Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets Pty Ltd

Reguleeritud Austraalia Väärtpaberite ja Investeeringute Komisjoni (ASIC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets Cypros Ltd

Reguleeritud Küprose Väärtpaberite- ja Börsikomisjoni (SySEC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
JÄTKA
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Finantsjärelevalve efsa fca

Parimad dividendiaktsiad lisasissetuleku teenimiseks

Lugemise aeg: 10 minutit

Investeerimiseks parimate aktsiate valikul on paljude investorite jaoks kõrgel kohal dividendiaktsiad. Ja miks ka mitte? Investoritel on võimalus valida aktsiaid, mille väärtuse kasv on potentsiaalselt kõrge ning mis pakuvad regulaarset sissetulekut dividendide näol.

Siit artiklist saate teada, mis on dividend ja kuidas arvutatakse dividenditootlust, millised on parimad dividendiaktsiad Euroopas ja USA-s ning mille järgi valida aktsiaid, millesse investeerida.

parimad dividendiaktsiad

Paljud investorid soovivad ära kasutada püsivaid sularahamakseid, mida mõned ettevõtted aktsionäridele pakuvad. Need annavad investorile võimaluse saadud tulu reinvesteerida ehk rohkem aktsiaid või kasutada see ära lisasissetuleku allikana.

Millised võiksid olla parimad dividendiaktsiad? Enne, kui hakkame sellele küsimusele vastust otsima, teeme selgeks dividendiaktsiatega seotud mõisted.

Kuidas investeerida dividendiaktsiatesse

Mis on dividend?

Dividend on väljamakse, mida maksavad ettevõtted aktsionäridele puhaskasumist või eelmiste aastate jaotamata kasumist aktsiate omamise eest.

Mis on dividendiaktsia?

Dividendiaktsiad on börsil noteeritud ettevõtete aktsiad. Dividende makstakse tavaliselt välja kord kvartalis ja see on aktsionäridele võimalus osa saada ettevõtte edust. Enamik dividendid on rahalised väljamaksed.

Sularaha väljamaksed tehakse investorite aktsiate põhiselt. Näiteks BlackRock Inc., maailma suurim ETF-ide raha haldur, maksab igas kvartalis 3.13 dollarit iga aktsia kohta, mis ongi dividend.

Dividend ühe aktsia kohta arvutatakse järgmiselt:

  • Dividend ühe aktsia kohta = dividendimakseteks mineva ettevõtte puhaskasumi osa / lihtaktsiate arv

alusta investeerimist

Mis on dividenditootlus?

Dividenditootlus arvutatakse välja järgmise valemi järgi:

  • Dividenditootlus = aastane väljamakstav dividend aktsia kohta / aktsia turuhind

BlackRock Inc. puhul tuleks tuleks aastase väljamakstava dividendi arvutamiseks kvartaalne dividend 3,13 korrutada neljaga, mis teeb tulemuseks 12,52 dollarit. 2018.a. viimasel dividendiväljamakse päeval oli aktsia hind 400,23 dollarit. Seega on dividenditootluseks 3,1% (12,52 / 400,23). Kuidas me saame seda infot kasutades tuvastada, millistesse dividendiaktsiatesse investeerida? Uurime järgi.

Millised on parimad dividendiaktsiad

Enne, kui kui vaatame, millised on parimad dividendiaktsiad, on oluline mõista mõningaid kriteeriume, mis võivad teie investeerimiskogemust paranda.

  • Dividendide kasv

Aktsiad, mille väljamakstava dividendi suurus kasvab, annavad üldiselt paremaid tulemusi kui need dividendiaktsiad, mille dividendisuurus on stabiilne või kahanev.

Kuidas me seda teame? Võrdleme S&P500 Dividend Aristocrats indeksi ja S&P500 indeksit tootlust. Dividend Aristocrats indeks koosneb S&P500 ettevõttest, mis on dividende suurendanud enam kui 25 aastat.

väärtpaberid

Allikas: Bloomberg - SPDAUDT indeks - väärtpaberid - Andmevahemik: 1990 - 2019 - Märkus: Taolised prognoosid ei ole usaldusväärsed näitajad tulevaste tulemuste või turukäitumise ennustamiseks.

Aktsiad, mille dividendid on kasvanud, on ületanud S&P500 indeksit. Tasub meeles pidada, et mõned ettevõtted ei maksa dividende ja need, kes maksavad, võivad kehvematel aegadel dividendiväljamakseid vähendada või nendest loobuda.

  • Dividenditootlus

Ettevõtte dividenditootlus võib olla kasulik mõõde. See näitab investorile aastase dividendi suhet praeguse aktsiahinnaga protsentides. Paljud investorid otsivad vaid kõrge tootlusega aktsiad, kuid see võib olla viga. Miks? Sest paljudel väga kõrge tootlusega ettevõtetel on sageli väga madalad aktsiahinnad.

Aktsia hind on madal põhjusega. Uuringud näitavad, et ajavahemikul 1928. aasta jaanuarist kuni 2017. aasta detsembrini ületasid neljanda kvintiili dividendiaktsiad esimese ja viienda kvintiili dividendiaktsiaid. See tähendab sisuliselt seda, et keskmise tootlusega dividendiaktsiad ületavad pikas perspektiivis kõrgeima ja madalaima tootlusega dividendiaktsiaid.Heartland Advisors - dividendiaktsiad

Allikas: Heartland Advisors - kuidas investeerida dividendiaktsiatesse - Andmevahemik: 1928 - 2016 - Märkus: Taolised prognoosid ei ole usaldusväärsed näitajad tulevaste tulemuste või turukäitumise ennustamiseks.

Sageli ei pruugi suurima prognoositava dividenditootlusega ettevõtted maksta ennustatud summat. Väga suure tootlusega aktsiad on tegelikult need, mida enamik investoreid peaks vältima, kuna hinnanguline ja tegelik dividenditootlus võivad oluliselt erineda, nagu allolevalt diagrammilt näeme. Punaste tulpadega on tähistatud prognoositud tootlus ja sinistega tegelik tootlus.

S&P 500 aktsiate dividenditootlused

Allikas: CNBC - kuidas investeerida dividendiaktsiatesse - S&P500 aktsiate kaalutud keskmine- Andmevahemik: 1996 - 2015 - Märkus: Taolised prognoosid ei ole usaldusväärsed näitajad tulevaste tulemuste või turukäitumise ennustamiseks.

Nüüd teame dividendi ja dividenditootluse mõningaid plusse ja miinuseid, mis aitavad meil välja selgitada, millised võivad olla investeerimiseks parimad dividendiaktsiad või väärtpaberid.

USA parimad dividendiaktsiad / väärtpaberid

USA-s asuvad mõned maailma tuntuimad ettevõtted. Parimaid dividendiaktsiaid investeerimiseks võib leida erinevatest sektoritest alates jaemüügist lõpetades finantsteenustega. Aktsiate valikul võiks jälgida järgmisi kriteeriumeid:

  • Stabiilsete väljamaksete pikk ajalugu
  • Kasvav dividendide kasv
  • Dividenditootlus ei tohiks olla liiga kõrge ega liiga madal

Parimad dividendiaktsiad / väärtpaberid sissetuleku teenimiseks

JP Morgan Chase

Maailma ühel suurimal pangal, JP Morganil, on pikaajaline muljetavaldav dividendide ajalugu. Enne 2008. aasta finantskriisi maksis investeerimispanganduse hiiglane aastadividendi 1,52 dollarit; peale finantskriisi aga 20 senti. Sellest ajast peale on dividendide väljamaksmine kasvanud iga aastaga, jõudes kahe aastakümne kõrgeimale tasemele, ületades finantskiisi-eelset taset.

väärtpaberid


Allikas: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition - #JPM, nädalagraafik - Andmevahemik: 5.02.2012 - 10.12. 2018 - Väljavõte: 10.12.2018 kell 17:45 GMT - mis on dividendiaktsia - Märkus: Taolised prognoosid ei ole usaldusväärsed näitajad tulevaste tulemuste või turukäitumise ennustamiseks.

Lisaks dividendiväljamaksetele on kasvanud ka aktsia hind, mis annab aktsionäridele rohkem võimalusi. Neil on võimalus valida dividendiväljamakse sissetulekuna või reinvesteerida ja osta aktsiaid juurde, tekitades sedasi lisatootlust.

Loomulikult ei liikunud ettevõtte aktsia hind üles sirgjooneliselt. Siiski tekib aktsia hinna languse ajal investoritele kapitalitulu dividendiväljamaksete näol.

Johnson & Johnson

Johnson & Johnson meeldib paljudele dividendiinvestoritele. Kuigi ettevõte ei paku turu kõrgeimat dividenditootlust, on olemas tasakaal dividendi kasvu ja stabiilse aktsia hinna vahel. Ettevõte dividendid on kasvanud enam kui 56 aastat järjest ja selle aktsiat peetakse turvaliseks aktsiaks, mis on näidanud häid tulemusi nii headel kui halbadel majandusperioodidel.

Ettevõte on üks maailma suurimaid farmaatsiatoodete ja meditsiiniseadmete tootjaid. Need on tooted, mida on alati vaja olenemata majanduslikust olukorrast.

väärtpaberid

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition - #JNJ, nädalagraafik - Andmevahemik: 5.02.2012 - 10.12.2018 - Väljavõte: 10.12.2018 kell 18:09 GMT - mis on dividendiaktsia - Märkus: Taolised prognoosid ei ole usaldusväärsed näitajad tulevaste tulemuste või turukäitumise ennustamiseks.

Investorid on kogenud tõusva aktsia hinna ja stabiilsete dividendide eeliseid. See pakub stabiilset tasakaalu paljude investorite portfellidele. Huvitaval kombel on aastatel 1970 - 2016 keskmine aastatootlus olnud pea 15%. Sel perioodi on vaid 13-l aastal esinenud langusi, mis tähendab, et 72,2% juhtudest on aktsia hind aasta lõpetanud positiivselt.

UK parimad dividendiaktsiad / väärtpaberid

Suurbritannia aktsiaturg on parimate dividendiaktsiate leidmiseks rahvusvahelistele investorite jaoks väga populaarne. Suurbritannias on suuri ettevõtteid, kes tegutsevad ülemaailmsel tasandil. Ei ole juhus, et mõned parimad UK aktsiad on kõrge tootlusega. Toome välja vaid mõned suured dividendiaktsiad, mille ostmine on väärt kaalumist.

Unilever PLC

Unilever PLC loodi 1885. aastal ja sel on rikkalik ajalugu. Unileveri aktsia on koduks paljudele maailmas tuntud kaubamärkidele nagu Dove, Lipton, Hellmann's, Knorr, Rexona ja paljud teised. Ettevõtte väga paljusid tooteid müüakse üle kogu maailma, sealhulgas arenevatel turgudel nagu Aafrika, Hiina ja India ning seepärast võib ettevõtte aktsiat pidada üheks parimaks UK dividendiaktsiaks.

Unilever dividendiaktsia

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition - #ULVR, Kuugraafik - Andmevahemik: 1.01.1990 - 10.12.2018 - Väljavõte: 10.12.2018 kell 21:04 GMT - mis on dividendiaktsia - Märkus: Taolised prognoosid ei ole usaldusväärsed näitajad tulevaste tulemuste või turukäitumise ennustamiseks.

Unilever on noteeritud kolmel erineval börsil, kuna kaubamärk on jagatud kaheks eraldiseisvaks ettevõtteks. Unilever NV on noteeritud Amsterdami Euronext börsil ja New Yorki börsil. Unilever PLC on noteeritud Londoni börsil. Kuna iga börs pakub erinevaid valuutasid, siis saavad investorid mängida Unileveri aktsiate ja erinevate vahetuskurssidega.

Unileveri aktsia hind on alates 1990. aastast tõusnud, nagu näete ka ülaltoodud graafikult. UK kõrgeid dividende maksvate aktsiate puhul on stabiilse aktsia hinna kasv haruldane. Kuigi see tõus ei pruugi igavesti jätkuda, on see siiski atraktiivne ja teeb Unileveri dividendiaktsiast hea väärtpaberi.

GlaxoSmithKline

GlaxoSmithKline on üks suurimaid tervishoiu- ja farmaatsiaettevõtteid maailmas, turukapitalisatsiooniga üle 70 miljardi naela. Nende peamised valdkonnad on ravimid, vaktsiinid ja tervishoiutooted. Üks peamine põhjus, miks ettevõtte aktsiat võib pidada heaks väärtpaberiks, on 5,44%-line dividenditootlus.

Siin on üks aga. Farmaatsiaettevõtete aktsiate hinnad kipuvad olema volatiilsed. Hindasid mõjutavad näiteks miljardid dollarid, mis kulutatakse ravimite väljatöötamisele ning hiljem võib selguda, et ravim ei läbi kliinilisi teste, mis toobki kaasa suure volatiilsuse aktsia hinnas.

dividendiaktsiad

Allikas: Admiral Markets MT5 Supreme Edition - #GSK, Kuugraafik - Andmevahemik: 1.10.1991 - 10.12.2018 - Väljavõte: 10.12.2018 kell 21:24 GMT - väärtpaberid - Märkus: Taolised prognoosid ei ole usaldusväärsed näitajad tulevaste tulemuste või turukäitumise ennustamiseks.

GlaxoSmithKline aktsia hind võib olla üsna volatiilne, nagu näete ülalolevalt graafikult. Esineb aegasid, kui aktsia hind tõuseb ning seejärel langeb. Siiski on alates 1991. aastast aktsia hind pikaajalises tõusutrendis.

Need investorid, kes tunnevad end kindlalt turu ajastamises ja püüavad saada kasu nii kapitali kasvust kui dividenditootlusest, võiksid selle ettevõtte aktsia ostu kaaluda.

Euroopa parimad dividendiaktsiad / väärtpaberid

Euroopa on väga palju dividendiaktsiaid erinevates sektorites. Parimate väärtpaberite/dividendiaktsiate leidmiseks tasub vaadata investeerimisfonde.

dividendiaktsiad

Allikas: Seeking Alpha - kuidas investeerida dividendiaktsiatesse

Tabelis on välja toodud 19 Euroopa dividendiaktsiat, mis on kõige laialdasemalt hoitud vähemalt kolmandikus Euroopa dividendidele keskendunud investeerimisfondides. Selle info põhjal saavad investorid teada, millised dividendiaktsiad on investeerimisfondide juhtidele kõige atraktiivsemad.

Ettevõtted on erinevatest sektoritest ja erinevate dividenditootlustega. Madalama dividenditootlusega on Saksamaa SAP SE (1,4%) ja kõrgema tootlusega UK HSBC Holdings PCL (10,4%).

Teadlikuad investorid kaaluvad ilmselt iga ettevõtte täiendavat uurimist. Olgu selleks fundamentaalne või tehniline analüüs, parimate dividendiaktsiate tuvastamine annab investorile eelise. Lisaks sobiva aktsia leidmisele on oluline kasutada ka parimat saadaolevat investeerimisplatvormi MetaTrader 5.

Kuidas investeerida dividendiaktsiatesse: lõppsõna

Kui te soovite investeerida aktsiaturgudesse ja kaasata oma portfelli parimad dividendiaktsiad, siis peaks teil olema ligipääs parimatele investeerimistoodetele. Üks sellistest on konto Admiral.Invest.

Admiral. Invest on Admiral Marketsi poolt pakutav konto, mis võimaldab investeerida aktsiatesse ja börsil kaubeldavatesse fondidesse (ETF) 15-l maailma suurima börsil MetaTrader 5 platvormil. Konto pakub tasuta reaalajas turu-uudiseid, null konto hooldustasu, madalaid komisjonitasusid ja dividendide väljamakseid. Avage investeerimskonto juba täna, klikkides allolevale bännerile.

alustage investeerimist

Lugege lisaks investeerimise kohta

Meist: Admiral Markets

Reguleeritud maaklerina pakume juurdepääsu maailma kõige populaarsematele kauplemisplatvormidele. Meie juures saate kaubelda valuutade, CFD-de, aktsiate ja ETF-idega.

See materjal ei sisalda ega seda ei tohiks tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena ega finantsinstrumentidega tehtavate tehingute pakkumisena. Juhime tähelepanu, et see kauplemisanalüüs ei ole usaldusväärne näitaja mistahes praegusele või tulevasele turukäitumisele, kuna asjaolud võivad aja jooksul muutuda. Enne investeerimisotsuste tegemist soovitame pidada nõu sõltumatu finantsnõustajaga ning teadvustada endale täielikult kauplemisel kaasnevaid riske.

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 77% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.