76% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 76% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.

Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets Pty Ltd

Reguleeritud Austraalia Väärtpaberite ja Investeeringute Komisjoni (ASIC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets Cypros Ltd

Reguleeritud Küprose Väärtpaberite- ja Börsikomisjoni (SySEC) poolt
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
JÄTKA
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Finantsjärelevalve CySEC efsa fca

Aktsia versus aktsia CFD: erinevused kauplemisel

Lugemise aeg: 4 minutit

Aktsia CFD kauplemine jäljendab aktsiatega kauplemist, kuid erinevalt ettevõtete aktsiatele ei oma te hinnavahelepingute alusvara. Kauplemine aktsiate CFD-dega on heaks alternatiiviks aktsiatega kauplemisele. CFD-de ehk hinnavahelepingute puhul te sõlmite kokkuleppe aktsia CFD pakkujaga vahetada vara väärtuse erinevust, mis tekib lepingu avamisel ja sulgemisel. Täpsemalt on CFD-de olemus lahti kirjutatud artiklis hinnavahelepingute selgitus.

aktsia versus aktsia cfd

Üks peamisi erinevusi CFD pika positsiooni avamise (ostmine) ja väärtpaberi ostu vahel on suurema võimenduse kasutamise võimalus. Hinnavahelepingutega kauplemine toimub tagatisega, mis tähendab, et võrdväärse aktsiapositsiooni soetamiseks ei ole tarvis maksta täielikku turuhinda. See võimaldab kauplejatel avada suuremaid positsioone, kui nende kapital võimaldaks. Samas on olemas ka võimendatud aktsiatega kauplemine, kuid madalam võimenduse võimalus.

CFD-d on võimendusega finantsinstrumendid, kusjuures kauplejad saavad ka aktsiatega kaubelda võimendusega. Võimendatud tooted võimaldavad kauplejatel kaubelda suuremat positsiooni oma maakleri juures. Mis puudutab võimendusega aktsiatega kauplemist, siis on oluline teada, et peale tehingu avamist on teil vaja teha sissemakse ainult teatud protsendi ulatuses oma positsiooni väärtusest.

metatrader 5

Võimenduse tulemuseks võib olla täiendava tulu teenimine, juhul kui turg liigub teile sobivas suunas. Samuti eksisteerib risk suurema kahjumi osas, kui positsioon ei liigu teile sobivas suunas kauplemisel aktsia CFD-ga MetaTrader 5 platvormil. Kauplemine aktsia CFD -ga võiks toimuda riskijuhtimise põhimõtete kasutamisega, et oleksite kursis kaasnevate riskidega ja oskaksite neid vastavalt hallata.

Aktsia või aktsia CFD kauplemine: peamised erinevused

Aktsia versus aktsia CFD kauplemine erineb mitmete nüansside poolest:

  • Aktsiate CFD-dega saab kaubelda nii lühikest kui pikka positsiooni (osta või müüa) ja müügi puhul ei ole teil alusvara, millest peate loobuma;
  • Kaupleja ei oma CFD aluseks olevat vara, vaid teeb CFD maakleriga kokkuleppe vahetada lepingu hinna erinevust avamishinna ja sulgemishinna vahel;
  • Vastupidiselt alusvara omamisele kaubeldakse CFD-ga tagatisega, mis tähendab, et maakleri kaudu tehakse esialgne sissemakse, mis võimaldab investoril osta või müüa teatud arv CFD-sid vastavalt tagatise arvutustele, mis üldiselt võimaldavad suuremat võimendust kui aktsia ostmine.

Reeglina on üks CFD võrdne ühe aktsiaga, kuid hinnavahelepingu puhul nõuab teie maakler lepingu väikese protsendi ulatuses tagatist (5-25%). Oletame, et te ostate viis kvaliteetaktsiat, näiteks Google Corporationi oma, makstes ühe aktsia eest 400 dollarit. See teeks teie investeeritavaks summaks 2000 dollarit (5 x 400). Kui te oleksite ostnud viis Google CFD-d 400 dollari eest ja tagatisnõue oleks olnud 5%, oleks teie investeering pidanud olema 100 dollarit ja teile oleks jäänud alles rohkem raha teiste investeeringute jaoks.

Võimendusest tingituna on kauplemine aktsiate CFD -ga 20 korda efektiivsem võrreldes aktsiatega kauplemisega. Kuna CFD-dega kaubeldakse tagatisega, tähendab see, et teie maakler laenab teile tehingu jaoks ülejäänud rahasumma. See omakorda tähendab, et aktsia CFD tehing toob kaasa finantstasud positsioonide üle öö lahti hoidmise eest. Aktsiate omamise puhul taolist finantskulu ei ole, kuna te kasutate enda kapitali. Tavaliselt arvestatakse CFD positsiooni turuhinnast intressi, mille määra kehtestab CFD maakler.

aktsia või aktsia CFD

Võimendusega kauplemise puhul on miinuspool see, et riskite kaotada rohkem kui esialgne sissemakse. Aktsiate puhul võite samuti kaotada täielikult oma esialgse sissemakse, kui ettevõte muutub maksejõuetuks ja likvideeritakse - isegi sel juhul ei kaota te rohkem kui teie esialgne investeering.

Aktsia versus aktsia CFD: lõpetuseks

Lõpetuseks veel üks oluline erinevus aktsiate ja aktsiate CFD-de puhul: ettevõtte aktsiate omandamisel saate täiendavate õiguste osaliseks, näiteks hääleõigus ettevõtte olulisemate otsuste vastuvõtmisel. Kauplemine aktsiate CFD-dega teile seda võimalust ei paku.

Näiteks, kui te kauplete Microsofti või Volkswageni aktsia CFD-ga, kauplete hinnaerinevust sisenemishinna ja sulgemishinna vahel. Kuna te ei oma Microsofti ega Volkswageni aktsiaid, spekuleerite te nende hinna muutusega teatud suunas. CFD-d on seotud vaid hinnaliikumistega ja kokkuleppega teie ja teie aktsia CFD maakleriga.

Aktsia või aktsia CFD - harjutage ja õppige

Loodetavasti saite sellest artiklist teada, millised erinevused on aktsia või aktsia CFD -ga kauplemisel. Enne, kui alustate kauplemist või investeerimist reaalse rahaga, soovitame esmalt harjutada kauplemist riskivabal demokontol ja teha läbi 21-päevane videokoolitus Algajast Meistriks. Katsetage ja saage teada, kas aktsia või aktsia CFD kauplemine sobib teile. Järgmised artiklid võivad samuti teile huvi pakkuda:

demokonto


See materjal ei sisalda ega seda ei tohiks tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena ega finantsinstrumentidega tehtavate tehingute pakkumisena. Juhime tähelepanu, et see kauplemisanalüüs ei ole usaldusväärne näitaja mistahes praegusele või tulevasele turukäitumisele, kuna asjaolud võivad aja jooksul muutuda. Enne investeerimisotsuste tegemist soovitame pidada nõu sõltumatu finantsnõustajaga ning teadvustada endale täielikult kauplemisel kaasnevaid riske.