Koduehekülg kasutab küpsiseid ning jätkates lehekülje sirvimist nõustute automaatselt küpsiste kasutamisega. Rohkem infot küpsiste ja nende seadistuste muutmise kohta leiate dokumendist Kliendiandmete töötlemise kord.
Rohkem infot Nõustun
81% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 81% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse. expand_more

Aktsiate ostmine - milliseid aktsiad osta

Aprill 26, 2020 14:50 Europe/Tallinn
Lugemise aeg: 12 minutit

Viimased aastad on investorite jaoks olnud kui Ameerika mäed. Trumpi kehtestatud tariifid, USA vahevalimised, Brexit ja intressimäärade tõus olid vaid mõned sündmused, mis olid tähelepanu keskpunktis. 2020. aasta kauplemise mõistes väga põnevaks. See on aasta, mis tähistab 10 aasta taguse majanduslanguse lõppu

aktsiate ostmine

Tundub, et pole paremat aega aktsiatesse investeerimise õppimiseks. Selleks, et välja selgitada, milliseid aktsiaid osta, tuleb tähelepanu pöörata rahvusvahelistele turgudele, kuna ülemaailmne majandustegevus ja poliitiline olukord on praegu aktiveerunud. Samas tuleb ka meeles pidada, et investeerimisportfell peab olema tasakaalustatud.

Käesolevas artiklis käsitletakse järgmisi teemasid:

 • Kuidas tasakaalustatud investeerimisportfelli loomiseks ligi pääseda rahvusvahelistele turgudele
 • Millised on parimad aktsiad Euroopas
 • Milliseid aktsiaid osta USA turgudelt
 • Millistesse aktsiatesse investeerida ja milliste aktsiatega kaubelda rahvusvahelistel turgudel

Alustame Suurbritannia ja Euroopa aktsiatega ning uurime, mis teeb nad eriliseks. Pidage meeles, et minevikus toimunud turukäitumine ei ole usaldusväärne näitaja tulevaste tulemuste ennustamiseks.

aktsiate ostmine

Aktsiate ostmine: Euroopa parimad aktsiad

Pole saladus, et 2018. aasta oli Suurbritannia ja Euroopa aktsiaturgude jaoks olnud raske. Majanduslike ja poliitiliste sündmuste tõttu võtsid investorid mainitud piirkonna aktsiaturgudelt raha välja enam kui 43 miljardi dollari eest. HSBC Private Bankingu andmetel hakkab USA majandus 2020. aasta esimesel poolel aeglustuma, mis võib tuua tähelepanu Euroopa aktsiaturgude taastumisele.

Üks valdkond, mis investoritele tundub kuulikindlana, on kõrgmood. Seda põhjusel, et rikkad on alati nõus rohkem maksma oma staatuse säilitamiseks. Kuna Euroopa on maailma moe keskpunkt, tasub siit otsida ettevõtteid, kelle aktsiaid osta. Üks ettevõte, kes on saanud suure huvi osaliseks, on Kering.

Aktsiate ostmine: Kering

Võib-olla te ei ole seda nime varem kuulnud, kuid kindlasti olete te kuulnud mõnedest brändidest, mida Kering omab: Gucci, Yves Saint Laurent, Bottega Veneta jt. Kering asutati 1963. aastal ja on tänaseks üks maailma suurimaid luksusbrände. Seega, mis teeb ta eriliseks

aktsiate ostmine

Allikas: Admiral Markets MT5 koos MT5SE lisarakendusega - #KER, Nädalagraafik - Andmevahemik: 6.12.2015 - 28.11.2018 - Graafik on koostatud 2020. aasta aprillis. Aktsiatesse investeerimine 2020 - Palun arvestage, et varasemad tulemused ei ole usaldusväärsed tulevaste tulemuste või tulevase tulemuslikkuse näitajatena.

Tehnilise analüüsi järeldus

Ülaltoodud graafik näitab Keringi aktsia hinna järsku tõusu 2015. aasta lõpust kuni 2018. aasta keskpaigani. Hiljem on turg hakanud langema, kuid mitmeid kordi jäänud pidama 365 euro hinnatasemele. Kas ostjad tulevad turule tagasi? Nii võib öelda küll, tuginedes tehnilise analüüsi graafikul olevale sinisele toetusjoonele. Vaatame, mida fundamentaalne analüüs ütleb.

Fundamentaalse analüüsi järeldus

Keringi puhul on näha suuri muutusi. Kõige tähelepanuväärsemaks võib pidada seda, et nad avavad e-poe, mida hakatakse haldama ettevõttesiseselt. Uus strateegia on loodud koostöös Apple'iga, mistõttu on investorid väga põnevil.

Keringi aktsiate ostmine investeerimispanga UBS AG analüütikute poolt algas 2018. aasta novembris, et tõsta aktsia hinda 575,00 euroni. Isegi sellised ettevõtted nagu Merrill Lynch & Co, Morgan Stanley ja HSBC liitusid UBS AG-ga, et suurendada ostureitinguid.

Aktsiad mida osta

Allikas: Markets Insider, parimad aktsiad - Kering

Kõige huvitavam on ehk aga see, et Kering maksab teile nende aktsia omamise eest. Tegelikult maksavad kõik börsil noteeritud ettevõtted oma aktsia omamise eest. Kes veel ei tea, siis seda nimetatakse "dividendide maksmiseks". Keringi puhul võib ettevõtte teile maksta 6 eurot iga omandatud aktsia eest. Seda aga juhul, kui te investeerite ettevõttesse ostes reaalset aktsiat. Kuidas seda teha? Üks võimalus on kasutada Invest.MT5 kontot, mis annab ligipääsu 15-le maailma suurimale börsile. Ei saa mainimata jätta ka teisi eeliseid:

 • Tasuta reaalajas turuinfo
 • Kaasaegne kauplemisplatvorm
 • Madalad komisjonitasud
 • Puudub konto haldustasu
 • Dividendide väljamaksed omandatud aktsiate eest

Võtame nüüd edasi, milliseid aktsiaid tasub osta Suurbritannia/Euroopa ettevõtete seast.

Aktsiad mida osta

Aktsiate ostmine: Experian

Alates viimasest panganduskriisist on laenuandjad ja finantsasutused teinud palju põhjalikumaid kontrolle tarbijate kohta. See on krediidireitingu agentuuri Experiani jaoks olnud suureks plussiks. Niisiis, mis teeb Experiani eriliseks ja miks seda osta? Uurime välja

aktsiate ostmine

Allikas: Admiral Markets MT5 koos MT5SE lisarakendusega - #EXPN, Nädalagraafik - Andmevahemik: 29.11.2015 - 29.11.2018 - Graafik on koostatud 2020. aasta aprillis. Aktsiatesse investeerimine 2020 - Palun arvestage, et varasemad tulemused ei ole usaldusväärsed tulevaste tulemuste või tulevase tulemuslikkuse näitajatena.

Tehnilise analüüsi järeldus

Ülaltoodud graafikult näeme, et turg on alates 2015. aastast üldjoontes tõusnud. Experiani aktsiate ostmine kiirenes 2018. aasta keskpaigas. Peale väikest langust tulid 1708p hinnataseme juures ostjad turule tagasi, mis tähistab sinine horisontaalne toetusjoon. Ostjad kontrollivad nüüd turgu, kuid kas võib oodata veel hinnatõusu? Teeme lühikese fundamentaalse analüüsi, et saada rohkem selgust.

Fundamentaalse analüüsi järeldus

Ainuüksi USA-s haldab Experian krediidiandmeid enam kui 220 miljoni kasutaja ja 40 miljoni aktiivselt tegutseva ettevõtte kohta. See on üks põhjus kaaluda Experiani, kui soovite teada, milliseid aktsiaid tasub osta. Kõigest 18% tuludest pärineb Suurbritanniast, kuigi ettevõtte peakorter asub just seal.

See viitab sellele, et Experian ei sõltu väga palju Brexitist ja sellega seonduvast ebakindlusest. Samal ajal võib USA-s valitsev majanduskasv Experianile hästi mõjuda. Võib-olla seetõttu kinnitas investeerimispank JP Morgan Cazenove oma reitingut 2018. aasta novembris hinnasihiga 2000p.

Aktsiad mida osta

Allikas: Markets Insider, parimad aktsiad - Experian

Aktsiate ostmine - USA turud

Peale Donald Trumpi presidendivalimiste võitu on USA aktsiaturud liikunud üles, jõudes 2018. aasta septembris rekordilisele kõrgusele. Vaatamata USA ja Hiina vahelistele kaubandustariifide vaidlusele on Trumpi administratsiooni kehtestatud maksukärped investoritele meeltmööda. Ameerika ettevõtetele jääb kätte rohkem raha, mis võimaldab luua rohkem töökohti, laienemisi ja paremaid ettevõtte tulusid.

Üldiselt on majanduskasv tugev ja on lootust, et see nii jätkub. Morgan Stanley riskifondi juht Jim Caron ütles, et on näha suuremat tootlikkust ja rohkem äriinvesteeringuid. Seega, millised on parimad aktsiad USA turgudel? Uurime järgi.

Aktsiate ostmine - edu näidanud aktsia: Amazon

2018. aasta septembris sai Amazon teiseks ettevõtteks Ameerika Ühendriikides, kelle väärtus jõudis 1 triljoni dollarini. Ainuüksi selle numbri tõttu on Amazoni aktsia investorite investeerimisportfelli jaoks arvestatav kandidaat. Kuid on teisigi põhjuseid, miks Amazoni aktsia ostmist tasub kaaluda.

aktsiate ostmine

Allikas: Admiral Markets MT5 koos MT5SElisarakendusega - #AMZN, Nädalagraafik - Andmevahemik: 28.06.2015 - 29.11.2018 Graafik on koostatud 2020. aasta aprillis. Aktsiatesse investeerimine 2020 - Palun arvestage, et varasemad tulemused ei ole usaldusväärsed tulevaste tulemuste või tulevase tulemuslikkuse näitajatena.

Tehnilise analüüsi järeldus

Amazoni aktsia on viimastel aastatel jõudsalt kasvanud. Muide, kui te oleksite 1997. aastal ostnud Amazoni aktsiaid 1000 dollari väärtuses, siis 4. septembril 2018 oleks investeeringu väärtus olnud 1 362 000 dollarit.

Nagu ülaltoodud graafikult näeme, on Amazoni aktsia hoos, kuna jälgib sinise joonega märgitud kanalit. Tehnilised analüütikud kasutaksid seda joont tõusu- või langustrendi kindlakstegemiseks. Kas ostjad on taas kontrolli haaramas? Vaatame, millist infot saame fundamentaalsest analüüsist.

Fundamentaalse analüüsi järeldus

Amazon alustas interneti raamatupoena ja on nüüdseks laienenud mitmetesse teistesse valdkondadesse. See on üks põhjustest, miks Amazon on teiste raamatupoodide kõrval ellu jäänud. Ettevõte liigub nüüd üle toodete online-müügile ja valdkonda, mis pakub investoritele kõige enam põnevust - pilveandmetöötlusesse (cloud computing). Morgan Stanley jagab Amazoni järgmistesse valdkondadesse:

aktsiate ostmine

Allikas: Morgan Stanley Uuring - Millised on parimad aktsiad USA-s

Kõige huvitavam fakt, mis sellest uuringust välja on jäetud, on see, et Amazon on tuntud platvormina, kus kolmanda osapoole ettevõtted müüvad oma tooteid tarbijatele. Kuid Amazoni pilveteenus AWS on märkimisväärselt kasvanud ja läheneb samadele tulunumbritele kui kolmanda osapoole äriteenus. Ärgem unustagem ettevõtte investeeringuid tehisintellekti, spordisaadete otseülekannetesse ja tervishoidu.

Aktsiad mida osta

Allikas: Markets Insider, aktsiatesse investeerimine

Ettevõtte kasv pakub investoritele ja analüütikutele suurt huvi, nagu näitab ka aktsiate ostu reiting.

Aktsiate ostmine: Berkshire Hathaway

This makes Berkshire Hathaway a worthy contender to be considered among the best shares to buy today, and the top shares to buy in US markets.

Te ei pruugi olla kuulnud selle ettevõtte nime, kuid kindlasti te teate selle omanikku: miljardärist investorit Warren Buffettit. Alates 1960ndate keskpaigast, kui Buffett võttis raskustes vireleva tekstiilitootja oma hoole alla, on Buffett kasutanud ettevõtte rahavoogu teistesse äridesse investeerimiseks.

Nende investeeringute tulemusena ületas ettevõtte turukapitalisatsioon 500 miljardit dollarit. Mõned neist investeeringutest on:

 • Apple
 • Bank of America
 • American Express
 • Coca Cola

Seega, kui te kaalute, milliseid aktsiad tasub osta, siis Berkshire Hathaway aktsia ostmist tasuks tõsiselt kaaluda.

aktsiad mida osta

Allikas: Admiral Markets MT5 koos MT5SElisarakendusega - #BRKB, Nädalagraafik - Andmevahemik: 19.07.2015 - 29.11.2018 - Graafik on koostatud 2020. aasta aprillis. Aktsiatesse investeerimine 2020 - Palun arvestage, et varasemad tulemused ei ole usaldusväärsed tulevaste tulemuste või tulevase tulemuslikkuse näitajatena.

Tehnilise analüüsi järeldus

Berkshire Hathaway aktsiad on viimaste aastate jooksul üsna sujuvalt tõusnud. Pärast väikest langust 2017. aastal ja ka 2018. aasta septembris ja oktoobris, jätkasid ostjad turule tulemist. Paljud tehnilised analüütikud kasutaksid sinisega märgitud trendijoone toetustasemeid potentsiaalsete turule sisenemise võimalustena. Ostjaid kontrollivad turgu. Mida ütleb fundamentaalne analüüs?

Fundamentaalse analüüsi järeldus

Üks Berkshire Hathaway aktsia eeliseid on see, et ta annab ligipääsu tööstusettevõtetele, kes on nö "turul igaveseks". Nende hulka kuuluvad kindlustusseltsid, kommunaalettevõtted, pangandusettevõtted, raudteed ja lennundus. Sisuliselt saate ligipääsu erinevatele ettevõtetele nagu Apple, Bank of America, Coca-Cola jt.

Huvitav asjaolu on see, et Warren Buffett on ostnud oma tagasi oma ettevõtte aktsiaid ligi 1 miljardi dollari väärtuses. "Aktsiate tagasiostmist" tehakse tavaliselt siis, kui arvatakse, et aktsia hind on odav.

Aktsiad mida osta

Allikas: Markets Insider, Berkshire Hathaway - Milliste aktsiatega kaubelda

Analüütikud näitavad tõusutrendi kõrgeima hinnasihiga 265 dollarit.

Aktsiate ostmine - kokkuvõte

Aktsiaturgudel tegutsemiseks õppige, kuidas kaubelda aktsiatega ja kuidas investeerida aktsiatesse. Üldiselt peetakse aktsiatega kauplemist aktiivseks tegevuseks ja investeerimist passiivsemaks tegevuseks. Üks peamisi erinevusi on aeg, kui kaua ostja plaanib oma positsiooni hoida.

Aktsiatega kauplemise puhul hoiavad enamik ostjaid oma positsioone avatuna päevade või nädalate jooksul. Aktsiatesse investeerimise puhul hoitakse positsioone mitmeid kuid või isegi aastaid. Aktsiatesse investeerimise õppimisel on mitmeid eeliseid:

 • Dividendide väljamaksed: investorina saate oma luua passiivse sissetuleku dividendiaktsiatest koosneva portfelli abil
 • Aeg: see on ressurss, mida tagasi ei saa. Pikaajaliste investeeringute hoidmine võimaldab teil oma aega veeta enda jaoks kõige olulisemate tegevuste jaoks, näiteks olla koos pere või sõpradega
 • Pensioni planeerimine: tuleviku planeerimine on sama oluline, kui olevikus elamine. Aktsiatesse investeerimist on võimalik õppida ka alustades väikeste summadega.

Kui teid huvitab aktsiatesse investeerimine, siis on teil vaja ligipääsu parimatele võimalikele toodetele. Kauplemiskonto Invest.MT5 annab ligipääsu aktsiatele ja ETF-idele (Exchange Traded Fund ehk Börsil kaubeldav fond) enam kui 15-l maailma suurimal börsil kauplemisplatvormi MetaTrader 5 abil.

Investeerimine aktsiatesse: lugege lisaks

Loodetavasti oli see artikkel teile abiks ning leidsite ideid, millistesse aktsiatesse investeerida või milliste aktsiatega kaubelda. Kui te soovite aktsiate kohta rohkem teada, siis soovitame lugeda ka järgmisi artikleid:

Meist: Admiral Markets

Reguleeritud maaklerina pakume juurdepääsu maailma kõige populaarsematele kauplemisplatvormidele. Meie juures saate kaubelda CFD-de, aktsiate ja ETF-idega.

aktsiate ostmine

Käesolev teave väljendab täiendavat informatsiooni kõikide analüüside, prognooside, ennustuste ning mis tahes teiste sarnaste hinnangute või informatsiooni kohta (edaspidi „Analüüs"), mis on avalikustatud Admiral Marketsi veebilehel. Enne investeerimisotsuse tegemist palume Teil pöörata tähelepanu alljärgnevale:

 1. Analüüsis avaldatav teave on informatiivse iseloomuga ega ole käsitatav investeerimisalase nõustamise või investeerimissoovitusena.
 2. Iga investeerimisalase otsuse näol on tegemist kliendi isikliku otsusega ning Admiral Markets ei vastuta otsusest tekkinud kahju eest, olenemata sellest, kas otsuse tegemisel on tuginetud Analüüsis esitatud teabele või mitte.
 3. Iga Analüüs on koostatud Admiral Marketsi analüütiku poolt (edaspidi „Autor"), tuginedes Autori isiklikele hinnangutele.
 4. Klientide huvide kaitsmiseks ning Analüüsi objektiivsuse kahjustamise vältimiseks on Admiral Markets kehtestanud vastavad sisekorrad huvide konfliktide tuvastamiseks ning käitlemiseks.
 5. Kuigi kasutusele on võetud kõik mõistlikud meetmed tagamaks, et Analüüsi allikad oleksid usaldusväärsed ning sisalduv informatsioon oleks esitatud võimalikult arusaadavalt, õigeaegselt, täpselt ning täielikult, ei garanteeri Admiral Markets Analüüsis sisalduva teabe täpsust või täielikkust.
 6. Analüüsis avaldatud teave ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet, et klient saab esitatud strateegiatest kasu või et kahju tekkimise võimalus on mingil viisil või määral piiratud.
 7. Analüüsis avaldatud teave finantsinstrumentide varasema või modelleeritud tootluse kohta ei tähenda Admiral Marketsi poolset otsest või kaudset lubadust, garantiid või viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Finantsinstrumendi väärtus võib nii kasvada kui kahaneda ning vara väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
 8. Analüüsis sisalduvatele prognoosidele võivad kohalduda täiendavad teenustasud, maksud või muud tasud, sõltuvalt Analüüsis avaldatud teabe subjektist. Admiral Marketsi teenustel kohalduv hinnakiri on avalikult kättesaadav Admiral Marketsi veebilehel.
 9. Võimendust kasutavad finantsinstrumendid, nagu nt kauplemine valuutadega ja hinnavahelepingutega (Forex'i ning CFD'dega), võivad olla väga spekulatiivse iseloomuga ning tuua kaasa nii kahju kui kasu. Enne kauplemistegevustest osavõtmist veendu, et oled aru saanud kaasnevatest riskidest.