Admiral Markets Groupi kuuluvad järgmised ettevõtted:

Admiral Markets Pty Ltd

Reguleeritud Austraalia Väärtpaberite ja Investeeringute Komisjoni (ASIC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets Cypros Ltd

Reguleeritud Küprose Väärtpaberite- ja Börsikomisjoni (SySEC) poolt
Veebileht on saadaval ainult inglise keeles
JÄTKA

Admiral Markets AS

Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni (EFSA) poolt
JÄTKA

Admiral Markets UK Ltd

Reguleeritud UK Financial Conduct Authority (FCA) poolt
JÄTKA
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Märkus: Kui sulgete selle akna ettevõtet valimata, nõustute jätkama FCA (UK) regulatsiooni alusel.
Finantsjärelevalve efsa fca

Õppige kauplema toornafta CFD-ga

Lugemise aeg: 12 minutit

Kas olete märganud, et toornafta hinnaliikumised on sageli vägagi volatiilsed? Ulatusliku hindade kõikumise tõttu on toornaftaga kauplemine paljude jaoks ahvatlev.

Käesolevas artiklis vaatame, kuidas ja mis põhjustel nafta hinnad liiguvad, millised faktorid mõjutavad nafta hinda, kuidas toimub toornaftaga kauplemine ja millised riskid kaasnevad naftaga kauplemisel ning palju muud.

kuidas kaubelda naftaga

Mis on toornafta ja mida selle hind mõjutab

Toornafta on rafineerimata fossiilkütus, mis koosneb peamiselt süsivesinikest ja muudest orgaanilistest komponentidest. Rafineerimisprotsessi abil saab toota mitmeid kasulikke ühendeid nagu bensiin, diiselõli, petrokemikaalid (näit. plastmass), väetiseid ning isegi ravimeid.

Nafta on üks globaalse majanduse peamisi ja väga olulisi komponente. Ta omab väga suurt mõju meie igapäevaelule ning on seetõttu ökonomistide, ettevõtete ja kauplejate püsiva tähelepanu all. Sellest tulenevalt on nafta hinnaliikumised vägagi tähtsad.

Kui nafta muutub kallimaks, kerkivad tarbijate kulutused nii otseselt (kütus tanklates) kui kaudselt (tooted, mida valmistatakse toornaftast või mille valmistamise üheks sisendiks on toornafta). Odavam nafta hind aga võib tähendada tarbijaile madalamaid kulusid.

Nafta hinnaliikumiste pikaajalised mõjud on järgmised:

 • Kõrgemad nafta hinnad võivad põhjustada kaupade hinnatõusu, mis omakorda ei soosi majanduskasvu, kuna suureneb inflatsiooni oht ning intressmäärade tõusmise tõenäosus.
 • Madalamad nafta hinnad võivad teha kaubad taskukohasemaks, mis omakorda stimuleerib majanduskasvu, kuna väheneb inflatsiooni risk ning kõrgete intresside tõenäosus.
 • Väga madalad hinnad võivad vähendada nafta pakkumist, kuna tootjad võivad kärpida tootmismahte või peatada uute leiukohtade kasutuselevõtu.

metatrader 4

Nafta hinnad võivad väga kiirelt muutuda ning kõikuda nii päeva kui ka minuti jooksul. Hindu võivad mõjutada terve rida faktoreid.

WTI toornafta hinda on võimalik näha Admiral Marketsi tootelehelt WTI toornafta hind reaalajas.

Naftaga kauplemine – hinda mõjutavad faktorid

 • Naftatootjate tootmismahtude suurenemine või vähenemine
 • Nõudluse suurenemine või vähenemine naftasaaduste tarbijate ja importijate poolt
 • Subsiidiumid naftatootjatele või teistele energiaettevõtetele
 • Rahvusvaheline poliitika (riikidevahelised kokkulepped)
 • Teatud naftatootja sisemised muudatused
 • Globaalne naftapakkumine
 • Konkurents teiste energiaallikate poolt
 • Geopoliitilised pinged ja ebakindlus (toob tavaliselt kaasa hinnatõusu)
 • Nafta tarbimine ja selle fundamentaalsed prognoosid

Kuidas võivad muudatused nõudluses ja pakkumises mõjutada nafta hinda?

Üldjuhul langevad hinnad suureneva pakkumise (tootmismahu kasv) ja väiksema nõudluse puhul. Hinnad langevad väheneva pakkumise (toomismahu langus) ja kasvava nõudluse tõttu.

Seega mõjutavad hinda kaks faktorit: pakkumine ja nõudlus. Vaatleme neid lähemalt.

 • Pakkumine: nafta tootmismahud

Nafta on ressurss, mida ei leidu kaugeltki igas riigis ning seetõttu on nafta tootmine koondunud teatud piirkondadesse.

Naftatootmisega tegelevaid riike on kokku 100, mis on umbes pool kogu maailmast. Viis riiki 100-st annavad 48% kogu maailma naftatoodangust.

See annab neile juhtivatele naftatootmisriikidele ja tootjate ühendustele (OPEC) rohkem võimu kontrollida nafta tootmismahtu ning mõjutada selle hinda. Nad võivad muuta oma tootmismahte selleks, et peatada hindade langus või hoopis tekitada hindade tõusu. Nad võivad heade hinnaolude korral suurendada nafta tootmist, et teenida rohkem kasumit.

 • Nõudlus: globaalse majanduse tervis

Nõudlus nafta järele suureneb, kui globaalne majanduskasv on tugev, kuna tarbijad tarbivad rohkem kaupu, ettevõtted transpordivad rohkem kaupu (kõrgema nõudluse tõttu), ettevõtted teevad rohkem investeeringuid (et suurendada tootmismahte) ning inimesed teevad rohkem nii äri- kui puhkusereise. Nõrgenev globaalmajandus omab vastupidiseid mõjusid ning vähendab seetõttu nõudlust nafta järele.

Kuidas kaubelda toornaftaga - hinnavahelepingud

Nii nagu mistahes muu kauplemise puhulgi peavad kauplejad kasumi teenimiseks võtma riske ning võivad seejuures kaotada kogu kapitali. Riskide võtmisel on aga kauplejal võimalus teenida nafta hinnaliikumistelt kasumit CFD-de ehk hinnavahelepingute abil:

 • ostes ning müües kallimalt (pikaks minemine) või;
 • müües ning hiljem madalamalt tagasi ostes (lühikeseks minemine).

Mis on CFD?

CFD-d on hinnavahelepingud, mis võimaldavad panustada nafta futuuride ja optsioonide hinnamuutustele ilma vajaduseta vahetuslepinguid sõlmida. Kauplejale on tegemist eelisega, kuna ta saab kaubelda ühe kauplemisplatvormi vahendusel nii WTI naftaga kui ka muude turgudega.

Kauplejad võivad kasutada erinevaid fundamentaalanalüüsi, tehnilise- ja laineanalüüsi tehnikaid, et suurendada oma võitude tõenäosust ning suurendada kasumiteenimise võimalusi. Pidage aga meeles, et iga tehing võib lõppeda nii kasumi kui ka kahjumiga ning kunagi ei ole mingit garantiid, kuidas hinnad liiguvad või käituvad.

demokonto

Kus kaubelda naftaga

Naftaga kauplemine on võimalik interneti kaudu, avades selleks demokonto või reaalse kauplemiskonto. Kauplejad võivad tehingute avamiseks, jälgimiseks ja sulgemiseks kasutada kauplemisplatvorme nagu näiteks MetaTrader4 (MT4) või MetaTrader5 (MT5). Hea uudis on see, et peale ostutehingut ei pea te füüsiliselt naftat ladustama ning selle asemele võivad kauplejad online kauplemise teel osta ja müüa WTI toornafta CFD-sid.

Kus kaubelda naftaga? Admiral Marketsis toimub WTI toornaftaga kauplemine MT4 ja MT5 platvormidel ning internetipõhisel kauplemisplatvormil MetaTrader WebTrader. Viimane sobib kauplejale,, kes ei soovi alla laadida täiendavat tarkvara ning soovib kauplemiseks kasutada oma veebibrauserit.

Admiral Markets pakub ka MetaTrader Supreme Edition lahendust, mis on lisarakendus MT4 ja MT5 platvormidele. See suurendab kaupleja võimalusi läbi mitmete lisatööriistade nagu Mini Terminal ja Tick Chart Trader lahendused, võimaldab ligipääsu reaalaja uudistele ja palju muud.

supreme edition

Mis on WTI

WTI on lühend - West Texas Intermediate. See on üks kahest enimtuntud naftaga kauplemise instrumendist MT4-s. Teine on Brent nafta.

Kuidas kaubelda naftaga - alustamine

Siin on esimesed 3 sammu online kauplemisega alustamiseks:

 1. avage konto;
 2. valige platvorm naftaga kauplemiseks
 3. alustage kauplemist.

WTI toornaftaga kauplemine – eelised

WTI toornaftaga kauplemine CFD-de abil pakub mitmeid erinevaid eeliseid, kuid volatiilsus on tõenäoliselt peamiseks eeliseks.

Nafta hinnaliikumised ülespoole või allapoole on sageli suure ulatusega (joonis allpool). Ulatuslikud hinnaliikumised pakuvad kauplejale häid võimalusi päevasisest, nädalast või ka pikemat (nn. swing-trading) kauplemishorisonti kasutades.

wti toornaftaga kauplemine

Allikas: Admiral Markets MT5 ja Supreme Edition lisarakendus - platvorm naftaga kauplemiseks - WTI toornafta CFD Andmevahemik 5.01.2017 kuni 12.09.2018 - väljavõte 12.09.2018 kell 17:00 GMT

Kuidas kaubelda toornaftaga - kauplemisstrateegiad

Peale seda, kui olete leidnud maakleri, kes võimaldab naftaga online kauplemist, on parim aeg mõelda, millised võiksid olla teile sobilikud naftaga kauplemise strateegiad.

Kauplemisel on vägagi tähtis järgida sobilikku riskijuhtimise metoodikat, kuid kindlasti on ka väga oluline rakendada spetsiifilisi naftaga kauplemise strateegiad. Enamikke kauplemisstrateegiad võib jaotada erinevate stiilide ja ajahorisontide põhjal. Järgnevalt toome välja kokkuvõtte põhilistest meetoditest, kuidas kaubelda naftaga, toornafta, toorainete ja muude finantsinstrumentide CFD-dega:

 • Kauplemisstiilid

  • Fundamentaalanalüüs: tulevikus ilmneva nõudluse ja pakkumise kohta hinnangute ja prognooside tegemine kasutades ja analüüsides andmeid, uudiseid ja finantsaruandeid.
  • Tehniline analüüs: hinnagraafikute analüüsimine kasutades küünal-või tulpgraafikuid ning erinevaid indikaatoreid määratlemaks kauplemiseks sobilikke sisenemisvõimalusi, mis pakuvad suuremat tõenäosust pikaajalise positiivse tootluse saavutamiseks.
  • Laineanalüüs: antud meetod analüüsib graafikute hinnamustreid, et mõista turgude struktuuri ja konteksti kauplemisvõimaluste leidmiseks.
 • Ajahorisondid

  • Pikema ajahorisondiga kauplejad kasutavad pikema – näiteks nädalase või päevase perioodi graafikuid.
  • Keskpika perioodi kauplejad (swing traders) kasutavad pisut lühemaid – näiteks 4 tunniseid ja päevaseid graafikuid.
  • Päevakauplejad kasutavad veelgi lühemaid ajavahemikke – näiteks 15 minuti ja 60 minuti graafikuid.
  • Nn. skalpijad kasutavad väga lühikest horisonti – näiteks 1 minuti ja 5 minuti graafikuid.

Kuigi kauplejad võivad kombineerida kõiki ajahorisonte ja kauplemisstiile mitmete erinevate kombinatsioonidena, on mõned variandid siiski enimlevinumad.

Järgnevalt vaatamegi levinumaid meetodeid.

 • Fundamentaalanalüüs ja pikaajaline horisont: kasutades fundamentaalanalüüsi, võib WTI toornafta kaupleja aluseks võtta pikaajalise hinnaprognoosi, et võtta pikemaajaline positsioon nädalase või päevase graafiku alusel.

Fundamentaalsed muutused on aeglasemad, seepärast on sellise stiiliga kauplemisel vähem soodsaid sisenemismustreid, kuid see nõuab seetõttu ka vähem aega.

 • Fundamentaalanalüüs ja lühiajaline ajahorisont: kui kauplejad teevad kauplemisotsuseid erinevate makromajanduse indikaatorite ja muude valuutaturge mõjutavate uudiste põhjal, kasutavad nad enamasti lühiajalisi ja kiireid sisenemismustreid lühema perioodi hinnagraafikutel. Sellised kauplejad kasuavad spetsiifilisi tööriistu, mis pakuvad majandusnäitajaid ja erinevaid prognoose. Admiral Markets pakub Forex kalendrit, mis sisaldab seda tüüpi infot.

alusta kauplemist

 • Laineanalüüs ning keskmine ja pikk ajahorisont: lainemustrid on kõige kasulikumad 1 tunnist või pikemat ajahorisonti kaubeldes. Kui hakata sellist tüüpi analüüsi kasutama, oleks esialgu mõistlikum keskenduda 4-tunnise või pikema ajagraafiku peale. Seda sel põhjusel, et lainemustrite tõlgendamine eeldab kogemust ning pikema ajahorisondi graafiku dünaamikat on lihtsam mõista ja tõlgendada kui näiteks kiirete muutustega 15-minuti graafikut.
 • Tehniline analüüs ja keskpikk ajahorisont: tehnilist analüüsi võib kasutada pikaajalise kauplemise ja pikema perioodi graafikutega, kuid seda kasutatakse siiski sagedamini kiireks sisenemiseks ja väljumiseks.

Kauplejad võivad samuti kasutada erinevaid tehnilise analüüsi indikaatoreid, et koostada veelgi suurema potentsiaaliga kauplemisplaan. Indikaatoriteks kasutatakse sageli trendijooni, libisevaid keskmisi, Fibonacci tasemeid ja ostsillaatoreid.

 • Tehniline analüüs ja lühike ajahorisont: nn. skalperid kalduvad rohkem kasutama kauplemisindikaatoreid, mille põhjal toimub otsuste tegemine automaatselt. Nad kasutavad sageli pigem indikaatoreid nagu Parabool, Keltneri kanal ja Pivot punktid, ning eelistavad vähem manuaalseid indikaatoreid nagu trendijooned või Fibonacci. Seda seetõttu, et lühikese ajahorisondi graafikul liiguvad hinnad kiiresti ning see nõuab kiireid otsuseid.
 • Kõigi kolme kombineerimine: mõned kauplejad ei taha piirata ennast ning neile meeldib kombineerida kolme lähenemist üldise nö. suure vaate võtmisel. Kuigi erinevate vaadete järgimine võib kauplejatele anda teatud eeliseid, eksisteerib sellisel juhul üleanalüüsimise oht, mistõttu on raske otsuseid langetada.

Kauplemisplaan: nagu näete, võib eelnevalt toodud elemente kombineerides luua kauplemisstrateegiaid. Kauplemissüsteemid sisaldavad üldjuhul valikut järgmistest võtmekomponentidest:

 • analüüsimeetod;
 • ajahorisondid;
 • riskijuhtimise metoodika;
 • tehingusse sisenemise meetodid;
 • filtrid (tehingusse mitteminemise põhjused);
 • kauplemise haldamine (sh. positsioonidest väljumine ja liikuv stop-loss limiit);
 • positsioonist väljumise meetodid (sh. stop-loss limiit ja võimalikud hinnasihid);
 • tagasiside ja hindamiskriteeriumid.

Kuigi see võib tunduda pika nimekirjana, tasub enne kauplemisega alustamist hoolikalt kaaluda kõiki neid aspekte. See aitab kauplejale luua pikemaajalist ja süstemaatilisemat lähenemist.

Kuidas kaubelda toornaftaga - strateegia näide

Järgnev näide on diskreetse kauplemise kohta tehnilise analüüsi põhjal ja vaatame toornafta CFD 4-tunnist graafikut.

Pidage meeles, et tegemist on vaid lihtsa näitega sellest, kuidas kauplejad võivad kauplemisotsuste langetamiseks kombineerida erinevaid meetodeid ja indikaatoreid. Seda kauplemismeetodit ei ole testitud reaalsel kauplemisel ning kauplejad peaksid võtma seda üksnes näitena.

Heitkem aga pilk peale näidisstrateegiale, mis tugineb ajahorisondi analüüsile (4-tunnine graafik) kasutades MT5 platvormi ja MetaTrader Supreme Edition lisarakendust. Lisage järgmised indikaatorid oma MT4 või MT5 platvormile:

 • 100 päeva eksponentsiaalne libisev keskmine (EMA)
 • Keltneri kanal MetaTrader Supreme Edition rakenduses
 • fraktaalne indikaator.

naftaga kauplemine

Allikas: Admiral Markets MT5 ja Supreme Edition lisarakendus WTI toornafta CFD - kuidas kaubelda naftaga - Andmevahemik 17.08.2018 kuni 12.09.2018 - väljavõte 12.09.2018 kell 17:00 GMT

Siin on vajalike sammude jada:

 • Analüüs: kauple trendijoone abil kasutades libisevat keskmist
  • Pikad positsioonid ülevaal pool 100 perioodi EMA sulgemistaset
  • Lühikesed positsiooni allpool 100 perioodi EMA sulgemistaset
 • Sisenemismeetod: väljamurdmine
  • Väljamurdmine, mille korral asub küünlamustri küünla sulgemistase ülevalpool Keltneri kanali vastupanutaset - pikkade positsioonide võtmiseks.
  • Väljamurdmine, mille korral asub küünlamustri küünla sulgemistase allpool Keltneri kanali toetustaset - lühikeste positsioonide võtmiseks.
 • Stop loss:

  • Kauplejad võivad kasutada stop loss limiiti üleval- või allpool lähimat fraktaali, järjekorras teise küünla madalaimat või kõrgeimat taset või lähima sulgunud küünla madalaimat või kõrgeimat taset.
  • Uued kauplemismustrid tekkivad siis kui hind taandub Keltneri kanalisse tagasi
 • Kauplemise haldamine: kasutage liikuvat stop-loss limiiti ning liikuge tasuvuspunkti niipea, kui positsioon on jõudnud vähemalt 1-1 riski ja tulu suhte juurde.
 • Väljumise meetod: sihi hiljutist tippu või põhja (kasutades sama reeglit ka filtrina). Või sihtige nädalaseid Pivot punkte.

toornafta cfd

Allikas: Admiral Markets MT5 ja Supreme Edition lisarakendus WTI toornafta CFD - toornaftaga kauplemine - Andmevahemik 5.06.2018 kuni 5.07.2018 - väljavõte 12.09.2018 kell 17:00 GMT

naftaga kauplemine

Allikas: Admiral Markets MT5 ja Supreme Edition lisarakendus WTI toornafta CFD - naftaga kauplemine - Andmevahemik 5.01.2017 kuni 12.09.2018 - väljavõte 12.09.2018 kell 17:00 GMT

Kõige keerulisem osa on ilmselt kauplemisideede eristamine, mis võimaldab vältida ideid, mis on liiga lähedal hiljutisele vastupanu- või toetustasemele.

Kauplejad võivad seda teha sellisel moel:

 • Kasutage pikema perioodi libisevaid keskmisi:
  • Ärge võtke lühikesi positsioone kui hind on ülevalpool pikaajalist libisevat keskmist.
  • Ärge võtke pikki positsioone kui hind on ülevalpool lühikese perioodi libisevat keskmist.
 • Kasutage klahvikombinatsiooni control +Y, et lisada horisontaalseid tasemeid. Kontrollige tippe ja põhju vähemalt kahes viimases ajatsoonis ning asetage horisontaalsed trendijooned sinna.
  • Tehke kindlaks, et distants sisenemispiirkonna ja tipu või põhja (tulupotentsiaal) vahel ei oleks väiksem kui stopp-loss'i suurus, mis on sisenemistaseme ja stopp-lossi vahe (risk).

toornaftaga kauplemine

Allikas: Admiral Markets MT5 ja Supreme Edition lisarakendus - platvorm naftaga kauplemiseks - WTI toornafta CFD - kuidas kaubelda naftaga - Andmevahemik 11.01.2018 kuni 8.02.2018 - väljavõte 12.09.2018 kell 17:00 GMT

Olgu veelkord öeldud, et see ei ole täielik kauplemissüsteem, vaid kombinatsioon indikaatoritest ja meetoditest, mis demonstreerivad kui kauplejad võivad koostada kauplemissüsteemi. Pidage alati meeles, et selliseid ideid tuleb eelnevalt testida demokontol.

Parim platvorm naftaga kauplemiseks

Kui te veel kaalute, kus kaubelda naftaga, siis meie arvame, et parim platvorm naftaga kauplemiseks on MetaTrader 5, mida on täiendatud Supreme Edition lisarakendusega. MetaTrader (MT) platvorm pakub graafikute järgmise platvormi, mida on kerge kasutada ja lihtne manööverdada. Kauplejad võivad vaadelda WTI ja laia valiku ülejäänud finantsinstrumentide liikumisi sealhulgas valuutad, CFD-d, toorained CFD-d ning aktsiaindeksid.

Admiral Marketsi Surpreme Edition lisarakendus (plugin) võimaldab kasutada pikka nimekirja täiendavaid indikaatoreid ja tööriistu, mis ei ole vaikimisi kaasatud tavalises MetaTrader paketis. Traditsiooniliste lisade hulka kuuluvad sentiment trader, mini terminal, kauplemisterminal, tick graafikute trader, kauplemissimulaator, minigraafikud mitme ajahorisondi koos-analüüsiks ning ekstra indikaatorite pakett hõlmates Pivot punktide ja Keltner Channel'i funktsionaalsuseid.

Lugege lisaks kauplemise kohta

metatrader5

Meist: Admiral Markets

Reguleeritud maaklerina pakume juurdepääsu maailma kõige populaarsematele kauplemisplatvormidele. Meie juures saate kaubelda valuutade, CFD-de, aktsiate ja ETF-idega.

See materjal ei sisalda ega seda ei tohiks tõlgendada investeerimisnõuande või -soovitusena ega finantsinstrumentidega tehtavate tehingute pakkumisena. Juhime tähelepanu, et see kauplemisanalüüs ei ole usaldusväärne näitaja mistahes praegusele või tulevasele turukäitumisele, kuna asjaolud võivad aja jooksul muutuda. Enne investeerimisotsuste tegemist soovitame pidada nõu sõltumatu finantsnõustajaga ning teadvustada endale täielikult kauplemisel kaasnevaid riske.

Riskihoiatus

Hinnavahelepingud on keerukad instrumendid, millega võimendusest tulenevalt kaasneb suur kiire kahjumi risk. 77% jaeinvestorite kontodest jääb selle teenusepakkuja juures hinnavahelepingutega kauplemisel kahjumisse. Palume teil kaaluda, kas hinnavahelepingute toimimine on teile arusaadav ja kas te olete valmis võtma riski, et suure tõenäosusega jääte te kahjumisse.