76% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 76% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.

Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets Pty Ltd

Reguleeritud Austraalia Väärtpaberite ja Investeeringute Komisjoni (ASIC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets Cypros Ltd

Reguleeritud Küprose Väärtpaberite- ja Börsikomisjoni (SySEC) poolt
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
JÄTKA
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Finantsjärelevalve CySEC efsa fca

Mis on kauplemise ja investeerimise erinevus

Lugemise aeg: 4 minutit

Kui investorid esmakordselt turule sisenevad, on nende eesmärgiks aktsiate ostu ja müügiga teenida kiiret kasumit. Lühiajaline kauplemine aktsiatega on üks investeerimise viise, kuid on ka teisi võimalusi. Kauplejad püüavad kasumit teenida turu lühiajalistest muutustest sagedaste positsioonide muutmiste abil, ostes ja müües aktsiaid vastavalt konkreetsele strateegiale ja trendile. Investeerimise ja kauplemise vahe seisneb päris mitmetes aspektides.

Kauplemine on täielik vastand pikaajalisele investeerimisele. Investorite eesmärgid on üldiselt palju konservatiivsemad (ja passiivsemad) ning võivad olla seotud dividenditootluse ja kapitali kasvatamisega. CNBC telepersoon Jim Cramer on öelnud, et kui investor investeerib aktsiasse, mille väärtus langeb, kuid investori usk aktsiasse pikas perspektiivis säilib, võib kaaluda lisapositsiooni võtmist.

Kui tegemist on investeerimisega toorainete aktsiatesse, siis mõnel juhul ei oma tähtsust, kas valida parema bilansi või suurema kasvuga toorainetootja - kui alusvara hind langeb, siis langeb ka aktsia hind. Siiski võib olla ka erandeid, näiteks juhul, kui börsil noteeritud ettevõttel on pikaajalised riskimaandamise kokkulepped oma tootmismahule. Sellise stsenaariumi puhul on tooraine hind tulevaseks perioodiks fikseeritud, võimaldades ettevõttel kasumlikkust säilitada langusele eelnenud hinna abil.

Investeerimine vs kauplemine

Investeerimine ja kauplemine aktsiaturgudel toimub täiesti erinevate konseptsioonide järgi. Oletame, et sina ja sinu sõber ostsite põllule külvamiseks võrdsel hulgal seemneid. Sina otsustasid kasumi teenimise nimel järgmisel päeval seemned ära müüa ja saada vaba kapitali järgmise investeeringu või tehingu jaoks. Sinu sõber aga külvas seemned põllule ja laseb taimedel kasvada. Ta teenib saagi korjamise ja müügiga tulu, kasvatades samal ajal uusi seemneid tulevaseks saagikoristuseks ja müügiks. Ta külvab taas uusi seemneid ja jätkab sedasi mitmeid aastaid, müües palju rohkem seemneid kui ta algselt ostis. Seemneid investeerides võis ta teenida palju rohkem kasumit kui sina peale seemnete müüki ostule järgnenud päeval.

investeerima

Järgnevalt vaatame, mille poolest on peamiselt investeerimine ja kauplemine erinevad.

Investeeringutasuvus: kapitali kasv

Kauplejad pööravad tähelepanu aktsiate hinnaliikumistele. Kui müügihind tõuseb, võivad kauplejad soovida aktsiaid müüa. Kauplemine on oskus tehinguid õigesti ajastada, investeerimine on aga oskus luua rikkust pikkade aastate jooksul kasvavate intresside ja dividendide abil. Kauplemisega võite kiiremat kasumit teenida lühiajalistelt turuliikumistelt. Investeeringuid hoitakse tavaliselt mitmeid aastaid või aastakümneid, teenides lisaväärtust intresside, dividendide ja aktsiate splitiga.

Investeerimine või kauplemine: ajaperiood

Kui räägime kauplemisest, siis tuleb mainida ajalist erinevust võrreldes investeerimisega. Kauplemine on tehingute hoidmine lühema ajaperioodi jooksul, näiteks päevade või nädalate jooksul. Kauplejad hoiavad tavaliselt aktsiad lühiajalise perioodi kõige kõrgema tootlikkuseni. Investeerimist aga iseloomustab pigem põhimõte "osta ja hoia". Lühiajalised turukõikumised on pikaajalise investeerimisportfelli jaoks ebaolulise tähtsusega. Kauplemisega teenitakse tulu ostes madalama ja müües kõrgema hinnaga.

Investeerimise ja kauplemise vahe: seotud riskid

Nii investeerimise kui kauplemisega kaasnevad riskid seoses teie rahaliste vahenditega. Nii ost kui müük tähendavad kõrgemat riski kui ka suuremat võimalikku kasumit, kuna hind võib tõusta või langeda lühikese aja jooksul. Kuna investeerimine oskus hoida aktsiaid paljude aastate jooksul, nõuab see ka aega. See hõlmab suhteliselt madalat riski ja seega ka väiksemaid teenimisvõimalusi lühiajalises perspektiivis; samas kui aktsiad hoitakse pikema ajaperioodi vältel, võib see pakkuda suuremat tulu kasvavate intresside ja dividendide näol. Päevasisestel turutsüklitel on pikema aja jooksul oluline mõju kvaliteetaktsiatele. Võime öelda, et kauplemisega kaasnevad riskid on kõrgemad, kuid kauplejate seas on levinud ütlemine: "kes julgeb, see võidab".

Kauplemine või investeerimine: erinevad analüüsid

Kauplejad tuginevad tehnilisele analüüsile ja turu ajastamisele. Nad peavad olema kursis ajagraafikute ja trendidega, et teenida kasumit ettenähtud aja jooksul; see on seotud turu psühholoogiaga. Investorid aga analüüsivad süvitsi neid aktsiaid, millesse nad soovivad investeerida. Nad keskenduvad fundamentaalsele analüüsile (maailma majanduse olukord ja ettevõtete majandusnäitajad) ja pühenduvad investeerimisele pikemaks ajaks. Lihtsalt öeldes - aktsiaturgude fundamentaalne analüüs tähendab ettevõtete põhimõtete ja filosoofiaga tutvumist.

metatrader supreme edition

Investeerimise ja kauplemise erinevus: psühholoogia

Investeerimine on inimestele, kes soovivad raha teenida, kuid vältida suuri ebaõnnestumisi. Nad soovivad korralikku teenistust reinvesteerides dividenditulu ja teenida raha pikemas perspektiivis. Kauplejad on tegutsejad, kes armastavad põnevust, mida turud pakuvad. Päevasisene lühiajaline kauplemine ja nädalasisene swing kauplemine sobivad üldiselt tegutsejale ja adrenaliini armastavale inimesele, kes tulu teenimise nimel ei karda lühiajalisi kaotusi. Nii investeerimiseks kui kauplemiseks on igal inimesel potentsiaali. Kasutage võimalust ja uurige välja, kas teile sobib pigem kauplemine või investeerimine? Või hoopis mõlemad?

Investeerimine või kauplemine - kokkuvõte

Investeerimine vs kauplemine - loodetavasti saite sellest artiklist abi, milles peitub investeerimise ja kauplemise erinevus ning enda jaoks selgeks teha, kumma strateegiaga jätkata. Alustamiseks soovitame kauplemis- või investeerimisstrateegiad testida tasuta demokontol.

Lugege lisaks kauplemise ja investeerimise kohta


See materjal ei sisalda ega seda ei tohiks tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena ega finantsinstrumentidega tehtavate tehingute pakkumisena. Juhime tähelepanu, et see kauplemisanalüüs ei ole usaldusväärne näitaja mistahes praegusele või tulevasele turukäitumisele, kuna asjaolud võivad aja jooksul muutuda. Enne investeerimisotsuste tegemist soovitame pidada nõu sõltumatu finantsnõustajaga ning teadvustada endale täielikult kauplemisel kaasnevaid riske.