Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets Pty Ltd

Reguleeritud Austraalia Väärtpaberite ja Investeeringute Komisjoni (ASIC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets Cypros Ltd

Reguleeritud Küprose Väärtpaberite- ja Börsikomisjoni (SySEC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Finantsjärelevalve fca efsa

Õppige kauplema toornafta CFD -ga

Lugemise aeg: 12 minutit

Kas olete märganud, et toornafta hinnaliikumised on sageli vägagi volatiilsed? Ulatuslikud hindade kõikumised muudavad naftaga kauplemise paljude jaoks ahvatlevaks, eriti aga nüüd, mil kauplejad saavad toornaftaga kaubelda väga lihtsa online platvormi abil. Käesolevas artiklis vaatame kuidas ja mis põhjustel nafta hinnad liiguvad, millised faktorid mõjutavad nafta hinda, kuidas toimub WTI toornaftaga kauplemine (West Texas Intermediate) , millised riskid kaasnevad WTI kauplemisega ning milliseid tehnilise analüüsi strateegiaid kauplemisel kasutatakse.

noornafta

Mis on toornafta - põhialused

Toornafta on rafineerimata fossiilkütus, mis koosneb peamiselt süsivesinikest ja muudest orgaanilistest komponentidest. Rafineerimisprotsessi läbi saab toota mitmeid kasulikke ühendeid nagu bensiin, diiselõli, petrokemikaalid (näit. plastmass), väetised ning isegi ravitooted. Nafta on üks globaalse majanduse peamisi ja väga olulisi komponente. Ta omab väga suurt mõju meie igapäevaelule ning on seetõttu ökonomistide, ettevõtete ja kauplejate püsiva tähelepanu all. Sellest tulenevalt on nafta hinnaliikumised vägagi tähtsad. Kui nafta muutub kallimaks, kerkivad tarbijate kulutused otseselt (kütus tanklates) ning ka kaudselt (tooted, mida valmistatakse toornaftast või mille valmistamise üheks sisendiks on toornafta). Odavam nafta hind aga võib tähendada tarbijaile madalamaid kulusid.

Nafta hinnaliikumiste pikaajalised mõjud on järgmised:

 • Kõrgemate nafta hindadega võib kaasneda kaupade hinnatõus, mis omakorda ei soosi majanduskasvu, kuna suureneb inflatsiooniline surve ning kasvab intressmäärade tõusmise tõenäosus.
 • Madalamad nafta hinnad suurendavad üldjuhul kaupade taskukohasust, mis omakorda stimuleerib majanduskasvu, kuna väheneb inflatsiooni risk ning kõrgete intresside tõenäosus.
 • Väga madalad hinnad võivad vähendada nafta pakkumist, kuna tootjad võivad kärpida tootmismahte või peatada uute leiukohtade kasutuselevõtu.

alusta_kauplemist

Nafta hinnad võivad väga kiirelt muutuda ning kõikuda nii päeva kui ka minuti jooksul. Hindu võivad mõjutada terve rida faktoreid.

Naftaga kauplemine – hinda mõjutavad faktorid

 • Naftatootjate tootmismahtude suurenemine või vähenemine.
 • Nõudluse suurenemine või vähenemine naftasaaduste tarbijate ja importijate poolt.
 • Subsiidiumid naftatootjatele või teistele energiaettevõtetele.
 • Rahvusvaheline poliitika (riikidevahelised kokkulepped).
 • Teatud naftatootja sisemised muudatused.
 • Globaalne naftapakkumine.
 • Konkurents teiste energiaallikate poolt.
 • Geopoliitilised pinged ja ebakindlus (toob tavaliselt kaasa hinnatõusu).
 • Nafta tarbimine ja selle fundamentaalsed prognoosid.

Kuidas võivad aga muudatused nõudluses ja pakkumises mõjutada nafta hinda? Üldjuhul langetavad hindu suurenev pakkumine (tootmismahtude kasv) ning väiksem nõudlus. Samas aga kergitavad vähenev pakkumine (tootmismahtude langus) ja kasvav nõudlus nafta hindu.

Seejuures on kaks peamist faktorit, mis mõjutavad nafta nõudlust ja pakkumist. Järgnevalt vaatame, millised need on.

Faktor 1. Pakkumine: nafta tootmismahud:

Nafta on ressurss, mida ei leidu kaugeltki igas riigis ning seetõttu on nafta tootmine koondunud teatud piirkondadesse. Naftatootmisega tegelevaid riike on kokku 100, mis on umbes pool kogu maailmast. Viis riiki neist 100-st annavad 48% kogu maailma naftatoodangust. See annab neile juhtivatele naftatootmisriikidele ja tootjate ühendustele (OPEC) rohkem võimu kontrollida nafta tootmismahtu ning mõjutada selle hinda. Nad võivad muuta oma tootmismahte selleks, et peatada hindade langus või hoopis tekitada hindade tõusu. Nad võivad heade hinnaolude korral suurendada nafta tootmist, et teenida rohkem kasumit.

Faktor 2. Nõudlus: globaalse majanduse tervis:

Nõudlus nafta järele suureneb kui globaalne majanduskasv on tugev, kuna tarbijad tarbivad rohkem kaupu (millede puhul on nafta sageli üheks tootmissisendiks), ettevõtted transpordivad rohkem kaupu (kõrgema nõudluse tõttu), ettevõtted teevad rohkem investeeringuid (et suurendada tootmismahte) ning inimesed teevad rohkem nii äri-kui puhkusereise. Nõrgenev globaalmajandus omab vastupidiseid mõjusid ning vähendab seetõttu nõudlust nafta järele.

Kuidas naftaga kaubelda

Nii nagu mistahes muu kauplemise puhulgi peavad kauplejad kasumi teenimiseks võtma riske ning võivad seejuures kaotada kogu kapitali. Riskide võtmisel on aga kauplejal võimalus teenida nafta hinnaliikumistelt kasumit:

 • ostes ning müües kallimalt (pikaks minemine) või;
 • müües ning hiljem madalamalt tagasi ostes (lühikeseks minemine).

Kauplejad võivad kasutada erinevaid fundamentaalanalüüsi, tehnilise- ja laineanalüüsi tehnikaid, et suurendada oma võitude tõenäosust ning suurendada kasumiteenimise võimalusi. Pidage aga meeles, et iga tehing võib lõppeda nii kasumi kui ka kahjumiga ning kunagi ei ole mingit garantiid, kuidas hinnad liiguvad või käituvad.

Kus kaubelda naftaga

Naftaga kauplemine on võimalik interneti kaudu, avades selleks demo-konto või reaalse kauplemiskonto. Kauplejad võivad tehingute avamiseks, jälgimiseks ja sulgemiseks kasutada kauplemisplatvorme nagu näiteks MetaTrader4 (MT4) või MetaTrader5 (MT5). Hea uudis on see, et peale ostutehingut ei pea te füüsiliselt naftat ladustama ning selle asemele võivad kauplejad online kauplemise teel ostva ja müüa WTI toornafta CFD -sid.

Admiral Markets pakub võimalust kaubelda naftaga MT4 ja MT5 platvormidel ning samuti teha seda läbi MetaTrader WebTrader lahenduse (sobib kauplejaile, kes ei soovi alla laadida täiendavat tarkvara ning soovivad kauplemiseks kasutada oma veebibrauserit).

Admiral Markets pakub ka MetaTrader Supreme Edition lahendust, mis on lisarakendus MT4 ja MT5 platvormidele. See suurendab kaupleja võimalusi läbi mitmete lisatööriistade nagu Mini Terminal ja Tick Chart Trader lahendused, võimaldab ligipääsu reaalaja uudistele ja palju muud.

Mis on CFD? CFD -d on hinnavahelepingud, mis võimaldavad panustada nafta futuuride ja optsioonide hinnamuutustele ilma vajaduseta vahetuslepinguid sõlmida. Kauplejale on tegemist eelisega, kuna ta saab kaubelda ühe kauplemisplatvormi vahendusel nii WTI naftaga kui ka muude turgudega.

Mis on WTI

WTI on lühend - West Texas Intermediate. See on üks kahest enimtuntud naftaga kauplemise instrumendist MT4-s. Teine on Brent nafta.

demikonto

Kuidas kaubelda naftaga - alustamine

Siin on esimesed 3 sammu online kauplemisega alustamiseks:

 1. avage konto;
 2. valige platvorm naftaga kauplemiseks
 3. alustage kauplemist.

WTI toornaftaga kauplemine – eelised

WTI toornaftaga kauplemine CFD-dega pakub mitmeid erinevaid eeliseid, kuid volatiilsus (suured hinnakõikumised) on tõenäoliselt peamiseks eeliseks. Nafta hinnaliikumised ülespoole või allapoole on sageli suure ulatusega (joonis allpool). Ulatuslikud hinnaliikumised pakuvad kauplejale häid võimalusi päevasisest, nädalast või ka pikemat (nn. swing-trading) kauplemishorisonti kasutades.

wti

Allikas: Admiral Markets MT5 ja Supreme Edition lisarakendus WTI CFD Andmevahemik 5.01.2017 kuni 12.09.2018 - väljavõte 12.09.2018 kell 17:00 GMT

Naftaga kauplemise strateegiad - WTI toornafta CFD-de kauplemisstrateegiad

Peale seda kui olete leidnud maakleri, kes võimaldab naftaga online kauplemist, on parim aeg mõelda millised võiksid olla teile sobilikud naftaga kauplemise strateegiad. Kauplemisel on vägagi tähtis järgida sobilikku riskijuhtimise metoodikat, kuid kindlasti on ka väga oluline rakendada spetsiifilisi naftaga kauplemise strateegiad. Enamikke kauplemisstrateegiad võib jaotada erinevate stiilide ja ajahorisontide põhjal. Järgnevalt toome ära kokkuvõtte põhilistest meetoditest kuidas kaubelda naftaga, toornafta, toorainete ja muude finantsinstrumentidega CFD-dega:

 • Kauplemisstiilid
  • Fundamentaalanalüüs: tulevikus ilmneva nõudluse ja pakkumise kohta hinnangute ja prognooside tegemine kasutades ja analüüsides andmeid, uudiseid ja finantsaruandeid.
  • Tehniline analüüs: hinnagraafikute analüüsimine kasutades küünal-või tulpgraafikuid ning erinevaid indikaatoreid määratlemaks kauplemiseks sobilikke sisenemisvõimalusi, mis pakuvad suuremat tõenäosust pikaajalise positiivse tootluse saavutamiseks.
  • Laineanalüüs: antud meetod analüüsib graafikute hinnamustreid, et mõista turgude struktuuri ja konteksti kauplemisvõimaluste leidmiseks.
 • Ajahorisondid
  • Pikema ajahorisondiga kauplejad kasutavad pikema – näiteks nädalase või päevase perioodi graafikuid.
  • Keskpika perioodi kauplejad (swing traders) kasutavad pisut lühemaid – näiteks 4 tunniseid ja päevaseid graafikuid.
  • Päevakauplejad kasutavad veelgi lühemaid ajavahemikke – näiteks 15 minuti ja 60 minuti graafikuid.
  • Nn. skalpijad kasutavad väga lühikest horisonti – näiteks 1 minuti ja 5 minuti graafikuid.

Kuigi kauplejad võivad kombineerida kõiki ajahorisonte ja kauplemisstiile mitmete erinevate kombinatsioonidena, on mõned variandid siiski enimlevinumad.

Järgnevalt vaatamegi levinumaid meetodeid.

 • Fundamentaalanalüüs ja pikaajaline horisont: kasutades fundamentaalanalüüsi, võib WTI toornafta kaupleja aluseks võtta pikaajalise hinnaprognoosi, et võtta pikemaajaline positsioon nädalase või päevase graafiku alusel. Fundamentaalsed muutused on aeglasemad, seepärast on sellise stiiliga kauplemisel vähem soodsaid sisenemismustreid, kuid see nõuab seetõttu ka vähem aega.
 • Fundamentaalanalüüs ja lühiajaline ajahorisont: kui kauplejad teevad kauplemisotsuseid erinevate makromajanduse indikaatorite ja muude valuutaturge mõjutavate uudiste põhjal, kasutavad nad enamasti lühiajalisi ja kiireid sisenemismustreid lühema perioodi hinnagraafikutel. Sellised kauplejad kasuavad spetsiifilisi tööriistu, mis pakuvad majandusnäitajaid ja erinevaid prognoose. Admiral Markets pakub Forex kalendrit, mis sisaldab seda tüüpi infot.

algajast meistriks

 • Laineanalüüs ning keskmine ja pikk ajahorisont: lainemustrid on kõige kasulikumad 1 tunnist või pikemat ajahorisonti kaubeldes. Kui hakata sellist tüüpi analüüsi kasutama, oleks esialgu mõistlikum keskenduda 4-tunnise või pikema ajagraafiku peale. Seda sel põhjusel, et lainemustrite tõlgendamine eeldab kogemust ning pikema ajahorisondi graafiku dünaamikat on lihtsam mõista ja tõlgendada kui näiteks kiirete muutustega 15-minuti graafikut.
 • Tehniline analüüs ja keskpikk ajahorisont: tehnilist analüüsi võib kasutada pikaajalise kauplemise ja pikema perioodi graafikutega, kuid seda kasutatakse siiski sagedamini kiireks sisenemiseks ja väljumiseks. Kauplejad võivad samuti kasutada erinevaid tehnilise analüüsi indikaatoreid, et koostada veelgi suurema potentsiaaliga kauplemisplaan. Indikaatoriteks kasutatakse sageli trendijooni, libisevaid keskmisi, Fibonacci tasemeid ja ostsillaatoreid.
 • Tehniline analüüs ja lühike ajahorisont: nn. skalperid kalduvad rohkem kasutama kauplemisindikaatoreid, mille põhjal toimub otsuste tegemine automaatselt. Nad kasutavad sageli pigem indikaatoreid nagu Parabool, Keltneri kanal ja Pivot punktid, ning eelistavad vähem manuaalseid indikaatoreid nagu trendijooned või Fibonacci. Seda seetõttu, et lühikese ajahorisondi graafikul liiguvad hinnad kiiresti ning see nõuab kiireid otsuseid.
 • Kõigi kolme kombineerimine: mõned kauplejad ei taha piirata ennast ning neile meeldib kombineerida kolme lähenemist üldise nö. suure vaate võtmisel. Kuigi erinevate vaadete järgimine võib kauplejatele anda teatud eeliseid, eksisteerib sellisel juhul üleanalüüsimise oht, mistõttu on raske otsuseid langetada.

Kauplemisplaan: nagu näete, võib eelnevalt toodud elemente kombineerides luua kauplemisstrateegiaid. Kauplemissüsteemid sisaldavad üldjuhul valikut järgmistest võtmekomponentidest:

 • analüüsimeetod;
 • ajahorisondid;
 • riskijuhtimise metoodika;
 • tehingusse sisenemise meetodid;
 • filtrid (tehingusse mitteminemise põhjused);
 • kauplemise haldamine (sh. positsioonidest väljumine ja liikuv stop-loss limiit);
 • positsioonist väljumise meetodid (sh. stop-loss limiit ja võimalikud hinnasihid);
 • tagasiside ja hindamiskriteeriumid.

Kuigi see võib tunduda pika nimekirjana, tasub enne kauplemisega alustamist hoolikalt kaaluda kõiki neid aspekte. See aitab kauplejale luua pikemaajalist ja süstemaatilisemat lähenemist.

Kuidas kaubelda toornaftaga - strateegia näide

Järgnevalt toome näite diskreetset tüüpi kauplemise kohta kasutades tehnilist analüüsi toor CFD 4-tunnisel graafikul. Pidagem siiski silmas, et tegemist on vaid lihtsa näitega sellest kuidas kauplejad võivad kauplemisotsuste langetamiseks kombineerida erinevaid meetodeid ja indikaatoreid. Seda kauplemismeetodit ei ole testitud reaalsel kauplemisel ning kauplejad peaksid võtma seda üksnes näitena. Heitkem aga pilk peale näidisstrateegiale, mis tugineb ajahorisondi analüüsile (4-tunnine graafik) kasutades MT5 platvormi ja MetaTrader Supreme Edition laiendust.Lisage järgmised indikaatorid oma MT4 või MT5 platvormile:

 • 100 päeva eksponentsiaalne libisev keskmine (EMA)
 • Keltneri kanal MetaTrader Supreme Edition rakendusest;
 • fraktaalne indikaator.

wti_cfd

Allikas: Admiral Markets MT5 ja Supreme Edition lisarakendus WTI CFD Andmevahemik 17.08.2018 kuni 12.09.2018 - väljavõte 12.09.2018 kell 17:00 GMT

Siin on vajalike sammude jada:

 • Analüüs: kauple trendijoone abil kasutades libisevat keskmist
  • Pikad positsioonid ülevaal pool 100 perioodi EMA sulgemistaset
  • Lühikesed positsiooni allpool 100 perioodi EMA sulgemistaset
 • Sisenemismeetod: väljamurdmine
  • Väljamurdmine, mille korral asub küünlamustri küünla sulgemistase ülevalpool Keltneri kanali vastupanutaset - pikkade positsioonide võtmiseks.
  • Väljamurdmine, mille korral asub küünlamustri küünla sulgemistase allpool Keltneri kanali toetustaset - lühikeste positsioonide võtmiseks.
 • Stop loss:
  • Kauplejad võivad kasutada stop loss limiiti üleval- või allpool lähimat fraktaali, järjekorras teise küünla madalaimat või kõrgeimat taset või lähima sulgunud küünla madalaimat või kõrgeimat taset.
  • Uued kauplemismustrid tekkivad siis kui hind taandub Keltneri kanalisse tagasi
 • Kauplemise haldamine: kasutage liikuvat stop-loss limiiti ning liikuge tasuvuspunkti niipea, kui positsioon on jõudnud vähemalt 1-1 riski ja tulu suhte juurde.
 • Väljumise meetod: sihi hiljutist tippu või põhja (kasutades sama reeglit ka filtrina). Või sihtige nädalaseid Pivot punkte.

toornafta_cfd

Allikas: Admiral Markets MT5 ja Supreme Edition lisarakendus WTI CFD Andmevahemik 5.06.2018 kuni 5.07.2018 - väljavõte 12.09.2018 kell 17:00 GMT

kauplemine naftaga

Allikas: Admiral Markets MT5 ja Supreme Edition lisarakendus WTI CFD Andmevahemik 5.01.2017 kuni 12.09.2018 - väljavõte 12.09.2018 kell 17:00 GMT

Kõige keerulisem osa on ilmselt kauplemisideede eristamine, mis võimaldab vältida ideid, mis on liiga lähedal hiljutisele vastupanu- või toetustasemele.

Kauplejad võivad seda teha sellisel moel:

 • Kasutage pikema perioodi libisevaid keskmisi:
  • Ärge võtke lühikesi positsioone kui hind on ülevalpool pikaajalist libisevat keskmist.
  • Ärge võtke pikki positsioone kui hind on ülevalpool lühikese perioodi libisevat keskmist.
 • Kasutage klahvikombinatsiooni control +Y et lisada horisontaalseid tasemeid. Kontrollige tippe ja põhju vähemalt kahes viimases ajatsoonis ning asetage horisontaalsed trendijooned sinna.
  • Tehke kindlaks, et distants sisenemispiirkonna ja tipu või põhja (tulupotentsiaal) vahel ei oleks väiksem kui stopp-loss'i suurus, mis on sisenemistaseme ja stopp-lossi vahe (risk).

toornaftaga kauplemine

Allikas: Admiral Markets MT5 ja Supreme Edition lisarakendus WTI CFD Andmevahemik 11.01.2018 kuni 8.02.2018 - väljavõte 12.09.2018 kell 17:00 GMT

Olgu veelkord öeldud, et see ei ole täielik kauplemissüsteem vaid kombinatsioon indikaatoritest ja meetoditest, mis demonstreerivad kui kauplejad võivad koostada kauplemissüsteemi. Pidage alati meeles, et selliseid ideid tuleb eelnevalt testida demokontol.

Parim platvorm WTI toornafta CFD -ga kauplemiseks

Parim platvorm naftaga kauplemiseks on MetaTrader 5 Supreme Edition rakendus. MetaTrader (MT) platvorm pakub graafikute järgmise platvormi, mida on kerge kasutada ja lihtne manööverdada. Kauplejad võivad vaadelda WTI ja laia valiku ülejäänud finantsinstrumentide liikumisi sealhulgas valuutad, CFD-d, toorained CFd-d ning aktsiaindeksid.

Admiral Marketsi Surpreme Edition lisarakendus (plugin) võimaldab kasutada pikka nimekirja täiendavaid indikaatoreid ja tööriistu, mis ei ole vaikimisi kaasatud tavalises MetaTrader paketis. Traditsiooniliste lisade hulka kuuluvad sentiment trader, mini terminal, kauplemisterminal, tick graafikute trader, kauplemissimulaator, minigraafikud mitme ajahorisondi koos-analüüsiks ning ekstra indikaatorite pakett hõlmates Pivot punktide ja Keltner Channel'i funktsionaalsuseid.

Lugege lisaks kauplemise kohta


metatrader5

See materjal ei sisalda ega seda ei tohiks tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena ega finantsinstrumentidega tehtavate tehingute pakkumisena. Juhime tähelepanu, et see kauplemisanalüüs ei ole usaldusväärne näitaja mistahes praegusele või tulevasele turukäitumisele, kuna asjaolud võivad aja jooksul muutuda. Enne investeerimisotsuste tegemist soovitame pidada nõu sõltumatu finantsnõustajaga ning teadvustada endale täielikult kauplemisel kaasnevaid riske.

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 85% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.