Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets Pty Ltd

Reguleeritud Austraalia Väärtpaberite ja Investeeringute Komisjoni (ASIC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets Cypros Ltd

Reguleeritud Küprose Väärtpaberite- ja Börsikomisjoni (SySEC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
JÄTKA
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Finantsjärelevalve efsa fca

Millised on parimad bluechip aktsiad

Lugemise aeg: 8 minutit

Te olete kuulnud bluechip aktsiatest, kuid soovite täpsemalt teada saada, millega on tegu? Olete õiges kohas! Käesolev artikkel annab ülevaate, mis on bluechip aktsia, milliste ettevõtete aktsiaid nimetatakse bluechip aktsiateks, millised on parimad kvaliteetaktsiad, kuidas toimub kauplemine kvaliteetaktsiatega ja palju muud!

blue-chip-aktsia

Mis on bluechip aktsia

Bluechip aktsiad on suurte ja edukate ettevõtete aktsiad, teisisõnu ka kvaliteetaktsiad.

Järgnevalt vaatame, kuidas toimub kauplemine bluechip aktsiatega. Vaatluse all on Euroopa ning Suurbritannia bluechip aktsiad. Järgmiseks uurime, kuidas toimub investeerimine kvaliteetaktsiatesse.

Kauplemine kvaliteetaktsiatega

Bluechip tiitliga võib pärjata üksnes väikest hulka ettevõtteid või aktsiaid, kuid enne kui süveneme lähemalt tiitli omistamise kriteeriumitesse, vaatame terminit ennast lähemalt. Ühe või teise aktsia bluechip kategooriasse kuulumise üle võivad investorid omada eriarvamust, kuna see sõltub individuaalsetest hinnangutest.

Siiski mõned kriteeriumid, mille puhul eksperdid on ühel meelel. Kolm peamist tunnust otsustamaks aktsia bluechip kategooriasse kuulumise üle on järgnevad:

 • Laialdaselt tuntud: ettevõtted on avalikkusele või investoritele hästi tuntud ning nende tooteid võib sageli pidada laiatarbe kaupadeks.
 • Turvalised: need aktsiad on suhteliselt kindel investeering, kuna nad käituvad üldiselt üsnagi stabiilselt nii buumide kui kriiside ajal.
 • Pikaealised: need ettevõtted on sageli kaasatud peamistesse USA või globaalsetesse aktsiaindeksitesse ning omavad aastatepikkust kui mitte dekaadide pikkust tegevusajalugu.

Bluechip ettevõtete üldiseks põhiomaduseks on domineerimine omas tegevusvaldkonnas, millest annab kinnitust suur turuosa ning hästi tuntud bränd. Ei ole olemas ametlikku nimekirja ettevõtetest, mida võiks liigitada bluechip kategooriasse, kuid Dow Jones indeksisse kuuluvaid 30 ettevõtet võib sageli pidada sobivateks näideteks.

Dow Jonesi aktsiaindeksi koosseisus olevad enamtuntud ettevõtted, mida peetakse üldjuhul bluechip aktsiateks, on näiteks: Apple, Boeing, Caterpillar, Coca-Cola, IBM, Goldman Sachs, Exxon Mobil, Intel, McDonald's, Microsoft, Nike, Visa, Walmart ja Walt Disney.

indeksid_demokontol

Bluechip ettevõtted omavad väga suurt turukapitalisatsiooni, mis viitab ettevõtte koguväärtusele (aktsiate arv korrutatud hetke aktsiahinnaga). Turukapitalisatsioon võib ulatuda miljarditesse dollaritesse ning võib ületada isegi triljoni dollari piiri.

Esimese ettevõttena läbi ajaloo jõudis Apple tänavu turuväärtusega triljoni dollari piirini, pälvides seejuures erinevates meediaväljaannetes hulgaliselt tähelepanu.

Investeerimine bluechip aktsiatesse

Investeerimine bluechip aktsiatesse on paljude ekspertide meelest üks turvalisemaid investeeringuid ettevõtte juhtiva turupositsiooni, turuväärtuse, suuruse, tugeva finantspositsiooni ning hea maine tõttu.

Sellised aktsiad pakuvad sageli ka stabiilset kasumikasvu, stabiilseid dividendimakseid ning vahetevahel isegi stabiilset dividendide kasvu.

Parimad kvaliteetaktsiad omavad pikka dividendide väljamakse ajalugu. Mõned investorid nagu näiteks Benjamin Graham oma raamatus The Intelligent Investor, eelistavad 20-aastast dividendide väljamakse ajalugu.

Kõik nimetatud eelised on põhjuseks, miks bluechip aktsiad on nõutud nii väikeinvestorite, kui ka keskmise ja suure varade mahuga investorite poolt. Eelnev muidugi ei tähenda seda, et bluechip aktsiad oleksid majanduslanguste suhtes immuunsed.

Uurimisfirma nimega WYATT Investment Research tegi kolme hästituntud USA ettevõtte aktsiate - AT&T, General Electric (GE) ja E.I. DuPont (DP) - hinnaliikumise kohta põhjaliku analüüsi. WYATT võrldes nimetatud kolme aktsia liikumist kogu turu liikumisega kahe kõige laiemalt tuntud 20 sajandi aktsiaturgude krahhi ajal aastatel 1929 ja 1987.

Turuindeks

AT&T

GE

DP

1929

Dow Jones +/- -40.0%

-12.7%

-15.9%

-15.5%

1987

S&P500 -28.5%

-21.0%

-17.4%

-18.2%

Allikas: Ajalooline tootlus: WYATT Investment Research

Nagu näeme ülaltoodud tabelist, on bluechip aktsiate peamine eelis ajalooliselt selles, et nende langusulatus kriisi ajal on väiksem ning samuti võivad nad kiiremini taastuda. Kolmel ülaltoodud aktsial kulus üksnes kaks aastat, et hind jõuaks tagasi 1987. aasta krahhile eelnenud tasemeteni.

Allikas: Business Insider. Dow Jones indeks ajavahemikul 1927-1932, sh. krahh, mis toimus 1929-1932 aastatel.

Kuigi bluechip aktsiad on üldjuhul tugeval positsioonil, ei tähenda see seda, et Dow Jones (DJIA) aktsiaindeksis ei võiks ettevõtted vahetuda. Samuti puuduvad ametlikud ja avalikkusele teadaolevad kriteeriumid selliste vahetuste tegemiseks.

Ainsaks juhiseks mida pakub DJIA vastav komitee, on see, et ettevõte lisatakse indeksisse, kui sellel on suurepärane maine, jätkusuutlik kasvuperspektiiv ning huvi laiaulatusliku investorbaasi vastu.

Mõned kõige tuntumad ja enim kajastust saanud muudatused, mis viimase 5 aasta jooksul on jõustunud, on järgmised:

 1. Walgreens Boots Alliance asendas General Electricu aastal 2018
 2. Apple asendas AT&T aastal 2015
 3. Goldman Sachs, Nike ja Visa asendasid Alcoa, Bank of America ja Hewlett-Packard'i 2013. aastal.

Kauplemine kvaliteetaktsiatega: Euroopa parimad bluechip aktsiad

Euroopa analoogiks aktsiaindeksile Dow Jones Industrial Average võiks pidada Dow Jones EURO STOXX 50 indeksit. Siia kuuluvad enimtuntud Euroopa kvaliteetaktsiad.

Indeks hõlmab laiemalt Euroopat, eurotsooni ning Ida-Euroopat. Kui olete huvitatud bluechip aktsiatega kauplemisest – miks mitte proovida bluechip aktsia CFD (hinnavaheleping – contract for difference) kauplemist Admiral Marketsis?

Võite kaubelda maailma enimtuntud bluechip aktsia CFD -dega ning kasu lõigata mistahes suunas liikumistest. Kaubelge globaalselt tuntud aktsiatega, sealhulgas: Apple, BT, CitiGroup, Google, Facebook jpt!

Järgnevalt on reastatud Dow Jones EURO STOXX 50 aktsiaindeksi 15 suurimat ettevõtet aktsiate osakaalude alusel indeksis:

 1. Total (TOTAL SA), Prantsusmaa, osakaal indeksis 6,8%
 2. Telefonica (TEF), Hispaania, osakaal indeksis 4,8%
 3. E.ON (EAON), Saksamaa, osakaal indeksis 4,1%
 4. BCO Santander (SAN), Hispaania, osakaal indeksis 4,1%
 5. Sanofi-Aventis, Prantsusmaa, osakaal indeksis 3,9%
 6. Engie SA (ENGIE), Prantsusmaa, osakaal indeksis 3,5%
 7. Volkswagen AG (VOW), Saksamaa, osakaal indeksis 3,5%
 8. ENI (E), Itaalia, osakaal indeksis 3,3%
 9. BNP Paribas (BNP), Prantsusmaa, osakaal indeksis 3,2%
 10. Nokia (CPH), Soome, osakaal indeksis 3,1%
 11. Orange SA (ORA), Prantsusmaa, osakaal indeksis 2,9%
 12. Deutsche Telekom (DTE), Saksamaa, osakaal indeksis 2,7%
 13. Siemens (SIE), Saksamaa, osakaal indeksis 2,7%
 14. Bayer (BAYN), Saksamaa, osakaal indeksis 2,45%
 15. BCO Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA), Hispaania, osakaal indeksis 2,4%

Loomulikult ei tea keegi kindlalt, kas need ettevõtted püsivad 15 suurima hulgas ka mõne aasta pärast. Kuid võib siiski öelda, et need Euroopa ettevõtted on küpsed ja omas valdkonnas juhtivat positsiooni omavad nimed. Investoril tasuks seetõttu kaaluda nimetatud aktsiate omamist portfellis.

Kauplejale võiks aga huvi pakkuda asjaolu, et bluechip aktsiad pakuvad väiksemat kauplemiskäivet, mistõttu on hinnaliikumised suurema volatiilsusega ning seega võivad nimetatud aktsiad pakkuda rohkem kauplemisvõimalusi.

kauple aktsiatega

Parimad bluechip aktsiad: Suurbritannia

UK bluechip aktsiad kuuluvad aktsiaindeksisse FTSE 100, mis on lühend sõnadest Financial Times Stock Exchange. Indeksisse kuulub 100 suurima turuväärtusega UK ettevõtet.

Järgnevalt on toodud 10 tüüpilist UK bluechip ettevõtet:

 1. Royal Dutch Shell (RDSA)
 2. BP (BP)
 3. HSBC (HSBC)
 4. Vodafone Group (VOD)
 5. GlaxoSmithKline (GSK)
 6. Rio Tinto Group (RIO)
 7. Royal Bank Of Scotland Group (RBS)
 8. Anglo American (AAL)
 9. British American Tobacco (BATS)
 10. Genel Energy PLC (GENL)

Parimad bluechip aktsiad ja ettevõtted

Otsides ideid parimate blue-chip aktsiate kohta on kindlasti võimalik leida vägagi suurel hulgal nõuandeid. Kuigi kogu asjasse puutuv informatsioon võib olla huvitav ja vajalik, ei oleks kindlasti soovitatav ilma isikliku analüüsita järgida soovitusi näiteks üksnes top-5 või top-10 nimekirjade alusel.

Parim viis tegutsemiseks on alati teostada põhjalik analüüs. Samuti oleks väga hea, kui analüüsi aluseks oleks mingi valik kriteeriume, mida peate oluliseks hästi hajutatud portfelli moodustamisel või kauplemisobjektide valikul. Sellegipoolest tasub kaaluda ka rohkeid võimalusi, kuidas leida soovitusi internetist.

Investeerimine kvaliteetaktsiatesse: millistesse bluechip aktsiatesse panustamine võib olla kaalumist väärt?

 • Cognizant Technology Solutions (NASDAQ: CTSH).
  See ettevõte pakub konsultatsioone tehnoloogia ning -teenuste alal, mis näib olevat paljutõotav valdkond võttes arvesse tehisintellekti, pilveteenuste ja robootika kasvavaid trende.
 • Boston Scientific Corporation (NYSE: BSX).
  See ettevõte on juhtival positsioonil meditsiiniseadmete alal. Ettevõte pakub laia valikut võimalusi võttes arvesse asjaolu, et rahvastiku vananemine nii USA-s, Euroopas kui ka osaliselt Aasias 21 sajandi jooksul on kasvav probleem.
 • Ecolab (NYSE: ECL).
  See ettevõte keskendub veele, veepuhastuse teenustele ja tehnoloogiatele. Ettevõtte dividend on kasvanud püsivalt 26 aastat järjest.

Parimad kvaliteetaktsiad ja nende dividendide tootlus

Ka dividendide teemal leidub internetis väga suur hulk nõuandeid. Siiski on alati väga tähtis teha põhjalik analüüs iga bluechip aktsia kohta, eriti kui otsida hea dividenditootlusega ettevõtteid. Sageli viitab kõrge dividendimäär väiksemale aktsia hinnatõusu potentsiaalile, kuid on mõned bluechip aktsiad, mis suudavad pakkuda huvitavat kombinatsiooni korralike dividendide ja soliidse kasvumäära näol. Järgnevalt on toodud neli blue-chip aktsiat, mis on suutnud ületada ootusi:

 • Zoetis (ZTS)

Loomamedikamentide ja vaktsiinide tootja:
Dividendimäär: 0.6%
Dividendi kasvumäär: 49.4%
Tootlus aasta algusest: 20.0%

 • UnitedHealth (UNH)

Tervisekindlustuse pakkuja:
Dividendimäär: 1.4%
Dividendi kasvumäär: 28.0%
Tootlus aasta algusest: 14.9%

 • Mastercard Inc. (MA)

Makseteenuste pakkuja:
Dividendimäär: 0.5%
Dividendi kasvumäär: 40.1%
Tootlus aasta algusest: 30.8%

 • Nvidia (NVDA)

Pooljuhtide tootja:
Dividendimäär: 0.2%
Dividendi kasvumäär: 21.3%
Tootlus aasta algusest: 26.5%

Allikas: blue chip aktsiate dividendide tootlus aasta algusest seisuga 31.07.2018. Dividendide kasvumäärad on viimase 5 aasta keskmine.

Kauplemine bluechip aktsiatega: lõppsõna

Loodetavasti andis see artikkel teile vastuse, mis on bluechip aktsia ehk kvaliteetaktsia, millised on parimad bluechip aktsiad Euroopas, kuidas toimub kauplemine kvaliteetaktsiatega või bluechip aktsia CFD -ga ja mida tähendab investeerimine kvaliteetaktsiatesse.

alusta kauplemist

Lugege lisaks kauplemise kohta

See materjal ei sisalda ega seda ei tohiks tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena ega finantsinstrumentidega tehtavate tehingute pakkumisena. Juhime tähelepanu, et see kauplemisanalüüs ei ole usaldusväärne näitaja mistahes praegusele või tulevasele turukäitumisele, kuna asjaolud võivad aja jooksul muutuda. Enne investeerimisotsuste tegemist soovitame pidada nõu sõltumatu finantsnõustajaga ning teadvustada endale täielikult kauplemisel kaasnevaid riske.

Meist: Admiral Markets

Reguleeritud maaklerina pakume juurdepääsu maailma kõige populaarsematele kauplemisplatvormidele. Meie juures saate kaubelda valuutade, CFD-de, aktsiate ja ETF-idega.

See materjal ei sisalda ega seda ei tohiks tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena ega finantsinstrumentidega tehtavate tehingute pakkumisena. Juhime tähelepanu, et see kauplemisanalüüs ei ole usaldusväärne näitaja mistahes praegusele või tulevasele turukäitumisele, kuna asjaolud võivad aja jooksul muutuda. Enne investeerimisotsuste tegemist soovitame pidada nõu sõltumatu finantsnõustajaga ning teadvustada endale täielikult kauplemisel kaasnevaid riske.

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 77% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.