist, teenib kaupleja kasumit või kahjumit vara hinna tõusul või langusel. Tänu CFD-dele saavad kauplejad kaubelda erinevate finantstoodetega ilma neid omamata.

CFD kauplemine on lühiajalise investeerimise viis. Hinnavahelepingud on tuletisinstrumendid ja alusvarasid on palju: vahetuskursid, indeksid, võlakirjad, aktsiad, futuurid, toorained.

CFD kauplemine tähendab hinnavahelepingu ostmist või müümist ja kasumi või kahjumi teenimist lepingusse sisenemis- ja väljumishinna erinevuse pealt.

Kauplejad saavad aina enam teadlikumaks CFD-dest ja nendega kauplemine kogub populaarsust üle terve maailma. Kuna CFD-dega kaubeldakse maakleri vahendusel, saavad kauplejad oma potentsiaalse kasumi suurendamiseks kasutada võimendust.

Erinevalt aktsiatega kauplemisest ei anna CFD kauplemine kauplejale materiaalset vara, vaid sõlmitakse leping ja panustatakse vara hinnale tulevikus. Kaupleja avab ostu- või müügitehingu panustades, kas tulevasele:

 • vara hinna tõusule või
 • vara hinna langusele

Kaupleja sulgeb tehingu peale teatud ajaperioodi, teenides kasumit või kahjumit alusvara hinna muutuselt.

cfd kauplemine

CFD-d võib sulgeda mistahes momendil ja selle hind on muutuv, mis sõltub CFD-ga seotud alusvara hinna muutusest.

Tavaliselt kaubeldakse CFD-dega lühiajaliste hinnakõikumiste ärakasutamiseks. Näiteks võivad kauplejad hoida CFD ostu- või müügipositsioone paar päeva või nädal aega. CFD positsioonide kauem avatuna hoidmine võib muutuda kulukaks, kuna rakenduvad igapäevased positsioonide lahtihoidmise tasud, mis võivad muuta algsed kasumlikud positsioonid lõppkokkuvõttes kahjumlikeks.

CFD on keeruline finantsinstrument, mis nõuab oskusi ja teadmisi kaasnevate riskide mõistmiseks ja minimeerimiseks. Investeerimisportfelli tasakaalustamiseks võivad CFD-d osutuda heaks täienduseks teistele kauplemismeetoditele.

Mis on hinnavahelepingud?


Hinnavahelepingud on tuletisinstrumendid, mille hind põhineb alusvara hinnal. See tähendab, et avatud tehingud on tegelikult leping maakleriga, mitte vara omandamine. Seega kajastab hinnavaheleping selle vara hinna väärtust.

Tänu hinnavahelepingutele on kauplejatel võimalus kaubelda eri liiki finantstoodetega näiteks nagu indeksid, aktsiaid, futuurid ja toormed, neid omamata. Näiteks kui ostate mõne tehingu jaoks hinnavahelepingu, ei ole te instrumendi omanik, vaid te teete maakleriga leping.

Kauplemine hinnavahelepingutega tähendab hinnavahelepingu ostmist või müümist. Hinnavahelepingu kasum või kahjum saadakse positsioonis avamis hinna ja positsiooni sulgemishinna vahest. Sõltuvalt võetud positsioonist saab kaupleja kasumi või kahjumi, kui vara hind tõuseb või langeb.

Hinnavahelepinguid võib kasutada osana laiemast investeerimisportfellist. Nendega kaupleb maakler, mitte väärtpaberibörs. Hinnavahelepingute üks põhiomadusi on see, et need võimaldavad kauplejatel kasutada võimendust, mida me hiljem käsitleme.

CFD-de omadused

Järgmisena räägime selle finantsinstrumendi põhiomadustest. 1. Otsene juurdepääs turule. Mõndadel CFD maakleritel on võimalik pidada läbirääkimisi otse turuga ilma lisavahendajaid kasutama.
 2. Alusvarade laialdane pakkumine
 3. Kauplemine hinnavahelepingutega võimaldab teil teenida kasumit pulli- ja karuturgudel, mis ei ole teiste finantsinstrumentidega võimalik. Samamoodi võite kanda kaotusi.
 4. Tasusid ei kohaldata
 5. Hinnavaheleping on vahend, mis võimaldab finantsvõimendust
 6. Turg avatud 24 tundi päevas 5 päeva nädalas
 7. Erinevalt futuuridest ei ei kohaldata hinnavahelepingutele aegumiskuupäeva. Võite oma tehingu sulgeda, kui seda soovite. Investeeritud summat (hinnavahelepingu mahtu) võib kohandada vastavalt konto suurusele või maksimaalsele riskile, mida soovite investorina võtta (0,1 loti, 0,8 loti, 1,3 loti)
 8. Dividendide väljamaksmise puhul säilitab CFD-de pikaajaline investor kõik majanduslikud õigused. Kui investor tegutseb lühikeseks müüa rollis, peab ta maksma vastava summa dividendidena. Erinevus futuuridega on selles, et neil ei ole majanduslikke õigusi.
Soovitame teil enne CFDde või mis tahes muu finantsinstrumendiga töötamist treenida. Admiral Markets pakub teile tasuta kursusi, nagu näiteks Forex Algajatele kursus, millele pääsete juurde ainult klõpsates allolevat pilti:cfd kauplemineEnne, kui jätkame hinnavahelepingutega kauplemise süvendamist, vaatame, kuidas uus Väärtpaberiturujärelevalve 2018. aasta määrus on neid mõjutanud või muutnud.ESMA uued regulatsioonid CFD-dega kauplemiseks 2018

31. juulil 2018 jõustus Euroopa Väärtpaberituru järelevalve uus hinnavahelepinguid käsitlev määrus. Uue määruse eesmärk oli kaitsta tavainvestoreid. ESMA leiab, et hinnavahelepingud on riskiinstrumendid ja et mitte kõik investorid ei ole kvalifitseeritud nendega kauplema.

Seepärast liigitab ESMA kliendid professionaalideks ja tavaklientideks ning kohaldab erinevaid tingimusi:

Tavakliendid

Professionaalsed kliendid

Kauplejad, kellel ei ole vajalikku väljaõpet ega kogemust, et CFD-dega kaubelda

Kauplejad, kellel on olemas vajalik väljaõpe ja kogemus, et CFD-dega kaubelda. Nad peavad täitma kindlad reeglid ja kriteeriumid, et kvalifitseeruda professionaalse kauplejana.

Limiteerimata negatiivse kontojäägi kaitse poliitika

Negatiivse kontojäägi kaitse poliitika: kuni 50 000€

Fikseeritud võimendus:

 • 1:30 peamistele valuutapaaridele (tagatis 3.33%)
 • 1:20 peamistele indeksitele (tagatis 5%)
 • 1:10 toormetele, va. kuld (tagatis 10%)
 • 1: 5 aktsiatele (tagatis 20%)Neile ei kehti võimenduse kasutamisel piire (maksimaalne võimendus on 1:500)CFD kauplemise eelised

Hinnavahelepingutega kauplemine pakub kauplejale mitmeid võimalusi ja valikuid. CFD kauplemise eelised on:

 • Lühikeseks müümine: see on peamine CFD eelis traditsioonilise aktsiatega kauplemise ees. CFD müügitehingut saab teha ilma eelneva ostutehinguta. Kui arvate, et turg langeb, teete müügitehingu (ehk müüte lühikeseks) ja hiljem sulgete positsiooni ostutehinguga.
 • Võimenduse kasutamine: CFD-de puhul saate tehingusse panustada rohkem kui teie olemasolev kapital. Tänu madalale kapitalinõudele on palju lihtsam finantsturgudele ligi pääseda. Kuid olge ettevaatlikud: võimenduse kasutamine on riskantne, kuna võite kaotada oma raha.
 • Suurem paindlikkus: CFD-d pakuvad võimalust kasutada võimendust, rakendada tehingukorraldusi stop-loss ja take-profit; sulgeda tehinguid endale sobival ajal.
 • Lihtne ligipääs rahvusvahelistele turgudele: CFD-de kaudu saate oma maakleri vahendusel kaubelda paljude finantsinstrumentidega, näiteks aktsiad, võlakirjad, valuutad ja toorained.
 • Väga madalad kulud: traditsioonilise aktsiakauplemise puhul võivad komisjonitasud ja muud tasud teie kasumit olulisel määral vähendada. CFD kauplemise puhul teenivad aga maaklerid tulu tehingute kursivahede pealt. Seega ei ole maakleritel vajadust küsida komisjonitasusid.
 • CFD-d võimaldavad päevakauplemist. CFD-d pakuvad võimalust teenida tulu lühiajalistelt hinnaliikumistelt näiteks aktsia- või tooraineteturgudel. Seetõttu ei ole üllatav, et mõnedel turgudel on limiteeritud päevaste tehingute arv ja summa.

cfd kauplemine

CFD kauplemise puudused

 • CFD-d on võimendusega kauplemisinstrumendid, mis tähendab, et näiteks 5000 euro panustamisega on võimalik teenida kasumit näiteks 100 000 eurot. Kuid olge ettevaatlikud: võimendus on hea siis, kui võidate, kuid mitte siis, kui kaotate. Võimenduse kasutamine CFD kauplemisel võib kaasa tuua oma esialgsest investeeringust suurema kaotuse. Admiral Markets pakub kaitset negatiivse kontojäägi eest.
 • Lühikeseks müümine teeb teid vastuvõtlikuks piiramatutele riskidele.
 • CFD-sid seostatake enim lühiajalise kauplemisega, mis on kõige keerulisem kauplemisstiil.


Operate with CFD, in which direction?

CFD-dega tehingu avamisel on toimimiseks kaks võimalust:

 • Pikk positsioon (ostutehing)


Sellisel juhul arvab kaupleja, et aluseks oleva hinnavahelepingu väärtus suureneb. Tegemist on ostmisega madalama hinnaga ning seejärel kõrgema hinnaga müümisega ja kasumi teenimisega. Kui turg muutub ja hind langeb, on tulemuseks kahjum.

cfd kauplemine

Allikas: kuld 4 tunni graafikul , MT5 Admiral Markets. Andmevahemik: 23. juulist 2019 kuni 4. septembrini 2019. Koostatud 4. septembril 2019.

Palun arvestage, et varasemad tulemused ei ole usaldusväärsed tulevaste tulemuste või tulevase tulemuslikkuse näitajatena.

 • Lühike positsioon (müügitehing)

Sel juhul arvab kaupleja, et hinnavahelepingu alusvara väärtus väheneb. Seetõttu müüb kaupleja nüüd finantsinstrumenti. Kui tema ennustus täitub, on toiming positiivne ja sellega ei kaasne kahju.

cfd kauplemine

Allikas: EURUSD, tunnigraafikul , MT5 Admiral Markets. Andmevahemik: 19. augustist 2019 kuni 4. septembrini 2019. 4. september 2019.

Palun arvestage, et varasemad tulemused ei ole usaldusväärsed tulevaste tulemuste või tulevase tulemuslikkuse näitajatena.

Teine oluline aspekt, mida tuleb arvesse võtta, on ostu- ja müügihinnad. Nagu teistelgi finantsturgudel, on ka hinnavahelepingutega seotud hindasid kaks:

 • Ostu hind (ask või pakkumishind)
 • Müügi hind (bid või taotlushind)
 • Nende kahe hinna vahemikku tuntakse kursivahena. See on hind, mida maakler küsib iga tehingu eest. See lisatakse tehingu hinnale, kui see avatakse.

Pakkumishind on alati veidi madalam kui praegune turuhind ja taotlushind on sellest veidi kõrgem.
Ostutehingu puhul ostate ostuhinnaga (ost) ja müüte pakkumishinnaga (müük).
Vastupidiselt, müügitoimingute puhul ostate lepingu müügihinnaga (pakkumine) ja müüte ostuhinnaga (küsi).

cfd kauplemineCFD kauplemise erinevused Forex kauplemisest

Paljud inimesed on alustanud kauplemist valuutadega. Kuid on ka teine kauplemise meetod, mis on tulu teenimise osas võrdväärne valuutadega kauplemisele, ja see on kauplemine CFD-dega ehk hinnavahelepingutega.

Forex ehk valuutaturg on kahtlemata maailma suurim finantsturg. Päeva kauplemismaht valuutaturgudel on 4 triljonit USA dollarit, samas kui näiteks aktsiaturgude päevane kauplemismaht on 1 miljard USD. Sellise hiiglasliku päevase kauplemismahu juures pakub Forex turg mitmeid kauplemisvõimalusi kauplejatele, kes soovivad valuutade hinnakõikumisi ära kasutada.

Kauplejad ostavad ja müüvad valuutasid 24 tundi ööpäevas, viis päeva nädalas ning saavad ülemaailmsete valuutahindade kõikumiste juures kasutada ka võimendust. See on Forexil kauplemise eelis CFD kauplemise ees. Forex turg on rahvusvaheline detsentraliseeritud turg.

Forex turul on rahvusvaheline mõõde, sest kauplejad analüüsivad erinevate riikide valuutade hindade liikumist. Rahvusvahelised ja poliitilised sündmused mõjutavad turge ja valuutade hinnaliikumisi.

cfd kauplemine

Võrdleme Forexi ja CFD kauplemist veidi hiljem, kuid esmalt selgitame, miks Forexil kauplemist nimetatakse "üle leti kauplemiseks". Valuutaturgu ei kontrolli ükski valitsuasutus ja tehingute tagamiseks ei ole ka arveldusasutust. Maaklerid ja diilerid suhtlevad üksteisega elektroonilise võrgu või muude teabeallikate kaudu. Turuosalised kauplevad üksteisega nö "üle leti".

Väga aktiivsete kauplejate jaoks on valuutaturg sarnane teiste kauplemistoodetega, näiteks aktsiatega, fikseeritud tuluga finantstoodetega ja toorainetega. Forex turg pakub kauplejatele võimalust kauplemistoodet osta või müüa. See on Forex turu üks sarnasusi CFD kauplemisega. Forexil kaubeldakse valuutapaaridega. Võime kaubelda euroga USA dollari vastu, USA dollariga Jaapani jeeni vastu jne.

Valuutapaaride kombinatsioonid näitavad ühe valuuta hinna väärtust teise valuuta hinna suhtes. Hind kajastab antud hetke turuhinda, kui ühe valuuta hinda mõõdetakse teise valuuta hinna suhtes.

CFD kauplemine vs Forex kauplemine: sarnasused

Toome siinkohal välja Forexi ja CFD kauplemise sarnasused.

 • Sarnane tehingute täideviimine.
  Kauplejad saavad hõlpsalt turule siseneda ja sealt väljuda nii turu tõusul kui langusel.
 • Nii Forex kui CFD kauplemine toimub identsetel kauplemisplatvormidel, millel on samade võimalustega hinnagraafikud ja kauplemisstrateegiad.
 • Tehingud toimuvad börsiväliselt ehk "üle leti".
  Kaubeldakse pankadevahelises võrgustikus elektroonilisel turul ilma reaalse vara vahetuseta.
 • Kauplejad ei omanda alusvara.
  • Näiteks EUR/USD valuutapaari ostu puhul ei osteta eurot ega müüda dollarit, vaid spekuleeritakse vahetuskursiga.
  • FTSE100 CFD puhul ei omanda kaupleja indeksis olevaid aktsiaid, vaid spekuleerib alusvara hinnaga.
 • Ainus kauplemisega seotud kulu on kursivahe.
  Teiste kauplemisinstrumentide puhul tuleb arvestada komisjonitasude jt kuludega.

Forexi ja CFD kauplemise erinevused

 • Alusvara valikud.
  CFD-de ehk hinnavahelepingutega saab kaubelda erinevatel turgudel, näiteks naftaga, indeksitega, metallidega jne. Forexil kaubeldakse vaid valuutadega.
 • Hinnaliikumist mõjutavad tegurid.
  CFD kauplemist mõjutavad näiteks antud tooraine nõudlus ja pakkumine või konkreetse tööstusharuga seotud trendid. Forex turgu mõjutavad aga peamiselt rahvusvahelised ja poliitilised sündmused ning näiteks tööhõive tase.

cfd kauplemine

Aktsiate CFD kauplemine

Aktsiate ja aktsiate CFD-dega kauplemisel on kolm peamist erinevust:

 1. Tagatis on ainult murdosa tehingu kogumahust
 2. Komisjonitasud on madalamad
 3. Võimalus kasumit teenida ka turu languse puhul CFD müügiga

Et ära kasutada neid eeliseid, lähevad paljud kauplejad aktsiatega kauplemiselt üle CFD-de kauplemisele. Rohkem infot aktsiate ja aktsiate CFD-dega kauplemise erinevuste kohta leiate siit artiklist.

Kes kauplevad CFD-dega

CFD-dega saavad kaubelda kõik vähemalt 18-aastased isikud. Pidage meeles, et kauplemine finantsinstrumentidega hõlmab riske. CFD-dega kauplevad peamiselt:

 1. Investorid, kes soovivad CFD-de abil oma investeerimisportfelli tasakaalustada
 2. Lühiajalist, keskmise pikkusega ja pikaajalist kauplemist eelistavad kauplejad
 3. Päevakauplejad
 4. Swing kauplejad
 5. Investorid, kes soovivad teenida kasumit hinnaliikumistelt, tehes CFD ostu- või müügitehinguid

CFD kauplemise strateegiad

CFD on tuletisinstrumendid, millega saab kaubelda internetis. Olenevalt tehingute pikkusest saame eristada mitmeid CFD kauplemise strateegiaid:

 1. CFD swing kauplemine
 2. CFD skalpimine

CFD swing kauplemine on pikaajalisem kui CFD skalpimine, mis on lühiajaline kauplemisstrateegia. Skalpimise põhjaliku juhendi leiate siit.

cfd kauplemine

CFD kauplemine: kursivahe ja komisjonitasud

CFD-l on ostuhind ja müügihind. Müügihind on alati turuhinnast veidi madalam ja ostuhind on alati veidi kõrgem. Ostu- ja müügihinna vahet nimetatakse kursivaheks.

Enamasti on avatud CFD hind kaetud kursivahega. See tähendab, et ostu- ja müügihindasid kohandatakse vastavalt tehingule. Nagu ka näiteks aktsiate ostu ja müügi puhul, on ka CFD kauplemise puhul komisjonitasud.

CFD kauplemine: tehingu suurus

CFD lepingud on standardsete suurustega, mis olenevad tehingu aluseks olevast alusvarast.

Hõbedaga kaubeldakse tooraineteturul 5000 troi untsi ühikus, seega võrdväärne CFD leping on väärt 5000 troi untsi. Aktsiate CFD puhul arvestab leping üksiku aktsia hinna liikumist. Selleks, et et imiteerida 500 HSBC aktsia ostmist, tuleb maaklerilt osta 500 CFD-d.

CFD kauplemine: tehingu pikkus

Erinevalt näiteks optsioonidest ei ole CFD-del aegumistähtaega. Positsioon suletakse nii, et avatakse uus order olemasolevale positsioonile vastupidises suunas. Näiteks 500 kulla CFD ostuorderit saab sulgeda avades müügiorderi 500 kulla CFD-le.

CFD kauplemine: tehingu kasumi või kahjumi arvutamine

CFD tehingu kasumi või kahjumi väljaarvutamiseks tehke nii. Korrutage tehingu suurus (lepingute arv) iga lepingu väärtusega (liikumispunkti kohta). Seejärel korrutage see number sulgemis- ja avamishinna vahega.

Kasum või kahjum = lepingute arv x iga lepingu väärtus x (sulgemishind - avamishind)

Tehingu lõpliku kasumi või kahjumi väljaselgitamiseks tuleb maha arvestada kõikvõimalikud lisatasud, komisjonitasud või stop-loss tasud.

Näide. Oletame, et te ostsite 500 Telstra CFD-d, kui hind oli 500 senti aktsia kohta. Iga Telstra CFD väärtus on võrdväärne ühe Telstra aktsiaga. Seega, iga aktsia hinna ühepunktilise tõusu eest te teeniksite 5 dollarit. Kui te müüte, kui Telstra aktsia hind on 525 senti, teenite kasumit 125 dollarit.

125 = (500 x 0.1) x (525 - 500)

Kauplemine CFDdega: aktsiad

Aktsiate CFD-de ostmisel on mitmeid eeliseid: puuduvad komisjonitasud tehingu avamisel ja sulgemisel ning makstakse dividende nagu ka aktsiate omanikele. Lisaks on võimenduse kasutamise võimalus. CFD-d annavad võimaluse kaubelda erinevate aktsiatega üle maailma vaid mõne hiirekliki abil kauplemisplatvormil.

Kõikide aktsiatega ei ole võimalik lühikeseks müüki teostada. Kui soovite täpsemalt teada, mida tähendab lühikeseks müümine, siis tutvuge selle artikliga. Iga maakler pakub kauplemiseks erinevate aktsiate CFD-sid. Aktsia CFD võimaldab lühikeseks müüki ehk kasumi teenimist aktsia hinna languselt. Populaarseimate aktsiate CFD-d on:

 • Apple CFD
 • Google CFD
 • Facebook CFD

Aktsiaindeksite CFD kauplemine

CFD-d võimaldavad teil investeerida aktsiaindeksitesse isegi väikeste summadega. See on suurepärane võimalus algajatele kauplejatele, kes soovivad tulu teenida aktsiaindeksite muutustelt. Nagu aktsiate CFD-de puhul, võib ka aktsiaindeksite puhul teenida dividende.

Indeksite CFD kauplemine on väga populaarne, sest finantsvõimenduse mõju on märkimisväärne ja nõutavad tagatised on palju väiksemad kui teistel turgudel, näiteks futuuride turul. Populaarseimate aktsiaindeksite CFD-d on:

 • SP500 CFD
 • FTSE100 CFD
 • DAX30 CFD
 • CAC40 CFD

cfd kauplemine

Toorainete CFD kauplemine

Neile, kes soovivad kaubelda kulla või naftaga, pakuvad CFD-d palju valikut. Finantsvõimendus võimaldab tulu teenida nii tõusvatelt kui langevatelt turgudelt ilma suuri summasid investeerimata. Toornafta CFD-ga kauplemise kohta saate lugeda siit artiklist.

Populaarseimate toorainete CFD-d on:

 • Kulla CFD
 • BRENT toornafta CFD
 • WTI toornafta CFD

CFD kauplemine valuutapaaridega (CFD Forex)

Valuutapaaridega kauplemist nimetatakse ka CFD Forex kauplemiseks. Valuutapaaride CFD-d võimaldavad kauplemist kõikide turul olemasolevate valuutapaaridega. Pole ime, et Forex on kauplemismahult maailma suurim finantsturg. Paljud investorid kauplevad ainult Forex turul kasumi väljavaadete tõttu. Forex on väga spekulatiivne turg. Kõige populaarsem valuutapaar on EUR/USD.

Valuutapaaride CFD-d on kõige kaubeldavamad CFD instrumendid. Ei ole üllatav, et kõige populaarsemad on peamiste valuutapaaride CFD-d:

 • EUR/USD CFD
 • GBP/USD CFD
 • USD/JPY CFD

CFD kauplemine võlakirjadega

Võlakirjade CFD-dega kaubeldakse vähem kui teiste CFD-dega. Kõige tuntumad võlakirjade CFD-d on:

 • USD Note CFD
 • Bund CFD
 • T-Bill CFD

Kauplemine CFD-dega: krüptovaluutad

Krüptovaluutad jõudsid finantsturgudele 2017. aastal. Kahtlemata on tuntuim krüptovaluuta Bitcoin. Olge ettevaatlikud - Bitcoini CFD on väga volatiilne ja oluline on kahjumi minimeerimiseks kasutada stop-loss tehingukorraldusi.

Tänapäeval on krüptovaluutade CFD-dega kauplemine populaarne, kuna CFD-dega saab kaubelda panustades nii turu tõusule kui langusele. Lisaks Bitcoini CFD-le pakub Admiral Markets kauplemiseks ka Ethereumi, Ripple'i, Bitcoin Cashi ja Litecoini CFD-sid.

CFD kauplemine

CFD kauplemise juhend: sammud tehingu avamisest sulgemiseni

 1. Valige finantsinstrument: esmalt valige instrument, millesse soovite investeerida. Selleks võib olla näitkes EUR/USD valuutapaar, kulla hind või SP500 indeks.
 2. Valige, kas soovite osta või müüa: kui arvate, et hind liigub üles, siis tehke ostutehing; kui arvate, et hind langeb, tehke müügitehing.
 3. Valige tehingu suurus ehk kauplemismaht: CFD väärtus sõltub valitud finantsinstrumendist.
 4. Hinnake oma riske: kasutage stop-loss tehingukorraldusi riskide minimeerimiseks.
 5. Jälgige oma avatud positsiooni: peale tehingu avamist hoidke oma avatud positsioonidel silm peal ja jälgige reaalajas, kas tehing on kasumis või kahjumis.
 6. Sulgege positsioon: kui teie tehingu ei sulgu automaatselt stop-loss tehingukorraldusega, siis sulgege tehing endale sobival ajal.

Vastavalt kauplemisstiilile saame eristada kahte tüüpi kauplemist:

 • Automaatne kauplemine spetsiaalse kauplemistarkvara abil (robotitega kauplemine)
 • Manuaalne kauplemine

Kauplemine CFDega: nõuanded

Kauplemine CFD-dega on lihtsasti mõistetav: kasum või kahjum oleneb ostu- ja müügihinna erinevusest. See on riskantne investeerimise viis, kuna tihti kasutatakse finantsvõimendust. Soovitame lugeda artiklit 20 parimat kauplemise näpunäidet, mis jagab olulisemaid nõuandeid alustavale kauplejale. Toome siinkohal välja veel nõuanded:

1. Laske kasumil joosta ja peatage kahjum

Paljud CFD Forex kauplejad ei järgi seda reeglit ja seetõttu kaotavad võimalusi tulu teenida. Kahjumis oleva tehingu lahtihoidmine või kasumliku tehingu liiga varajane sulgemine toovad kaasa palju väikeseid võite ja väheseid kuid katastroofilisi kahjumeid.

2. Kasutage loogikat mitte emotsioone

Kõhtutunde järgi kauplemisotsuste tegemine võib aeg-ajalt õnne tuua, kuid pikemas perspektiivis on see kahjumlik. Seepärast on oluline kauplemisplaani olemasolu ja sellest range kinnipidamine.

3. Ärge pange kõiki mune ühte korvi

Kaupleja, kes paneb 50-100% oma kogukapitalist ühte tehingusse, ei ole kaupleja vaid mängur. Kui panete kuni 2% oma kogukapitalist ühte tehingusse, siis teate, et üks ebaõnnestumine ei vii teid koheselt pankrotti.

4. Kasutage nii fundamentaalset kui tehnilist analüüsi

Kaupleja, kes kasutab nii fundamentaalset kui tehnilist analüüsi on tõenäoliselt edukam kui see kaupleja, kes kasutab vaid ühte analüüsimeetodit. Reeglina kasutatakse fundamentaalset analüüsi kauplemisvõimaluste leidmiseks ja tehnilist analüüsi juba avatud tehingute jälgimiseks.

5. Valige õige hetk

Isegi kui te olete tuvastanud turu liikumise suuna, võib tehingu liiga varajane avamine kaasa tuua märkimisväärse kahjumi. Selle vältimiseks oodake signaali, mis kinnitaks õiget turule sisenemise momenti.

CFD kauplemine

6. Ärge üritage päästa kahjumis olevaid tehinguid

Edukas CFD kaupleja oskab eristada turu tõusutrendi ja jätkutrendi. Ilma selle teadmiseta oleks liiga riskantne jätkata investeeringu lahti hoidmist lootuses, et turg pöördub tagasi ja liigub kaupleja jaoks sobivas suunas. Üks võimalus turu trendi hindamiseks on kasutada SMA indikaatorit.

7. Tasakaalustage oma portfelli

Isegi kui te kasutate 2% oma kapitalist ühe CFD jaoks, ei tähenda see, et teie portfell oleks hajutatud. Mitmekesistage oma portfelli investeerides erinevatesse investeerimistoodetesse.

8. Kasutage stop-loss tehingukorraldust mõistlikult

Stop-lossi mittekasutamine võib kaasa tuua katastroofilised tagajärjed, kuid liiga range stop-lossi kasutamine võib olla sama ohtlik. CFD kauplemine peaks toimuma stop-loss korraldustega, kuid kindlasti jätke turule liikumisruumi.

CFD kauplemise eelised: võimalus osta või müüa

CFD kauplemine pakub eelist, et positsioone saab avada nii ostu- kui lühikeseks müügiga:

 • Kui arvate, et CFD aluseks oleva vara hind tõuseb: positsioneerite end kui CFD ostjat. Seda nimetatakse "pikaks positsiooniks". Veidi hiljem te müüte CFD ja teenite tulu, kui alusvara väärtus on kasvanud. Vastasel juhul teeniksite kahjumit.
 • Kui arvate, et CFD alusvara hind langeb: teete müügitehingu enne ostmist. Seda nimetatakse "lühikeseks positsiooniks". Mõni aeg hiljem te sulgete CFD positsiooni ja teenite tulu, kui CFD alusvara hind langes. Vastasel korral oleksite raha kaotanud.

Parima CFD-dega kauplemise maakleri ja kauplemisplatvormi leidmine

Endale sobivaima CFD maakleri leidmiseks on kõige parem viis avada erinevate maaklerite juures demokonto ja testida kauplemist CFD-dega väikeste summadega. Reaalse kauplemiskonto avamine on teie enda otsus ja te võite seda teha siis, kui tunnete, et olete selleks valmis.

On ilmselge, et parem on valida reguleeritud maakler, kes pakub soodsaid kursivahesid. Madalad kursivahed on eriti olulised siis, kui olete oma kauplemisstrateegiaks valinud skalpimise. Pikaajalise CFD kauplemise puhul on kasulikum valida maakler, kellel on kõige madalamad swap tasud ehk tehingute üleöö lahtihoidmise tasud.

CFD kauplemisplatvorm on oluline. Hea kauplemisplatvormi tunnused on:

 • kiirus
 • usaldusväärsus
 • ligipääsetavus

Kui teie strateegiaks on skalpimine või kiire sagedusega kauplemine (high-frequency trading), on soovituslik kasutada kauplemisplatvormi, mis on installeeritud teie arvutisse. Seda sellepärast, et sel viisil on internetiühendus kiirem võrreldes internetibrauseris paikneva kauplemisplatvormiga.

Tänapäeva kiire elutempo juures on ligipääs kauplemisplatvormile oluline: kauplejal peaks olema võimalus oma tehinguid jälgida igal ajal ja igal pool. Seetõttu pakuvad parimad maaklerid kauplemisplatvormi ka mobiilseadmetele. MetaTrader 4 ja MetaTrader 5 on tunnustatud platvormid, millele saab lisaks arvutile ligi pääseda ka IPhone'i ja Androidi seadmetelt.

Võimendus CFD Forex kauplemisel

Kauplemine hinnavahelepingutega toimub tihti võimendust kasutades. Võimendusega CFD kauplemine on riskantne ja kahjum võib ületada esialgset sissemakset.

Seepärast soovitame lugeda kaasnevate riskide kohta ja rakendada riskide maandamise põhimõtteid. Võimendusest ja võimenduseta kauplemisest on täpsemalt juttu artiklis Forex kauplemine ilma võimenduseta.

CFD-dega kauplemise tüübid vastavalt stiilile

CFD-d on tuletisinstrumentide lepingud. Sõltuvalt ajakavast saame CFD-dega eristada mitut tüüpi kauplemisstiile:

 • CFD-dega swing kauplemine

See on teatud tüüpi kauplemine, mis tomib lühikese ja keskmise tähtajaga. See tähendab, et rohkem kui üks päev, kuid mitte rohkem kui üks nädal. Selle eesmärk on ära kasutada turu pöördeid, olgu see siis langus või tõus.

Sõna "swing" üks tõlgedest on "pööre", nii et CFD-dega swing kaupleja eesmärk on turu pöördeid ära kasutada.

 • CFD-dega skalpimine

Skalpimise tehingud suletakse mõne minuti või maksimaalselt tunni möödudes. Skalpijad saavad kasu vaid väga lühiajalistest ja väikesest liikumistest, mistõttu peavad nad kasumi saamiseks tegutsema suurte mahtudega ja seetõttu suure võimendusega.

 • Päevakauplemine CFD-dega

Seda tüüpi kauplemisega tegeletakse päevasiseselt. Avatud positsiooniga suletakse päeva lõpus. Selline kauplemine, millega saadakse kasu turu pööretest, on sarnane skalpimisele, kuigi see stiil püüab kasu saada turgude reageerimisest või siis ülereageerimisest.

 • Pikaajaline kauplemine CFD-dega

Seda tüüpi kauplemine toimib pikas perspektiivis, nii et kuigi see võib põhineda tehnilisel analüüsil, võime öelda, et just CFD kauplemisstiil arvestab kõige põhjalikumalt fundamentaalanalüüsiga ja makroandmete panusega.

CFD-dega kauplemise tüübid vastavalt vormile

Vastavalt kasutatavale kauplemistüübile saab need jagada kahte kategooriasse:

 • käsitsi kauplemine
 • automaatne kauplemine

Käsitsi CFD-dega kauplemine

Sellist tüüpi kauplemise puhul teeb kaupleja käsitsi ostu-, müügi- jne otsused. Kaupleja võib otsuste tegemisel tugineda erinevat tüüpi analüüsidele, näiteks fundamentaalsele, tehnilisele või laineanalüüsile. Algajatele on selline kauplemine keeruline, kuna neil pole endiselt oma lihvitud tehnikat ja neil puuduvad vajalikud kogemused, et maksimeerida oma turule sisenemise ja sealt lahkumise hetke.

Automaatne CFD-dega kauplemine

Seda tüüpi kauplemine põhineb algoritmide kogumil, mis näitavad, millal on kauplejal parim aeg toimingusse sisenemiseks või sellest väljumiseks. Seda tüüpi kauplemise puhul ei ole vaja karta, et emotsioonid otsustes rolli mängivad, sest see järgib rangelt etteantud kauplemisplaani.

Seda tüüpi kauplemise puhul on soovitatav läbi viia arvukalt teste, et tagada selle funktsionaalsus või vähemalt seda kasutades end mugavalt tunda. Teste, mida seda tüübi tarkvaraga tehakse, kutsutakse Backtestideks ja need kasutavad varasemaid andmeid erinevate olukordade ja nende tulemuste kopeerimiseks. On selge, et ainult varasemate andmete kasutamine ei taga kasumit tulevikus.

CFD kauplemine: lõppsõna

Sellest artiklist saite teada, mis on CFD ehk hinnavaheleping ja kuidas toimub kauplemine hinnavahelepingutega. Lisaks saite teada, millised on CFD kauplemise eelised ning milliste riskidega toimub kauplemine CFD-dega. Tõime välja ka erinevad CFD alusvara liigid. CFD-d Forexil on kahtlemata populaarseim CFD instrument. Selleks, et paremini mõista hinnavahelepingutega kauplemist, võite alustamiseks avada riskivaba demokonto, kus tehingute testimiseks ei ole vaja teha rahalist sissemakset.
CFD kauplemine: lõppsõna

CFD kauplemine

Lugege lisaks kauplemise kohta:

Meist: Admiral Markets

Reguleeritud maaklerina pakume juurdepääsu maailma kõige populaarsematele kauplemisplatvormidele. Meie juures saate kaubelda CFD-de, aktsiate ja ETF-idega.

See materjal ei sisalda ega seda ei tohiks tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena ega finantsinstrumentidega tehtavate tehingute pakkumisena. Juhime tähelepanu, et see kauplemisanalüüs ei ole usaldusväärne näitaja mistahes praegusele või tulevasele turukäitumisele, kuna asjaolud võivad aja jooksul muutuda. Enne investeerimisotsuste tegemist soovitame pidada nõu sõltumatu finantsnõustajaga ning teadvustada endale täielikult kauplemisel kaasnevaid riske.